Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Vuković: Pojawiła się myśl, że może zostanę

Woytek, źródło: meczyki.pl

- Mam dużą satysfakcję z utrzymania w lidze, bo nie patrzę na ten sezon przez pryzmat ostatnich lat. Wówczas sytuacja była odmienna, teraz klub znalazł się w innym momencie. Zapewnienie sobie utrzymania na dwie kolejki przed końcem to coś, co jeszcze w grudniu gdy spotkałem ludzi leżących na podłodze, których trzeba było podnieść i iść na kolejną walkę nie było takie pewne - powiedział trener Aleksandar Vuković, który był gościem był gościem programu "Pogadajmy o piłce" na Meczyki.pl.

- Nawet w tej rundzie, kiedy byliśmy po przygotowaniach i pracowaliśmy nad tym, by było lepiej, przegrany mecz z Wartą i tylko remis z Termaliką były momentami, kiedy można było się sparaliżować i mieć duży problem. Odpowiedź drużyny była jednak bardzo dobra, przełomowym meczem było ten z Wisłą Kraków. Wiadomo, że człowiek z czasem chce więcej, mieliśmy serię 8 meczów bez porażki i zaczęło się myślenie, że może Raków w półfinale PP nie jest taki straszny, że powalczymy i dostaniemy się do finału, co byłoby dużym wyczynem.

- Trzeba realnie spojrzeć, gdzie byliśmy i dziś mam dużą satysfakcję, że to tak wygląda i mogę ze spokojem popatrzeć w lustro i w oczy każdego kibica Legii, bo wiem, że wykonałem zadanie, które sobie postawiłem.

- Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak źle było. Nie chodzi tylko o liczbę porażek, ale stan mentalny w drużynie i ogólne nastroje. Gdy zawodnik, który prezentuje określony poziom i stać go na więcej, popada w taki marazm i psychozę, już nie jest takim samym zawodnikiem. Wtedy nie liczy się to, co jest na transfermarkcie czy w football managerze, że jest wysoko punktowany. On jest zupełnie innym człowiekiem, którego nie można momentami poznać. To trudne zadanie dla wszystkich - szczególnie dla trenera, który musi dotrzeć do zawodników z przekazem, że warto się bić. Z tego powodu mam satysfakcję.

- Byliśmy drużną, którą z jakiegoś powodu każdy ogrywał. Nie chodzi tylko o mental, bo traciliśmy bramki w kuriozalny sposób. Udało nam się to zatrzymać. Dopiero po serii wygranych wkradło się rozluźnienie i nastąpił taki błąd z Piastem. Mimo to, staliśmy się solidną drużyną pod kątem gry obronnej.Utrzymanie w lidze

- Myślę, że prezes jest zadowolony z faktu utrzymania i zależało mu na tym najbardziej ze wszystkich ludzi związanych z tym klubem. Nie było przesadnej wdzięczności. Trzeba powiedzieć, że to na niego - zasłużenie czy niezasłużenie - spadało najwięcej ciosów. To ważna chwila dla niego i czas, w którym może zastanowić się nad tym, co można w dalszej kolejności robić. Może coś trochę inaczej i lepiej, by nie znaleźć się nigdy w takiej pozycji, bo obecna sytuacja jest w ponad stuletniej historii wyjątkowa. Mam nadzieję, że została zażegnana na długo. Legia może skończyć ligę podobnie jak Lech rok temu, który dziś walczy o mistrzostwo i jest bardzo chwalony za potencjał i grę. Wyszliśmy naprawdę z najtrudniejszej sytuacji w historii klubu.

- Drużyna w 90%, a to wystarczy, szła za mną jak do pożaru. To dla mnie ważne, to podstawa mojej pracy. Jak nie przekonam do siebie ludzi, to żadna strategia i taktyka by nie pomogła. W trakcie rundy pojawił się moment obawy i rozmawiałem o tym z doświadczonymi zawodnikami. Podświadomie jest coś takiego jak odbiór zawodników: "on już z nami nie będzie w przyszłym sezonie" i kwestie związane z dyscypliną czy determinacją mogą się rozjechać. To była moja obawa, byłem trenerem podwójnie tymczasowym. To utrudnione zadanie, mówić do drużyny, wiedząc że będę tu jeszcze miesiąc. Na dodatek gdy pojawia się potrzeba wystawienia zawodnika, który był do danego momentu drugoplanowy. Co innego gdy gra grupa z pierwszego składu, na którą trener stawia. Każdy trener, który na ciebie stawia, jest dobry, a każdy który nie stawia, jest zły. Tak to funkcjonuje. Dzięki Bogu, wszystko skończyło się dobrze i dziś podchodzę do tego z uśmiechem. Zdobyłem duże doświadczenie i mądrość na przyszłość, by zastanowić się, w co się człowiek pakuje.

