Pogoń Szczecin na wyjazdowym meczu ze Śląskiem - fot. slasknet.com
REKLAMA

Na stadionach: Nie bronili jak Jasnej Góry kibicowskich naszych zasad...

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W ostatnim tygodniu doczekaliśmy się licznych wyjazdów ekstraklasowych ekip. Pogoń dwoma specjalami, w 1570 osób zawitała do Wrocławia. Żałować można, że na dobrej liczbie i dopingu poprzestali, nie prezentując żadnej choreografii. Spora liczba szczecinian zmotywowała wrocławian do wystawienia liczniejszego niż zwykle młyna.

Lech po niedawnym kilkunastotysięcznym wyjeździe do Warszawy na finał PP, tym razem w 753 osób pojechał do Gliwic. Mieli powody do zadowolenia, bowiem poznaniacy są obecnie faworytem do mistrzostwa. Zabrzanie z problemami przyjechali do Warszawy w 629 osób. W niższych klasach rozgrywkowych dobrze pokazał się Motor w Rzeszowie i Korona w Opolu.

Raków jest wyśmiewany na wielu stadionach za swoje zachowanie na finale PP, gdzie dostosowali się do durnych wymogów prezydenta Warszawy i tym samym "pogwałcili" niepisany, kibolski kodeks. To pokazuje jak z szanowanej ekipy, która jeździ zawsze i wszędzie, w moment można stracić reputację bandy z zasadami.

Fani Legii zaprezentowali konkretny pokaz pirotechniczny na meczu z Górnikiem. Pirotechnikę odpaliła także Olimpia Elbląg, Korona i Odra Opole. Bardziej skomplikowanych prezentacji w ostatnich dniach nie odnotowaliśmy.

Ekstraklasa:

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin (1570)
Bardzo dobry wyjazd Portowców, którzy dwoma pociągami specjalnymi dotarli do Wrocławia w 1570 osób. Sektor gości przyzwoicie oflagowany, zabrakło jednak do pełni szczęścia oprawy w klatce. Śląsk z licznym jak na swoje możliwości młynem. Na trybunach 10,1 tys. kibiców.

Piast Gliwice - Lech Poznań (753)
Lechici nie wykorzystali pełnej puli biletów przyznanych przez Piasta, ale i tak w Gliwicach stawili się w dobrej liczbie, szczególnie biorąc pod uwagę ostatni wyjazd na finał PP, gdzie pół dnia spędzili przed stadionem. Piast z przyzwoitym młynem, wspierany przez GKS Jastrzębie. Na trybunach 6,9 tys. kibiców.

Legia Warszawa - Górnik Zabrze (629)
Ponad 16 tys. kibiców na trybunach. Legioniści zaprezentowali bardzo dobry pokaz pirotechniczny - race i spore ilości stroboskopów w asyście flag na kijach. Wywiesili transparent "Ch... w zasady i ruch kibicowski, Raków wszedł na stadion tak jak chciał Trzaskowski". Zabrzanie przyjechali do Warszawy mocno spóźnieni, z powodu problemów z policją. Na sektor gości weszli w drugiej połowie - było ich 629, w tym GKS Katowice (29) i Wisłoka (17). Wywiesili trzy flagi.

Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok (135)
Jagiellonia do Krakowa pojechała autokarami, a wyjazd dofinansowali fani z emigracji. W sektorze gości stawiło się ich 135 z jedną flagą. Fani Wisły z transparentem skierowanym do Rakowa odnośnie zachowania na finale PP: "Nie broniliście jak Jasnej Góry kibicowskich naszych zasad. Za to podłe zachowanie, wszyscy wbiją w was ku...sa!". Na meczu ponad 18 tys. kibiców.

Górnik Łęczna - Termalica Nieciecza (30)
Na trybunach 2,3 tys. kibiców wciąż wierzących w utrzymanie Górnika w ekstraklasie. W młynie zaprezentowali sektorówkę. Fanów z Niecieczy ok. 30.

