Artur Boruc - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Skomplikowana sytuacja Boruca. W lidze już nie zagra?

Woytek, źródło: meczyki.pl

W niedzielny poranek Aleksandar Vuković był gościem programu "Pogadajmy o piłce" na Meczyki.pl. Szkoleniowiec Legii odsłonił więcej kulisów dotyczących aktualnej sytuacji Artura Boruca. Poniżej zapis rozmowy.

Tomasz Włodarczyk (meczyki.pl): Czy dzisiaj możemy się dowiedzieć, dlaczego Artur Boruc nawet nie jeździ z Legią na mecze?
Aleksandar Vuković: Cały czas mówiłem jak jest: Czarek Miszta stanął w bramce i wykorzystał swoją szansę. Po tym jak Artur Boruc odrobił karę trzech meczów za czerwoną kartkę moja decyzja była taka, że dalej będzie bronił Czarek. Status Artura i jego legenda, jaką niewątpliwie jest, nie zasługuje na to, by jeździć po kraju na ławkę rezerwowych. Poza tym uważałem, że drużyna nie potrzebuje Artura w szatni w takich okolicznościach, gdy nie jest pierwszym bramkarzem. Nie jest mi nic wiadomo, by Artur nie akceptował tej decyzji.

- Być kibicem a być zawodnikiem w szatni to są zupełnie inne sytuacje. Zawodnik z taką renomą - siadając na ławkę - ma prawo mieć swoje humory. Ważna jest reakcja młodych zawodników na to, że on jest w takiej pozycji, a nie w takiej, jak by się wszyscy spodziewali. To trudna decyzja i dla mnie, i dla Artura, ale jedyna, jaką mogłem wtedy podjąć. Tego będę się trzymał. Artur popełnił duży błąd z Wartą - dostał czerwoną kartkę w momencie, gdy mecz był do odwrócenia. Trzy mecze przerwy to długi okres i w międzyczasie ktoś wykorzystał szansę.



Czy Boruc zagra z Cracovią?
- Nie będę wychodził przed szereg. Artur i klub powinni jako pierwsi się do tego ustosunkować. Niekoniecznie na meczu z Cracovią, ale jakiś pomysł na należyte pożegnanie Artura jest. Raczej w pozostałych dwóch meczach ligowych nie zagra.

Czy prawdą jest, że Artur Boruc nie gra w Legii, bo nie została zapłacona jego kara 25 tys. zł w Komisji Ligi i to konflikt wewnętrzny między piłkarzem i klubem? Pamiętamy o tarciach Artura z zarządem o premie za europejskie puchary. Tutaj jest podobnie - takie dochodzą do nas głosy. Czy to faktycznie prawdziwy powód?

- Z mojej strony: od kiedy Artur przestał bronić w meczach, to na treningach było widać wyraźną przewagę Richarda Strebingera, dlatego on dostał szansę po tym, jak kontuzję złapał Czarek Miszta. Ja tym się kierowałem, a kwestie administracyjne o tym nie decydowały.

Ale one istnieją?
- Trzeba się zwracać do organów w klubie, które się tym zajmują. Coś na ten temat wiem, słyszałem - jest temat tej kary, ale wydaje się, że Komisja Ligi może się nie doczekać jej zapłacenia.

- Komisja Ligi ma swój proces karania. W momencie, gdy zawodnik jest ukarany za swoje złe zachowanie, jest czasami karany finansowo indywidualnie. To kwestia czy jest to kara, która spada tylko i wyłącznie na barki zawodnika, czy klub ma wyjść jako ten, który zadziała. Artur niedługo ma mieć mecz pożegnalny, więc pewnie ta kara zgodnie zostanie niezapłacona.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (91)

+dodaj komentarz
ZenekL3 - 12.05.2022 / 12:26, *.chello.pl

Boruc kończy katrierę zrobił wiele żeby pomóc klubowi ostatnio i zasłużył na pożegnanie. To, że nie zagra to zwykłe kur..o, zemsta małego, podłego bałkańskiego fagasa.

odpowiedz
Pawełek - 11.05.2022 / 12:38, *.netfala.pl

Boruc to już stary spaślak. Może co najwyżej pójść do Źródełka na piwo, a nie stanąć w bramce Legii.

odpowiedz
tekken (L) - 11.05.2022 / 09:53, *.230.80

Zawsze legendy wracające do Legii nie miały łatwo: Kosecki, Kowalczyk, czy tera Boruc. Trzeba to dobrze teraz załatwić, aby wszyscy byli zadowoleni.

odpowiedz
autor - 11.05.2022 / 19:47, *.vectranet.pl

@tekken (L): Boruc nie jest zadna legenda

odpowiedz
tekken (L) - 12.05.2022 / 09:39, *.230.80

@autor: Dla jednych jest, a dla innych nie jest. Dla mnie jest.