Zadry nie ma, ale "Vuko" liczył na pozostanie

- Czy pojawiła się myśl w głowie, że zostawią mnie na dłużej? Szczerze? Tak, pojawiła się spontanicznie. Trafiłem do klubu w grudniu z całą świadomością, że Marek Papszun jest już podpisany. Wówczas wielu tak myślało. Później temat upadł, ale nie doszło do konkretnych rozmów, bo ich nie inicjowałem. Padało natomiast z ust dyrektora sportowego, że jestem jednym z dwóch kandydatów na trenera. Wiadomo, że jestem człowiekiem myślącym, więc zacząłem myśleć w tych kategoriach, że będzie można na ten temat rozmawiać. Miałem w głowie to, że nawet gdyby do rozmów doszło, to nie byłyby one proste. Następnie mieliśmy serię dobrych wyników, którą skończyliśmy remisem na Rakowie i była przerwa reprezentacyjna. Miałem poczucie, że to będzie moment, w którym dowiem się więcej na temat tego, co może nastąpić. Trzy dni później dowiedziałem się w tej postaci, że na drugim drugim końcu Polski odbyła konferencja, która powiedziała mi dużo więcej niż można było usłyszeć w klubie. Łatwo było dodać 2 plus 2. Mam o tyle dobrą naturalną cechę, że upokorzyć mogę się tylko sam. Nikt inny nie może mnie upokorzyć. Na to nie mają wpływu inni ludzie, co by nie robili.

- Ważne w tej sytuacji jest to, że decyzja o nowym trenerze zapadła przed naszym gorszym okresem w lidze. Czy faktycznie byłem jakimkolwiek kandydatem? Czy było coś, co mogło zdecydować, że bym faktycznie pozostał w Legii? Gdyby zaczekano i powiedziano później, po trzech porażkach i odpadnięciu z Pucharu Polski, to co innego. Tymczasem decyzja była podjęta wcześniej - tyle mogę powiedzieć.

- Zadry nie ma, ale zaskoczenie tak. To prawda, że taka umowa była, że dowiem się pierwszy. Ja też mówiłem o tym, że chcę gry w otwarte karty. Jeżeli jest decyzja, że ja jestem tylko do końca sezonu, to chcę o tym wiedzieć, a nie być w jakiś sposób zwodzony. To jest minusem tego półrocza, o którym mimo wszystko będę starał się pamiętać. Decyzje klubu szanuję, każdy odpowiada za swoje wybory i podejmuje je według własnego uznania. Nie będę ukrywał, że słabe jest to, że miałem się domyślać o tym, że już decyzja zapadła. Po tej konferencji nie dowiedziałem się, kto będzie nowym trenerem, ale dowiedziałem się, że nie będę nim ja. Poprosiłem o jasność wobec mnie.

Młodzieżowcy - Legia to nie poligon doświadczalny
- W tej rundzie mieliśmy trzech młodych zawodników w pierwszym składzie: Maik Nawrocki - najlepszy młodzieżowiec ligi, niestety wypadł na 2 miesiące, Czarek Miszta i Maciej Rosołek. Trudno znaleźć inny klub w Ekstraklasie, który miałby trzech młodzieżowców w pierwszym składzie. Tymczasem wokół Legii trwa doszukiwanie się kolejnych nazwisk. Legia nie jest poligonem doświadczalnym dla młodych, gramy o wynik. Nie można przesadzać w żądną stronę.

- Wielu kibiców Legii dopytuje o Igora Strzałka. To chłopak, który w grudniu nie istniał na mapie. Nie było go nawet w składzie drugiej drużyny. Zabrałem go na obóz i zauważyłem u niego duży talent. Zacząłem o tym mówić i działać. Zostawiłem go, tak jak kiedyś Szymańskiego, pomimo różnych zdań w klubie. Wcześniej miałem wpływ na to, że Karbownik też trenował z nami. Sam trening dla nich to duży krok do przodu z pozycji juniora, który nie grał w drugiej drużynie. Strzałek przeważnie trenuje z pierwszą drużyną i gra większość meczów w Legii II. Ja wiem, że nie jest dobre dla Strzałka, by w meczach o utrzymanie w lidze zaczął być tym, którego obarcza się oczekiwaniem - wejdź, pomóż i ratuj. Spokojnie - mam nadzieję, i to mój plany, by dostał kilka minut przed moim odejściem, bo nie wiem czy po moim odejściu dostanie jakiekolwiek. To kolejny przykład, gdzie wszystko jest na dobrej drodze i nie ma powodu, by wynosić lament, dlaczego taki Strzałek nie gra. To że strzelił bramkę w meczu z Dynamem Kijów, to już dla niego duża rzecz. To bardzo duży krok, nie ma powodu by cokolwiek negatywnie myśleć o jego rozwoju.

