Kacper Skibicki, Paweł Wszołek i Tomas Pekhart - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Trening

Legia osłabiona przed meczem z Wartą

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Piątkowy trening drużyny Legii rozpoczął się w samo południe. Zawodnicy ćwiczyli w Legia Training Center na boisku z naturalną nawierzchnią, ale od jutra mają przenieść się na kilkanaście dni na boczne boisko przy Łazienkowskiej 3, by mocno eksploatowana podgrzewana murawa mogła się zregenerować. W zajęciach wzięło udział 22 zawodników z pola i 3 bramkarzy.

Niestety, z zespołem nadal nie trenuje Mateusz Hołownia i jego występ stoi pod dużym znakiem zapytania. To oznaczałoby kolejną stratę w szeregach obronnych, bowiem z powodu nadmiaru żółtych kartek z Wartą nie będzie mógł wystąpić Mateusz Wieteska. Do spotkania z poznaniakami legioniści przystąpią także osłabieni w ofensywnie. Od kilku dni nie ćwiczy bowiem Maciej Rosołek, który w Lubinie zdobył bramkę. Oprócz wymienionej trójki na treningu nieobecni byli kontuzjowani: Yuri Ribeiro i Bartosz Kapustka. W zajęciach wziął udział Josue, ale on podobnie jak "Wietes", musi pauzować za cztery żółte kartki. Do dyspozycji szkoleniowca być może będzie Rafael Lopes, który w ubiegłym tygodniu nabawił się urazu palca u nogi, ale w piątek normalnie trenował.

Aleksandar Vuković ma do dyspozycji trzech środkowych obrońców - Lindsaya Rose, Maika Nawrockiego i Mateusza Grudzińskiego. Artur Jędrzejczyk i Joel Abu Hanna normalnie trenują, ale nie są jeszcze gotowi do gry. W razie potrzeby na środku obrony może zagrać Ihor Charatin, który kilka razy na tej pozycji występował w sparingach, a na prawym stoperze szansę może otrzymać Mattias Johansson. W takiej konfiguracji na prawe wahadło wskoczy zapewne Paweł Wszołek.

Lista dostępnych zawodników na mecz z Wartą:
bramkarze: Boruc, Miszta, Tobiasz
obrońcy: Johansson, Grudziński, Nawrocki, Rose
pomocnicy: Charatin, Ciepiela, Celhaka, Mladenović, Mustafajew, Skibicki, Slisz, Sokołowski, Strzałek, Wszołek
napastnicy: Kastrati, Lopes, Muci, Pekhart, Włodarczyk

Poniżej prezentujemy zdjęcia z piątkowych zajęć. W sobotę zespół będzie ćwiczył w samo południe, a w niedzielę o godzinie 17:30 podejmie na własnym stadionie Wartę Poznań.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.