odpowiedz
Mario - 12.05.2022 / 10:44, *.atman.pl

@tekken (L): A jaką legendą jest Kowalczyk? Przecież on rozegrał mniej meczy dla Legi niż Marek Saganowski i to z gorszą skutecznością ;)

odpowiedz
Bolo - 11.05.2022 / 09:08, *.96.102

Boruc znowu mąci

odpowiedz
Kibic - 11.05.2022 / 02:23, *.centertel.pl

Półtora roku Boruca w Legii było znakomite. Później wraz ze złymi wynikami atmosferę zaczęła się psuć i zaczęło się szukanie winnych. Na koniec doszła frustracja. Całokształt Boruca w Legii to absolutna legenda Legii!

odpowiedz
Gideon - 11.05.2022 / 19:13, *.chello.pl

@Kibic:
legenda to np. Deyna, Brychczy, Nawrot, Gadocha, Martyna
a nie pan Boruc

odpowiedz
jezus - 11.05.2022 / 19:46, *.vectranet.pl

@Kibic: boruc nie jest i nigdy legenda nie bedzie

odpowiedz
@ale beka - 11.05.2022 / 02:09, *.centertel.pl

Przestań jątrzyć niczym ruski troll

odpowiedz
Dziad - 11.05.2022 / 01:34, *.centertel.pl

Vuko pier.dol, pier.dol dalej....

odpowiedz
gazza - 10.05.2022 / 19:21, *.inetia.pl

A może w tej sprawie zapytać samego Artura a nie posiłkować się pseudo urzędnikami z klubu ???

odpowiedz
ale beka - 10.05.2022 / 15:12, *.61.24

boruc i vuko to dwa czynniki powodujace ze klub jest na dnie.

odpowiedz
OE A8 - 10.05.2022 / 12:25, *.vectranet.pl

niestety, ale powrót jego do warszawy,przyniósł więcej zamieszania i konfliktów w szatni i na boisku, niż przełożyło się na wyniki.

odpowiedz
SKL - 10.05.2022 / 10:38, *.play-internet.pl

Czy wy na serio łykacie że chodzi o 25 000 zł PLN ?? Boruc nie gra a zarabia jakieś kilkadziesiąt razy więcej miesięcznie w Legii i nie gra bo nie zapłacił 25000 ??

Ludzie pomyślcie troszkę....

W ogóle się nie mówi że Włodarczyk w piątek przed meczem podpisał już kontrakt z Górnikiem...

odpowiedz
Mikolaj - 10.05.2022 / 10:32, *.plus.pl

Dla mnie lepszy był, nawet jako legenda, Jacek Kazimierski. Serio. To był bramkarz.
Zawsze dziwiłem się, że w repie to był wiecznie drugi, przecież Młynarczyk wcale nie był lepszy.

odpowiedz
zdzicho - 10.05.2022 / 11:07, *.16.195

@Mikolaj: mam tak samo. Kazimierskiego uwielbiałem i jako gówniarz nie mogłem zrozumieć, że broni Młynar w reprze

odpowiedz
Ginka - 10.05.2022 / 00:05, *.chello.pl

Dzisiaj "Borubar" żyłuje 25 tyś. zł na spłacenie kary indywidualnej.
Jutro, a nawet przez przyszłe lata życia, będzie rozpamiętywał swoje kiepskie pożegnanie z futbolem.
Gdzie tu sens i logika...?

odpowiedz
mojo jojo - 09.05.2022 / 21:43, *.t-mobile.pl

Od Artura prosze sie odp***** czałowiek (L)egenda! w swojich latach jeden z najlepszych bramkarzy europy jak nie najlepszy!

odpowiedz
eLpolo - 10.05.2022 / 08:58, *.137.74

@mojo jojo: Jak to się mówi, trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść ...

odpowiedz
Robert Szenfeld - 12.05.2022 / 09:32, *.centertel.pl

@mojo jojo: I wszystko w temacie . Poza tym, to jest LEGIONISTA a nie przybłęda która daje sobie skakać po pagonach byle komu ...
Nagle wszyscy potracili pamięć ..

odpowiedz
gazza - 09.05.2022 / 19:47, *.inetia.pl

Skoro Boruc zawinił to niech Boruc zapłaci mimo że bardzo lubię Boruca i szanuję bo to nie tylko znakomity bramkarz ale i wielki kibic Legii !
Niestety ale za nasze winy musimy płacić My sami...

odpowiedz
grzesiek - 09.05.2022 / 14:34, *.centertel.pl

Vuko to jedyny trener ktory moglby byc tym na lata. Ale w korpo cyrku mioduskiego nie pasuje. W korpo cyrku trzeba zmieniac trwnera co sezon i wprowadzac zamęt w gre pilkarzy zeby spadli z ligi. Przyklad rakowa i pogoni sCzecin pokazuje ze nie ma sensu zmieniac czesto trwnera

odpowiedz
Korek - 09.05.2022 / 20:10, *.centertel.pl

@grzesiek: jeszcze Jacek Magiera.