- Włodarczyk - tutaj mogę powiedzieć, że na pewno szkoda Szymona, który ma duży potencjał, natomiast ten potencjał wymaga 5-6 spotkań po 90 minut, w których on nie do końca będzie najlepszy na boisku, ale po prostu przekuje to w kolejne następne spotkania. W tej rundzie naprawdę każdy rozumie, że ciężko było znaleźć nawet taki jeden mecz, w którym można było takiego Szymona dać na boisko. Z drugiej strony... chcę docenić starszych zawodników za to, co zrobili w tej rundzie dla mnie. Są zawodnicy, którym się kończą kontrakty, inni może zostaną może nie. Nie chcę ich zostawiać z boku i mówić "ok, zrobiliście dla mnie robotę, a teraz spadajcie". To nie będzie tak działało, bo oni zasługują na to, by grać. W dwóch ostatnich meczach postaram się wystawić najmocniejszy skład, jakim Legia dysponuje.

- Jak wystawiam skład, to nie kieruję się żadnymi klauzulami. Możliwe, że Szymon Włodarczyk ma jakąś klauzulę, bo wielu młodych zawodników takie ma, że musi zagrać ileś minut. Rozumiem argumentację, że np. mógłby zagrać, by je wyrobić, nie da się zrobić wszystkiego na raz. Odbudowanie Cezarego Miszty to już jest odbudowanie potencjału sprzedażowego. Maciej Rosołek, który w Arce nie miał pewnego miejsca, jest teraz ważnym zawodnikiem dla Legii. To też coś, co może być ciekawe pod kątem potencjału sprzedażowego. Mieliśmy Maika Nawrockiego, który byłby podstawowym zawodnikiem, bo na to zasługuje. Trzech młodych i dwóch, trzech w kolejce - to bardzo dużo na taki klub. Utrzymanie było jednak nadrzędne. Szymon Włodarczyk pojawił się na boisku 2-3 razy z ławki i nie dał sygnału, by w kolejnym spotkaniu zasłużyć na pięć minut więcej. Nie znalazłem w tym momencie przestrzeni, jakiej on może potrzebuje. Nie mogę nad tym ubolewać, bo tego wymagała sytuacja drużyny.

- Na Bartka Slisza patrzę jak na własne dziecko. Wiem, że często zbiera cięgi od kibiców. To zawsze było wymowne w Legii, że ludzie, którzy powinni być doceniani za swoją postawę, za swój szacunek i należyty sposób traktowania klubu, w którym pracują, często są na marginesie i są przez trybunę wygwizdywani. I odwrotnie. „Sliszu” to zawodnik, który jest z potencjałem sprzedażowym - młody i jednocześnie doświadczony. Uważam, że w prawidłowo się rozwijał jak mnie nie było. U trenera Michniewicza zanotował postęp. Też miewa gorsze występy, ale cały czas prawidłowo się rozwija. Nie może być inaczej, gdy ktoś nad sobą pracuje tak jak on. Jestem przekonany, że przed nim jeszcze kariera. Pozycja defensywnego pomocnika nie stworzy żadnego nowego Maradony i to trzeba zrozumieć. To chłopak, do którego mam duży sentyment. Kupił mnie śląskim charakterem i będę o nim mówił w samych superlatywach. Będąc obiektywnym: uważam, że jest to piłkarz na reprezentację Polski. W takim klubie jak Legia nie raz spadnie na niego więcej krytyki niż jakby grał w Rakowie i spokojnie przygotowywał się do każdego kolejnego meczu. Taki urok bycia w Legii, ale jak zagrasz kilka dobrych meczów, to wtedy jesteś bardziej promowany. Jak sobie poradzi z tym pod kątem mentalnym, a sobie radzi, to wszystko będzie szło w dobrym kierunku.

WYNIKI SONDYJak oceniasz pracę Aleksandara Vukovicia na stanowisku trenera Legii?
SUMA GŁOSÓW: 40771
START: 16.12.2021 / KONIEC: 25.05.2022Nowe wyzwania

- Na jednej z konferencji ktoś zadał mi pytanie, czy nadal będę trenerem. Potem tak sobie to ułożyłem w głowie, że faktycznie... gdybym spadł z Legią z Ekstraklasy, to bym dalej nie był trenerem. Musiałbym się nad tym mocno zastanowić, taką na siebie presję nałożyłem. Teraz jest satysfakcja i duża energia pokazania się gdzieś indziej. Uważam, może to nieskromne, ale subiektywne zdanie, że w Legii przeżywam syndrom wychowanka - zawsze jest to na poziomie niedoceniania. Chciałbym udowodnić w innym miejscu, co potrafię. Zbyt dużo argumentów na moją niekorzyść nie ma za robotę, którą zrobiłem w Legii za pierwszym i drugim razem.

- Gdy obejmowałem Legię pierwszy raz, najwięksi moi krytycy mówili, że to się nie uda. Słyszałem: "jak ktoś taki może nagle zbudować drużynę, która zdobędzie mistrzostwo". Zdobyłem mistrzostwo Polski w nieoczywistym sezonie, gdzie trzonu drużyny nie stanowili zawodnicy z pierwszych stron gazet, a chłopaki z ambicją. Wiem, że ostatni okres w Legii - pomimo krytyki, że odpadłem z Rakowem - od strony merytorycznej, szkoleniowej doceniany jest przez ludzi ze środowiska trenerskiego. To był kawał dobrej roboty całego sztabu, który pracował z drużyną.

