Izabela.Kruk i Inaki Astiz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Astiz: Musimy jak najszybciej zapewnić sobie utrzymanie

Woytek, źródło: Legionisci.com

- W tym tygodniu "Vuko" uczulał zawodników, że nie mamy jeszcze utrzymania na sto procent, a musimy zrobić to jak najszybciej. Stal nie ma dobrej serii, więc to dobry moment, by tam pojechać i zdobyć trzy punkty. Dla nas to bardzo ważny mecz i na tym się skupimy - mówi przed sobotnim meczem Inaki Astiz, asystent pierwszego trenera Legii.



- W Szczecinie do czerwonej karki mieliśmy mecz pod kontrolą. Piłkarze wiedzieli, co mają robić i dobrze to wyglądało. Po czerwonej kartce wkradło się rozluźnienie, że grają w 10, mieli to z tyłu głowy i przestaliśmy dobrze wykonywać detale, na których wcześniej byliśmy skoncentrowani. Dostaliśmy dwa ciosy, a Pogoń ma takich zawodników, którzy umieją zrobić różnicę.

- Mattias Johansson wczoraj trenował częściowo z mniejszą intensywnością. Dziś ma trenować normalnie i po treningu zapadnie decyzja, czy pojedzie z nami do Mielca. Mateusz Wieteska nie zagra za kartki, ale dobrą wiadomością jest powrót Artura Jędrzejczyka, który po kontuzji wrócił do gry na bardzo dobrym poziomie

- Czy Rosołek będzie młodzieżowcem w wyjściowym składzie? Decyzję podejmiemy po treningu i jutro się przekonacie.

- Filip Mladenović wczoraj ćwiczył indywidualnie, zobaczymy jak będzie dziś. Kilku zawodników zmaga się z drobnymi dolegliwościami, ale jest z drużyną. Czarek Miszta zaczął trenować, ale na ten mecz jeszcze go nie będzie.

- Mamy 3 pkt. więcej niż Stal. To nie jest miejsce dla takiego klubu jak Legia. Niestety, tak ułożył się ten sezon. Nasi rywale też walczą o utrzymanie. U siebie będą dawać z siebie wszystko, by zdobyć trzy punkty, bo jak nie, to mogą mieć kłopoty. Będzie to wyrównany mecz, w którym mogą decydować małe detale.

- Nie myślimy jeszcze o końcu sezonu, chcemy wygrać cztery mecze. Nie myślimy o tym, co będzie za parę miesięcy i o tym, jaka jest decyzja władz klubu. My mamy wpływ tylko na to, co możemy robić jutro na boisku.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (22)

+dodaj komentarz
WSL - 30.04.2022 / 21:07, *.tpnet.pl

Nie graja w PE ,PP i w ekstraklasie tez nie chca grac wiec cieszymy sie z wydostania z opresji dzieki P.Trenerowi a teraz dokad zmierzamy po przegranych 2 meczach i dzisiejszym ktory narazie nie wiadomo jak zakonczy a gra jaka jest to widzimy a majac caly tydzien od meczu do meczu nie mozna sie przygotowac jak nalezy to po prostu skandal !!!

odpowiedz
exsa - 30.04.2022 / 20:59, *.tpnet.pl

P.Strebinger tak sie nie gra !!!!

odpowiedz
DOŚĆ - 30.04.2022 / 20:57, *.telkab.pl

grajki co zarabiają 100 000 miesięcznie i nie chce im się grać.......qrwa skandal i olewanie kibiców, a później się dziwią jak zaliczą delikatne odwiedziny. Za takie plucie na kibiców należy się w......dol. Granda !

odpowiedz
(L)eve(L)64 - 30.04.2022 / 19:43, *.plus.pl

Astiz przeciera szlaki na konferencjach prasowych bo przecież ma zostać pierwszym trenerem.

odpowiedz
exsa - 30.04.2022 / 19:09, *.tpnet.pl

Nasz P.Trener robi Kibicom chyba na zlosc wystawiajac Slisza i Rosolka takze nie mamy co oczekiwac ze sie zmieni wiec przegrywany na starcie !!!!

odpowiedz
grzesiek - 29.04.2022 / 21:13, *.centertel.pl

Slusznie Vuko zauwazyl ze jak pilkarze polozyliby lache na reszte meczow to jest szansa nikła ale jednak szansa na spadek a wtwdy byłby lincz wsYstkich poczawszy od mioduskiego konczac na panu od sprzatania pracujacym w klubie

odpowiedz
H - 30.04.2022 / 05:50, *.125.47

@grzesiek: Ale poleciałeś.
Szeregowy pracownik jest coś winien że oni tak grają?Ty będziesz tą karę rozumiem wymierzał?

