fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

Koszykówka

Śląsk rywalem Legii w walce o mistrzostwo Polski

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Śląsk Wrocław będzie przeciwnikiem Legii Warszawa z finale play-off. Legioniści walkę o złoto rozpoczną od dwóch wyjazdowych meczów, które odbędą się w przyszły wtorek i czwartek, 17 i 19 maja. Pierwszy z nich prawdopodobnie odbędzie się w hali Ludowej (Stulecia), drugi w mniejszej - Orbita. Sprzedaż biletów powinna ruszyć w sobotę o 16:00. Mecze w Warszawie, w hali OSiR Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku 40 rozegrane zostaną w niedzielę, 22 maja o 15:00 oraz we wtorek, 24 maja o 17:30 - wszystkie bilety na oba mecze w Warszawie zostały wyprzedane błyskawicznie. Rywalizacja toczyć się będzie do czterech zwycięstw. Ewentualny mecz numer 5 zagramy na wyjeździe 27 maja (hala Ludowa), spotkanie szóste w Warszawie 29 maja i ew. mecz siódmy - 31 maja na wyjeździe.

Terminy meczów finałowych play-off:
17.05 (WT) g. 20:30 WKS Śląsk Wrocław - Legia Warszawa (Polsat Sport Extra)
19.05 (CZ) g. 17:30 WKS Śląsk Wrocław - Legia Warszawa (Polsat Sport)
22.05 (ND) g. 15:00 Legia Warszawa - WKS Śląsk Wrocław (Polsat Sport)
24.05 (WT) g. 17:30 Legia Warszawa - WKS Śląsk Wrocław (Polsat Sport Extra)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (25)

+dodaj komentarz
p10 - 15.05.2022 / 07:28, *.centertel.pl

Polsat chyba zmienil godziny meczow w Warszawie na 20:30. Take jest na stronie plk

odpowiedz
Pietrek1916 - 14.05.2022 / 17:13, *.chello.pl

Wygramy i będzie feta mistrzowska

odpowiedz
Marcin - 14.05.2022 / 12:55, *.box3.pl

Wyjazd do Wrocławia jest??

odpowiedz
p10 - 14.05.2022 / 04:05, *.orange.pl

To będzie całkowicie inna seria niż ze Stalą, Anwilem. Czarni grali zbliżenie do Stali szybko run trójkami. Śląska siła to są gracze pod koszem. Śląsk podobnie jak my gra cierpliwie tylko cierpliwie i pod kosz. I ma bardzo wysoką skuteczność z gry pod koszem.


Kanter, Dziewa i Trice jak się właczy to 30 punktów rzuci. Śląsk rzuca mało za 3 pkt. 10 trójek w meczu więcej nie ma co się spodziewać. Ale mało trójek rzuca ale z wysoką skutecznością.

Na nasza korzyść to to, że Śląsk poszedł wczoraj na całość. Kanter grał 40 minut. Śląsk ma rozegrane 10 meczy a my 6, więc Koszarek mógł odpocząć. Jesteśmy też mocniejsi na obwodzie. Oby nie było kontuzji w trakcie serii.

Zastal w dwóch meczach w których wygrał ze Śląskiem miał bardzo dużo zbiórek w ataku. My też w wygranym meczu we Wrocławiu zdominowaliśmy zbiórkę. Gra Śląska to dominacja pod koszem. I grą pod kosz wymuszają faule przy rzucie zdobywając sporo punktów z linii. Mecze 4-5 z Zastalem to wolne pozwoiły im się utrzymać mimo, że te mecze się Śląskowi nie układały. Ponad 20 punktów z linii.

Z Czarnymi seria szalona. W pierwszych dwóch meczach Czarni nie trafiali trójek. Śląsk dominował zbiórkę, W drugim meczu 78% skuteczności Śląska za 2 pkt. W meczach 3-4 Czarni bombardowaniem za 3 punkty ustawili mecz w pierwszej połowie, że Śląsk nie dał rady złapać. Cięzko gonić rywala jak się mało rzuca za 3 pkt. W meczu 5-tym dominacja Śląska pod tablicami. Zrobił sobie masę punktów z ponowień po zbiórkach w ataku. Dziewa z Kanterem pokazali różnice Witlińskiemu i Youngowi.