Wisła Płock - Warta Poznań (20)
Warciarze wpuszczeni na sektory gospodarze - zajęli miejsca przy samym młynie Wiślaków. Kibiców z Poznania ok. 20 z jedną flagą.

Lechia Gdańsk - Stal Mielec (-)
Niewiele ponad 11 tys. kibiców na trybunach i przeciętny młyn lechistów.

Radomiak Radom - Zagłębie Lubin (-)
Wyraźnie słabsza niż zwykle frekwencja na trybunach w Radomiu (3 tys.), a wysoka porażka (1-6) na pewno nie wpływała pozytywnie na poziom dopingu. Radomianie mobilizują się teraz na ostatni domowy mecz w tym sezonie - spotkanie z Wisłą, przed którym zaplanowano wspólny przemarsz na stadion spod radomskich fontann.

Raków Częstochowa - Cracovia (-)
Komplet widzów w Częstochowie (5,5 tys.) tym razem opuszczał stadion w nie najlepszych nastrojach, bowiem gospodarze stracili prowadzenie w tabeli. Kibiców gości brak.

Niższe ligi:

Stal Rzeszów - Motor Lublin (366)
Motorowcy na wyjazd do Rzeszowa przyjechali w 366 osób, w tym Hetman Zamość (50).

Odra Opole - Korona Kielce (200)
Koroniarze z racowiskiem na tym wyjeździe, gdzie byli wspierani przez Naprzód Jędrzejów. Fani Odry zaprezentowali sektorówkę w kształcie herbu oraz odpalili kilka rac.

Arka Gdynia - Miedź Legnica (130)
Fani z Legnicy wspierani w Gdyni przez Śląska (20) i Karkonosze Jelenia Góra (20). Arkowcy z transparentem "Solidarność kibicowska ty k...o częstochowska".

Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz (113)
Sączersi na tym wyjeździe wspierani przez GKS Tychy (47), Stal Mielec (9) i Czarnych Jasło (2).

Skra Częstochowa - Stomil Olsztyn (22)
Mecz w Bełchatowie, a pojawiło się na nim 22 przyjezdnych, w tym Wisła Płock (6).


Oprawa tygodnia: brak
Wyjazd tygodnia: 1570 kibiców Pogoni Szczecin we Wrocławiu

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na meczu z Górnikiem Zabrze:







Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa:


Wisła Kraków na meczu z Jagiellonią Białystok:




Jagiellonia Białystok na wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków:


Wisła Płock na meczu z Wartą Poznań:




Warta Poznań na wyjazdowym meczu z Wisłą Płock:


Lech Poznań na wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice:




Raków Częstochowa na meczu z Cracovią:


Lechia Gdańsk na meczu ze Stalą Mielec:



Śląsk Wrocław na meczu z Pogonią Szczecin:


Pogoń Szczecin na wyjazdowym meczu ze Śląskiem Wrocław:




Górnik Łęczna na meczu z Termaliką Nieciecza:


Termalika Nieciecza na wyjazdowym meczu z Górnikiem Łęczna:


Odra Opole na meczu z Koroną Kielce:


Korona Kielce na wyjazdowym meczu z Odrą Opole:


Olimpia Elbląg na meczu z Ruchem Chorzów:



Sandecja Nowy Sącz na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec:


KSZO Ostrowiec na meczu z Unią Tarnów:


Stal Rzeszów na meczu z Motorem Lublin:


Motor Lublin na wyjazdowym meczu ze Stalą Rzeszów:


Legia Warszawa na meczu kosza z Anwilem Włocławek:




Anwil Włocławek na 1. meczu z Legią Warszawa:


Anwil Włocławek na 2. meczu z Legią Warszawa:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (33)

+dodaj komentarz
mojo jojo - 12.05.2022 / 22:22, *.t-mobile.pl

co wisła moze wiedziec o zasadach???!!!misiek napewno o nich wiedział :D

odpowiedz
Marcin - 12.05.2022 / 11:14, *.chello.pl

Stal Mielec miała na Lechii zamknięty sektor z powodu za późnego złożenia zamówienia na bilety. Obecna była w kilkanaście osób na stadionie incognito

odpowiedz
Golaw123 - 12.05.2022 / 10:37, *.plus.pl

amica i jej honor i zasady, dobre jaja:))))))))

odpowiedz
Arek - 11.05.2022 / 23:04, *.tpnet.pl

A wg. mnie, ponad 11 tysi na meczu o 12:30 to jest dobra frekwencja.