odpowiedz
OnL - 10.05.2022 / 06:28, *.centertel.pl

@grzesiek: Chyba żeby sprzątać szatnie. Piłkarze grają co im do głowy przyjdzie. Nie ma obrony, o kontrach to już można pomarzyć. Nie ma nic. Vuko był dobrym piłkarzem ale jako trener to nie ma pojęcia co robić. Mówił o dna, ach szkoda gadać.....

odpowiedz
Won Pinokio - 10.05.2022 / 09:09, *.t-mobile.pl

@OnL: piłkarzem był przeciętnym i ta przeciętność przekazuje piłkarzom.

odpowiedz
Arek - 10.05.2022 / 11:43, *.t-mobile.pl

@grzesiek: trenerzyna na lata.. szacun Pinokio.

odpowiedz
Peter - 09.05.2022 / 14:20, *.vectranet.pl

Nie uważam Boruca za legendę Legii (Legendą to jest Pan Pułkownik Lucjan Brychczy ewentualnie Jacek Zieliński) ale mecz pożegnalny mu się należy. Klub powinien zorganizować na koniec sezonu przynajmniej jakiś sparing z ciekawym rywalem i pożegnać "Boruka".

odpowiedz
WiernyKibicZwycięskichDrużyn. - 09.05.2022 / 19:04, *.19.184

@Peter:Mam podobne zdanie, bramkarzem był dobrym, ale jest jakimś takim dziwnym mrukiem, a nazywanie go legendą tylko dlatego że się utożsamia z klubem i brata z kibicami to już gruba przesada.

odpowiedz
ARTUR KING I JEST JUŻ A JAK KOMUŚ SIE TO NIE PODOBA TO NIECH STAWIA TOLKA BANANA... - 09.05.2022 / 22:09, *.120.45

@Peter: BORUK TO SAM JESTEŚ, TERAZ WSZYSCY NA ARTURA A CO ON TAKIEGO STRASZNEGO ZROBIŁ PRZEJECHAL KOGOŚ ZABIL, POBIŁ ŻE NIE PANUJE TROSZKE NAD TĘPERAMENTEM TO JEDYNY POWOD ALE ŻEBY JECHAĆ Z NIM JAK ...TO FRAJERZY Z WAS, JAK BYŁ WIELKI I SUKCESY DAWAL TO W SKOWRONKACH A TERAZ KIEDY POTRZEBUJE POMOCY TO PALICIE NIEMCA...

odpowiedz
WiernyKibicZwycięskichDrużyn. - 09.05.2022 / 23:00, *.19.184

@ARTUR KING I JEST JUŻ A JAK KOMUŚ SIE TO NIE PODOBA TO NIECH STAWIA TOLKA BANANA...: Spokojnie po co ten wrzask. Każdy może mieć swoje zdanie, wszyscy to znaczy kto ? Ja o Borucu miałem takie samo zdanie od dawna. Komu dawał te sukcesy i jakiej on potrzebuje pomocy, bo chyba coś mi umknęło ? No i na koniec proponuję czasem zajrzeć do słownika.

odpowiedz
Jurek - 09.05.2022 / 13:07, *.net.pl

Ludzie co wy ? Jaka gra w Legii ? Boruc jest piłkarskim emerytem . Jego czas już minął trzeba stawiać na nowych . Lucjan Brychczy na boisko !!!

odpowiedz
Peter - 09.05.2022 / 14:05, *.vectranet.pl

@Jurek: Jurek Podbrożny jest gdzieś trenerem w warszawskiej B klasie, jeszcze całkiem solidnie wygląda ???? Albo Kowalczyk ????

odpowiedz
Zadny zadek - 09.05.2022 / 12:17, *.centertel.pl

To może zrzutka na karę bo jak niepożegnalny w ekstraklapie?

odpowiedz
ochłoń - 09.05.2022 / 11:47, *.net.pl

Boruc po prostu przyszedł zobaczył co się dzieje nie tylko w klubie ale i w szatni i chłop nie wytrzymał a że jest nerwowy wyszło jak wyszło , konflikt narastał od dawna co było widać ... nie bronię go ale to co sie dzieje w tym klubie woła o pomstę do nieba !

