Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Vuković: Nie będzie przeglądu kadry

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Jak zmobilizować zespół? Nie chciałbym używać dla siebie usprawiedliwień. To moja rola, by znaleźć sposób aby drużyna grała i walczyła o zwycięstwo bez względu na to, co dzieje się dookoła. Próbuję to robić – mówi przed meczem z Górnikiem Aleksandar Vuković.

Rehabilitacja i utrzymanie
- Wiadomo, że jesteśmy po bardzo złym okresie. Trzy mecze przegrane to seria, która dla mnie jest czymś nowym. Na najbliższy mecz patrzymy jak na nową szansę, żeby się rehabilitować się przed publicznością, powalczyć o trzy punkty i zapewnić sobie utrzymanie. Dlatego zdobycie punktów w tym kontekście jest bardzo ważne. Mówienie, że nie mamy o co walczyć jest zgubne . Ja to ciągle powtarzam. Przynajmniej do zdobycia 39 punktu nie można mówić, że nie ma o co walczyć. To starałem się podkreślać.



Ofensywny Górnik
- Górnik to drużyna bardzo ofensywnie usposobiona, nie tyko Lukas Podolski. To zespół kreujący bardzo dużo sytuacji w każdym meczu. Nasza gra musi być o wiele bardziej skuteczna niż w ostatnich dwóch meczach. Nie mogą nam się przytrafiać takie błędy z tak ofensywnie usposobioną drużyną, która w każdym meczu stwarza kilka bardzo dobrych sytuacji do strzelania goli. To ich duża wartość, Widać też rękę Jana Urbana, który zawsze stawiał na grę kombinacyjna i techniczną . Kluczem dla nas w jutrzejszym meczu będzie nasza dobra gra obronna całego zespołu, bo jako zespół jeteśmy na tyle silni, że będziemy potrafili sobie sytuacje wykreować.

Sytuacja zdrowotna
Sytuację zdrowotną mamy taką, że okaże się po ostatnim treningu kto będzie gotowy do gry. Przed meczem ze Stalą zajęć nie ukończyli Rose, Ribeiro, a do tego nie mógł zagrać Wieteska, więc straciliśmy trzech ludzi na tamto spotkanie. Mam nadzieje, że przed jutrzejszym meczem będziemy mieli lepszą sytuację kadrową. Abu Hanna ma zbitą kostkę po ostatnim meczu.

- Ihor Charatin, biorąc pod uwagę długość rozbratu z piłką ligową i to, że nie wystąpił do meczu ze Stalą do pierwszej minuty, poradził sobie solidnie. Nie pomógł mu wynik meczu i fakt, że jako drużyna popełniliśmy bardzo kosztowne błędy, które zabrały nam możliwość uzyskania lepszego wyrażenia, tak samo po Igorze. Jest to zawodnik, którego można pochwalić za pracę i profesjonalizm, bo długo czekał na swoją szansę. Nie zmieniało się jego podejście w treningach i to dla mnie warte podkreślenia.

Powrót Miszty. Szansa dla młodych?
- Najważniejszą sprawą jest zdobycie trzech punktów i zapewnienie sobie matematycznego utrzymania w lidze. Będziemy chcieli wyjść najmocniejszym składem na daną chwilę. Nie będzie przeglądu kadry i dawania szansy zawodnikom, którzy nie wygrywają rywalizacji. Nie przewiduję takiego ruchu. Będą grać ci, którzy są lepsi na danych pozycjach.

- Czarek Miszta uczestniczy w treningach i jest duża szansa, że jutro wystąpi. Po ostatnim treningu zawodnik oceni swoją dyspozycję zdrowotną. To będzie determinowało naszą decyzję. Misztę straciliśmy przed meczem pucharowym, gdzie kwestia drugiego młodzieżowca była istotna. On zaczął wyglądać dobrze i nie było potrzeby, by na siłę robić zmiany i rozdawać minuty każdemu.