- Będę Legii życzył dobrze, ale najlepiej będę życzył dobrze drużynie, którą będę prowadził. Jest w Polsce kilka miejsc, gdzie na pewno mnie nie zechcą, ale zapewniam, że nawet w najgorętszych miejscach będę pracował tak, że całe serce włożę w sukces klubu, bo inaczej nie potrafię funkcjonować.

- Od dawna interesuje się mną klub ze środka tabeli ligi węgierskiej, ale ostatnio definitywnie odmówiłem. Nie ukrywam, że Ekstraklasa to moje całe życie, są sygnały z jednego czy drugiego klubu.

Cały program możecie obejrzeć poniżej


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (59)

+dodaj komentarz
tekken (L) - 11.05.2022 / 13:59, *.230.80

Vuko zacznij trenować inne kluby. Zacznij wyławiać zawodników utalentowanych wg. twojego zdania i za jakiś czas będziesz znowu trenerem Legii. Tak myślę.

odpowiedz
Pawe(L) - 11.05.2022 / 10:15, *.vectranet.pl

Dales radę, dzięki. Spełnienia marzeń, żebyś zasiadł gdzieś w naszej lidze ;)

odpowiedz
Micha(L) - 10.05.2022 / 00:04, *.chello.pl

Szacun Vuko!!!!!

odpowiedz
Anty Kosta - 09.05.2022 / 19:22, *.plus.pl

Tytuł brzmi jakby nie dogadali się z Runjaiciem

odpowiedz
gazza - 09.05.2022 / 18:00, *.inetia.pl

Lepszy byłby duet trenerski Magiera-Vuko niż Runaic-Vuko.
Ale już i tak przesądzone i będzie Runaic...

odpowiedz
Jerry - 09.05.2022 / 17:53, *.orange.pl

Zoooostańńńń

odpowiedz
oLaf - 09.05.2022 / 17:19, *.vectranet.pl

i fajnie, przyszedł uratować klub przed spadkiem i to mu się udało! brawo.

Co do młódzieżowców - nic na siłę, jak są słabi to niech idą gdzieś indziej. Dobry typu Maik - zawsze będzie grał.

odpowiedz
Trampek - 09.05.2022 / 15:59, *.net.pl

Cytaty : " To też coś, co może być ciekawe pod kątem potencjału sprzedażowego. " - " Odbudowanie Cezarego Miszty to już jest odbudowanie potencjału sprzedażowego. " - " Na Bartka Slisza patrzę jak na własne dziecko." - "I odwrotnie. „Sliszu” to zawodnik, który jest z potencjałem sprzedażowym - młody i jednocześnie doświadczony. " koniec cytatów. Przytoczyłem tu w formie cytatów wypowiedzi trenera Aleksandra Vukovića, które w/g mnie mają ... wspólny mianownik. Z tych cytatów między wersami wynika " coś" , co daje dużo do myślenia - nie tylko mnie , ale zapewne możew dać dużo do myślenia ... przyszłemu treneroowi LEGII, niezależnie od tego ,kto nim będzie. I tu zakończę swój komentarz , aby niczego nie sugerować. Wnioski pozostawiam do ... indywidualnegoo wyciągnięcia .

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 11.05.2022 / 08:57, *.play-internet.pl

@Trampek: Temat,który poruszyłem już jakiś czas temu,a dotyczył czasów,gdy w Legii przebywał Kulenovič.Chłop był ewidentnie wypychany do pierwszego składu,mimo,że jego umiejętności eliminowały go z nawet głębokich rezerw.Można śmiało powiedzieć,że Vuko,ale i poprzedni "trenerzy" u Mioduskiego są pracownikami ......pionu sprzedaży.Dlatego do Legii nie przyjdzie ",trener z jajami",który nie pozwoli,żeby mu Mioduski piłkarzy do pierwszego składu upychał.A Wy-kibice dalej śpiewajcie "nie poddawaj się........",jak by to kogoś obchodziło.

odpowiedz
Kobo(L)t - 09.05.2022 / 14:48, *.banctec.se

A to dlatego ten półfinał PP tak wyglądał.

odpowiedz
Gosc - 09.05.2022 / 14:09, *.chello.pl

W przyszłym sezonie walka o środek tabeli niestety. W tym klubie od prezesa, po piłkarzy i trenera nic nie funkcjonuje profesjonalnie i się to nie zmieni przez długie lata dopóki pudel będzie miał większościowy pakiet akcji

odpowiedz
wojti - 09.05.2022 / 13:01, *.chello.pl

Po co ? Za chwilę stracę szacunek do Vuko.....masakra

odpowiedz
Peter - 09.05.2022 / 12:49, *.vectranet.pl

Z tą bandą nieudaczników to nawet najlepszy trener niczego by nie ugrał. Chociaż liczę na to, że w przyszłym sezonie przynajmniej powalczymy o Puchary.

