fot. Michał Wyszyński
REKLAMA

Koszykówka

Stal Ostrów Wielkopolski 64-67 Legia Warszawa

Woytek, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com

W drugim meczu fazy play-off koszykarze Legii Warszawa wygrała 67-64 na wyjeździe ze Stalą Ostrów Wielkopolski! Tym samym Zieloni Kanonierzy prowadzą w rywalizacji o półfinał 2-0. Do awansu wystarczy jedna wygrana - mecz w hali Bemowo odbędzie się w niedzielę o godz. 19:30. Ewentualny czwarty mecz we wtorek o godz. 17:30 w Warszawie.

Fotoreportaż z meczu - 81 zdjęć Michała Wyszyńskiego

Zaczęło się zgodnie z oczekiwaniami, a więc od agresywnej defensywy gospodarzy. Legioniści nie potrafili dostać się pod kosz Stali i dopiero po niespełna czterech minutach gry zdobyła pierwsze punkty w meczu. Ostrowianie byli jednak nieskuteczni i w tym momencie prowadzili tylko 6:2. Niewielkie straty zmniejszył trafieniem zza łuku Grzegorz Kulka, a już kilkanaście sekund później Zieloni Kanonierzy prowadzili 9:6 po wsadzie Dariusza Wyki. Kolejne minuty upłynęły pod dyktando warszawian, ale w ostatnich momentach pierwszej kwarty to Stal była skuteczniejsza i zmniejszyła straty do jednego „oczka. Premierowa odsłona meczu dla Legii, 18:17.



Od serii 8:0 drugą kwartę rozpoczęli podopieczni trenera Igora Milicicia. W końcu dorobek punktowy stołecznej ekipy rzutem za trzy punkty powiększył Raymond Cowels. Stal starała się grać szybko i wymuszała błędy legionistów. Ci jednak potrafili odpowiadać trafieniami w ostatnich sekundach akcji dzięki czemu ich strata do gospodarzy nie była duża. W połowie drugiej kwarty miejscowi prowadzili 27:23. Nie kleiła się jednak legionistom gra tak jak miało to miejsce w pierwszym meczu rywalizacji. Wykorzystywali to rywale, którzy na półmetku starcia prowadzili 33:30.

Początek trzeciej kwarty meczu to udane akcje Damiana Kuliga i Michaela Younga - na te zagrania „trójką” odpowiedział Grzegorz Kulka. Zieloni Kanonierzy coraz częściej znajdowali dogodne pozycje do zdobywania punktów i doprowadzili do remisu, 39:39 na nieco ponad cztery minuty przed końcem tej części meczu. To był tylko początek lepszej gry warszawian, bowiem kilka chwil później zza łuku trafiali Raymond Cowels i Muhammad-Ali Abdur-Rahkman po czym tablica wyników pokazała rezultat 47:43 dla Legii. Ostrowianie szybko doprowadzili do remisu, ale kolejny cios zadał Abdur-Rahkman i po 30 minutach gry stołeczni wygrywali 52:49.

Spore emocje zapowiadała ostatnia odsłona tego bardzo zaciętego starcia. Po celnej „trójce” Raymonda Cowelsa było 55:51 dla Legii. Gospodarze odpowiedzieli punktami Jamesa Palmera, ale po chwili zza łuku trafił także Abdur-Rahkman i warszawianie mogli cieszyć się pięciopunktowym prowadzeniem na niespełna siedem minut przed końcem meczu. Mnożyły się błędy i niedokładność obu ekip, w końcu słabą passę przerwał Jakub Garbacz lecz błyskawicznie warszawianie zrewanżowali się punktami Jure Skificia i Roberta Johnsona. Na niespełna dwie minuty przed końcem czwartej kwarty podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego prowadzili 65:62. Każda kolejna akcja miała wielką wagę a zawodnicy obu zespołów znajdowali się pod coraz większą presją. Ostrowianie za wszelką cenę pragnęli dogonić rywali, ale niecelne rzuty z linii rzutów wolnych nie pomagały im osiągać celu. Niedokładność przeciwników wykorzystali legioniści, którzy wzorowo spisywali się na bronionej tablicy – Stal zmuszona była do popełnienia przewinień. Dwa punkty z linii rzutów wolnych zdobył Łukasz Koszarek i stało się jasne, że Legia tego meczu nie przegra. Podopieczni trenera Igora Milicicia mogli jeszcze doprowadzić do remisu, ale rzut rozpaczy Jakuba Garbacza nie trafił do celu i warszawianie cieszyli się ze zwycięstwa 67:64 i w ćwierćfinałowej rywalizacji prowadzą już 2-0.

- Zespołowa gra, konsekwentne realizowanie taktyki, unikanie błędów - to zaprowadziło nas do zwycięstwa numer dwa w tej serii. Oczywiście to zwycięstwo niezmiernie nas cieszy, ale nie zapominamy, że zadanie nie jest skończone. Rywalizacja przeniesie się teraz do Warszawy, gdzie musimy zwyciężyć chociaż raz. Nie będzie to łatwe, doskonale o tym wiemy. Liczymy na gorący doping naszych kibiców – powiedział Grzegorz Kulka po meczu.