WYNIKI SONDYJak oceniasz pracę Aleksandara Vukovicia na stanowisku trenera Legii?
SUMA GŁOSÓW: 40771
START: 16.12.2021 / KONIEC: 25.05.2022

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (40)

+dodaj komentarz
(L) uz - 06.05.2022 / 15:20, *.inetia.pl

A co ma niby przeglądać ? I tak mu szacun za to, że w tak syfiastej sytuacji gdy Legia była w strefie spadkowej, podjął się wyciągania z gó ..a tego w większości złomu personalnego.
Światła polityka DM doprowadziła do tego że możemy sobie jasno powiedzieć - jeśli chodzi o liczbę MP - taka dekada szybko się nie powtórzy. DOBRZE TO JUŻ BYŁO. Co do fajnej perspektywy w najbliższych latach = niestety czarno to widzę. jedyne co zostało to wiara - LEGIA FOR EVER.

odpowiedz
Dhfr568 - 06.05.2022 / 11:29, *.tpnet.pl

Dramat Legii.
Odchodzi trener, słaby, zrobił minimum czyli ledwo i bez szału utrzymał drużynę.
Nic poza tym.
Odchodzą Boruc, Perkhart, Wszolek, Verbic i Włodarczyk, Hołownia.
Chcą sprzedać lub pozbyć się Charatin, Kastrati i Maik. Pół roczny kontrakt Lopeza też może odejść.
Dramat bo nie ma ani składu ani piłkarzy ani funduszy.
Nowy trener będzie miał piekielnie ciężko.

odpowiedz
bum - 06.05.2022 / 01:02, *.144.55

Vuko już rzucił rękawice na glebę. Nie dziwię się mu wcale.... Zarządzanie Legią od 5 lat to kabaret. Zero szacunku dla ludzi którym zależy na dobrze tego klubu. Wszyscy wygnani i zmieszani z błotem. Vuko to żaden dobry trener ale się nie obraził i za każdym razem zapie...lał z pomocą jak była potrzebna.
Słaba końcówka mógłby już wszystkich młodych sprawdzać no ale h...y wie co tam się dzieje w tym klubie.
Ja tam m dla Vuko szacunek za wszystko co zrobił dla klubu. Szczerze mu życzę powodzenia a mioduskiemu H w D proste

odpowiedz
VUKO POKAŻ JAJA BO ZNOWU ODEJDŻIESZ W ZAPOMNIENIE... - 05.05.2022 / 23:42, *.120.57

A STRZALEK, GRODŻINSKI,HOŁOWNIA I INNI LEPSI OD TEGO LOPESA LUB TOMASA,SLISZA,WITESKI I INNYCH CO PO AKCJI LIŚĆ CHYBA ZBUNTOWALI SIE...

odpowiedz
Er - 05.05.2022 / 22:00, *.chello.pl

Brak pytań trenerze skoro w Legii na dany moment najsilniejszym zawodnikiem jest Slisz i zasługuje na grę w 1 składzie, to pokazuje mi kibicowi jak Legia jest słaba!!! Chłopaki w 1 - 2 lidze na jego pozycji wciągają go nosem!!!

odpowiedz
L - 05.05.2022 / 23:13, *.aster.pl

@Er: Celhaka lepiej sie prezentuje wiec Vuko po prostu bredzi, ze graja najlepsi.

odpowiedz
Kibic z instagrama - 05.05.2022 / 21:38, *.plus.pl

Ten sezon pokazuje co się staje gdy chcesz Lexus Porsche czy Ferrari a dostajesz Fiata 125 p lub malucha a wmawiają ci jeszcze że to Seicento;)

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 05.05.2022 / 21:50, *.plus.pl

@Kibic z instagrama: na razie to nawet nie Seicento tylko Zaporożec ale będzie obiecany Wolkswagen od nowego sezonu co się może okazac że nawet nie Oplem a Wartburgiem jednak jest ;)

odpowiedz
Znawca tematu - 05.05.2022 / 21:34, *.plus.pl

To jest tak jak się robi przegląd samochodu badania techniczne na zasadzie przybicia pieczątki i można dalej jezdzic.

odpowiedz
Kolega po szalu - 05.05.2022 / 21:44, *.plus.pl

@Znawca tematu: niestety ale jest tak że lepiej nie robić przeglądu w ogóle bo się psuje a części zamiennych już nie produkują akurat do tej marki co masz więc ci podbija ale musisz jeździć popsutym w nadziei że się nie roz.pie.rdoli całkiem.

