Lirim Kastrati - fot. Woytek / Legionisci.com

Legia 1-3 Dynamo

Dynamo pokazało siłę

Legia Warszawa przegrała na własnym stadionie z Dynamem Kijów 1-3 w sparingowym meczu rozegranym we wtorkowy wieczór. "Mecz o pokój" upłynął pod dyktando gości z Ukrainy, którzy mieli przewagę od początku do końca.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla gości z Ukrainy. Już w 3. minucie gry Cyhankow bardzo ładnie podał do Witalija Bujalskiego, który sprytnym strzałem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Pierwsze kilkanaście minut upłynęło osób dyktando piłkarzy Dynama, którzy przewyższali legionistów w wielu piłkarskich aspektach. Kwadrans po pierwszym gwizdku ładne uderzenie z dystansu Cyhankowa, jednak pomocnikowi zabrakło precyzji. Chwilę potem wreszcie odpowiedziała Legia. Strzał Benjamina Verbicia odbił się jednak najpierw od słupka, a potem od pleców bramkarza Dynama.

W 32. minucie goście byli bliscy podwyższenia prowadzenia, jednak świetną interwencją popisał się Mateusz Kikolski. Za moment zagroziła Legia. Filip Mladenović wpadł w pole karne graczy z Kijowa, skąd oddał mocny strzał, który jednak zatrzymał się na poprzeczce. W samej końcówce pierwszej połowy jeszcze jedna szansa dla Dynama. Wówczas starcie sam na sam z Kikolskim przegrał Antiukh. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem przewagi piłkarzy Dynama, chociaż Legia trafiła zarówno w słupek jak i poprzeczkę.

Niedługo po zmianie stron do remisu doprowadził Igor Strzałek, który pojawił się na murawie w przerwie. Młody pomocnik wykorzystał drobne zamieszanie w polu karnym i z bliska pokonał bramkarza rywali. Niestety, z wyrównania Legia nie cieszyła się długo. Już za moment Dynamo trafiło po raz drugi, tym razem za sprawą Artema Biesiedina. W szeregach Legii mnożyły się niedokładności. Kolejne minuty nie przyniosły żadnych ciekawych akcji pod bramką zespołu z Kijowa. W 71. minucie kijowanie rozstrzygnęli losy spotkania. W roli głównej ponownie wystąpił Biesiedin, który precyzyjnym strzałem z pola karnego pokonał Kikolskiego. Do końca regulaminowego czasu gry wynik nie uległ już zmianie. Dynamo prowadziło grę i w żadnym momencie nie mogło czuć się zagrożone.

1-3
54' Strzałek
32 Ramil Mustafajew 46'
62' Heorhij Buszczan 1
72' Denys Popow 4
63' Serhij Sydorczuk 5
63' Mykoła Szaparenko 10
80' Wiktor Cyhankow 15
46' Władysław Wanat 17
46' Ołeksandr Karawajew 20
69' Witalij Bujalski 29
72' Ołeksandr Syrota 34
46' Władysław Dubinczak 44
46' Denis Antiukh 99
Mykyta Burda 26
63' Wołodymyr Szepelew 8
46' Konstantin Wiwczarenko 14
63' Ołeksandr Andrijewski 18
69' Denys Harmasz 19
46' Artem Biesiedin 41
62' Denys Bojko 71
72' Tomasz Kędziora 94
46' Serhij Krawczenko 9
Tamas Kadar 44
46' Benjamin Verbić 7
72' Anton Bol 73
80' Wołodymyr Brażko 89
Trener: Aleksandar Vuković
Asystent trenera: Aleksandar Radunović
Lekarz: Filip Latawiec
Masażyści: Przemysław Wielebski, Sebastian Karst
Trener: Mircea Lucescu
Główny: Paweł Raczkowski