Szymon Włodarczyk po bramce w Lublinie - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Włodarczyk odchodzi z Legii

Woytek, źródło: Legionisci.com

Wraz z końcem sezonu Szymon Włodarczyk odchodzi z Legii Warszawa. W czerwcu zawodnikowi wygasa kontrakt i strony nie doszły do porozumienia w sprawie jego przedłużenia.

"Po ponad 6 latach nie jest łatwo powiedzieć do widzenia… Jednak w życiu każdego sportowca przychodzą chwile, gdy wie, że zmiana jest nieunikniona, a każdy koniec daje szanse na nowy początek. Dlatego w nadchodzącym sezonie 2022/2023 będę reprezentował barwy nowego klubu. Dziękuje Akademii Legii Warszawa, Legii II, Legii I, kolegom, sztabom, pracownikom, kibicom. Dziękuję całej wielkiej Legijnej Rodzinie za bycie jej częścią.Nie mówię żegnaj , ale do zobaczenia Łazienkowska 3" - napisał zawodnik na swoim profilu na Instagramie.

Włodarczyk trafił do Legii na początku 2016 roku i występował w drużynach juniorskich. Od trzech sezonów grał w trzecioligowych rezerwach, a ostatnio regularnie trenował z pierwszą drużyną. W obecnym sezonie 12 razy pojawił się na placu gry (głównie w samych końcówkach) i zdobył jedną bramkę (w meczu Pucharu Polski z Motorem w Lublinie). W Legii II zanotował 17 występów i zdobył 10 bramek.

Prawdopodobnie nowym klubem Szymona Włodarczyka będzie Górnik Zabrze.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (41)

+dodaj komentarz
Adam - 08.06.2022 / 18:29, *.chello.pl

Kolejny niecierpliwy. Potem i tak pewnie będzie powrót z podkulonymi ogonem z pomocą tatusia.

odpowiedz
KLanik - 03.06.2022 / 10:51, *.chello.pl

Szkoda, powinni z nim podpisać a nie z jakimś szrotem z zagranicy.

odpowiedz
abc - 26.05.2022 / 20:31, *.aster.pl

To już wiemy kto nam strzeli w meczu z Górnikiem w następnym sezonie...

odpowiedz
Majkelek - 23.05.2022 / 21:48, *.centertel.pl

Swego czasu jego menago mówił, że Szymek jest wart już milion euro i są zapytania z zagranicy... teraz jest za darmo to proponuję go umieścić w Dinamo Zagrzeb, Kulenović jak wróci z wypożyczenia to będzie z nim rywalizować o miejsce na ławce i wakat w zagrzebskim nadleśnictwie, bo nie ma lepszych specjalistów od drewna :)

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!! - 23.05.2022 / 21:17, *.btcentralplus.com

Drewno.

odpowiedz
Januszek - 23.05.2022 / 16:09, *.chello.pl

w Jozefovii by grzal lawe a tu na sile promowali nedze juniora.. ehh

odpowiedz
Bie(L)any - 23.05.2022 / 09:32, *.lsas.aero

.... jaki z niego talent ???
Talent to mieli Rybus Borysiuk Szymański Karbownik, a nie ktoś kto przez trzy lata uzbierał ok 10 występów w 7 u Vuko kolegi ojca ...
Tylu trenerów w tym czasie było i żaden się nie poznał na jego
talencie ?

odpowiedz
Niesprawdzony całkiem, zauważ ... - 23.05.2022 / 20:43, *.tpnet.pl

@Bie(L)any: Ty , a ile on ma lat ? Chyba dopiero 20 , co ? A dlaczego nie grał , to zapytaj Trenerów naszych z Jedynki , a nie kombinujesz , że niby po nazwisku dostawał szansę (bardzo rzadko zresztą). Synowie dobrych zawodników (i w ogóle znanych ludzi) zazwyczaj mają niełatwo . Są jednak przykłady , że mogą być dobrymi zawodnikami , np. Euzebiusz Smolarek albo młody Kluiwert z Holandii . Zresztą , młody Mosór - ''nagle'' się okazało , że gdzie indziej też odpalił . Dlaczego nie u nas ? Bo ma znanego ojca ? Twoje myślenie ma wszelkie znamiona uprzedzenia . Fakty są takie , że Włodar miał bardzo mało szans w pierwszej drużynie , rzadko grywał całe mecze , lub choćby całą drugą połowę .

