Finał play-off

Śląsk Wrocław 85-88 Legia Warszawa

Redakcja, źródło: Legionisci.com

W drugim finałowym meczu fazy play-off Legia Warszawa wygrała na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 88-85. Stan rywalizacji: 1-1, gra toczy się do czterech zwycięstw. Kolejne dwa spotkania odbędą się w Warszawie, 22 i 24 maja o godzinie 20:40, a piąte spotkanie 27 maja we Wrocłąwiu.

Legioniści źle rozpoczęli to spotkanie. Szybko zaczęli przegrywać. W połowie kwarty na tablicy widniał wynik 11-2 dla gospodarzy. Legia punktowała seryjnie i po chwili mieliśmy już 15-2. Legioniści mieli duże problemy w defensywie, zbyt łatwo pozwalali przeciwnikom dochodzić do sytuacji, nie zbierali piłek w ataku, a przy tym sami notowali niską skuteczność (zaledwie 20% celnych rzutów z gry). Na minutę przed końcem Grzegorz Kamiński zdobył 3 punkty. Po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 21-10.

Druga kwarta wyglądała nieco lepiej w wykonaniu Legii, która zmniejszyła straty. Tuż przed zakończeniem tej części gry za 3 punkty trafił Cowels, dzięki czemu do przerwy legioniści przegrywali tylko 38-41. Dzięki celnej trójce Koszarka na początku trzeciej kwarty Legia doprowadziła do wyrównania, by po chwili po kolejnej trójce Cowelsa wyjść na prowadzenie 44-43. Nie minęła minuta, a Cowels po raz kolejny trafił za 3 pkt. O czas poprosił trener Śląska. Nie przyniosło to jednak rezultatów, bo tym razem 3 punkty zdobył Skifić. Legioniści prowadzili już 52-45. Również i gospodarze zaczęli popełniać błędy, co bezlitośnie wykorzystywali "Wojskowi". Trzecia kwarta była całkowitą dominacją gości i zakończyła się wynikiem 30-17 dla Legii i prowadzeniem 68-58 w całym meczu.

Ostatnia część spotkania zapowiadała się więc niezwykle emocjonująco. Do końca ważyły się losy tego spotkania. Na 40 sekund przed ostatnią syreną Legia prowadziła 85-81.

Terminy kolejnych meczów finałowych play-off:
22.05. (ND) g. 20:30 Legia Warszawa - WKS Śląsk Wrocław (Polsat Sport)
24.05. (WT) g. 20:30 Legia Warszawa - WKS Śląsk Wrocław (Polsat Sport Extra)
27.05. (PT) g. 20:40 WKS Śląsk Wrocław - Legia Warszawa (Polsat Sport)

gazza - 20.05.2022 / 18:24, *.inetia.pl

Nie warto stawiać na czarnego konia...nie warto...
no i przegraliśmy...

Byniu - 20.05.2022 / 14:51, *.vectranet.pl

A i jeszcze jedno life is brutal i w sporcie pamięta się tylko tych ,którzy zdobyli 1 miejsce i mistrzostwo.Kto po latach będzie pamiętać wicemistrzostwo? To mistrzowie zapisują się w historii sportu dlatego Legia łapać tego byka za rogi

Byniu - 20.05.2022 / 14:46, *.vectranet.pl

Po 1 kwarcie straciłem nadzieję ale koszykówka to koszykówka.Tu nie ma sytuacji beznadziejnych.Brawo za walkę do końca.Ta wygrana daje nadzieję na mistrza

WETERAN - 20.05.2022 / 14:28, *.chello.pl

Świetny mecz, choć o pierwszej kwarcie lepiej zapomnieć... Brawo Legia!

Ochota (L) - 20.05.2022 / 09:03, *.t-mobile.pl

Brawo, Mistrz Mistrz Legia Mistrz!!!

