Finał play-off

Śląsk Wrocław 76-72 Legia Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W pierwszym meczu finału play-off o mistrzostwo Polski w koszykówce Legia Warszawa przegrała 72-76 na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Drugie spotkanie odbędzie się już w czwartek, także we Wrocławiu, o godzinie 20:40.

Pierwsza kwarta należała do gospodarzy, którzy szybko uzyskali 5-punktową przewagę, a po siedmiu minutach prowadzili 12 punktami (25-13). Ostatecznie ta część spotkania zakończyła się wynikiem 27-18 dla Śląska. W drugiej odsłonie Zieloni Kanonierzy zabrali się do odrabiania strat i po trafieniach kolejno Koszarka, Abdur-Rahkmana i Skificia doprowadzili do remisu 29-29, a następnie objęli niewielkie prowadzenie. Na przerwę jednak Śląsk schodził z minimalną przewagą - 44-43.

Po zmianie stron lepiej spisywali się gospodarze, którzy wygrali trzecią kwartę 18-14, a w ostatniej części odskoczyli na 11 punktów (68-57). Pięć minut przed końcem kontuzji doznał Grzegorz Kulka i kuśtykając puścił parkiet. Trzy minuty przed końcem Śląsk miał przewagę 8 punktów, ale dwie świetne akcje przeprowadził Robert Johnson i legioniści odrobili 4 punkty. Potem po błędzie gospodarzy mieli szansę doskoczyć na dwa, ale nie wykorzystali kontry 3 na 1. Minutę przed końcem Śląsk prowadził 74-70, ale następnie obejrzeliśmy kolejną akcję Johnsona i zrobiły się tylko 2 oczka straty i pół minuty do końca... Ostatecznie jednak górą był Śląsk.

PLK: Śląsk Wrocław 76-72 Legia Warszawa
Kwarty: 27-18, 17-25, 18-14, 14-15