Mattias Johansson - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Plus miesiąca

Plus marca: Matthias Johansson

Maciej Frydrych , źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W marcu legioniści rozegrali mecz pucharowy z Górnikiem Łęczna oraz cztery spotkania ligowe: ze Śląskiem Wrocław, ponownie Górnikiem, Bruk-Betem Termalicą Nieciecza i Rakowem Częstochowa. Najwięcej plusów w tym miesiącu zgromadził Matthias Johansson, który w każdym spotkaniu otrzymał pozytywną notę.

Szwed został cofnięty na prawą stronę obrony i stał się kluczowym zawodnikiem "Wojskowych". Johansson pewnie grał w defensywie, a dodatkowo groźnymi atakami wspierał ofensywne poczynania legionistów. Na drugim miejscu w naszej klasyfikacji znalazł się Josue, który otrzymał cztery plusy. Portugalczyk zaledwie za spotkanie z Rakowem Częstochowa pozostał bez oceny. We wcześniejszych meczach pokazał, jak ważnym zawodnikiem jest dla warszawskiej drużyny i ile jakości gwarantuje. Trzecie miejsce należy do Mateusza Wieteski, który otrzymał tyle samo pozytywnych ocen co Josue, aczkolwiek przyznaliśmy mu również jednego minusa za nieudany mecz w Częstochowie. Oprócz spotkania z Rakowem prezentował wysoki poziom, za co został nagrodzony powołaniem do reprezentacji Polski.

Najwięcej minusów zgromadził Filip Mladenović, bo aż cztery. Serba negatywnie oceniliśmy za każdy mecz, w którym brał udział, a podczas spotkania z Rakowem Częstochowa nie był nawet w kadrze meczowej. "Mladen" przez cały miesiąc prezentował się fatalnie, grał niepewnie i popełniał bardzo dużo błędów. Trzy minusy otrzymali Rafael Lopes oraz Tomas Pekhart, jednak Czech może się pochwalić plusem, którego zanotował w meczu z Bruk-Betem.

Pełna klasyfikacja:
Matthias Johansson - 5
Josue - 4
Mateusz Wieteska - 4 / 1
Lindsay Rose - 3
Cezary Miszta - 2
Artur Jędrzejczyk - 1
Ernest Muci - 1
Maik Nawrocki - 1
Maciej Rosołek - 2 / 2
Bartosz Slisz - 1 / 1
Jurgen Celhaka - 1 / 1
Paweł Wszołek - 1 / 1
Yuri Ribeiro - 1
Tomas Pekhart - 1 / 3
Rafael Lopes - 3
Filip Mladenović - 4

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.