Alex Bielany - 20.05.2022 / 08:08, *.centertel.pl

Brawo, przynajmniej w kosza mistrz bedzie

Jan W. - 20.05.2022 / 08:02, *.net.pl

Brawo Legia!!!
WKS znów zagrał średnio, tym razem udało się to wykorzystać. znów martwią te straty, ponowienia do przyjęcia, bo brak centymetrów, ale te straty bolą. trzeba to wyeliminować, przynajmniej na ile się da.
Komentatorzy stawiają na WKS w niedziele, mam nadzieję, że będą zawiedzeni.
Do zobaczenia na Bemowie.
Mocno Legia!

p10 - 20.05.2022 / 08:49, *.orange.pl

@Jan W.: 9 strat jak na nas w tym meczu to bardzo dobry wynik. Średnio mamy 13 strat i sam Jonhson z 5 w meczu. Śląsk sporo punktów po szybkim ataku. Dziś przynajmniej 9 rzutów wolnych nie trafił. U nas mielismy troche ekstra punktów z ławki i Cowells do przerwy rzut sytuacyjny. Nie przegraliśmy zbiórki też. Wyka bez punktów ale 10 zbiórek złapał. Dobrze by było jakby Kemp wrócił na niedzielę.

grzesiek - 20.05.2022 / 10:22, *.centertel.pl

@p10: gdyby nie ali to moglibysmy przegrac

Jan W. - 20.05.2022 / 10:43, *.net.pl

@p10: Jasne, sumując straty nie było tragedii, ale końcówka mogła się nie ułożyć po naszej myśli. zwłaszcza ta strata na połowie Skificia. i brak punktów Wyki I Raya pod dziurą.

Ma(L)ec - 20.05.2022 / 07:12, *.centertel.pl

@Krislegia: Polsat sport i Super Polsat.

grzesiek - 20.05.2022 / 08:18, *.centertel.pl

@Ma(L)ec: na super polsacie tez są??????

Hakon - 20.05.2022 / 11:20, *.plus.pl

@grzesiek: tak

Smakosz - 20.05.2022 / 04:17, *.tpnet.pl

Piękne trójki , po prostu Arty(L)eria , Kanonierzy , Legia odporna psychicznie i konsekwentna . Pierwsza kwarta słabo , ale potem ... Łaał . Dobra reakcja po początkowych kłopotach , brawo !

HEEEJ!LEEEGIIIAAA!MIIISTRZ!LALALALALAAAA!!!! - 20.05.2022 / 02:18, *.151.229

AAAAAEEEEEOOOOAAAA!!!!!LEEEEEGIIIIIAAAAA!! WAAAARSZAAAAWAAAA!!!! MOOOOOJE!SEEEERCEEEEE! TTRWAAAAAA!!!!! LEEEEEGIIIAAA!KOOOSZ!!!!!! BRAAAAWOOOOO!!!!WAAAARSZAAAWOOOOO!!!!

Darek - 19.05.2022 / 23:36, *.chello.pl

Brawo Legia.Gratulacje.

ws - 19.05.2022 / 23:20, *.vectranet.pl

Liczyłem na Kamińskiego i nie zawiódł. Kilka trójek im wrzucił. Jak ma swój dzień to może wiele dać dobrego na rotacji. Czy Kemp już zagra w niedzielę?

hajdukL - 19.05.2022 / 23:19, *.ar-network.pl

Bardzo lubię koszykówkę, zarówno grać i oglądać, mimo to rzadko komentuję poczynania koszykarzy, jednak dziś jestem pod wrażeniem tego co we Wrocławiu się napowyprawiało. W podobnym stopniu co teraz, to jarałem się finałami Mazowszanki ze Śląskiem w ubiegłym wieku ale czy można się dziwić... Zdrowe emocje w halach we Wrocławiu, a nie żadnym Breslau i niech takie będą zarówno w Warszawie jak i przy klawiaturze. Ajlofdysgejm i pozdrawiam tych co mają podobnie.
P.S. A w NBA to chyba jednak czas na powrót GSW na tron...