Stal Ostrów Wielkopolski 64-67 Legia Warszawa
Kwarty: 17-18, 16-12, 16-22, 15-15

Stal Ostrów Wielkopolski [punkty, (celne za trzy)]
77. D. Kulig 12
30. J. Garbacz 9 (3)
8. M. Young 7
2. T. Drechsel 4
0. J. Florence 1
---
1. J. Palmer Jr. 13
3. K. Simmons 8
5. D. Andersson 6
18. J. Wojciechowski 4
12. J. Mokros 0
55. M. Pluta 0
10. I. Wadowski -

Legia Warszawa [punkty, (celne za trzy)]
18. R. Cowels III 15 (3)
14. G. Kulka 12 (2)
3. R. Johnson 5
55. Ł. Koszarek 5 (1)
50. A. Kemp 0
---
5. M. Abdur-Rahkman 15 (3)
11. J. Skifić 9
91. D. Wyka 6
31. G. Kamiński 0
0. J. Sadowski -
4. S. Kołakowski -

Sędziowie: W. Liszka, T. Tybor, M. Kuzia
Komisarz: K. Puchałka

widzów: 2821

Fotoreportaż z meczu - 81 zdjęć Michała Wyszyńskiego

Centrum informacji o koszykarskiej Legii -> legionisci.com/kosz

fot. Michał Wyszyński
fot. Michał Wyszyński
fot. Michał Wyszyński
fot. Michał Wyszyński

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (28)

+dodaj komentarz
Przemo - 22.04.2022 / 15:09, *.201.80

Bo to niepiłkarze są:-)

odpowiedz
grzesiek - 21.04.2022 / 16:04, *.centertel.pl

Chlodno stapam po ziemii jak dla mnie stal jeszcze wygra ta rywqlizacje niestety.
A jesli jakims cudem bysny wyeliminowqli stal to z kim zagramy w polfinale?

odpowiedz
ws - 21.04.2022 / 16:53, *.vectranet.pl

@grzesiek: z Anwilem.

odpowiedz
@ważniak - 21.04.2022 / 21:36, *.plus.pl

@grzesiek: z Mazowszanką Pruszków

odpowiedz
Coachbiedronka - 21.04.2022 / 10:18, *.play-internet.pl

Jeszcze jeden i jeszcze raz

odpowiedz
wojti - 21.04.2022 / 09:31, *.chello.pl

Gratulacje !!! Oby tak dalej. TYLKO LEGIA!!!!

odpowiedz
MK - 21.04.2022 / 09:29, *.187.2

Nie chcę chwalić za wcześnie, ale z drugiej strony za taki wyczyn należą się słowa uznania. Brawo Panowie!

odpowiedz
Jan W. - 21.04.2022 / 08:44, *.net.pl

Brawoooooooo Legiaaaaaaaaaaaaaa!!!
Kulka i Ali utrzymali nas w w ataku, ale podziękowania dla całego zespołu za obronę w drugiej połowie. Trener Kamiński znakomicie wyczuł co się będzie działo i obniżył skład. trafił z decyzjami.
Niedziela to będzie bardzo trudny sprawdzian.
Do boju Legia!!!

odpowiedz
Pjoter - 21.04.2022 / 00:55, *.play-internet.pl

No no no...je...nąć mistrza kraju dwa razy z rzędu u niego w hali to Panowie mega szacun...

odpowiedz
Czarni Słupsk - 20.04.2022 / 23:19, *.52.135

Kibicuję Czarnym i Legii(jestem z nad morza), jutro w Słupsku mecz nr 2, pozdrówki (L)

odpowiedz
L - 20.04.2022 / 23:13, *.tpnet.pl

BRAWOOOOO!!!!!

odpowiedz
Marcin - 20.04.2022 / 21:24, *.207.190

Piękna sprawa, gratulacje dla Trenera, wychodzi cały Jego kunszt. Szacunek dla Rakhmana, że z ławki zagrał znów bardzo dobre zawody. Mam nadzieję, że skończy się na 3:0.

odpowiedz
ziutek - 20.04.2022 / 21:13, *.vectranet.pl

Exta panowie! ,oby szybkie 3;0

odpowiedz
Czekamy na Mega Oprawę SKWL na Koszu ! - 20.04.2022 / 21:11, *.plus.pl

SKWL powinni teraz skupić się bardziej na Koszykarzach i niż na piłkarskich gwiazdeczkach i odpierdzielic mega oprawę na najbliższym meczu Naszych Koszykarzy bo Oni bardziej na to zasługują niż nasze piłkarskie gwiazdeczki .

odpowiedz
Luk - 21.04.2022 / 10:04, *.plus.pl

@Czekamy na Mega Oprawę SKWL na Koszu !: Tylko SKLW (bo zapewne o nich ci chodziło) to nie jest gr. ultras...

odpowiedz
ws - 20.04.2022 / 21:04, *.vectranet.pl

Dla mnie mistrzostwo taktyczne trenera. Zwolnić grę i nie dać im rzucać za 3. Nawet przy chaosie w ataku i słabszej dyspozycji Johnsona udało się dowieźć wynik do końca. Kulka i Cowells zrobili swoje.

odpowiedz
p10 - 20.04.2022 / 20:55, *.orange.pl

Brawo. Wyłączyć trójki Stali nie lada wyczyn. Florence z jednym punktem. Kolejny mecz w którym Stal ma padakę w linii rzutów wolnych. Ledwie 9 na 19. Kulka pokazuje, że ma możliwości na gracza reprezentacji - a w niego wątpiłem mówiąc szczerze. I Rahkman dziś dzik. Plus 15 z nim na parkiecie.