odpowiedz
Winner - 09.05.2022 / 12:41, *.netdrive.pl

Vuko jak byś przestał filozofować a zajął się tylko trenerką to Wigry Suwałki czeka. Gotujesz się po porażce, cwaniakujesz po zwycięstwie. Mecze te wygrane to masz tylko dzięki Wszolkowi, Josue i bramkarzom Borucowi i temu austriaku. Jeśli chodzi o slisza to jak z Kucharczykiem, chce ale nie umie. Żeby ten celhaka był Polakiem to Slisz ława.

odpowiedz
Obi - 09.05.2022 / 12:13, *.185.241

Dzięki Vuko. Wyczyn z utrzymaniem, w tak trudnej sytuacji zasługuje na szacunek.

odpowiedz
Kibic - 09.05.2022 / 12:06, *.net.pl

Dziękujemy Vuko. Szacunek. Legia Mistrz.

odpowiedz
ZenekL3 - 09.05.2022 / 11:54, *.chello.pl

Dzięki za wszystko i żegnaj. Czekam aż pokażesz kunszt trenerski gdziekolwiek, może w Serbii? Nie wiem kogo wystawisz w ostatnich kolejkach i w sumie to wszystko jedno ale jeśli nie zrobisz pożegnania Borucowi to będzie bardzo gadzie.

odpowiedz
ochłoń - 09.05.2022 / 11:31, *.net.pl

W piłce nic się nie zmieni dopóki kluby sponsorują bukmacherzy i mafie piłkarskie powiazania kolegium sędziowskiego klubów i samych piłkarzy , druga sprawa to sędziowanie w naszej lidze i układy " bukmacherskie" tym od dawna powinna zająć się prokuratura o tym też pisze książkę np... weźmy taki Widzew który zremisował kilka lat temu 12 meczów z rzędu 1:1 albo ostatnio Skra Częstochowa 4 remisy z rzędu po 2:2 nie mówiąc już o systemie Var który stworzono nie dla uczciwości ale po to aby przedłużać mecze bo ile można patrzeć w monitor 5 minut ? 3 sędziów ? wymusiły to nie kluby a zakłady bukmacherskie i obstawianie meczy on live !!! każdy widzi co się dzieje a jednak tylko się łudzi że to uczciwe i tylko przypadek:)

odpowiedz
jurand - 09.05.2022 / 16:28, *.plus.pl

@ochłoń : Zgadzam się to co napisałeś. W C+ pokazali tabelkę "pracy sędziów" spec sędziowski zajmował się wynikami pracy sędziów 5:5, a nie widział wyniku "pracy sędziów" lecha 6 na korzyść 3 przeciw i cisza.

odpowiedz
ochłoń - 09.05.2022 / 18:16, *.net.pl

@jurand: łach ma zostać w tym sezonie mistrzem i kropka ,przecież ten cały sts rozdmuchany przez media na koszulkach zobowiązuje ... aż śmiać mi się chce z naiwniaków obstawiających grubo mecze , jedno pytanie dlaczego zakazano obstawianie u bukmacherów z zagranicy ? odpowiedź nasuwa się sama bo przecież nie o podatki chodzi a mianowicie dlatego aby nie można było wygrać pieniędzy i aby inne firmy bukmacherskie nie wyciągnęły do naszych rodzimych krętaczy i cwaniaków ręki bo ta cała piłka nie jest już amatorska wszystko kreci się wokół pieniędzy gdzie firmy bukmacherskie działające ze sobą w komitywie ustawiające mecze na potęgę rosną i rozmnażają się jak grzyby po deszczu ... i nie piszcie mi że że to bzdura jak to powiedział mój kolega który żył do niedawna z zakładów po wprowadzeniu zakładów on line i varu (przedłużanie meczy do 15-20 minut haha kpina) od dawna są same przekręty , wygrasz 1000 zł ale wsadzisz później 5000 zł tak ma to działać , głupie czerwone kartki na początku meczu albo w trakcie karne z kapelusza przypomnę tu mecz ze Stalą Mielec ale i wiele innych ... wystarczy popatrzeć co się teraz tworzy za wałki...

odpowiedz
Milimetr - 11.05.2022 / 21:28, *.cyfrowypolsat.pl

@ochłoń : popieram. Od kilku lat mam podobne odczucia. Warto sprawdzić kwoty i to kto obstawiał na Legie w dolnej części tabeli.