odpowiedz
Kibic - 09.05.2022 / 17:54, *.torun.pl

@ochłoń : Dobrze, ze typa nie znokautowal, bo w tym cyrku na pewno psychicznie ciezko wytrzymac. Najpierw czeska wina w 90%, a potem Boruca, bo czerwona dostal za swoje zachowanie. W ten sposob ciagle odwracamy uwage od najwazniejszego problemu ;) ale jesli mioduski juz nie jest won, to tu szybko dobrze nie bedzie ;) Wizja budowania od zera druzyny jak w Pogoni na pewno sie nie uda w Legii :) ale nowym trenerem na kilka lat mioduski zapewnil sobie spokoj, bo przeciez w Pogoni tez musieli zaczekac na efekty ;) Trzeba pamietac, ze pieniedzy nie ma na transfery. Wychowanka za 10M tez nie mamy. Akademia zgodnie z planem nic nie wypuszcza, bo od poczatku jej budowy pisalem, ze zapomnial prezes o najwazniejszym ;) Trenerach do akademii :D On ciagle chyba mysli, ze koszt akademii jest najlepszym treningiem dla nowych talentow ;) Pociesza fakt, zeliga jest tak slaba, ze zawsze bedzie szansa na misrzostwo :)

odpowiedz
Arek - 08.05.2022 / 23:11, *.tpnet.pl

Ciężko czytać te wpisy nie stabilnych emocjonalnie osób. Idioci już się nie mają czego czepnąć, to wypominają Kulenovicia.

odpowiedz
VUKO TO ŚWIETNY DRUGI TRENER ALE DNO JAKO PIERWSZY, - 08.05.2022 / 23:10, *.120.28

NIEOFICJALNIE TO ATUR MIAL NIEZŁE ZGRZYTY W SZATNI, Z LOPSAMI Z CAŁYM DREWNEM VUKA A ŻE ZOSTAŁ SAM I NIKT NO BO SIE BAŁ NIEWSTAWIŁ SIE TO POLECIAL OT HISTORIA, JAK VUKO ODEJDZIE TO ARTUR OPOWIE PRAWDE

odpowiedz
dżonny - 08.05.2022 / 20:27, *.t-mobile.pl

Vuković kłamie, wymagał na Arturze przeprosin a teraz się mści. przecież ten miszta i Szterbinger to razem by w brace stali a Boruc i tak lepszy

odpowiedz
Peter - 09.05.2022 / 16:35, *.vectranet.pl

@dżonny: 10 lat temu może tak.

odpowiedz
bronek49 - 08.05.2022 / 17:36, *.chello.pl

jeżeli to była kara za chamskie zachowanie kiedy Boruc schdził z boiska to powinien sam za to zapłacić

odpowiedz
Mr Martini - 08.05.2022 / 16:53, *.orange.pl

Sytuacja wcale nie jest skomplikowana. A może choć raz jakiś piłkarz zapłaciłby z własnej kieszeni, za swoją głupotę?

odpowiedz
eski - 08.05.2022 / 15:20, *.centertel.pl

Ryba się psuje od głowy, nie wierzę, że Boruc nagle po latach bycia w szatniach światowej piłki zaczął gwiazdorzyc i zapomniał o korzeniach.. Boruc to wielki piłkarz zarząd Legii stworzył mały klub, jakim Legia nigdy nie jest i nie będzie. Powinno być dwóch bramkarzy już od dawna a młodzi ogrywac się w 2 lidze gdyby rezerwy były prowadzone zgodnie z wielkością Legii.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 08.05.2022 / 15:19, *.t-mobile.pl

Właściwie trudno pisać o kimkolwiek, czy czymkolwiek związanym z klubem, gdy jest tylko jeden jedyny problem od 5 lat. I jak na razie nie można tego problemu rozwiązać. Tyle razy pisałem - może teraz, trzeba dać szansę kolejnemu trenerowi, kolejnemu sztabowi, następnym graczom. Teraz nawet nie chce się o tym choćby pomyśleć. W uLu jest truteń, który spijał miód, wytworzony przez innych. Teraz nie ma ani miodu, ani odpowiednich pszczół. Pozostał pusty, idiotyczny śmiech, w klimacie lejącej kobyły na blachę...

odpowiedz
Darek - 08.05.2022 / 15:18, *.chello.pl

Poprawcie mnie jeśli się mylę.
Klub Legia z budżetem ponad 100 milionów zl rocznie jest w sporze ze swoim bramkarzem o to kto ma zapłacić 25 tysięcy zł?
A bramkarz,który przez ostatnie lata grał w Anglii też nie chce zapłacić tych 25 tysiecy zł?
Przecież ludzie pokroju Mioduskiego czy Boruca więcej wydają na obiad.Pewnie ich buty lub jedna torebka ich żon wiecej kosztuje.
Milonerzy poķlócili się o drobniaki.
To tak jak byśmy my zwykli zjadacze chleba kłócili się o 2 złote.Dziecinada.

odpowiedz
Cezary - 08.05.2022 / 18:39, *.t-mobile.pl

@Darek :

na to wychodzi...a pinokio wciska bajki że chodzi o formę Miszty i tego drugiego :D

odpowiedz
xyz - 09.05.2022 / 11:55, *.vectranet.pl

@Darek :
Podejrzewam, że tutaj nie chodzi o kwotę jaka jest do zapłacenia, ale o to kto ma to zrobić. Czasami już jest tak, że ktoś uważa że ma rację i pomimo, że kwota wydaje się śmieszna to jej dla zasady nie zapłaci, albo nie przeprosi kogoś, bo tak wypada itp. Przykłady można by mnożyć.