Długi - 20.05.2022 / 03:09, *.t-mobile.pl

@hajdukL: Bardzo lubisz koszykówkę, bo Legia sensacyjnie awansowała do finału i ma szansę na mistrzostwo. Tak na co dzień to nawet nie wiedziałeś jakie wyniki chłopaki osiągali podczas sezonu, a nawet kiedy grali. Na meczach też Cię nie widuję, a z widzenia znam wszystkich i stanowimy zgraną pakę. Jesteś taki sam jak większość tutaj, nagle wszyscy wielkimi fanami kosza zostali. Niedzielni kibice, żałosne. Znam Twoje komentarze z piłki, całkiem fajne, wyważone i merytoryczne ale o koszu nigdy nic nie pisałeś więc nie udawaj wielkiego znawcy i fanatyka. W kosza to może grasz na Playstation, wątpię czy umiałbyś chociaż dwutakt zrobić nie mówiąc już o "dunk-ach", "alley-oop-ach" czy "pro-hop-ach". Chciałbym kiedyś zweryfikować Twoje umiejętności koszykarskie w pojedynku jeden-na -jeden może z jakimś małym zakładem, np. o piwo czy niewielką sumę pieniędzy tak by była jakaś motywacja, bo w meczach towarzyskich bez stawki brak czasami determinacji. Nawet jestem gotów zagrać o mniejszą stawkę niż Ty miałbyś do wygrania i z handicapem dla Ciebie, np. gramy do 10-ciu koszy i zaczynamy od 3-0 dla Ciebie? To jak, zagramy?

1234 - 20.05.2022 / 03:51, *.t-mobile.pl

@Długi: Ale żeś się podjarał... Co złego jest w tym, że dzięki sukcesom, więcej kibiców Legii zwróciło uwagę na sekcję koszykówki? Ja widzę same plusy. A Ty jak już zgrywasz takiego wielkiego kumatego sekcyjnego fanatyka to rozumiem, że na siatkówkę, rugby i futsal też chodzisz regularnie. Na Ł3 oczywiście też jesteś co mecz? I to Twoje gadanie o tym, że znasz każdego...Wytrzeźwiej albo wydoroślej.

Jaaa - 20.05.2022 / 05:36, *.t-mobile.pl

@1234: Dla mnie nuda ,ale każde zwycięstwo cieszy Legia Mistrz

L - 20.05.2022 / 06:42, *.centertel.pl

@Długi: nie zesraj się taki kozak z ciebie

Jordan - 20.05.2022 / 09:14, *.geckonet.pl

@Długi: Długi ma krótkiego, dlatego się tak spiął :)

Krótki - 20.05.2022 / 10:16, *.206.93

@Długi: Długi wstawaj, bo się zesrałeś z napięcia.

hajdukL - 20.05.2022 / 10:48, *.ar-network.pl

@Długi:
Coś Ci napiszę, choć nie wiem czy warto ale może coś dotrze.
Bardzo lubię koszykówkę od lat 90. Wychowałem się na finałach Jazz-Bulls, choć migawki miałem z takich rarytasków jak Suns-Bulls, Supersonics-Bulls. W Polsce były też fajne czasy - Pruszków, Wrocław, Włocławek, Bytom, Stargard, Toruń... Nazwiskami ze składów w/w ekip nie będę Cię tu zasypywał ale o jednym polskim tylko wspomnę... Jarosław Darnikowski.
Na meczach Legii w Warszawie nie będziesz mnie raczej widywał bo pochodzę z Kujaw, jestem już stary, do tego robota i po prostu mi się nie chcę. Na Ł3 od dłuższego czasu też już nawet nie zaglądam. Jednak gdy Legia koszykarska gra w moim regionie tj. Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, a mi praca na to pozwala to jestem obecny. Na przestrzeni ostatnich kilku lat na większości z tych meczy na których byłem była też kilku lub kilkunastu osobowa grupa kibiców Legii, a wśród nich może i Ty. Ba, w drugiej lidze w takiej mieścinie jak Gniewkowo się bywało. Na pewno wiesz, byłeś, pamiętasz... Dodam, że za ocean też nie latam ale maj/czerwiec to kilka zarwanych nocy, o finałach nie wspominając. Dla Ciebie to może nic nie znaczy w temacie zainteresowania koszykówką ale dla mnie trochę tak.
W gry nie gram, a co do techniki to zdając na AWF dostałem na egzaminie z kosza 16 na 20 punktów więc chyba coś tam potrafię i pamiętam nawet bo dość regularnie sobie przypominam. Przy wzroście 180 cm i 90 kg wagi wsadów nie robię. Co do pojedynku z Tobą...hm jeśli chce Ci się spróbować ośmieszyć prawie 40 latka to możesz spróbować... ale to ja zapraszam. Mieszkam obecnie na bydgoskich Kapach, na koszu jestem jakieś 2-3 razy w tygodniu. Tylko bez hendikapów żadnych, a stawką może być piwko. Jak już mnie ograsz i podszkolisz w kosza to ja Ci pokażę parę technik w judo, a dogrywkę możemy zrobić na drążkach.
Na koniec przepraszam, jeśli uraziłem Twoją szanowną osobistość koszykarską swoja ekscytacją z racji fajnego meczu finałowego.
A tak na poważnie to sobie, Tobie i Wam wszystkim życzę fajnej serii i najlepszego z możliwych jej zakończenia.

