317 fanów Legii na zakazie w Mielcu - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Relacja z trybun: Piłka nożna dla kibiców!

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Na wyjeździe w Mielcu nie była zdecydowana większość z nas jeszcze nigdy. Nie licząc oczywiście wyjazdowych weteranów, jeżdżących jeszcze w latach 80., kiedy Stal miała zupełnie inny niż obecnie stadion, z dwukondygnacyjną trybuną, na której zasiadał ich młyn. Wszystko wskazywało na to, że drugi mecz Legii w Mielcu, odbędzie się bez naszego udziału.

Przed rokiem, z powodu obostrzeń sanitarnych, spotkanie rozegrano bez udziału publiczności, a w tym sezonie ze względu na budowę hali sportowej (jej oddanie zaplanowano na za dwa miesiące) w pobliżu stadionu (i wejścia na sektor gości) policja zdecydowała na zamknięcie sektora dla przyjezdnych. Oficjalnie ze względów bezpieczeństwa.

Tym razem jednak, dzięki uprzejmości Stali, mogliśmy pojechać wejść na stadion wbrew decyzjom władz. Kiedy większość Polaków w sobotę podróżowała nad jeziora, w góry, czy na flaszkę na działkę do sąsiada, my ruszyliśmy w drogę na Podkarpacie. Pomimo pierwszego dnia długiego majowego weekendu droga z Warszawy do Mielca przebiegała sprawnie. Zainteresowanie wyjazdem było znacznie większe niż nasza liczba na sektorze (317), ale trzeba było uszanować, że gospodarze udostępnili nam część ze swoich wejściówek (oraz sektor). A te w Mielcu cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem i już 7 dni przed meczem, wszystkie zostały wyprzedane.



Nasze wejście na stadion odbywało się bardzo sprawnie. Zajęliśmy miejsca w sektorze przylegającym do sektora gości, oddzieleni kilkoma rzędami "bufora" od piknikowej części trybun gospodarzy. Ze względu na charakter naszej wizyty, z siedzącymi nieopodal piknikami nie prowadziliśmy żadnego dialogu, ani nie odpowiadaliśmy na pijackie zaczepki. Młyn "Chłopców ze Stali" uformowany został naprzeciwko sektora gości na drugiej trybunie.

W naszym sektorze wywieszona została jedna flaga - "Semper Heroica". Od samego początku ruszyliśmy z głośnym dopingiem, którym kierował "Staruch". Pełne zaangażowanie naszej grupy sprawiało, że bez większych problemów słyszani byliśmy na całym stadionie, przez większość meczu lepiej aniżeli miejscowi i to pomimo niekorzystnego wyniku. Już bowiem w piątej minucie nasze asy straciły pierwszą bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego. Akurat sytuacja na murawie nie miała większego przełożenia na poziom głośności naszego dopingu. Wszak w tym sezonie przyzwyczailiśmy się, że grajki kopią się po czołach regularnie. Możemy w końcu poczuć jak to jest, jeździć na mecze, zupełnie nie interesując się sytuacją w tabeli, ani stawką meczu. Oby oczywiście nie okazało się to zgubne, bowiem już parę tygodni temu wszystkim ulżyło, kiedy wydawało się, że mamy zapewnione utrzymanie w ekstraklasie... A po porażce w Mielcu, cały czas ligowy byt nie jest taki pewny.



W pierwszej połowie konkretnie odpaliliśmy z najnowszym hitem "Gdybym jeszcze raz, miał urodzić się...". Na wysokich obrotach wykonaliśmy zdecydowaną większość naszego repertuaru. Już w przerwie gospodarze rozpoczęli przygotowania do prezentacji oprawy, wywieszając pierwszą część transparentu. Ostatecznie prezentacja Stali miała miejsce dopiero w końcówce meczu, a składały się na nią dwa żółte transy tworzące hasło "Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna", flagi na kijach oraz pokaz pirotechniczny. Początkowo miejscowi ultrasi odpalili jedną racę, kiedy ta dogasła, odpalili jeszcze kolejną, a następnie, zgodnie z przesłaniem oprawy, odpalali kolejno po 8 rac (na kilka rat). Ewidentnie brakowało w młynie piromanów, co sprawiało, że tylko 4-5 osób tworzyło pokaz pirotechniczny, i ten w związku z tym zwyczajnie nie mógł być jakoś przesadnie okazały. W tym samym momencie zza stadionu (z dala od młyna), odpalone zostały fajerwerki.