odpowiedz
Antyczesio - 05.05.2022 / 21:31, *.plus.pl

Raczej tak będzie : Antolović (Machnovsky) - Berto perreira Gerasimovski Knezevic Obradovic - Nuhi Mudoh Njamculovic Agra - Eduardo(Sadiku) Chima Chukwu (Necid) itd. szrotu darmowego lub przepłaconego ciąg dalszy

odpowiedz
:) - 05.05.2022 / 21:14, *.plus.pl

Nowy sezon - trener Banasik lub Runjaic i skład : Stipica lub Tobiasz (Kochalski) - Jędrzejczyk Rossi Ivanov ( Zech) Ribeiro ( Grudziński)- Josue Wolski Dąbrowski - Szysz Maurides Sezonienko :D z różnych spekulacji i mediów tv i internetu ekspertów tak to może wyglądac ale to czas pokaze co będzie

odpowiedz
Kibic w kapciach - 05.05.2022 / 21:19, *.plus.pl

@:): akurat ten Sezonienko z Gdańska nie jest zły ale u nas jest Strzałek tylko szans nie dostaje

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 05.05.2022 / 21:04, *.plus.pl

Może tak? Strebinger- Johannson Rose Jędrzejczyk Grudziński - Rosołek Celhaka Josue Verbic - Włodarczyk Strzałek

odpowiedz
tekken (L) - 06.05.2022 / 08:31, *.230.80

@Wieczny fan Mioduskiego : Plus za młody atak.

odpowiedz
Anty Kosta - 05.05.2022 / 21:01, *.plus.pl

Tu nie ma czego przeglądać.

odpowiedz
roadrunner - 05.05.2022 / 19:26, *.centertel.pl

Vuko ludzie się zmieniają otwórz głowę na nowe pomysły na coś innego niż skostniałe 4-2-3-1 może coś się już wyczerpało(a napewno) i czas to zmienić.Choć tego czasu tobie nie zostało za dużo to pokaż że masz otwarty umysł I daj im więcej swobody na boisku a nie tylko grać na wynik jak ty tak wolisz.
Jeśli faktycznie Runjaic trafi do Legii to może warto spróbować jego ustawienia z Pogoni 4-3-3.

odpowiedz
Ogolić kręcone łoniaki pudla - 05.05.2022 / 18:54, *.t-mobile.pl

Vućko nie specjalnie ma z czego wybierać, cipeusze (kucharska/pudel) zbudowali absolutnie równą kadrę - niestety są to największe pizdy w historii klubu, a jeśli któryś się wyróżni to tylko jeszcze większą głupotą lub babolem od innego drewnoodpadu.

odpowiedz
roadrunner - 05.05.2022 / 18:10, *.centertel.pl

To jest LEGIA żadne układy I układziki nie wchodzą w grę liczy się dobro klubu i całej drużyny a MY KIBICE musimy ją wspierać zawsze tym bardziej teraz gdy mamy taki najgorszy sezon od dwóch dekad.
Gramy z żabolami naszym odwiecznym rywalem którego nie trzeba mobilizowal na mecze z nami więc czas się ogarnąć schować urazy głęboko do kieszeni i dać z Siebie maxa

odpowiedz
Olomanolo - 05.05.2022 / 17:19, *.206.230

Ludzie a co Wy byście zrobili wiedząc że prezes ma was w d...e pomimo że odwaliliście kawał dobrej roboty - Vuko szacunek

odpowiedz
Sobo(L)ew - 05.05.2022 / 19:33, *.plus.pl

@Olomanolo: a co Ty tak go Bronisz?? Flache ci obiecał czy co?? Klub o gówno gra a on nie chce niektórych zawodników sprawdzić?? Sam nie dawno pieprzył, że jest zwolennikiem talentu Strzałka a ile razy dał mu okazję?? Woli na drewno w postaci Rosolka czy Skibickiego stawiać. Jest cienki jak sik pająka, skoro wiedział że prezes ma go w dupie to po co podejmował się ratować klub?? Przecież mieć totalnie wywalone i na spokojnie pobierać kasę,a tymczasem dał ciała w meczach ligowych a zwłaszcza w meczu o PP .

odpowiedz
Urs72 - 05.05.2022 / 20:23, *.chello.pl

@Sobo(L)ew: dał ciała zgoda bo to trener i on ponosi odpowiedzialność za całą drużynę , zawodników , ustawienie , ale jak te gnoje mają w dupie Legię i kibiców bo wiedzą że zostaną wyje.....po sezonie bo gówno grają są słabi jak dupa jeża nie zorganizowani ciągle kontuzjowani takich zawodników ściągnęli bo chcieli zarobić grobeeeee miliony a tu hu....i kamieni kupa nie wyszło plan padł Miodka ,Vuko ma tyle do powiedzenia co Magiera w 2016

odpowiedz
Sobo(L)ew - 05.05.2022 / 21:33, *.plus.pl

@Urs72: Ale Strzałek z bardzo dobrej strony pokazauje się w rezerwach więc nie zaszkodziło by mu dać szansę w jedynce. Mają w dupie?? Może i tak tylko zobacz jak są traktowani. Włodarczyk dostał szansę parę minut w meczu z 7echem strzelił gola i co?? I w następnym meczu w nagrodę cały mecz na ławce zamiast dostać kolejną szansę w większym wymiarze czasowym.