Jaaa - 20.05.2022 / 10:51, *.t-mobile.pl

@hajdukL: Tak należy odpowiadać

Marcin - 19.05.2022 / 23:19, *.207.190

Brawo dla Legii, po kontuzji Kulki nie miałem już złudzeń i żadnych oczekiwań, ale jest remis i walka trwa, Mocno (L)egia!

ws - 19.05.2022 / 23:14, *.vectranet.pl

Mecz wygrala drużyna a nie indywidualność. Trice to za mało na Legię chociaż nie można dać mu tak szaleć jak dziś. Tu jest PLK a nie NBA. Mam nadzieję na zwycięstwa w Warszawie. Koszarek I Wyka nie mieli swojego dnia i chyba gorzej już nie zagrają. Widać potencjał u Sadowskiego. Szkoda że nie pograł więcej w regularnym . Co z Urbaniakiem? Też kontuzja? Trochę chyba Śląsk poczuł się zbyt pewnie po pierwszym meczu albo presja na mistrza we Wrocławiu jest zbyt duża.

p10 - 20.05.2022 / 04:31, *.orange.pl

@ws : Swietna zagrywka trenera ze posadzil Jonhsona na ławkę. W meczu z Anwilem mimo ze to nie jest gracz na pozycji nr 1 to robil akcje kolegom. Tu momentami grał jak w sezonie zasadniczym, czyli sam. Ale swoich akcji w obronie miał parę dobrych. Urbaniak kontuzja niestety też. Sadowski może tak wygląda bo rywale zmęczeni sezonem. Ale wejście miał bardzo dobre. Może też dlatego, że w obronie graliśmy strefą a Slaska akcji 1 na 1 z Kanterem i Dziewą nie grał. Kemp nie wiadomo, czy będzie w niedzielę czy nie. W playoffach gwiazdą drużyny był MAR i teraz też Ali pokazał, że potrafi albo ciągnąć zespół a jak trzeba to być zupełnie niewidoczny i pracować w obronie. Nie spodziewałem się, że bez Kempa i Kulki dadzą radę wygrać. To playoffy każdy mecz inny. W kolejnym trzeba liczyć mocniej na Wykę z Koszarem.

roadrunner - 19.05.2022 / 22:44, *.centertel.pl

Oni są niesamowici cierpliwość i determinacja popłaca i to bez dwóch kluczowych zawodników
Brawo Trener,brawo waleczna Legia !!!!

Tgk - 19.05.2022 / 22:41, *.t-mobile.pl

Panienki z kopanej powinny się uczyć jak się gra i walczy do końca....nie interesuje się koszem ale ten mecz dostarczył tyle fajnych emocji. W Niedzielę lecę na Bemowo obejzec na zywo kosza, jezeli są jeszcze bilety:). Brawo za piękne reprezentowanie naszego herbu.

st.anger - 19.05.2022 / 22:48, *.tpnet.pl

@Tgk: z całym szacunkiem , ale gdzie byłeś przez cały sezon?! bieletów dawno już nie ma , i dobrze , niech przyjdą ci co chodzili cały sezon . Pzd (L)

p10 - 20.05.2022 / 04:41, *.orange.pl

@st.anger: Dla tych co chodzili w sezonie też nie ma. Nikt nie weryfikuje czy byłes czy nie. Wystarczy mieć kod. I można bilet kupić.

ws - 20.05.2022 / 09:33, *.vectranet.pl

@Tgk: Pomyślnych lotów do strefy kibica!