odpowiedz
ochłoń - 09.05.2022 / 11:21, *.net.pl

Panowie tu trzeba brać trenera z Argentyny albo Włoch lub Niemiec abyśmy coś zaczęli znaczyć w Europie , prawda jest taka że nawet taki trener jak Runiajić czy jak mu tam , potrafi z drużyny przeciętnej jaką jest Pogoń Szczecin zrobić wiele i zdobyć miejsce w pucharach w naszej lidze co świadczy tylko o jej mizernym poziomie ... niestety taki trener nawet jak zgodzi się trenować za te pieniądze Legię dla samej idei będzie chciał mieć mocna pozycję w klubie czyli tkz zero leserstwa i władzę totalną jeśli chodzi o transfery i skład co może się odbić na grze we wcześniejszej fazie rozgrywek bo wiadomo co dzieje się w tym klubie ... Jeśli właściciel nie dorośnie do takiej decyzji to będziemy się kopać po głowach po wsze czasy w środku tabeli bo ekstraklasa ewoluowała i inne kluby zaczęły ściągać naprawdę wartościowych piłkarzy którzy nie ustępują niczym w wyszkoleniu naszym mega gwiazdom... włączcie myślenie wszyscy się wzmacniają popatrzcie na transfery innych klubów i odpowiedzcie sobie sami dlaczego mamy te a nie inne miejsce w lidze...

odpowiedz
FANATYCZNI KIBICE CZEKAJĄ NA FANATYCZNEGO TRENERA - 09.05.2022 / 11:54, *.120.45

@ochłoń : TAK, TRENER FANATYK TRENERSKI Z KRAJÓW CO BOGA I PIŁKE KOCHAJĄ

odpowiedz
ochłoń - 09.05.2022 / 12:05, *.net.pl

@FANATYCZNI KIBICE CZEKAJĄ NA FANATYCZNEGO TRENERA: dokładnie tylko taki trener fanatyk co to potrafi nabluzgać sędziemu po kuriozalnej decyzji oraz taki przy którym piłkarze chodzą jak w zegarku bo inaczej won na ławę do momentu aż zrozumieją że on i piłka jest Bogiem ...

odpowiedz
SzB - 09.05.2022 / 10:33, *.netfala.pl

Prawdą jest to, co pisze część Kolegów, mimo, że nasi piłkarze są w najlepszym wypadku przeciętni, to nie jest to skład na spadek, ubieranie tego, że się utrzymaliśmy w jakiś heroizm, mesjanizm i nie wiadomo jak inne podniosłe tony związane z Vukoviciem to gruba przesada. Pewnie faktycznie trzeba było przepracować to mentalnie i nawet z ich wątpliwej jakości umiejętnościami piłkarskimi utrzymanie nie stanowiło większego problemu. Nie wiem co on sobie wyobrażał, jak myślał, że ktoś go tu zostawi, kiedy wprost mówione było, że poszukiwany jest trener i on jest na chwilę. A przepraszam, może Vukovic zasugerował się, że jak coś jest u pudla mówione, to wydarzy się zupelnie coś odwrotnego..... Już wkrótce życie zapewne zweryfikuje warsztat trenerski Vukovicia, bardzo jestem ciekawy, który klub wyciągnie do niego rękę .

odpowiedz
PawLo - 09.05.2022 / 10:12, *.mm.pl

Vuko zabierz ręcznik Miszte ze sobą !!!

odpowiedz
Po(L)ubiony - 09.05.2022 / 09:41, *.aster.pl

Niech już Vuko przestanie nas męczyć i odejdzie. Legia nie miała składu na spadek. Grała słabo, chwilami beznadziejnie, ale maestria w trenowaniu tu nie była konieczna! Wystarczyło uporządkować drużynę, nakreślić jakiś plan i nawet odejście Luquiego, nie spowodowało dramatu. Vuko jest warsztatowo słabym, do tego niedoświadczonym trenerem i powinien zacząć od trzeciego poziomu rozgrywek. Sprawdzi się np. (piszę z pełnym szacunkiem) w Zniczu Pruszków - to może coś z niego będzie. Legia - to nie jego rozmiar.

odpowiedz
axx3434 - 09.05.2022 / 09:36, *.tpnet.pl

Ocena dla Vuko + za utrzymanie, ale nic więcej.
Nie róbmy z niego nie wiadomo kogo, bo styl i postepy poszczegolnych graczy nie wróżą niczego dobrego w kolejnym sezonie.Na jesienii odrzucil ofertę pracy w Zagłębiu, lepszej propozycji to ty nie dostaniesz w tej lidze Vuko.
Czy byłeś kiedykolwiek kandydatem? Raczej nie, musiał byś zdobyć PP to wtedy Zieliński by cię poważnie rozważał, a tak byłeś tylko zasłoną dymną do i dla mediów i kibiców.
Dzięki za utrzymanie i powodzenia.

