Mateusz Wieteska zadebiutował w reprezentacji - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Polska 0-1 Belgia. Debiut Wieteski

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Reprezentacja Polski przegrała 0-1 z Belgią w rewanżowym meczu Ligi Narodów, rozgrywanym na Stadionie Narodowym w Warszawie. W wyjściowym składzie Polaków znalazł się Mateusz Wieteska, który zadebiutował w narodowych barwach. Legionista spędził na boisku 84 minuty.

Fotoreportaż z meczu - 25 zdjęć Kamila Marciniaka

W 16. minucie po dośrodkowaniu w pole karne niepilnowany przez Glika i Wieteskę Michy Batshuayi umieścił piłkę głową w siatce. W 32. minucie padła druga bramka dla Belgii, jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Później obydwa zespoły miały swoje sytuacje, kilka naprawdę bardzo dogodnych, ale gole już nie padły.

Polska 0-1 (0-1) Belgia
16' Michy Batshuayi

Polska: 1. Wojciech Szczęsny - 2. Matty Cash, 3. Mateusz Wieteska (84, 11. Kamil Grosicki), 15. Kamil Glik, 5. Jakub Kiwior, 10. Nicola Zalewski (57, 21. Przemysław Frankowski) - 17. Szymon Żurkowski, 8. Karol Linetty (84, 6. Jacek Góralski), 20. Piotr Zieliński (57, 7. Karol Świderski), 19. Sebastian Szymański (70, 14. Mateusz Klich) - 9. Robert Lewandowski

Belgia: 12. Simon Mignolet - 19. Leander Dendoncker, 2. Toby Alderweireld, 5. Jan Vertonghen - 21. Timothy Castagne, 6. Axel Witsel (46, 20. Hans Vanaken), 8. Youri Tielemans, 14. Dries Mertens (80, 11. Charles De Ketelaere), 10. Eden Hazard (66, 17. Leandro Trossard), 16. Thorgan Hazard (62, 15. Thomas Foket) - 23. Michy Batshuayi (66, 9. Loïs Openda)

żółta kartka: Żurkowski

Fotoreportaż z meczu - 25 zdjęć Kamila Marciniaka

fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (32)

+dodaj komentarz
Krystian - 16.06.2022 / 17:12, *.238.113

Szymański który idealnie wrzuca w pole karne , Obrona no po meczach z belgami obydwu do boków obrony nie mam zarzutów raczej do środka obrony! Na pewno Zalewski, Kiwior jak najbardziej na środku lecz musi pobiegać trochę kondycyjnie- wydolność, nie tylko na masę. Puchacz o którym tak mówi się źle na obronie jak najbardziej Prawej! Gumny ! Dawidowicz! Piątkowski ! To nie są zawodnicy od tak! Znakomici obrońcy

odpowiedz
Krystian - 16.06.2022 / 17:07, *.238.113

Szymański który idealnie wrzuca w pole karne , Obrona no po meczach z belgami obydwu do boków obrony nie mam zarzutów raczej do środka obrony!

odpowiedz
Krystian - 16.06.2022 / 17:05, *.238.113

Żurkowski który wręcz imponuje pressingiem kapitalny chłopak

odpowiedz
Krystian - 16.06.2022 / 17:01, *.238.113

To że nie przyleciał nie znaczy że nie jest w formie może nie jest tak rozbudowany ale wysoki mocno podnosi się z ziemi nie udaje na boisku jak inni nie kula się gdzieś po nim. Chłopak jest cały czas w formie ma taki motor napędowy do biegania do przejęcia piłki pomaga w liniach pomocy w napadzie goni jeszcze mając przy sobie piłkę dać mu Jóźwiaka, Góralskiego, Grosickiego i Zielińskiego. Zawodników wszechstronnych. Ktoś kiedyś powiedział że to boki obrony sa do wymiany. Stanowczo nie ten środek obrony Glik i Bednarek tez musi być wymienny. Boczni obrońcy robią kupę roboty. Prócz Szczęsnego w Bramce mamy jeszcze jednego bardzo dobrego Bramkarza czyli Skorupskiego! Mamy Piątka Krzyśka, Jest Szymański do wymiany na pomocy i Bielik. Boki pomocy w spotkaniach z Belgią pokazały że to nie problem stoi po skrzydłach ale w środku pomocy. Karol Świderski jak najbardziej na napastnika już od 65 minuty gdzie Lewandowski już chodzi po boisku nawet nie truchta

