Koszykówka

Legia Warszawa 68-87 Astoria Bydgoszcz

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 24. kolejki koszykarskiej ekstraklasy Legia Warszawa przegrała 68-87 z Astorią Bydgoszcz.

Fotoreportaż z meczu - 52 zdjęcia Hugollka

Pierwsze minuty meczu były wyrównane z lekką przewagą legionistów, którzy osiągnęli czteropunktową przewagę. Ten stan nie trwał jednak długo, bo druga część pierwszej kwarty należała do gości. Astoria szybko odskoczyła na 10 oczek (9-19). W drugiej odsłonie było jeszcze gorzej - rywale stopniowo powiększali swoją przewagę, by po kolejnych 10 minutach prowadzić aż 20 punktami (23-43).

Niestety w drugiej połowie spotkania obraz gry nie uległ zmianie. Astoria nie pozwoliła gospodarzom zbliżyć się na mniej iż 14 oczek, a sama potrafiła wyjść na 26-punktowe prowadzenie. Ostatecznie goście wygrali aż 19 punktami.

Kolejny mecz podopieczni Wojciecha Kamińskiego rozegrają na Bemowie już w środę, 9 marca o godz 18:15. Będzie to pierwsze ćwierćfinałowe starcie FIBA Europe Cup z włoską drużyną Pallacanestro Reggiana. Zapraszamy do wspierania Zielonych Kanonierów!

PLK: Legia Warszawa 68-87 Astoria Bydgoszcz
Kwarty: 12-19, 11-24, 23-24, 22-20