W drugiej połowie naprawdę głośno zaśpiewaliśmy m.in. "Warszawska Legio zawsze o zwycięstwo walcz", kolejny raz ryknęliśmy przez dobrych kilka minut "Gdybym jeszcze raz...", co wychodziło nam przekozacko, a w samej końcówce, śpiewaliśmy jeszcze "Nie poddawaj się, ukochana ma...", licząc, że może kopacze zmobilizują się choćby do zdobycia bramki wyrównującej. Jako że zaangażowanie większości z nich było takie jak przez większość obecnego sezonu - czyli żadne - parokrotnie usłyszeli w trakcie meczu "Legia grać, k... mać" oraz "Legia to my!". W samej końcówce przekazaliśmy jeszcze naszym grajkom kilka haseł, które znają zapewne z tego sezonu. Skandowaliśmy m.in. "Zejdźcie z boiska, nie róbcie z nas pośmiewiska", czy "Każdy się wstydzi, gdy na boisku was widzi". Stanowisko kibiców względem obecnego prezesa i właścicela w jednej osobie nie zmieniło się ani trochę - z naszego sektora niosło się głośne "Mioduski out, Mioduski won, Mioduski wypier...j stąd!".



Po meczu gospodarze rozpoczęli świętowanie wygranej ze swoimi piłkarzami - te trzy punkty znacznie przybliżyły Stal do utrzymania w ekstraklasie, stąd okrzyki miejscowych "Stal Mielec nigdy nie spadnie". Polska część naszego składu (niemal w komplecie) kilka minut po meczu wybiegła z szatni, aby podziękować nam za wsparcie, ale za swoje "zaangażowanie", i 17 (!) ligową porażkę w obecnych rozgrywkach usłyszeli krótkie - "Wypier...ać, wypier...ać!", po czym szybko zawrócili do szatni. W kierunku miejscowych skandowaliśmy po meczu "Piłka nożna dla kibiców", w podziękowaniu za udostępnienie nam sektora. Stal odpowiedziała tym samym okrzykiem i po około 20 minutach mogliśmy udać się na pobliski parking, z którego ruszyliśmy w stronę stolicy, w której zameldowaliśmy się około 3 nad ranem.

Do końca tego zje... sezonu pozostały trzy kolejki. Bez względu na wyniki naszym obowiązkiem jest liczne przychodzenie na stadion, tak więc bez żadnych wymówek, widzimy się w najbliższy piątek, przy okazji meczu z Górnikiem. Na którym na pewno można spodziewać się licznej delegacji fanów KSG oraz ich przyjaciół.

Frekwencja: 5872
Kibiców gości: 317 (na zakazie)
Flagi gości: 1

Autor: Bodziach



REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (31)

+dodaj komentarz
FOREVER LEGIA - 03.05.2022 / 22:28, *.play-internet.pl

Hmmm,w sumie to nie bardzo wiem,komu ja,jako kibic jestem potrzebny na meczu,bo na pewno nie piłkarzom,bo oni już przed meczem mają wywalone torby na grę,więc żadne "Nie poddawaj się......" nie pomoże.Już prędzej Mioduskiemu,który wespół z niektórymi z NaS przytulają co mecz po kilkaset tysi z tytułu mocno nakręcanej frekwencji.No cóż,ja tym sqrv

odpowiedz
zp - 04.05.2022 / 01:23, *.centertel.pl

@FOREVER LEGIA : pisząc NaS masz kogoś konkretnie na myśli, czy tylko tak strzelasz ślepakami bo lubisz zamieszanie ?

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 04.05.2022 / 09:00, *.play-internet.pl

@zp: Wiesz,nie każda grupa jest tak "hermetyczna" jak by się mogło wydawać na pierwszy rzut oka,więc i pewne sprawy czasami tu,czasami tam wypłyną......Trzeba mieć tylko oczy szeroko otwarte.A co do konkretnych osób,to jak sam widzisz,unikam personaliów,bo to nie czas,nie miejsce i właściwie nie moja sprawa," kto z kim śpi".

odpowiedz
Zainteresowany - 04.05.2022 / 09:04, *.tpnet.pl

@FOREVER LEGIA : podejdź pod gniazdo na najbliższym meczu i ujawnij proszę, kto z NaS zarabia co mecz te setki tysięcy złotych. Trzeba to koniecznie wyjaśnić w oparciu o posiadane przez Ciebie informacje.
Tylko skąd ja wiem, że nie przyjdziesz i skąd wiem, że bredzisz w poszukiwaniu atencji?
Pod każdym Twoim wpisem powinna być informacja od redakcji dużą, czerwoną czcionką: UWAGA FARMAZON!