By wygrać tą serię trzeba dobrze zbierać piłki. I bronić dobrze pod koszem bez fauli. W tym grę jeden na jeden Dziewy. Jak się da to przyśpieszyć grę by zrobić serię 3-mi i odskoczyć.

odpowiedz
e(L)o - 13.05.2022 / 22:51, *.plus.pl

Zajmujemy odległe miejsce o po głupich dodatkowych meczach możemy być mistrzami. Bez sensu

odpowiedz
Piotr Niedek - 14.05.2022 / 02:25, *.t-mobile.pl

@e(L)o: Mnie też te zasady się nie podobają. Wyniesione prosto ze skomercjalizowanej Ameryki. Można pół sezonu, bumelować, olewać, wystawiać rezerwy i tylko pilnować by awansować do play-off. I tak o wszystkim zadecyduje faza pucharowa. Większość meczów w sezonie masz przegrane i zdobywasz mistrza. W NBA jest jeszcze śmieszniej. W rundzie zasadniczej rozgrywasz 82 mecze. Zdarzały się przypadki, że niektóre drużyny miały bilans mniej więcej 30zw.-50 por. i dochodziły do finału. Wygrywasz w sezonie 80% meczów jak kiedyś Golden State Warriors, przytrafi ci się chwilowy kryzys i odpadasz w 1 rundzie. Nie opłaca się punktować przez cały sezon.

odpowiedz
p10 - 14.05.2022 / 03:19, *.orange.pl

@Piotr Niedek: Jak przegrywasz w serii zasadniczej to masz niższe rozstawienie i grasz z silniejszym rywalem. Masz też przewagę własnej hali na której codziennie trenujesz. To jest sporo.

Budujesz formę przez cały sezon pod decydujące mecze. Koszykówka jest zbyt intensywna, by grać rezerwami. Młodzi też nie wiele mają do grania najczęsciej. A zwłaszcza na pozycji centra. Jeden mecz można mieć kryzys, ale jak przegrywasz 3-4 razy to nie jest przypadek. Kilkoma meczami widzisz kto jest lepszy w tej sytuacji. W kilku meczach bezposrednich jest prawdziwa weryfikacja kto jest lepszy, a nie kto ograł rywali z dolnej części tabeli a kto zaliczył wtopę bo mecze bezposrednie zakończyły się remisem 0-0 .

Najcześciej jest tak by dojść do playoff trzeba wygrać te 50-60 % meczy w sezonie. Więc olać totalnie sezonu zasadniczego się nie da. W Polsce zaś pierwsze 15 meczy mówi o tym kto gra w pucharze Polski. Więc od początku sezonu gra się o coś.

odpowiedz
ws - 13.05.2022 / 21:25, *.chello.pl

W sumie to chyba lepiej że finał że Śląskiem. Medal jest ogromnym sukcesem ale liczę na tytuł. Taka szansa może długo się nie powtórzyć.

odpowiedz
Umberto e co - 13.05.2022 / 20:22, *.plus.pl

Powinno być mega widowisko. Dwa wojskowe kluby w finale Wy (po ponad pół wieku), my (Śląsk) po 18 latach.
Hala Stulecia (dawniej Ludiwa) odleci na te mecze "wysoko, wysoko tak".
Życząc obu ekipom wspaniałych występów, dla dobra tej dyscypliny, wierzę jednakowoż w powrót wielkiego Slaska z Zielińskim, sp Wojcikiem, Tomczykiem, Mc Nullem, Krxykałą i resztą bandy.

odpowiedz
John (L)ocke - 13.05.2022 / 22:01, *.net.pl

@Umberto e co: Ja również uważam, że będzie super widowisko, cieszę się, że w finale wystąpi właśnie ta para. Odrodzenie potęgi.
Pzdr

odpowiedz
Michał - 13.05.2022 / 20:03, *.plus.pl

Kiedyś cały czas kibicowałem Śląskowi Wrocław jak trenerem był Andrej Urlep a grali Maciek Zieliński Rajmondas Miglinieks Josef McNull i Śp. Adaś Wójcik....ale całe życie kibicuję Legii Warszawa piłkarzom i teraz po 25 latach też będę kibicował Legii Warszawa. Przepraszam koszykarzy WKS-u ale serce nie sługa. Pozdrawiam wszystkich koszykarzy WKS-u i Legii. Zróbcie widowisko....jak śpiewał Freddy Mercury.... Show Mast Go one!!!