Nie mam zamiaru ferować wyroków kto jest winny, ale wydaje mi się że takie kwestie powinny być uregulowane albo w kontrakcie z zawodnikiem, albo w regulaminie klubu. Wtedy sytuacja kto płaci jest jasna i klarowna.

Ku*wica człowieka ogarnia i żal ściska jak widzi co się dzieje od dłuższego czasu w Legii. Amatorka pełną gębą.

odpowiedz
Kamuflaż - 08.05.2022 / 15:08, *.tpnet.pl

Panie Vuković zostały 2 mecze i do widzenia. Dużo pan mówisz, dużo pan śpiewasz, jesteś idealnym przykładem, jak można "gamonia" wokół paluszka owinąć. Najpierw Cię wyj...ali, potem przyjęli z powrotem, bo im dupa się paliła i potrzebowali jelenia co by ją ugasił. Ty jak pokorne ciele, za szast srebrników poszedłeś w ogień, nawet swoich gnoiłeś. Krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje, znasz to powiedzenie? A teraz kiedy wiesz, że już stąd idziesz, jeszcze fikasz i pokazujesz pazurki? Artur zrobił dla klubu więcej niż Ty! mecz pożegnalny należy mu się jak psu buda. Zasłużył na to! Ty jesteś tchórz panie Vuković.

odpowiedz
Alan - 08.05.2022 / 16:02, *.t-mobile.pl

@Kamuflaż:
Vuko zdobył z Legia MP, Vuko utrzymał ten klub w ekstraklasie a Ty co zrobiłeś dla Legii ? Skoro tak bardzo obrażasz ludzi którzy są historia tego klubu bo czy to się niektórym podoba czy też nie Vuko zapisał się w historie tego klubu , a obrażać innego człowieka jest bardzo łatwo szczególnie przez neta.

odpowiedz
Krzysiek - 08.05.2022 / 16:44, *.centertel.pl

@Kamuflaż: a co takiego więcej od Vuko zrobił Boruc? Pytam poważnie

odpowiedz
Matt - 08.05.2022 / 16:53, *.132.229

@Krzysiek : Jedzie na dawnych osiągnięciach i charakterze kozaka. Ludzie lubią wspominki, a nie konkretną pracę, której efekty są czasami trudne do dostrzeżenia. Vuko nie jest taki medialny. Jak widać w komentarzach, niektórzy mają go jeszcze za błazna, że najpierw kopnięto go w tyłek, a teraz i tak wrócił. Nie potrafią docenić, że pokazał w ten sposób, że Legia liczy się dla niego bardziej niż prywatny interes.

odpowiedz
Arek - 08.05.2022 / 23:00, *.tpnet.pl

@Kamuflaż: głupiś.

odpowiedz
:o) - 09.05.2022 / 03:35, *.chello.pl

@Kamuflaż: Bajdurzysz. żeby nie powiedzieć, że pieprzysz głupoty...

odpowiedz
dino - 09.05.2022 / 22:30, *.plus.pl

@Kamuflaż:
Vuko w grudniu mógł powiedzieć Miodkowi "pocałuj mnie w tylek" a ten dalej musiałby mu płacić do czerwca. Vuko przyszedł tu z powrotem mimo że mógłby pół roku siedzieć na kanapie i śmiać się z tego cyrku pobierając pensję. Nie uważam go za wybitnego trenera ale twój komentarz jest co najmniej durny

odpowiedz
floyd - 08.05.2022 / 14:51, *.aster.pl

No i wychodzi dlaczego Legenda nie gra, dlaczego opuścił drużynę na jesieni, kiedy miała największy dołek, co tak naprawdę jest dla niego najważniejsze...
Radovicovi czy Malarzowi to może buty nosić, niech już lepiej jedzie do Miami i gwiazdorzy na Instagramie.

odpowiedz
Fan - 08.05.2022 / 14:45, *.plus.pl

Ja to mam nadzieję że już myślą o obsadzie bramki w nowym sezonie po wyczynach Miszty w piątek. Wróci Tobiasz i Kochalski będzie Strebinger i ten ręcznik. Zobaczymy czy nowy trener będzie takim samym znawca jak Aco.

odpowiedz
Realista - 08.05.2022 / 14:42, *.plus.pl

Dobrze że już tylko 2 mecze zostały tej pseudo trenerzynie.

odpowiedz
Zbieracz kartonow - 08.05.2022 / 14:41, *.plus.pl

Nasz ,,treneiro" nie radzi sobie z byłymi kolegami z boiska po prostu.

odpowiedz
:o) - 09.05.2022 / 03:36, *.chello.pl

@Zbieracz kartonow: Lepiej zbieraj te kartony...