odpowiedz
mojo jojo - 11.05.2022 / 21:42, *.t-mobile.pl

lechia słąsk frekwencja na ich stadionach to dno dna !grajcie w chojnicach i w polkowicach!

odpowiedz
Rytm - 11.05.2022 / 20:14, *.centertel.pl

1) Kibice Rakowa zachowali się wujowo. Nic ich nie tłumaczy.
2) Kibice nieistniejącego już Lecha zachowali się wujowo w 1993 roku przyjmujac mistrzostwo przy zielonym stoliku, oraz w 2006 roku gdzie pozwolili na likwidację prawdziwego Lecha i przefarbowanie Amiki na Lecha.
Śmieszny jest ich tekst, że Lech jest tam gdzie jego wiara. To jak zrobią im fuzję ze Spartakiem Moskwa, to też będą tak gadać?

Trafił swój na swego.

odpowiedz
(L) - 11.05.2022 / 21:41, *.ilabs.pl

@Rytm

100% prawdy. 100% poparcia

Zobaczcie ze w sumie nie licząc WKS ( Śp R. Zieliński) to pyry mają baaaardzo popuszczone w kwestii swojego sprzedania się.

Jeszcze jedna moja uwaga : Wisła piszącą o kibicowskich zasadach to ... no naprawdę Śmiech na sali

odpowiedz
1234 - 11.05.2022 / 22:06, *.t-mobile.pl

@Rytm: W punkt

odpowiedz
Arek - 11.05.2022 / 23:07, *.tpnet.pl

@Rytm: wtedy będą gadać. Ta jest łach, gdzie jego spartak.

odpowiedz
Heniek - 11.05.2022 / 20:04, *.net.pl

Obrona Jasnej Góry to mit i kit. Czarni oddali klasztor Szwedom i jawnie z nimi kolaborowali . To użalanie nad poznańską parówą jest żałosne. wytyczne przed meczem były jednoznaczne. Lech zdechł , kolejorz !!!

odpowiedz
Co(L)a - 11.05.2022 / 18:58, *.orange.pl

"pogwałcili" niepisany, kibolski kodeks - coś takiego już nie istnieje od dłuższego czasu. Młodzi mi mówią - nie dziw się wymiana pokoleń.
Kto był na meczu widział że kibiców Lecha było kilka tysięcy na trybunach z dopingiem.

odpowiedz
Alan - 11.05.2022 / 17:00, *.t-mobile.pl

A o tym co doprowadziło do zakazu czyli poprzedni final PP w Warszawie gdzie omal nie doszlo do tragedii przez właśnie race jakoś juz nikt nie pamięta albo nie chce pamiętać i uwaza ze jak zwykle wszyscy winni tylko nie my.

odpowiedz
Autor - 11.05.2022 / 18:18, *.vectranet.pl

@Alan: Tragedią mogło być zostawienie kilkunastu tysięcy kibiców pod stadionem...

odpowiedz
Kibic L - 11.05.2022 / 16:45, *.t-mobile.pl

Niech ktoś wyjaśni mi, ale kulturalnie na poziomie: Mówicie,że Raków zachował się niehonorowo? Zgoda...
A Legia jak się zachowała w Poznaniu, gdzie świętowaliśmy mistrza? NSi zostali z oprawą pod stadionem, a my weszliśmy. Dlaczego solidarnie nie zostaliśmy tam wszyscy na parkingu?

Wyjazd do Białegostoku: wchodźmy w czarnych kurtkach, bez barw i flag, które zostały nam zakazane? Powinniśmy zostać pod stadionem, a weszliśmy...

