Mateusz Mielnik - fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

Siatkówka

Trener siatkarzy Legii odchodzi

Hugollek, źródło: Legionisci.com

Po dwóch latach spędzonych w Legii Warszawa trener Mateusz Mielnik żegna się ze stołecznym klubem. Szkoleniowiec z całą pewnością zapisze się złotymi zgłoskami w najnowszej historii sekcji siatkarskiej. To za jego sprawą bowiem zespół awansował po kilkunastu latach do pierwszej ligi, a w niej już w pierwszym sezonie „Wojskowi” osiągnęli spektakularny sukces – beniaminek rozgrywek zajął ósme miejsce w zasadniczej części zawodów, rzutem na taśmę awansując do fazy play-off. W tej finalnie – po meczach przeciwko BBTS Bielsko-Biała i Krispolowi Września – legioniści wywalczyli bardzo dobre siódme miejsce.

Można domniemywać, że odejście trenera ma związek z zaległościami finansowymi, jakie klub miał wobec niego oraz zawodników, a o których szkoleniowiec mówił głośno w wywiadach dla naszego portalu.

- Oczywiście chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że się w Legii znalazłem i w niej pracowałem przez dwa sezony. Dziękuję zarządowi Legii - Karolinie Szewczyk i Michałowi Trybuszowi - za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. Dziękuję za pomoc pracownikom OSiR Mokotów, panu Burmistrzowi dzielnicy Mokotów Rafałowi Miastowskiemu. Dziękuję wszystkim zawodnikom - bez Was nie byłoby tych sukcesów. Dziękuję Kacprowi Goździkiewiczowi za to, że wytrzymywał ze mną tyle godzin na odprawach i przygotowaniach do meczów. Dziękuję wszystkim kibicom - czuć było, że nas mocno wspieracie. Szkoda odchodzić po takich wynikach oraz po bardzo dobrej atmosferze, która panowała w naszej grupie, ale życie toczy się dalej... Ja muszę realnie patrzeć w przyszłość i zdecydowałem, że będzie to dobry moment na zmianę. Nie mówię "żegnaj", ale "do zobaczenia"! - powiedział specjalnie dla LL! trener Mielnik.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

+dodaj komentarz
ws - 12.05.2022 / 10:17, *.chello.pl

Dziękujemy i powodzenia. Mam nadzieję, że to nie jest koniec sekcji a początek budowania nowego silniejszego zespołu , który powalczy o Plus ligę. Pani Karolino wielkie dzięki za zaangażowanie i wytrwałości i sukcesów w budowaniu klubu. Może w końcu ktoś z dużą kasą w to zainwestuje?
Orlen?

odpowiedz
Niegociński - 12.05.2022 / 09:45, *.vectranet.pl

Z Legii do Lechii.
Stępień do Projektu, Żakieta do Suwałk/Lublina, Akala - PlusLiga... Itd.
A zamiast Legii w I lidze będą Anioły Toruń.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.