ws - 20.05.2022 / 09:46, *.vectranet.pl

ws - 20.05.2022 / 13:27, *.vectranet.pl

@p10: Nie ma wyjścia tylko trzeba kupić karnet na przyszły sezon. Ja też nie mam szans na bilet bo ostatni mecz na Bemowie, który widziałem to był w grudniu.

st.anger - 19.05.2022 / 22:41, *.tpnet.pl

BRAWO ! Johnson niczym utwór Maanamu <falowanie i spadanie>

grzesiek - 19.05.2022 / 22:40, *.centertel.pl

Ali Rakhman wooooow

Żeg(L)arz - 19.05.2022 / 22:40, *.chello.pl

Brawo Panowie koszykarze, niech wkłady się uczą co to jest walka do końca.
AVE LEGIA.

Pjoter - 19.05.2022 / 22:36, *.play-internet.pl

Siła,moc i zajebistość ...Brawo!

Pawciu - 19.05.2022 / 22:36, *.mm.pl

Gratulacje!

Rytm - 19.05.2022 / 22:36, *.centertel.pl

Oni to zrobią...mimo kontuzji oni zdobędą to mistrzostwo!

W-w - 19.05.2022 / 22:43, *.tpnet.pl

@Rytm: Nie zdobędą.

W-a - 19.05.2022 / 22:48, *.aster.pl

@W-w: az tak boli, ze wlazles na kibicowski profil Legii w sekcje komentarzy zeby poplakac nad porazka? :D

reckLess - 19.05.2022 / 22:50, *.orange.pl

@W-w:
Malinowe nosy? Fakt, nie zdobędą.
Jedyne co ugracie to flet do papuni.
Wracaj do Breslau folksdojczu

W-w - 19.05.2022 / 23:06, *.tpnet.pl

@W-a: Popłakać nad porażką? Serio, tacy jesteście podjarani jednym zwycięstwem w serii do czterech? To dopiero heca. Legia tego nie wygra, ale możecie się czarować. A tak w ogóle to na kosza w Warszawie to ktoś młody chodzi? Jak na wyjazd wysyłacie dziadków ze średnią wieku 70 to słabo to o Was świadczy. Oni się już nakibicowali, nie możecie ich odciążyć? Zdrowie już nie to, a tak seniorów eksploatujecie.

W-w - 19.05.2022 / 23:07, *.tpnet.pl

@reckLess: Gdy nie było Internetu to tylko rodzina wiedziała żeś głupi.

Umberto e co - 19.05.2022 / 23:20, *.cyfrowypolsat.pl

@W-w: synu, nie kompromituj Wrocławia i nie przenoś patoodzywek z kopanej. Za głupie odzywki, wynikające z fobii dostaniesz malinowym nosem czy i nym breslauerem. Bez sensu. Włazisz na ich strony i obrażasz ich nie mając nic sensownego do powiedzemia. Kibic ma prawo wierzyć w swoją drużynę i jej kibicować, tym bardziej na swoich stronach. Powściągnij kompleksy. Warto żyć bez nich.

Arek - 19.05.2022 / 23:31, *.tpnet.pl

@W-w: weź już wyjdź stąd. Ciekawe, co będzie jak jednak zdobędą to mistrzostwo. Przyjdziesz tu znów? Oni i tak już osiągnęli sukces, a mistrzostwo będzie dodatkiem. A póki co, spadaj malinowy nochalu.

1993 - 19.05.2022 / 23:52, *.vectranet.pl

@Umberto e co: pamiętam Cię z komentarzy na nieodżałowanym fanatik.ogicom (fanslask.pl)
Powinniście mimo woli rodziny ten projekt kontynuować, jako żywy pamiętnik kibica.Pozdrowienia (L)

W-w - 20.05.2022 / 00:13, *.tpnet.pl

@Umberto e co: Głupie odzywki? Gość napisał, że Legia wygra, a ja odpisałem, że nie wygra. Widzisz tu jakieś obrażanie, bo ja nie widzę żadnego. Kibic ma prawo wierzyć w swoją drużynę, więc wierzę i napisałem, że wygra Śląsk, a Warszawian poniosły emocje i zaczęli obrażać, oni nie ja. A że tu wszedłem? Chciałem więc wszedłem, każdy może tu wejść. A Ty piszesz o jakimś kompromitowaniu. Przeczytaj raz jeszcze treść, bo zrobiłeś to mało uważnie. Malinowe Nosy, Breslauery, Folksdojcze - spływa to po mnie, jak i po każdym z Wrocławia. Sam to wiesz doskonale, że nikt we Wrocławiu nie zwraca na to uwagi. Warszawa, i nie tylko ona, ma ubaw, bo nazwała kibiców Śląska malinowymi nosami, a każdy u nas ma na to kompletnie wywalone. Dla śmiechu sami się tak nazywamy.