odpowiedz
bronek49 - 05.05.2022 / 17:02, *.chello.pl

;pewnych zawodników to on widzi w Lopezie w Śliszu którzy występują w każdym meczu i zawsze są jednymi z najgorszych zawodników Legii

odpowiedz
Farme(L) - 06.05.2022 / 14:33, *.bridgefibre.net

@bronek49: Może są najgorsi bo takich w Legii nie ma jak Lopez i Ślisz?!!!

odpowiedz
Ripper - 05.05.2022 / 16:26, *.chello.pl

chłopie ty się skup na zwycięstwie
przegląd graczy to można robić gdy się ma 15-20 punktów przewagi

odpowiedz
Leśny Dziadek - 05.05.2022 / 16:17, *.t-mobile.pl

W sumie to ma rację. Bo jak można robić przegląd czegoś, czego nie ma...

odpowiedz
Hiszpan - 05.05.2022 / 16:06, *.play-internet.pl

Brawo Vuko. Mamy prawdziwych liderów. Ślisz, Sokołowski,Abu Hanna,Pekhart, Ribeiro pewny plac . Nie stawiaj na młodych i tak odchodzą.

odpowiedz
Le Ja - 05.05.2022 / 16:55, *.orange.pl

@Hiszpan: Kto to Ślisz?

odpowiedz
Hiszpan - 05.05.2022 / 18:22, *.telnaptelecom.pl

@Le Ja: Najgorszy zawodnik w historii futbolu. I Ś czy S nic nie zmieni. Nawet jak w USC zmieni nazwisko na Pirlo też nikogo nie nabierze.

odpowiedz
Januszek - 05.05.2022 / 16:00, *.chello.pl

Miszta na bramce to jak dolewanie benzyny do ognia ;D

odpowiedz
Sobo(L)ew - 05.05.2022 / 15:50, *.plus.pl

Mówiłem że ten pajac nie nadaje się na trenera, spieprzył wszystko co mógł spieprzyć a najbardziej to w meczu o PP. Dobrze że po sezonie go już nie będzie.

odpowiedz
grzesiek - 05.05.2022 / 15:59, *.centertel.pl

@Sobo(L)ew: a co on spieprzyc mogl jak po michniewiczu bardziej spieprzyć juz nie dalo rady?

odpowiedz
Arek - 05.05.2022 / 17:47, *.tpnet.pl

@Sobo(L)ew: sam jesteś pajac gamoniu. Z Rakowem zagrał inaczej, bo wymagała tego sytuacja. Nie było wtedy kilku podstawowych zawodników, a do tego dwóch młodzieżowców trzeba było upchać. Zresztą, systemy nie grają, tylko ludzie. W innym systemie też przecież tam nie wygraliśmy, tylko był remis. I w pucharze też mógł być, gdyby gwiazda ze Słowenii do pustej bramki trafiła nie pisałbyś o systemie. Jak Czesiek po mmeczu w Bielsku zmienił ustawienie na mecz z Rakowem, nie pamiętam jakoś żeby Ci przeszkadzało. A wiesz dlaczego? Bo wygrali.

odpowiedz
e(L)o - 05.05.2022 / 15:46, *.plus.pl

vuko won!

odpowiedz
Tak - 06.05.2022 / 03:07, *.plus.pl

@e(L)o: +1

odpowiedz
Arek - 06.05.2022 / 17:54, *.t-mobile.pl

@e(L)o: +1

odpowiedz
PawLo - 05.05.2022 / 15:44, *.mm.pl

No to ręcznik wraca klękajcie narody !!! ehhh Vuko Vuko...strzał w kolano

odpowiedz
Heh - 05.05.2022 / 14:47, *.geckonet.pl

Niczego nie będzie :D

odpowiedz
Art - 05.05.2022 / 15:20, *.vectranet.pl

@Heh: Nie będzie niczego , będą same zgliszcza , Polonia spalona a Legia ma..........

odpowiedz