Nie można się dać Stali rozpędzić. Długie cierpliwe akcje. Trzymać niski wynik jak dziś. Wtedy jest szansa to skończyć w Warszawie. Bo z Ostrowem nic do końca nie jest pewne.

odpowiedz
grzesiek - 20.04.2022 / 21:16, *.centertel.pl

@p10: nie ogladalem, ale jestem w totalnym szoku, nie wiem do teraz jak udało sie nam ich ograć dwa razy z rzędu. :)))) Na jeden mecz chcialbym pojsc na bemowo, ale kurde na tym pierwszym bede w pracy, a drugi moglby sie nie odbyć bo chce 3:0 i jedziemy dalej :)

odpowiedz
p10 - 20.04.2022 / 21:34, *.orange.pl

@grzesiek: Rahkman i Kulka złapali formę tuż przed playoff. Grają najlepiej w tym sezonie w playoff. Trochę szczęscia ze Stala. Stal gra tak, że się rozpędza i ucieka rywalom łapiąc punktów po 90 - 100 w meczu. Jak odskoczy na 10-15 punktow to juz sa nie do zlapania praktycznie. Więc by mieć jakiekolwiek szansę ze Stalą trzeba spowalniać grę by było mniej akcji rzutowych z jednej i drugiej strony. Nie wystarczy dobrze bronić. Trzeba też swoje akcje grać cierpliwie i wykorzystywać czas 24 sekund tak dlugo jak tylko sie da. Im mniej akcji tym większa szansa na bardziej wyrównaną końcówkę. A tam się liczy 1-2 piłki. I nam się udało te końcówki wygrać. Co lepsze, że wygraliśmy a Johnson zagrał słabo.

Stal grała zwykle na bardzo wysokiej skutecznośći rzutów wolnych. Zwykle na 18 trafiali 15/16. A dziś ledwie 9. To robi różńice. I im trójki nie wpadały przez co Milicic ograniczył ich rzucanie. I rzucili ledwie 3 celne na 24 rzuty. Gdzie miewali 15 celnych na 35/40 rzutów.

W meczu z nami gdzie wygrali 30ma punktami mieli 21/26 z wolnych i 19 celnych trójek, wiec 78 punktów z samych wolnych i trójek. A dziś 9 punktów z trójek i 9 celnych wolnych. 78 punktów a 18 puntkow to jest różnica.

Trenerzy też widać nasi, że się uczą rywali. To też jest plus.

odpowiedz
grzesiek - 20.04.2022 / 23:04, *.centertel.pl

@p10: trzeba wygrac 3:0 za wszelką cene bo moze byc pozniej tak jak w siatkowce 2:3
Z tego co opisales wszystko trzyma sie kupy. Najbardziej dziwi ta niemoc stali w rzutach za 3 pkt. To byla wlasnie ich mocna strona :)

odpowiedz
c u L t - 20.04.2022 / 20:53, *.57.87

BRAAAAAAAAWOOOOOO!LEEEEEGIIIIAAAA!KOOOOSZ!

odpowiedz
grzesiek do ws - 20.04.2022 / 20:53, *.centertel.pl

Ogladales???? Jak grala Legia? Czy my gramy tak dobrze w obronie czy stal tak slabo ? Co jest grane , myslalem ze oni nas zmiotą z planszy w trzech meczach :)

odpowiedz
ws - 21.04.2022 / 14:37, *.vectranet.pl

@grzesiek do ws: Mecz nie był porywający ale ważne że wynik do przodu. Dobra kontrola spotkania i odcięcie Stali jej atutów. Mam wrażenie że Milicic nie wytrzymuje gry pod presją, szczególnie końcówek . To było widać też w meczach reprezentacji.

odpowiedz
grzesiek - 20.04.2022 / 20:32, *.centertel.pl

Nie ogladalem, nie wiem jak to zrobilismy, ale liczy sie zwyciestwo ! Brawo Legia!

odpowiedz
robson - 20.04.2022 / 20:28, *.chello.pl

brawo !!

odpowiedz
Cymek - 20.04.2022 / 20:26, *.247.84

Tak jest !!! Brawo !!!

odpowiedz
zel - 20.04.2022 / 20:23, *.aster.pl

Brawo Panowie!

odpowiedz
zel - 20.04.2022 / 20:23, *.aster.pl

Brawo Panowie!

odpowiedz