odpowiedz
DREWNIANY SKŁAD VUKO....... - 29.04.2022 / 18:32, *.165.54

BRAWO!ASTIZ!NA!TRENERA!TYCH OSTATNICH KOLEJEK!SERB NIECH IDZIE ZE SŁOIM DREWNIANYM SJŁADEM W PIZD..!

odpowiedz
kalosz - 29.04.2022 / 18:05, *.mm.pl

przebieraj asie Astiz,jeszcze zagrasz:) a tak powaznie to powodzenia ...z takim zangazowaniem i grą jak ostatnio to powodzenia... swoja droaga Astiz nie jest w 2 zespole w sztabie?

odpowiedz
Kamuflaż - 29.04.2022 / 18:01, *.tpnet.pl

Szykuje się nie lada nerwówka na koniec sezonu, w Mielcu wymęczony remis, w papę od Górnika Zabrze, remis w Jagą i na koniec może uturlają zwycięstwo z Cracovią - żeby Wisła spadła.

odpowiedz
kczeczu - 29.04.2022 / 17:40, *.205.233

https://transfery.info/aktualnosci/legia-warszawa-ernest-muci-na-celowniku-wloskiego-giganta/165589

odpowiedz
Januszek - 29.04.2022 / 16:57, *.chello.pl

w nastepnym sezonie bedzie max 10 miejsce znowu...o ile nie spadniemy w tym ..koniec hegemonii...

odpowiedz
eLeLeL - 29.04.2022 / 15:58, *..

DLaczego Inaki na konferencji?

odpowiedz
TOXI - 29.04.2022 / 15:42, *.telnaptelecom.pl

Legia, z takim budżetem i takimi pensjami dla piłkarzy to utrzymanie powinna sobie zapewnić w okolicach 15 kolejki ligowej.

odpowiedz
exsa - 29.04.2022 / 15:19, *.tpnet.pl

P.Trenerze: Dlaczego Pan nie daje szansy Strzalkowi ? O co chodzi P.Trenerze moze Pan udzieli odpowiedzi na to pytanie tylko nie wymijajaco a LEGIO tylko zwyciestwo !!! A na boisku grajcie dobrze nie tak jak ostatnie 2mecze i na to trzeba wplynac bo to jest zadanie do wykonania !!!

odpowiedz
Darek - 29.04.2022 / 15:14, *.chello.pl

Jeśli któryś z piłkarzy Stali dostanie czerwoną kartkę to znowu wkradnie się rozluźnienie?
To może czerwona kartka dla nas da nam koncentrację na odpowiednim poziomie i wygramy?
A może to tylko głupie wymówki by nie powiedzieć głośno,że obecni piłkarze nie nadają się do Legii.I nie ważne z kim będą grać i w ilu są zwyczajnie słabi.

odpowiedz
:) - 29.04.2022 / 11:56, *.plus.pl

A to Wukowicz już olał media i wysłał Astiza?

odpowiedz
Popierdolka - 29.04.2022 / 14:54, *.virginm.net

@:):
Mistrz!
XDDDD

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 29.04.2022 / 11:55, *.plus.pl

Dać szansę wykazać się innym np Strzałkowi i tym co grali mniej lub wcale jak Kapustka. Strebinger- Abu Hanna Rose Jędrzejczyk Mladenovic- Celhaka Charatin - Kastrati Kapustka Strzalek- Włodarczyk a co nam zależy i tak o nic nie gramy a przy okazji zobaczymy kto się nadaje żeby tu zostac nadal.

odpowiedz
12345 - 29.04.2022 / 12:16, *.korbank.pl

@Wieczny fan Mioduskiego : O nic? Przegrać wszystko i spaść??? Jezu, kto tu pisze...

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 29.04.2022 / 11:50, *.plus.pl

Dać szansę wykazać się innym n

odpowiedz
Roma - 29.04.2022 / 11:47, *.plus.pl

Mam jedną uwagę : jeśli ma to być profesjonalny klub, to zawodnicy, do których wkradło się rozluźnienie, mieli coś tam z tyłu głowy i przestali dobrze wykonywać detale, powinni dla przykładu pograć chwilę w rezerwach. A na marginesie - pozdrowienia dla Pana Astiza.

odpowiedz