Pogoń Szczecin na wyjazdowym meczu ze Śląskiem - fot. slasknet.com
REKLAMA

Na stadionach: Nie bronili jak Jasnej Góry kibicowskich naszych zasad...

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W ostatnim tygodniu doczekaliśmy się licznych wyjazdów ekstraklasowych ekip. Pogoń dwoma specjalami, w 1570 osób zawitała do Wrocławia. Żałować można, że na dobrej liczbie i dopingu poprzestali, nie prezentując żadnej choreografii. Spora liczba szczecinian zmotywowała wrocławian do wystawienia liczniejszego niż zwykle młyna.

Lech po niedawnym kilkunastotysięcznym wyjeździe do Warszawy na finał PP, tym razem w 753 osób pojechał do Gliwic. Mieli powody do zadowolenia, bowiem poznaniacy są obecnie faworytem do mistrzostwa. Zabrzanie z problemami przyjechali do Warszawy w 629 osób. W niższych klasach rozgrywkowych dobrze pokazał się Motor w Rzeszowie i Korona w Opolu.

Raków jest wyśmiewany na wielu stadionach za swoje zachowanie na finale PP, gdzie dostosowali się do durnych wymogów prezydenta Warszawy i tym samym "pogwałcili" niepisany, kibolski kodeks. To pokazuje jak z szanowanej ekipy, która jeździ zawsze i wszędzie, w moment można stracić reputację bandy z zasadami.

Fani Legii zaprezentowali konkretny pokaz pirotechniczny na meczu z Górnikiem. Pirotechnikę odpaliła także Olimpia Elbląg, Korona i Odra Opole. Bardziej skomplikowanych prezentacji w ostatnich dniach nie odnotowaliśmy.

Ekstraklasa:

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin (1570)
Bardzo dobry wyjazd Portowców, którzy dwoma pociągami specjalnymi dotarli do Wrocławia w 1570 osób. Sektor gości przyzwoicie oflagowany, zabrakło jednak do pełni szczęścia oprawy w klatce. Śląsk z licznym jak na swoje możliwości młynem. Na trybunach 10,1 tys. kibiców.

Piast Gliwice - Lech Poznań (753)
Lechici nie wykorzystali pełnej puli biletów przyznanych przez Piasta, ale i tak w Gliwicach stawili się w dobrej liczbie, szczególnie biorąc pod uwagę ostatni wyjazd na finał PP, gdzie pół dnia spędzili przed stadionem. Piast z przyzwoitym młynem, wspierany przez GKS Jastrzębie. Na trybunach 6,9 tys. kibiców.

Legia Warszawa - Górnik Zabrze (629)
Ponad 16 tys. kibiców na trybunach. Legioniści zaprezentowali bardzo dobry pokaz pirotechniczny - race i spore ilości stroboskopów w asyście flag na kijach. Wywiesili transparent "Ch... w zasady i ruch kibicowski, Raków wszedł na stadion tak jak chciał Trzaskowski". Zabrzanie przyjechali do Warszawy mocno spóźnieni, z powodu problemów z policją. Na sektor gości weszli w drugiej połowie - było ich 629, w tym GKS Katowice (29) i Wisłoka (17). Wywiesili trzy flagi.

Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok (135)
Jagiellonia do Krakowa pojechała autokarami, a wyjazd dofinansowali fani z emigracji. W sektorze gości stawiło się ich 135 z jedną flagą. Fani Wisły z transparentem skierowanym do Rakowa odnośnie zachowania na finale PP: "Nie broniliście jak Jasnej Góry kibicowskich naszych zasad. Za to podłe zachowanie, wszyscy wbiją w was ku...sa!". Na meczu ponad 18 tys. kibiców.

Górnik Łęczna - Termalica Nieciecza (30)
Na trybunach 2,3 tys. kibiców wciąż wierzących w utrzymanie Górnika w ekstraklasie. W młynie zaprezentowali sektorówkę. Fanów z Niecieczy ok. 30.

Wisła Płock - Warta Poznań (20)
Warciarze wpuszczeni na sektory gospodarze - zajęli miejsca przy samym młynie Wiślaków. Kibiców z Poznania ok. 20 z jedną flagą.

Lechia Gdańsk - Stal Mielec (-)
Niewiele ponad 11 tys. kibiców na trybunach i przeciętny młyn lechistów.

Radomiak Radom - Zagłębie Lubin (-)
Wyraźnie słabsza niż zwykle frekwencja na trybunach w Radomiu (3 tys.), a wysoka porażka (1-6) na pewno nie wpływała pozytywnie na poziom dopingu. Radomianie mobilizują się teraz na ostatni domowy mecz w tym sezonie - spotkanie z Wisłą, przed którym zaplanowano wspólny przemarsz na stadion spod radomskich fontann.

Raków Częstochowa - Cracovia (-)
Komplet widzów w Częstochowie (5,5 tys.) tym razem opuszczał stadion w nie najlepszych nastrojach, bowiem gospodarze stracili prowadzenie w tabeli. Kibiców gości brak.

Niższe ligi:

Stal Rzeszów - Motor Lublin (366)
Motorowcy na wyjazd do Rzeszowa przyjechali w 366 osób, w tym Hetman Zamość (50).

Odra Opole - Korona Kielce (200)
Koroniarze z racowiskiem na tym wyjeździe, gdzie byli wspierani przez Naprzód Jędrzejów. Fani Odry zaprezentowali sektorówkę w kształcie herbu oraz odpalili kilka rac.

Arka Gdynia - Miedź Legnica (130)
Fani z Legnicy wspierani w Gdyni przez Śląska (20) i Karkonosze Jelenia Góra (20). Arkowcy z transparentem "Solidarność kibicowska ty k...o częstochowska".

Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz (113)
Sączersi na tym wyjeździe wspierani przez GKS Tychy (47), Stal Mielec (9) i Czarnych Jasło (2).

Skra Częstochowa - Stomil Olsztyn (22)
Mecz w Bełchatowie, a pojawiło się na nim 22 przyjezdnych, w tym Wisła Płock (6).


Oprawa tygodnia: brak
Wyjazd tygodnia: 1570 kibiców Pogoni Szczecin we Wrocławiu

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na meczu z Górnikiem Zabrze:Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa:


Wisła Kraków na meczu z Jagiellonią Białystok:
Jagiellonia Białystok na wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków:


Wisła Płock na meczu z Wartą Poznań:
Warta Poznań na wyjazdowym meczu z Wisłą Płock:


Lech Poznań na wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice:
Raków Częstochowa na meczu z Cracovią:


Lechia Gdańsk na meczu ze Stalą Mielec:Śląsk Wrocław na meczu z Pogonią Szczecin:


Pogoń Szczecin na wyjazdowym meczu ze Śląskiem Wrocław:
Górnik Łęczna na meczu z Termaliką Nieciecza:


Termalika Nieciecza na wyjazdowym meczu z Górnikiem Łęczna:


Odra Opole na meczu z Koroną Kielce:


Korona Kielce na wyjazdowym meczu z Odrą Opole:


Olimpia Elbląg na meczu z Ruchem Chorzów:Sandecja Nowy Sącz na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec:


KSZO Ostrowiec na meczu z Unią Tarnów:


Stal Rzeszów na meczu z Motorem Lublin:


Motor Lublin na wyjazdowym meczu ze Stalą Rzeszów:


Legia Warszawa na meczu kosza z Anwilem Włocławek:
Anwil Włocławek na 1. meczu z Legią Warszawa:


Anwil Włocławek na 2. meczu z Legią Warszawa:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.