odpowiedz
Antyczesio - 16.06.2022 / 12:45, *.plus.pl

38 zawodników powołanych około 10 nie zagrało a Wieteska akurat zadebiutował heh

odpowiedz
Piotr - 16.06.2022 / 11:03, *.orange.pl

Chłopak z zespołem downa zaliczył triatlon olimpijski, a wy się rozpisujecie o piłkarzykach , którzy przez 90 minut nie są wstanie biegać ,aby fryzury na żel nie zniszczyć.

odpowiedz
pol - 16.06.2022 / 07:33, *.chello.pl

Nic dziwnego,że ta kadra dostaje w tyłek,jeżeli taki kaleczniak gra w obronie.

odpowiedz
Atmosferić - 15.06.2022 / 19:57, *.orange.pl

Jeżeli takie nic debiutuje w kadrze to każdy kto ma 2 nogi może.

odpowiedz
Brawo Wietes - 15.06.2022 / 17:24, *.t-mobile.pl

Solidny mecz ,brawo ????????

odpowiedz
:) - 15.06.2022 / 16:20, *.plus.pl

Wieteska zadebiutował i to na tyle by było chyba że CM znowu zaskoczy składem i taktyka jak co mecz. Tu nic nie będzie z jego kadencji może tyle że wprowadzi paru swiezakow do kadry na dłużej i tyle. Na mundialu cudów się nie spodziewam 3 mecze i następny trener przujdzie chyba że przegramy w ładnym stylu to może Kulesza się ulituje i go zostawi.

odpowiedz
xs3434 - 15.06.2022 / 14:13, *.tpnet.pl

Zagrał jak typowy Wieteska. Bez krycia z problemami i błędami.
Może ktoś po tym meczu go zechce kupic.
Nie zasłużył na powołania.

odpowiedz
Sonny - 15.06.2022 / 13:31, *.chello.pl

a co byście powiedzieli na tego Węgra - Martin Adam (Paks SE) do napadu

odpowiedz
Mamut - 15.06.2022 / 11:59, *.t-mobile.pl

Ale Madziarzy to pięknie z klękaczami pojechali

odpowiedz
1234 - 15.06.2022 / 11:40, *.t-mobile.pl

Nie grał źle. Bramka bardziej z winy Casha niż jego. Internetowi eksperci w kapciach oczywiście wiedzą swoje ale to nie był zły debiut.

odpowiedz
kuLfon - 15.06.2022 / 14:52, *.tpnet.pl

@1234: jakiego casha może i złamał linie na cm ,jak glik macha łapami zamiast kryć z Wieteska na spole to o czym tu mówić, po za tym sztywne drewna na nogach, kładli się z byle powodu

odpowiedz
Julon - 15.06.2022 / 10:54, *.centertel.pl

To był debiut i to wystarczy każdy widział co potrafi opoka defensywy najbardziej dziurawej w lidze!

odpowiedz
ja - 15.06.2022 / 07:52, *.play-internet.pl

Może by tak spróbować Jana Urbana na dyrektora akademii ?

odpowiedz
Tommy - 15.06.2022 / 15:55, *.com.pl

@ja: ok powiem Loczkowi

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 15.06.2022 / 16:15, *.plus.pl