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 04.05.2022 / 09:53, *.play-internet.pl

@Zainteresowany: Wpływy z biletów to kilkaset tysięcy zł co mecz,a więc nie czytasz ze zrozumieniem.Zapewne ta kasa jest dzielona w/g zasług i każda ze stron-szeroko rozumiany zarząd klubu i kibice (ale nie wszyscy) ma swoją działę.......Zresztą faktycznie,niepotrzebnie temat poruszyłem,bo zaraz się rozpocznie gównoburza,która będzie trwała kilka(naście?) godzin,a ci co swoje mają,swoje mieć będą.Pozdrawiam i kończę temat..

odpowiedz
A. - 04.05.2022 / 12:53, *.net.pl

@FOREVER LEGIA : jak już zacząłeś ten temat, to wyjaśnij już do końca

odpowiedz
Raz - 04.05.2022 / 13:47, *.res.pl

@FOREVER LEGIA :

"Zapewne", mhm.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 04.05.2022 / 14:07, *.play-internet.pl

@A. : Taaaaa-hehehehe..

odpowiedz
Zainteresowany - 05.05.2022 / 00:53, *.autocom.pl

@FOREVER LEGIA : Musisz koniecznie skontaktować się ze specjalistami w Tworkach.
Nie chce mi sie nawet punktować Twojej zerowej wiedzy na temat wpływów z biletów przy aktualnej frekwencji, zerowej wiedzy o kosztach organizacji imprezy masowej i zerowej wiedzy na temat ruchu kibicowskiego.
Swoją drogą ciekawy konstrukt logiczny. Kibice od wielu miesięcy ubliżają pudlowi i jego pracownikom, doprowadzili do wywalenia paru osób z klubu, wieszają pod domami transparenty, atakują grajków, robią oprawy przeciwko właścicielowi, a on potem siada z plikiem kilkuset tysięcy złotych i wypłaca im (ale nie wszystkim!) premię. Syndrom sztokholmski jak nic! A na koniec pudel mówi: "no, panowie, mało dziś było ubliżania, dam wam pare koła więcej, tylko postarajcie się bardziej, zróbcie mi, nie wiem, może takie koszulki 'mioduski won', starej się bedą podobały".
To co piszesz to zwykłe farmazony i pomówienia. Za pomawianie wiesz co jest w naszym środowisku. Masz wiedzę-przyjdź i powiedz. Nie masz-zamknij mordę i skończ pisać brednie wyssane z haniorowego penisa.
Jesteś zwykły farmazon, bajarz, mąciwoda i atencjusz. Tyle napiszę, bo wulgaryzmów redakcja nie puszcza.

odpowiedz
Zainteresowany - 05.05.2022 / 00:57, *.autocom.pl

@A. : niczego nie wyjaśni, bo to zwykła parówa, frustrat i kłamca.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 05.05.2022 / 08:40, *.play-internet.pl

@Zainteresowany:Cóż,może i nie bardzo się znam na"kosztach organizacji imprez masowych",ale zakładam,że Ty też masz średnie pojęcie w tym temacie.Znam się natomiast na szeroko pojętej socjotechnice i zwyczajnie widzę,co się dzieje w relacjach zarząd-kibice.Moja opinia w tym temacie jest taka,że te wszystkie koszulki,transparenty,okrzyki i wyzwiska są "upuszczaniem powietrza z napompowanego do granic wytrzymałości balonika".Człowiek się wykrzyczy,rzuci kamieniem (prędzej pustą "małpką"),kupi szalik,vlepy i plakaty,a nawet ubierze się na czarno w ramach protestu,a .........Mioduski wciąż jest w Legii.Ja jestem zdania,że "czyny nie słowa" i tylko odcięcie Mioduskiego od dochodu jest w stanie cokolwiek zmienić.Sorry za porównanie,ale podobną retorykę stosuje Europa w stosunku do sytuacji na Ukrainie.Wszyscy potępiają werbalnie wojnę na Wschodzie,ale jak przychodzi do działań,to nagle się okazuje,że.......zero reakcji,które by mogły zapędy Rosjan powstrzymać.A temat brania siana przez kibiców jest "tajemnicą poliszynela",więc nie udawaj (cie) zaskoczonych.........Ale tematu nie szarpnę,bo to przecież Was rąbią na hajsy,a nie mnie,bo akurat ja na Legię pod wodzą tego sqrvysyna Mioduskiego zwyczajnie nie chodzę.I możesz pisać,że jestem piknik,kibic sukcesu,czy "won na k 6",ale powiedz mi,gdzie tu jest logika,że płacisz pieniądze Mioduskiemu tylko po to,żeby mu wykrzyczeć "Mioduski won"?????

odpowiedz
(L) - 05.05.2022 / 09:51, *.plus.pl

@Zainteresowany:

Jak dla mnie Panie kolego to za mało i za słabo ciśniemy pudlowi.
Ale to luźna uwaga ,bo jeden powie ze za mało drugi że za dużo.
Dla mnie osobiście za mało

odpowiedz
Zainteresowany - 05.05.2022 / 11:50, *.tpnet.pl

@FOREVER LEGIA : Konkrety: kto ile i od kogo bierze. Plus dowody. Skoro to tajemnica Poliszynela, to śmiało pisz.
Napiszesz, czy nogawki zafalują?
Propozycja spotkania pod gniazdem i wyjaśnienia aktualna. Ahhh, zapomnialem, nie chodzisz. A zatem w myśl zasady "kibic z dala sie nie wpier...ala"-zamilcz i nie siej farmazonu internetowy pieniaczu!
Do reszty Twoich wynurzeń i spiskowych teorii nawet nie ma co sie odnosic. Bajki mchu i paproci.
P.S. Koszt organizacji meczu (przed kowidem) to ok. 80 tys. złotych.
Pędź balonie!