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 08.05.2022 / 14:39, *.plus.pl

Gdyby Miszta bronił całą rundę to spadek do 1 ligi byłby nieunikniony panie ,,trenerze" Vukovic.

odpowiedz
Anty Kosta - 08.05.2022 / 14:37, *.plus.pl

To wlasnie widać jakim jest trenerem że woli Misztę, który nawet nie umie wyjść do dośrodkowań i puszcza wszystko jak leci. Górnik oddał 3 strzały celne i 3 gole wpadły. Od czasu Malarza nie ma tu dobrego bramkarza owszem Boruc jest ale lata nie te i forma nie ta a i tak lepszy niż Miszta tyle że ,,trener" uważa inaczej. Może dlatego wypożyczyli tego Ricardo bo uważał że Boruc lepszy? Nie dziwię się Tobiaszowi że odszedł na wypożyczenie skoro i tak stawiają na ten ręcznik, gdyby nie kontuzja to zapewne byśmy spadli z nim w bramce do 1 ligi.

odpowiedz
Brat - 08.05.2022 / 14:15, *.chello.pl

Sytuacja nie jest skomplikowana. Wystarczy, że zapłaci za swoją głupotę 25 k PLN i formalnie może wystąpić w meczu z Cracovią. Dlaczego Klub ma płacić za tamtą czerwoną kartkę? To nie było ratowanie drużyny przed stratą gola i ofiarna interwencja, a zwykły odpał. Artur Boruc nie może być większy niż Klub.

odpowiedz
Wwa - 08.05.2022 / 14:04, *.centertel.pl

Kiedy wylatywal z trenera tez ubzural dobie za Kulenovic jest najlepszym napadziorem na tamta chwile gubi sie w zeznaniach Kuchego tez odstawil bez podstaw Klamca i tyle

odpowiedz
Ziggy - 08.05.2022 / 13:25, *.chello.pl

to może w Pucharze ..... Regionalnym

odpowiedz
Mr Martini - 08.05.2022 / 12:55, *.orange.pl

Prawda jest taka, że Legia nie ma teraz żadnego bramkarza na wysokim poziomie. Boruc, to nie jest bramkarz, to już celebryta. Po powrocie do Legii dobrze bronił w Lidze Europejskiej, a w Ekstraklasie grał bardzo przeciętnie. To co miał najlepsze, zostawił w zagranicznych klubach. Czy jest legendą Legii? Już prędzej Celtiku, którego tu nikt nie lubi. To dla Celtiku zagrał więcej meczów, zdobył więcej trofeów. Taka prawda. Czy Boruc jest legendą Legii jak piszą niektórzy. Od strony sportowej na pewno nie. Już taki Kucharczyk, z którego tu wiele osób się śmiało, zdobył więcej trofeów z Legia, zagrał więcej meczów. A nikt go za legendę nie uważa. A Boruc? Legendą, to dla niektórych, może być, ale chyba tylko dlatego, że chodził na Żyletę. Od strony sportowej to żadna legenda. Bramkarza póki co obecnie nie mamy ani jednego na dobrym poziomie.

odpowiedz
Adam - 08.05.2022 / 16:43, *.vectranet.pl

@Mr Martini: mistrzostwo rok temu zdobyte na długo przed końcem sezonu jest zasługą Boruca. Sprawdź ile czystych kont miał na wiosnę na kluczowym etapie sezonu

odpowiedz
Peter - 09.05.2022 / 14:07, *.vectranet.pl

@Mr Martini: Zgadzam się w stu procentach ????

odpowiedz
1234 - 10.05.2022 / 01:06, *.t-mobile.pl

@Mr Martini: Słuchaj twój tok rozumowania jest kompletnie bez sensu. Michał Kopczyński też zdobył więcej trofeów z Legią niż Artur ale to nie znaczy, że bardziej zasługuje na miano legendy Legii...

odpowiedz
mrsn - 08.05.2022 / 12:30, *.centertel.pl

Kikolski jest duzo pewniejszy w bramce. On powinien bronić a nie Miszta ktory nie ma żadnego atutu.

odpowiedz
koras - 08.05.2022 / 12:10, *.t-mobile.pl

KotoLopes za kretyńskie czerwo też miał później takie problemy z występami?
Vuko, skończ pie...lić

odpowiedz
Łowca talentów - 08.05.2022 / 12:09, *.supermedia.pl

Vuko co to za bramkarz Miszta który jest ślepy i na dodatek w bramce broni bez okularów ????. On jest zero i nie ma smykałki do tego Artur mimo swojego wieku i lekkiej nadwagi jest dużo sprawniejszy fizycznie niż ten paralityk Miszta .