@ja: wolałbym Jana Urbana niż tego Runjaica przynajmniej by kogoś młodego wynalazł nawet Strzałek by pograł bo się nie boi na młodzież stawiać. I niego przeciez debiutowali Żyro, Furman, Łukasik czy Kosecki to samo w górniku Kubica czy Stanach a pewnie młody Nędza też by pograł jakby dalej Urban trenował

odpowiedz
Darek - 14.06.2022 / 23:39, *.chello.pl

To mamy reprezentanta Polski.Teraz będzie więcej wart.Pójdzie za minimum 10 baniek euro plus bonusy.

odpowiedz
geds - 14.06.2022 / 22:49, *.chello.pl

Czemu mnie nie dziwi że to właśnie Wieteska zgubił krycie. On się nie nadaje na stopera. Zostawia zawsze za dużo miejsca, spóźnia przesuwanie, potem ambitnie próbuje ratować ale już nie ma czasu na tej pozycji. W Legii straciliśmy mnóstwo bramek przez niego. 100 razy pisałem że on byłby niezłą szóstką. Gra twardo, dobrze głową, jest niezły z piłką przy nodze, potrafi strzelać gole. Byłby drugim Jodłowcem, z którego też kiedyś na siłę i nieudanie próbowano robić stopera.

odpowiedz
Madejos - 15.06.2022 / 05:36, *.tele2.se

@geds: przecież to Cash złamał linie spalonego przy bramce, Wietes był dobrze ustawiony!!! Musiał gonic rywala bo był za nim

odpowiedz
Po(L)ubiony - 15.06.2022 / 06:26, *.aster.pl

@geds: 10% racji! Wieteska zaczynał grać od pozycji pomocnika i całkiem dobrze mu to wychodziło. Jakiś pomysłowy Dobromir zmienił mu pozycję.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 15.06.2022 / 10:04, *.aster.pl

@Po(L)ubiony: miało być 100% racji!

odpowiedz
olew - 15.06.2022 / 14:51, *.vectranet.pl

@geds: To był bardzo słaby mecz, Belgowie się bawili, cała repra Polski beznadziejna, akurat bramki nie zawalił Wieteska , lecz Szczęsny (centra leciała, leciała, ..ciała , .....ła), Glik i pomocnicy .

Oczywiście Wieteska grał tak jak cała repra - beznadziejnie. Ale nie był gorszy od Lewandowskiego czy Szczęsnego.

odpowiedz
Babol & Kupon - 14.06.2022 / 22:43, *.orange.pl

Babol strzelił babola jak zawsze. Zero zdziwienia.

odpowiedz
Sarcastico. - 14.06.2022 / 22:40, *.orange.pl

Debiut i już załatwił nam porażkę. Wieteska nie zawodzi.

odpowiedz
mipcio - 14.06.2022 / 22:40, *.orange.pl

Debiut na bardzo mały plusik.
Bramka z winy Wieteski, Glika i braku doskoku.
Na plus wyprowadzanie piłki bo kilka podań dał bardzo ładnych i wyprowadziliśmy coś co można nazwać atakiem.

odpowiedz
Rozsądek - 15.06.2022 / 10:31, *.t-mobile.pl

@mipcio: to chyba inny mecz ogladalismy. Wietes wygladal na tle innycy zawodnikow jak czlowiek ktory wygral miejsce w kadrze na promocji w biedronce. Eleltryczny z pilka przy nodze wyprowadzenie same straty nawet wyjazd zamiast do przodu robil w gore. Dramat

odpowiedz
pnk - 15.06.2022 / 14:25, *.chello.pl

@mipcio: Człowieku o jakim Ty wyprowadzaniu piłki piszesz?

odpowiedz
Hiszpan - 14.06.2022 / 22:40, *.telnaptelecom.pl

Może teraz znajdzie się ktoś chętny go kupić za 1,5 mln Euro. Jak Pudel tego nie zwali to może pozyskany 2-3 niezłych ofensywnych bo te wynalazki w stylu Dziadka Picha tylko wkurzają.

odpowiedz
Pudel - 15.06.2022 / 00:02, *.t-mobile.pl

@Hiszpan: Ole!

odpowiedz