W-w - 20.05.2022 / 00:16, *.tpnet.pl

@Arek: Ale weźcie bądźcie trochę bardziej kreatywni. Wy serio myślicie, że epitet "malinowy nos" kogokolwiek we Wrocławiu rusza? Serio?! xD Wysilcie się na coś naprawdę złośliwego, bo to jest tak słabe, że nikt nawet nie zwraca na to uwagi.

Umberto e co - 20.05.2022 / 00:36, *.cyfrowypolsat.pl

@1993: oooo, dziękuję. To miłe. Tak, były tam żywe, ostre i mocno polemiczne dyskusje, nie tylko sportowe. Polska liberalna ścierała się z Polską konserwatywną. No i sam śp Romek. Przeszedlem z nim dlugi szlak. On wcześniej, bo już w 78 "przywiózł" bodaj z Mielca mistrzostwo Polski, ja na dobre od połowy lat 80 gdzie cała linia pomocy z Tarasiewiczem, Prusikiem i Rudym, to reprezentanci Pl.
Takich projektów jak fanslask nie da się reanimować, to bylo niepodrabialne.
Ale miło, że zagaiłes. Pozdrawiam.

Szarańcza - 20.05.2022 / 03:32, *.tpnet.pl

@W-w: Złośliwego ? Dobra : Wy Schetyniaki jedne ...

Cała Polska j...e śląska - 20.05.2022 / 07:13, *.net.pl

@W-w: Właśnie pozdrów swojego ziomka szetynę.
Polska, Polska bez śląska!

Odp - 20.05.2022 / 07:34, *.lunet.eu

@Cała Polska j...e śląska: ale wypowiedź, jestem pod wrażeniem. Skąd ty się wziełeś?

W-w - 20.05.2022 / 09:27, *.3s.pl

@Szarańcza: Następne pudło. Nie wiem, czy wiesz, ale tu też wszyscy mają wywalone na to, kto był, albo jest prezesem Śląska. Schetyną chcesz uderzyć? Nie no, próbujcie dalej xD

Ko(L)o - 20.05.2022 / 12:59, *.246.20

@W-w: Ty tak na te "malinowe nosy" nie zważasz, że już 2 razy o tym piszesz :) Einen schönen Tag noch

ws - 20.05.2022 / 14:39, *.vectranet.pl

@W-w: chyba nie wiesz dlaczego tak was nazywają

FOREVER LEGIA - 20.05.2022 / 18:59, *.play-internet.pl

@Umberto e co: Kurde,fajne te ówczesne "ziny "były.Fan Śląsk i Ł.K.S.u Galera.A-i jeszcze kolesie z Bełchatowa coś tam pisali,Zdjęcia czarno białe,"składanki" i megaopisy z wyjazdowych szlaków.A co do Romana Z.,to pomimo,że jestem w posiadaniu 2 jego książek,jedna to ,"Liga huliganów",a druga chyba "szalikowcy",które czyta się w zasadzie za jednym podejściem,to opinii " zbyt wiarygodnego gościa"to raczej nie miał Chociaż ja osobiście po przeczytaniu rozdziału "Legia Warszawa" gdzie opisane były wyjazdy,na których byłem (nie na wszystkich),to "przypieprzyć się nie bardzo mam o co".A- jeszcze zgodę całkiem dobrą mieliśmy kiedyś tam.......Ze starego Śląska trochę kojarzę "Wiolet"a,Pieroga(?) i dwóch braci,ksywek niestety nie pamiętam.......Ech,fajnie się kiedyś "kibicowało",nie to,co teraz Pozdrawiam

p10 - 19.05.2022 / 22:36, *.orange.pl