odpowiedz
forever young - 08.05.2022 / 11:58, *.centertel.pl

Vuko ja ciebie szanuję i to nawet bardziej jak Boruca. Tyle, że nigdzie nie dostaniesz pracy, gdyż zawiść przez Ciebie przemawia. Nie masz żadnego merytorycznego uzasadnienia dla twierdzenia, że Miszta, czy ten Strebinger są lepszymi bramkarzami niż Boruc. Oni mogą mu jedyne co to buty czyścić. Sądzę, że właśnie tylko z zawiści nie wstawiasz go między słupki. Czym ona jest spowodowana, nie mnie osądzać. Bramkarz to nie saper i ma prawo się pomylić. O babolach Miszty czy Strabingera jakoś nie wspominasz. Arturowi należy się mecz pożegnalny w Legii jak psu buda. Jeśli mu tego nie zapewnisz, stracisz resztki sympatii u kibiców.

odpowiedz
tomciob - 08.05.2022 / 12:59, *.vectranet.pl

@forever young: podpisuje się pod tym komentarzem.

odpowiedz
mirek - 08.05.2022 / 11:54, *.chello.pl

Nie wiem na co liczy Boruc, to jest kara indywidualna. Klub ma płacić za to że Boruc dał rywalowi w ryj? Klub to mógłby jeszcze dołożyć karę od siebie za to że osłabił przez swoje chamskie zachowanie drużynę, które nie wynikało z walki o piłkę. A to miałbyć gość ktory przez ten swój charakter, legendarność, doświadczenie pociągnie drużynę do góry... no to pociągnął.

odpowiedz
Telewidz - 08.05.2022 / 12:04, *.supermedia.pl

@mirek
Komu kibicuje aż bo na pewno nie Legii wypisując takie pierdoły

odpowiedz
Yyy - 08.05.2022 / 12:47, *.vectranet.pl

@Telewidz: czyli Boruc może Napier,c i jest to ok i klub musi płacić to jak z BHP sam łapę wsadził w maszynę ,więc sam odpowiada

odpowiedz
Er - 08.05.2022 / 11:53, *.play-internet.pl

Dobrze ze odchodzisz nie będę już musiał patrzeć na Twoje humory młodym piłkarzom nie dajesz szansy a starych doświadczonych odstawiasz na bok ale za to sam sobie wmawiasz ze Slisz czy Rosołek będą wielkimi piłkarzami. Na moje oko nie masz papierów żeby trenować z piłkarzami ktorzy mają coś do powiedzenia i umiejętności które cię przerastają. Za to tak myślę że ci którzy ci się podporządkują a wiadomo o kim mowa co by nie było i tak będą grali. Skreślić Boruca po 1 błędzie słabo świadczy o twoim papierze na trenera. W 1 lidze jest klub który może da angaż!!! Tu również wiadomo o kim mowa.

odpowiedz
1234 - 08.05.2022 / 11:49, *.t-mobile.pl

Vuko łże jak pies. Nie potrafi sobie poradzić z mocniejszymi charakterami w szatni i stąd te problemy. Przez tego serbskiego gamonia Artur nie dostanie nawet pożegnalnego meczu. To już w reprezentacji mu Boniek zorganizował a u siebie w domu na Ł3 nie dostanie bo wielki zakłamany serb sobie tak wymyślił. VUKO OUT

odpowiedz
AdamJ - 08.05.2022 / 11:44, *.chello.pl

I bardzo dobrze - Boruc to sfochowany gwiazdorek, a Legia powinna przestać być zakładnikiem "legendarności" i "legijności" piłkarzy. Czas przywrócić właściwe proporcje. W Rakowie (to taki klub, który w ostatnich dwóch latach eliminuje nas z Pucharu Polski, gdyby ktoś nie wiedział) Papszun wypalił zgniliznę. W Legii też tego trzeba.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 08.05.2022 / 11:40, *.t-mobile.pl

Nie dostanie pracy w żadnym klubie, w którym są indywidualności. Jedynie tam, gdzie można pośpiewać razem w szatni, z przeciętniakami. Taka jest prawda o tej ,, legendzie,,. Można zrobić listę graczy, których odstrzelił, bo nie potrafił nad nimi zapanować mentalnie - po prostu nie potrafił się dogadać. A zmotywować (zbajerować) zawodników, którzy lubią słuchać bajek o Żwirku i Muchomorku, można bez problemu. Oni i tak nic z tego nie zrozumieją i będą się śmiać, jak koński zad do bata albo zajadać skrycie batony, podczas meczu. Taki mamy klimat. Co gorsza, podobny poziom (braku zrozumienia) prezentuje część kibiców. ,,Legendę prezesa tysiąclecia,, znamy, nie będę powtarzał z jakich klimatów. Ani z jednym, ani z drugim nie chciałbym mieć nigdy nic wspólnego. Nie cierpię zakłamanych ludzi...

odpowiedz
L - 08.05.2022 / 11:44, *.t-mobile.pl

@Leśny Dziadek: Dokładnie tak jak piszesz.

odpowiedz
oLaf - 08.05.2022 / 14:07, *.vectranet.pl

@Leśny Dziadek: Leśny, kurcze, ciesz się, że jest Vuko bo inaczej z MIchniewiczem byśmy spadli z tej ligi!!!!