odpowiedz
floyd - 13.05.2022 / 22:36, *.aster.pl

@Michał: tez kibicowałem Śląskowi swego czasu, grali świetnie w pucharach europejskich, zdaje się ze taki ciemniejszy rozgrywający Walker był…
A nawet nie wiedziałem ze Wójcik nie żyje, co się stało?

odpowiedz
Ultras - 13.05.2022 / 23:05, *.virginm.net

@Michał: a ja Mazowszance Pruszkow, cala polska wali slunska

odpowiedz
Hautausmaa - 14.05.2022 / 00:02, *.chello.pl

@floyd: ale Ci się wszystko sakramentalnie popier...iło! Tyrice Walker to był mega kocur z Pruszkowa!!! Do tego Massey, Szybilski, Dryja, Karwowski, Parzeński, Sidor, później krótko Hoskins (Ronaldinho jak na nasze standady)! Do Śląska była pełna nienawiść!

odpowiedz
Phil Jackson - 14.05.2022 / 02:07, *.t-mobile.pl

@Hautausmaa: Tyrice Walker to grał dla Anvilu Włocławek, a w Mazowszance grał Isaiah Thomas, a drugi murzyn często z ławki wchodził, chyba Patrick Ewing o ile się nie mylę. Mazowszanka miała wtedy za...stą pakę, trzy razy z rzędu mistrzostwo i ćwierćfinał Pucharu Zdobywców Pucharów przegrany z Badaloną. Później kasa się skończyła, odszedł sponsor i spadek do niższych lig.

odpowiedz
Czarni Słupsk - 14.05.2022 / 02:53, *.plus.pl

@floyd
był chory na białaczkę, kilka dni temu zmarł też Dawid Bręk i dziś na meczu w Słupsku była minuta ciszy

odpowiedz
Greg - 14.05.2022 / 09:10, *.net.pl

@floyd: Adam zmarł na białaczkę w 2017 roku

odpowiedz
floyd - 14.05.2022 / 09:43, *.aster.pl

@Hautausmaa: pewnie pomyliłem, pamiętam tyle że oglądałem mecze Śląska na TV4, że były to europuchary i że wygrywali z teoretycznie lepszymi od siebie, coś w stylu kadry Wenty, pościg do ostatniej sekundy. Mazowszanka to chyba jednak wcześniejsze lata...(?)
Smutna historia z Adamem, jego i Zielińskiego pamiętam najlepiej.
pozdrawiam

odpowiedz
Umberto e co - 14.05.2022 / 22:28, *.plus.pl

@Ultras: to głupkowate nazywanie Śląska Slunskiem, rozumiem, że odnosi się do gwary górnośląskiej. Ignorantom pragnę zwrócić uwagę, że we Wroclawiu nie mówi się żadną gwarą, a najczystszą i najpiękniejszą polszczyzną. Prof. Miodek tłumaczył to napływowym charakterem mieszkańców i wymieszaniem kultur po 45 r, co wytworzyło ten klarowny język. Jakkolwiek Wrocław jest historyczną stolicą calego Śląska i tego zwanego dzisiaj Górnym i Dolnym, wszakże gwara górnośląską nie występuje u nas w nsturze.
Ponadto, jestem kontent, że w końcu w kosza, zagrają uznane historycznie firmy, z dużych miast, bo tam jest ich miejsce.

odpowiedz
Królik - 13.05.2022 / 20:02, *.chello.pl

może być ciekawie
Śląsk ani Czarni nie wygrali meczu u siebie
z rozstawienia Śląsk -Legia - jak by było według tej zasady to: 2-3 - Legia

odpowiedz
ws - 13.05.2022 / 21:13, *.chello.pl

@Królik: gramy do 4 zwycięstw.

odpowiedz
Eddie - 13.05.2022 / 19:49, *.chello.pl

chyba w zeszłym sezonie przegrali brąz ze Śląskiem - mogę się mylić

odpowiedz
Pjoter - 13.05.2022 / 19:57, *.play-internet.pl

@Eddie: tak właśnie było...

odpowiedz