Dla mnie bez sensu są te strajki, w postaci zostania pod stadionem... Bilety sprzedane, kasa się zgadza. Wchodzić na stadion i wyrażać na sektorze swoje niezadowolenie.

odpowiedz
aqweds - 11.05.2022 / 17:03, *.net.pl

@Kibic L:
1) To była decyzja NS, że reszta ma wejść. Jak chciałeś to mogłeś zostać z nimi pod stadionem, nikt tego nie zabraniał.
2) Weszliśmy tylko dlatego, żeby udowodnić im, że co by nie zrobili to i tak ich flagi spłoną. Teraz to my stawiamy warunki i nikt bez flag nie wejdzie.

odpowiedz
stara szkoła fanatyków - 11.05.2022 / 17:46, *.chello.pl

@Kibic L: ale Legia wtedy w Poznaniu weszła z flagami,rozumiesz to? Flagi to podstawa,jeśli one zostaną zabronione,nie będzie można z nimi wejść normalnie na stadion to cytując klasyka: "nie będzie niczego".Dodatkowo raków złamał zasady,ponieważ przed finałem Lech z Rakowem ustalili,że gdy flagi nie będą mogły wejść to jedna i druga ekipa nie wchodzi,tymczasem raków olał ustalenia i wszedł na stadion bez flag,a od 70 minuty raków praktycznie prowadził normalny doping.Wstyd i żenada.Kompromitacja ekipy rakowa jest taka,że to jest niepoważna ekipa.Cała kibicowska Polska powinna do nich podchodzić bez szacunku.

odpowiedz
KAMI(L) - 11.05.2022 / 18:42, *.vectranet.pl

@Kibic L:
Zgadzam się z przedmówcami (pozdro aqweds, pozdro stara szkoła fanatyków), dodam tylko co do pilnowania oprawy że NSi zostali, a ultrasi Lechii nie - zostawili oprawę i poszli się bawić w efekcie czego oprawa znalazła się w Kotle Lecha. Ciekawe czy dalej się wąchają z Rakowem ;)

odpowiedz
Canis Lupus - 11.05.2022 / 18:50, *.autocom.pl

@Kibic L:
W Poznaniu NS podjeli decyzję, że reszta może wejść.
W białymstoku weszliśmy, by pokazać jadze, ze mogą nas przeszukiwać godzinami z kontrolą osobistą włącznie, zabraniać nam wnoszenia opraw, flag, szalików a my i tak spalimy u nich ich flagi. Chodziło o pokazanie, że na nic się ich wymysły nie zdadzą i i tak zrobimy co chcemy.
Co do Lecha-po ekipie z takim potencjałem spodziewałbym się choćby próby rozkminienia jakiegoś patentu na wniesienie oprawy i piro, tak jak NS to wiele razy na roznych stadionach robili.
Po rakowie sie niczego nie spodziewalem, bo to kibicowska 3 liga z garstką ogarniętych ludzi.

odpowiedz
Canis Lupus - 11.05.2022 / 19:13, *.autocom.pl

@KAMI(L): oczywiście, że się nadal wąchają, co więcej lechia, śląsk, stomil, hutnik, chemik obecne z rakowem na trybunie... brak słów.
Ludzie, którzy patrzą na sytuację z finału wyłącznie przez pryzmat jednego meczu nie mają chyba pojęcia o tym, z jakimi przeciwnosciami boryka się ruch kibicowski. Wejście na mecz rakowa to legitymizacja działań zabraniających normalnej kibicowskiej dzialalnosci na trybunach, jaką sa oprawy, flagi, piro. Rakow pozwolił wszelkiej maści "utrudniaczom" wydeptać ścieżkę do ostatecznego wyeliminowania kibicowania jakie znamy i lubimy.
Pozdrawiam!

odpowiedz
(L) - 11.05.2022 / 19:37, *.ilabs.pl

@KAMI(L):

Akurat ta i nie tylko tą Amika też pokazała że są frajery

odpowiedz
dejne3 - 12.05.2022 / 21:41, *.vectranet.pl

@KAMI(L): Takie zasady kartofle się dogadali z ochroną i skroili Lechii barwy,kartofle będzie kartflem, a Lechia im wymalowała parowóz w bary biło zielone.I to ma być kartoflany honor-łach konduktor .

