Mateusz Wieteska zadebiutował w reprezentacji - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com

Polska 0-1 Belgia. Debiut Wieteski

Reprezentacja Polski przegrała 0-1 z Belgią w rewanżowym meczu Ligi Narodów, rozgrywanym na Stadionie Narodowym w Warszawie. W wyjściowym składzie Polaków znalazł się Mateusz Wieteska, który zadebiutował w narodowych barwach. Legionista spędził na boisku 84 minuty.

Fotoreportaż z meczu - 25 zdjęć Kamila Marciniaka

W 16. minucie po dośrodkowaniu w pole karne niepilnowany przez Glika i Wieteskę Michy Batshuayi umieścił piłkę głową w siatce. W 32. minucie padła druga bramka dla Belgii, jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Później obydwa zespoły miały swoje sytuacje, kilka naprawdę bardzo dogodnych, ale gole już nie padły.

Polska 0-1 (0-1) Belgia
16' Michy Batshuayi

Polska: 1. Wojciech Szczęsny - 2. Matty Cash, 3. Mateusz Wieteska (84, 11. Kamil Grosicki), 15. Kamil Glik, 5. Jakub Kiwior, 10. Nicola Zalewski (57, 21. Przemysław Frankowski) - 17. Szymon Żurkowski, 8. Karol Linetty (84, 6. Jacek Góralski), 20. Piotr Zieliński (57, 7. Karol Świderski), 19. Sebastian Szymański (70, 14. Mateusz Klich) - 9. Robert Lewandowski

Belgia: 12. Simon Mignolet - 19. Leander Dendoncker, 2. Toby Alderweireld, 5. Jan Vertonghen - 21. Timothy Castagne, 6. Axel Witsel (46, 20. Hans Vanaken), 8. Youri Tielemans, 14. Dries Mertens (80, 11. Charles De Ketelaere), 10. Eden Hazard (66, 17. Leandro Trossard), 16. Thorgan Hazard (62, 15. Thomas Foket) - 23. Michy Batshuayi (66, 9. Loïs Openda)

żółta kartka: Żurkowski