odpowiedz
Int - 09.05.2022 / 08:51, *.207.227

Przypominam gdzie Legia była przed przyjściem Vuko!! Na samym dnie, właśnie dostała baty od Warty. Bez pomysłu, po serii porażek. 90% internetu mówiło o spadku i nie było to gadanie nieuzasadnione, bo było fatalnie.
Przyszedł VUKO i pozamiatał. Nie twierdzę, że jest wybitnym trenerem , ale ŚWIETNIE to poukładał. Zrobił to na co czekaliśmy. VUKO, szacun na zawsze. Pamiętajmy co zrobił dla naszego klubu!

odpowiedz
Robert Szenfeld - 09.05.2022 / 08:43, *.landirenzo.pl

Co tu gadać , zrobił co umiał . Nie można mimo wszystko nie docenić Jego oddania klubowi , natomiast co do młodzieżowców ... to Miszta,, co leci to w sieci ,, jest najsłabszym bramkarzem odkąd chodzę na legie .. czyli co najmniej od 45 lat. Włodarczyk może sie jeszcze nie pokazał , bo w kilka minut usiłuje pokazać za dużo i nie wychodzi , ale generalnie jak na razie wygląda na drewno .
Sprzedać cały ,, pseudonapad,, , kupić w końcu Szysza , którego Josue z kapustką obsłużą tak, że cyferek w tablicy wyników zabraknie .

odpowiedz
Zu(L)us - 09.05.2022 / 08:38, *.centertel.pl

Tornistry mają wolne bo matury. Chcą się wykazać. Żenada.

odpowiedz
Zu(L)us - 09.05.2022 / 08:27, *.centertel.pl

Kuzwa wasza w mordę wy.......na mać. Zostawcie Go w spokoju. Zrobił najważniejsze. Utrzymał Nas. Tego być może nie zrobiłby misiek. SZACUNEK VUKO . Oprawa dla Niego OBOWIAZKOWA.

odpowiedz
Karol: - 10.05.2022 / 22:01, *.chello.pl

@Zu(L)us:Masz słuszną rację.Nieudacznicy zawsze będą narzekać.Brawo Vuko.

odpowiedz
e(L)o - 09.05.2022 / 07:26, *.vectranet.pl

vuko jedyne co potrafi to gadać - w tym jest dobry

odpowiedz
Lolo - 09.05.2022 / 06:06, *.plus.pl

Idź i nie wracaj nigdy! Slisz reprezentant - buahaha!

odpowiedz
Rafał - 09.05.2022 / 02:04, *.chello.pl

Szacun Vuko!
Dzięki za wszystko!

odpowiedz
Carlos - 08.05.2022 / 22:59, *.chello.pl

koleś co uważa się za trenera
żenada

odpowiedz
Arek - 08.05.2022 / 22:34, *.tpnet.pl

Nie ma to jak teoria spiskowa. Szkoda tylko, że dowodów okrągłe 0.

odpowiedz
ras4 - 08.05.2022 / 21:55, *.vectranet.pl

nie błagam

odpowiedz
Trener z 3 bundesligi - 08.05.2022 / 21:51, *.2.131

runjaic będzie budował budował budował i za pięć lat da nam 3 miejsce a Lech będzie zdobywał tytuly

odpowiedz
Kibic - 08.05.2022 / 21:35, *.vectranet.pl

Panowie i Panie tu sie nie ma co podniecać. Ta ekstraklasa to jeden wieli przewał. Już wiem czemu Michniewicz tu przyszedł i dlaczego zrobił to co zrobił z tą drużyną. Mniej więcej w połowie sezonu mając w głowie to że łach ma 100lecie wiedziałem jak to sie skończy. Czesiek poznański słowik sprowadził nas na dno aby Legia nie zdobyła mistrzostwa bo to był koniec amiki którą teraz znamy. Raków dogadał się z amiką. Czestochowa wzieła puchar i podłozyli sie dzisiaj Cracovi. Nie bez powodu były dzisiaj przyśpiewki Legia k..wa. Amika dzisiaj wygrała i według mnie zdobyli mistrza. Ta liga to ukratowane dno. Rzygać mi sie chce jak widzę znaczek ekstraklasy. ani złotówki do tego cyrku nie dołoze

odpowiedz
Piotr. H - 08.05.2022 / 21:44, *.virginm.net

@Kibic: zmień dostawcę tego "G" co bierzesz

odpowiedz
Kibic - 08.05.2022 / 22:00, *.vectranet.pl

@Piotr. H: trzeba było oglądać oba mecze głąbie to byś wiedział o czym pisze

odpowiedz
:) - 09.05.2022 / 19:21, *.plus.pl

@Kibic: coś w tym może być

odpowiedz
Raf - 10.05.2022 / 13:20, *.virginm.net

@Kibic: po co Raków miałby podłożyć Cracovii jak oni o nic grają????????????

odpowiedz
:) - 10.05.2022 / 17:41, *.plus.pl

@Raf: umówili się z Amica puchar za ligę. Proste

odpowiedz
Kibic - 11.05.2022 / 21:28, *.vectranet.pl

@:): dokładnie, a po co na meczu Raków-Cracovia leciało z trybun Legia ku..wa. Robią wszystko aby upokorzyc Legie i żeby Łach został m,istrzem

odpowiedz
eL - 08.05.2022 / 21:19, *..