odpowiedz
Gosc - 11.05.2022 / 16:29, *.chello.pl

Za rok jak trzaskowski znowu zabroni klubowych flag to raków solidaryzując się z nim wywiesi tęczowe

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 11.05.2022 / 16:19, *.play-internet.pl

Tak się wszycy srają do Rakowa,a przecież niczemu nie są winni.Przyjechali na mecz..... I weszli na mecz.

odpowiedz
janusz paisław - 11.05.2022 / 16:36, *.virtuaoperator.pl

@FOREVER LEGIA : ty normalny to raczej nie jesteś

odpowiedz
Siwy - 11.05.2022 / 18:44, *.sky.com

@FOREVER LEGIA : ja się z tobą zgadzam. Raków to nie (jeszcze) ekipa seryjnie zdobywająca mistrzostwa i puchary. W tym jednym dniu chłopaki przyjechali dopingować drużynę która broni tytułu.Lech ma tak zaj...aną gablotę (żarcik)ze sra na swoich kibiców. Jak dla mnie postawa kibiców Rakowa normalna a reszta to jakieś zj...y umyslowe

odpowiedz
Zorientowany - 11.05.2022 / 18:44, *.autocom.pl

@FOREVER LEGIA : a ty farmazoniarzu nadal na tej stronie? Dlaczego nie przyszedłeś pod gniazdo wyjaśnić swoich internetowych żali, pomówień i kłamstw?
O ruchu kibicowskim nie masz pojęcia, zajmij się wędkarstwem, uprawą pelargonii albo zbieraniem rzadkich okazów motyli.
UWAGA, "forever Legia" TO FARMAZONIARZ I PARÓWA Z INTERNETU!

odpowiedz
1916 - 11.05.2022 / 20:40, *.virginm.net

@Zorientowany: akurat nie masz racji bo typ jest ogarniety,wyjazdy zadymy, kojarze go z pierwszej polowy lat90, byl zawsze i wszedzie

odpowiedz
1916 - 11.05.2022 / 20:41, *.virginm.net

@Siwy: siwy vel sobi?

odpowiedz
Zorientowany - 11.05.2022 / 23:02, *.autocom.pl

@1916: widać kombatancka przeszłość rzuciła mu się na dekiel.
Dziś to pomawiacz i farmazoniarz.
Propozycja spotkania pod gniazdem aktualna. Problem w tym, ze osobnik sam sie pucuje, że na mecze nie chodzi. Fanatyzmu starcza mu na klepanie bzdur i kłamstw w klawiaturę jak widać.

odpowiedz
1916 - 12.05.2022 / 16:02, *.133.147

@Zorientowany:

odpowiedz
1916 - 12.05.2022 / 18:19, *.133.147

@Zorientowany: spotkaj sie z nim na neutralnym gruncie bez kolegow za plecami a nie pod gniazdem;)

odpowiedz
Zorientowany - 12.05.2022 / 23:04, *.autocom.pl

@1916: skoro publicznie na tej stronie pomawia Ludzi, sypie gęsto farmazonem i kłamie, to ma szansę publicznie to wyjaśnić.
Nie potrzebuję kolegów za plecami. A on, zakładam, nie potrzebuje adwokata w postaci Twojej osoby;) dla mnie moze on zaproponowac spotkanie nawet u siebie pod bramą zakładu w Tworkach. Rzecz w tym, że woli być internetowym ujadaczem.

odpowiedz
Peter - 13.05.2022 / 12:38, *.vectranet.pl

@FOREVER LEGIA : Powiem tak. Jeszcze 20-25 lat temu pewnie zachowałbym się jak kibice Lecha i "olał" mecz. Dziś, gdy człowiek już dorósł do pewnych rzeczy wolałbym wejść na trybuny dopingować swoją drużynę walczącą o bądź co bądź dosyć cenne trofeum. Dlatego... mimo wszystko popieram kibiców Rakowa.

odpowiedz