REKLAMA

Hokej

Czwarte miejsce hokeistów Legii na MP U-14

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Hokeiści Legii Warszawa zajęli czwarte miejsce w mistrzostwach Polski do lat 14 (żak starszy), co jest najlepszym wynikiem naszego klubu od 15 lat. W meczu o brąz legioniści przegrali 2-10 z JKH Jastrzębie. Mistrzostwo wywalczyli zawodnicy GKS-u Tychy. W fazie grupowej Legia pokonała Podhale Nowy Targ 7-4 oraz Naprzód Janów 5-3 oraz przegrała 2-14 z GKS-em Tychy. W półfinale drużyna AH Legia spotkała się z ŁKH Łódź. Nasi młodzi hokeiści byli bardzo blisko sprawienia ogromnej niespodzianki i pokonania łódzkiej drużyny, zabrakło trochę szczęścia i ostatecznie wynik łodzianie wygrali 5-4.

AH Legia Warszawa 7-4 (3-2, 2-0, 2-2) Podhale Nowy Targ
Bramki dla Legii: Stanisław Lewandowski 2, Jeremi Prokurat 2, Kuba Karpiński 2, Matylda Stępień.
Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany bramkarz Julian Opiłowski.

AH Legia Warszawa 5-3 (2-0, 1-3, 2-0) Naprzód Janów
Bramki dla Legii: Yuli Shyshliuk 2, Jeremi Prokurat, Kuba Karpiński, Stanisław Lewandowski.

AH Legia Warszawa 2-14 GKS Tychy
Bramki dla Legii: Kuba Karpiński, Denis Sydorov

1/2 finału: AH Legia Warszawa 4-5 (1-2, 1-2, 2-1) ŁKH Łódź
Bramki dla Legii: Kuba Karpiński 2, Adam Jurek, Yuli Shyshliuk

Mecz o 3. miejsce: AH Legia Warszawa 2-10 JKH Jastrzębie
Bramki dla Legii: Kuba Karpiński, Jeremi Prokurat

Legioniści do finałów mistrzostw Polski awansowali po eliminacjach, w których w ostatni weekend lutego pokonali kolejno Stoczniowca Gdańsk 6-5 (po dogrywce) oraz PTH Poznań 15-5 i 5-4.

Końcowa klasyfikacja Mistrzostw Polski Żaka Starszego:
1. GKS Tychy
2. ŁKH Łódź
3. JKH Jastrzębie
4. AH Legia Warszawa
5. UKH Unia Oświęcim
6. Podhale Nowy Targ
7. Naprzód Janów
8. Stoczniowiec Gdańsk

Legia: Julian Opiłowski, Krystian (bramkarze), Hubert Bujak, Szymon Laskus, Robert Zawadzki, Kuba Zamkowski, Ania Zdziechowska Ania, Stanisław Kępka (obrońcy), Jeremi Prokurat, Kuba Karpiński, Yuli Shyshliuk, Stanisław Lewandowski, Denis Sydorov, Adam Jurek, Jan Seremak, Matylda Stępień, Michał Szymczak (napastnicy).
trener: Tomasz Wołkowicz, as. Paweł Popielarz Paweł

W trakcie sezonu w barwach Legii grali także: Jan Opiłowski, Ignacy Pimpicki, Julian Marszał, Serafym Izmailov, Tymon Wiśniewski.REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

+dodaj komentarz
Stary Buła - 03.06.2022 / 15:19, *.tpnet.pl

To nie jest najlepszy wynik od 15 lat.

odpowiedz
ws - 29.03.2022 / 17:53, *.vectranet.pl

Byłoby super zobaczyć Legię w plh ale hokej to kosztowny sport. Potrzebny bogaty sponsor. A ta drużyna młodzieży to mieszana? Jest 2x Ania.

odpowiedz
HokejFan - 29.03.2022 / 16:38, *.aster.pl

Wszystko zniszczyliscie tylu doskonałych wychowanków: Kran, Komorski, Bepierszcz,Wardecki,Stajak,Strąk,Bepierszcz,Rostkowski Porębski wszyscy reprezentowali Legie i reprezentacje Polski. Czemu oni nie pracują z dziećmi tylko jakieś dziwne wynalazki nie z Warszawy ? Napewno nie trzeba było by czekać aż 15 lat na wyniki i może w końcu odskoczy się odbudować drużynę seniorską….
Warszawa na to czeka i my kibice Legii tez

odpowiedz
FI(L)IP - 29.03.2022 / 15:20, *..

Gratulacje! Ten Krystian bramkarz bez nazwiska to zawodnik testowany?

odpowiedz
ws - 29.03.2022 / 17:56, *.vectranet.pl

@FI(L)IP: to ochrona danych osobowych. Pewnie dzieci osób publicznych które nie chcą ujawniać się.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.