Maik najlepszy! Będzie z niego pilkarz. Natomiast ostry zjazd Slisza... vo z niego będzie jak straci szybkość. Miszta długa droga ale raczej ścieżka Skaby. Rosolek no niestety nie ten poziom

odpowiedz
Jacek TV - 08.05.2022 / 19:46, *.supermedia.pl

Vuko wyszło pokazałeś że pożar ugasiles a porządki musi zrobić Mioduski. Jednego Ci nie wybaczę trzymanie tego durnia Slisza i Miszty który bez okularów nic nie widzi a stoi na bramce. Kulenowicza też kiedyś trzymałeś tak jak swoje dziecko Slisza każdy widział jego dywersyjne działanie w zespole. Pozycja Legii w strefie spadkowej to też zasługa we piłkarza i bramkarza. To są ludzie do wywalenia sprzedania czy innego działania aby już nigdy nie zagrażali Legii

odpowiedz
Żegnaj Pinokio !! - 08.05.2022 / 19:04, *.t-mobile.pl

Odejdź raz na zawsze z Legii.

odpowiedz
Anna - 08.05.2022 / 18:38, *.play-internet.pl

Voko życzę powodzenia i dziękuje za całe wsparcie dla naszej legi wszyscy co mają oczy otwarte widzieli co zrobiłeś dla legiuni .z całego serca życzę powodzenia????

odpowiedz
Z OKAZJI MOICH 49 URODZIN ŻYCZE SOBIE ZDROWIA DLA WSZYSTKICH KIBICÓW LEGII I SUKCESÓW LEGII! - 08.05.2022 / 18:22, *.120.28

VUKO ZAPROPONUJ FUNKCJE TRENERA OD MOTYWACJI I KONTAKU Z KIBICAMI,OD TRZYMANIA SZATNI I TEGO WSZYSTKIEGO CO NAJLEPIEJ CI WYCHODZI, NIE GNIEWAJ SIE 1 TRENEREM NIE KUMASZ ROLI... ZA TO DRUGIM JESTEŚ WSPANIAŁY!

odpowiedz
Hiszpan - 08.05.2022 / 18:14, *.telnaptelecom.pl

SLISZ do kadry???? Vuko odstaw piguły.

odpowiedz
Tym - 08.05.2022 / 18:09, *.net.pl

Vuko powinien teraz dać szansę pokazania się młodemu wlodarowi Perharda i tak odejdzie to po co mu te minuty

odpowiedz
bronek49 - 08.05.2022 / 17:31, *.chello.pl

Vuko już tobie dziękujemy ty już nic nie wymyślisz w Legii że Legia się utrzymała to ma na to skład żeby z ligi nie spaść i tylko a to stać w tym składzie jak ty opierasz skład na starszych bo zasługują i wpuszczasz w każdym meczu takie niezdary jak Lopes Pekhart i nawet nie próbujesz Włodarczyka a były takie mecze że Legia wysoko prowadziła a ty wpuszczałęs tych zasłuzonych ale kiepskich zawodników . W Legii na tą chwile nie ma zawodnika którym by było zainteresowanie innych klubów chyba że znajdzie ię frajer i kupi takiego Ślisza czy Rosołka aby się znalazł to sprzedać nawet za 500 tyś euro

odpowiedz
Ben - 09.05.2022 / 00:21, *.inetia.pl

@bronek49: a twój Włodarczyk to będzie drugi Ronaldo, jak trafi do Jagi

odpowiedz
Mr Martini - 08.05.2022 / 16:47, *.orange.pl

Wcale się nie zdziwię jak zostanie. Vuki, to jest po prostu tani trener, a Mioduskiemu o to chodzi. Zostawcie jeszcze w bramce Miaszte, w obronie Wieteska, w pomocy Ślisza, to w następnym sezonie też będziemy szurać tyłkiem po dnie tabeli. A nasi pseudopiłkarze, będą po każdej porażce mówić, jak w tym sezonie, że przegrali, bo mieli pecha. Pewnie dla około 80 procent drużyny, Legia, to za wysokie progi. Dla prezesa zresztą też Legia, to za wysokie progi. 17 porażek w sezonie. Kto za to odpowiada?! Chyba nie kibice.

odpowiedz
Ibik - 08.05.2022 / 16:11, *.autocom.pl

A ja życzę Vuko jak najlepiej. On serce oddał Legii. Tymczasem decydują się na Runjaca, który po 5 latach zdobędzie 3. miejsce z Pogonią. Z Legii szybko odejdzie

odpowiedz
grzesiek - 08.05.2022 / 16:30, *.centertel.pl

@Ibik: wychodzi że głupi ten zielu, a raczej mioduski bo to on pewnie za ziela zdecydował o losie vuko

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.