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 05.05.2022 / 13:25, *.play-internet.pl

@Zainteresowany: Zabrakło mi tylko stwierdzenia,że wszystkie koszty organizacji meczu ponosi Mioduski i to on płaci z własnej kieszeni....

odpowiedz
Zainteresowany - 05.05.2022 / 14:45, *.tpnet.pl

@FOREVER LEGIA : A co to ma do rzeczy? Legia jest organizatorem meczu, Legia ponosi koszty. A pośrednio kibice, placący za bilety. Ale nie to jest przedmiotem dyskusji z Tobą pomawiaczu i kłamco, wiec nie zmieniaj tematu.
Kto z kibiców, ile, jak i za co przyjmuje od złodzieja i niszczyciela Legii mioduskiego. Fakty i konkrety farmazoniaro.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 03.05.2022 / 22:14, *.play-internet.pl

Noooo,fajny wyjazd do Mielca był w '94 lub 95 roku.Porwania,Krystyna z Sosnowca w naszym autokarze "robiła cuda" i niezapomniany Różyk ze swoim sztandarowym okrzykiem " QRVAAAAA-NA CHÓI TU PRZYJECHALIŚCIEEEEEE".To były piękne dni......

odpowiedz
(L) - 04.05.2022 / 17:50, *.plus.pl

@FOREVER LEGIA :

Byłem w Mielcu w 93 i 94. W 95 nue bykem

odpowiedz
Greg - 03.05.2022 / 21:11, *.tpnet.pl

A czemu w Szczecinie pustki...znowu kto ma wiedzieć ten wie...to może do puszek tez tylko Ci co wiedza niech wrzucają? Może z 1 tys się uzbiera....

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 03.05.2022 / 22:15, *.play-internet.pl

@Greg: Kto ma wiedzieć ten wie,a kto miał być,ten był.....

odpowiedz
Rysio - 04.05.2022 / 00:38, *.play-internet.pl

@FOREVER LEGIA : A kto umarł,ten nie żyje...

odpowiedz
Marcinek - 03.05.2022 / 21:09, *.tpnet.pl

Pamiętam na starej Żylecie, że były mecze, że race praktycznie cały czas się paliły. Cały czas coś się tliło. Cały mecz. . . . .back to oldschool.

odpowiedz
race na raty - 03.05.2022 / 19:16, *.160.164

Powinny być na Żylecie. Race na raty są super, przy dobrym dopingu robią dobry klimat, a nie odliczanie, dwie minuty i można iść do domu. To co zrobiła Stal jest dużo fajniejsze niż u nas te odpalanie w rzędzie od linijki. Ultras to chaos, a nie scenografia.

odpowiedz
L - 03.05.2022 / 20:32, *.autocom.pl

@race na raty: fajne sa tez race spontaniczne np po golu.

odpowiedz
Colesław - 05.05.2022 / 12:13, *.centertel.pl

@L: odpalajacych race to chyba za bardzo piłka nożna nie interesuje

odpowiedz
Jenny - 03.05.2022 / 15:52, *.t-mobile.pl

Kiedy zapisy do Białegostoku? Chyba z puli 1000 biletów jesteście w stanie udostępnić 50 dla otwartej?

odpowiedz
Kibic L - 04.05.2022 / 10:10, *.t-mobile.pl

@Jenny: już bilety dawno rozdane

odpowiedz
Olson - 04.05.2022 / 11:12, *.t-mobile.pl

@Jenny: zacznij się udzielać, jak zasłużysz to dostaniesz bilet

odpowiedz
kapen - 03.05.2022 / 13:22, *.autocom.pl

To ta nudnawa przymulanka stała się hitem?

odpowiedz
L - 03.05.2022 / 16:51, *.autocom.pl

@kapen: cale szczescie jestes jedyna osoba na swiecie, ktora ten hit uznaje za zmułę. Mozesz isc na polonie.

odpowiedz
Luk - 03.05.2022 / 10:46, *.orange.pl

Autor nie zauważył ze odpalenie rac na raty wiązało się z hasłem na oprawie

odpowiedz
b. - 03.05.2022 / 12:36, *.play-internet.pl

@Luk: przeczytaj raz jeszcze - zdecydowanie zauważył, że nawiązywało to do hasła

odpowiedz