Vuko to pewnie dobry trener tylko - jak pisałem lata temu - "młodociany", najpierw niech potrenuje 6 lat inne kluby a dopiero można mu dać taki "gorący kartofel" jak Legia.

Co do Boruca - nie rozumiecie wszyscy o co chodzi??? Boruc ma zapłącić karę i dopero wtedy może zagrać, nie chce zapłacic - a że przy okazji boli go kręgosłup etc. - to nie gra i zachowa kasę dla siebie : )

Co do wystawiania Kulenovica i Miszty i Slisza - ja jestem "przeciw" natomiast rozumiem, że nie zawsze w życiu jest tak jak człowiek sobie życzy - po prostu prezes karze "wystaw Kuternogę bo za niego dostaniemy mln Euro" i tyle.

odpowiedz
floyd - 08.05.2022 / 14:56, *.aster.pl

@Leśny Dziadek: Akurat Vuko schował dumę do kieszeni, wrócił i uratował nas przed spadkiem, a co zrobił Boruc? Rozp...dalał szatnię i gwiazdorzył na instagramie, nie potrafił zapanowaćnad swoim ego dla dobra drużyny.
A dla Vuko szacunek, nie wiem czy jest (będzie?) z niego Klopp czy Jozak, ale Człowiekiem i Legionistą jest i zawsze będzie prawdziwym.

odpowiedz
hajdukL - 08.05.2022 / 21:39, *.plus.pl

@Leśny Dziadek:
Mądrujesz ale musisz przyznać, że jesteś gorzej zorientowany niż Vuko co do postawy gwiazdorów typu Malarz, Kucharczyk, Boruc czy kogo tam jeszcze masz na swojej liście. Zostaw to i odrobinę wdzięczności okaż za zaangażowanie, osiągnięty cel i odwagę w oczyszczaniu atmosfery z syfu, a nie bajeczki o niedogadywaniu się wypisujesz.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 08.05.2022 / 23:46, *.t-mobile.pl

@hajdukL: To prawda, on był lepiej zorientowany, dlatego odstawiał wszystkich, którzy mieli umiejętności i swoje zdanie. Masz ochotę, okazuj wdzięczność, choćby na kolanach. Ja będę okazywał tym, których uznam za ludzi wartościowych. I zrobię to na stojąco, z podniesioną głową. Jako kibic Legii Warszawa.

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 08.05.2022 / 11:30, *.btcentralplus.com

MISZTA = RECZNIK.

ARTUR = KING.

VUKOVIC = PINOKIO.

odpowiedz
no name - 08.05.2022 / 11:16, *.as9105.com

Pab(L)o - w punkt!

odpowiedz
Pab(L)o Loża - 08.05.2022 / 11:07, *.centertel.pl

Miszta wykorxystał swoją szanse?
W ostatnim meczu 3 strzały 3 bramki
Ale jest młody, bramkarzem, z Legii (to akurat marka) więc można go sprzedać za milion, dwa euro a Darek lubi to.
A do tego Vuko to nściwy Serb. 20 lat w Polsce nic tu nie zmieniło

odpowiedz
Adbi - 08.05.2022 / 11:19, *.inetia.pl

@Pab(L)o Loża: Dokładnie. Vuco to słaby człowiek i żaden trener. Miszta puszcza wszystko co leci w bramkę i nie w niego. Stawianie na Kulenovicia czy teraz Rosołka na przekór wszystkim mówienie ze Slisz będzie wielkim piłkarzem ???? obstawienie Muciego czy Boruca i można tak pisać i pisać. Ten gość nigdy nie powinien zostać trenerem L bo nie ma umiejętności ale przede wszystkim to słaby człowiek

odpowiedz
Pab(L)o Loża - 08.05.2022 / 15:18, *.centertel.pl

@Adbi: odstawienia i wypchnięcia z klubu Carlitosa mu nie daruje. Zastąpił go inny Lopez co to mógłby mu buty czyścić.
Muci to samo. Koleś ewidentnie potrzebuje zaufania, ale go nie dostaje.
Kastrati jest fatalny, ale piłkarz za pobad milion euro powinien chociaż z ławki wchodzić, zwłaszcza, że wejście miał
Do tego Czesiek wywalił Wszołka, którego co by nie mówić na warunki Legii jest przek9xakiem co zresztą udowadnia po pwrocie.
Zarządzanie tym klubem (nie tylko Miodek choć w dużej mierze on) to dno

odpowiedz