odpowiedz
Sebano1916 - 23.05.2022 / 06:30, *.plus.pl

Kupujcie dalej szrot!!! Siedzących na ławkach napastników!!! A talentu oddawajcie za darmo!!!! Szkoda ze te k....y z posrania wiedzą jak wykorzystać talent. A tu do naszego klubu samych piłkarzy którzy nie graj bo za darmo moze sie odbuduje. Przejrzyjcie na oczy. Zawsze oddajecie młodych piłkarzy. Nie wstyd wam? To po co wam szkółka jeśli wolicie zbierać śmieci z ławek i trąbić ze to gwiazda

odpowiedz
Andrzej - 23.05.2022 / 01:52, *.tpnet.pl

Włodar wróć za rok , najwyżej dwa . I jak przez ten czas miałbyś grać przeciwko nam , to graj ''na alibi', okej ? Nie strzelaj w światło naszej bramki - wal gdzieś po autach albo podawaj do tyłu . A najlepiej tuż przed meczem z nami symuluj kontuzję albo przeziębienie , nic ''nie udowadniaj''po prostu , nie przeciwko nam . Ale oprócz tego meczu to strzelaj innym drużynom gole , ile zdołasz - na chwałę Legii , gdzie byś nie był . Rozkręć się porządnie i wróć braciszku . Pozdro (L) .

odpowiedz
Janusz - 23.05.2022 / 01:05, *.tpnet.pl

Skoro kończył mu się kontrakt w czerwcu 2022 r. to po co go trzymali w kadrze 1 zespołu ? Przecież w ten sposób blokował miejsce innym zawodnikom z rezerw, którzy mieli dłuższe kontrakty ! A tak trochę się ograł i za darmo odchodzi !

odpowiedz
geds - 23.05.2022 / 00:23, *.centertel.pl

@Wolfik:
pomysł powinien być prosty : selekcjonować bardziej uzdolnionych i lepiej szkolić. Dlaczego Polonia jest wyżej w CLJ jest tylko 2 miejsca za nami? Ma podobne pieniądze, warunki? W CLJ 17 to Polonia jest pierwsza. Mowimy o 17-18 latkach. Najlepsi w tym wieku stają się gwiazdami w najsilniejszych ligach. Polonia wybiera dzieci do szkolenia i szkoli w tym samym mieście. Dlaczego nie jesteśmy 3 razy lepsi. Przecież najwybitniejsi mogą trafić do topowej polskiej drużyny? Jak się produkuje takie drewno, to nie mówmy o pomyśle na młodych. Wypożyczeń jest mnóstwo ale naszych chcą najcześciej wI i II lidze, czasem III. I jeszcze z tą I trzeba uważa bo w niej nasze talenty z akademii grzeją głównie ławę. Jedynym naszym absolwentem który się przebił do większej piłki i błysnął jest Szymański. Slabo, tylu na dekadę to może się trafić wszędzie. To fuks a nie rezultaty pomysłu i systematycznej mądrej pracy.

odpowiedz
Darek - 22.05.2022 / 23:47, *.chello.pl

Mało grał a jak grał to bez szału.Miał dostać kontrakt tylko dlatego, że jest młody?Lepiej dla niego, że odejdzie.Przynajmniej trochę pogra a u nas raz na jakiś czas by zagrał jakiś ogon.
Skibickiego jeszcze pogonić.

odpowiedz
Marcel - 22.05.2022 / 23:02, *.t-mobile.pl

Kolejny małolat, który tak naprawdę nie dostał prawdziwej szansy w Legii i odchodzi z klubu. Ale tak to już bywa, więc życzę mu powodzenia w nowym klubie i niech zrobi fajną karierę.

odpowiedz
(L) eon - 22.05.2022 / 21:32, *.191.106

Talentów z Akademii nie ma , ale też chyba jest z nią coś nie tak. Potencjał jest , może na tych boiskach zrobić lotnisko pod prywatne awionetki....

odpowiedz
Siedlce - 22.05.2022 / 21:31, *.centertel.pl

Super informacja. Tragiczny jest i do tego mało ma pokory

odpowiedz
Laguna - 22.05.2022 / 20:57, *.virginm.net

"Wlodar i tak by u was nie zagral, nie lubi hanysow, Warszawiak" hahaha

odpowiedz
wtf - 22.05.2022 / 19:33, *.chello.pl

Nie jest to zawodnik na miarę Legii,będę bardzo zaskoczony jeśli na dłużej zagości w ekstraklasie.

odpowiedz
Wolfik - 22.05.2022 / 18:53, *.mm.pl

Śmiem twierdzić, że Legia nie ma pomysłu na swoich wychowanków. Wiadomo, że młodemu ciężko się przebić do pierwszego czasu, nie wszyscy są Karbownikami. Ale jakąś ścieżke kariery dla każdego można opracować. Są przecież wypożyczenia.

odpowiedz
ZenekL3 - 22.05.2022 / 18:20, *.chello.pl

Piłkarze szkolenie w naszej akademii bardzo późno dojrzewają piłkarsko, słabe wyszkolenie techniczne i mizerne przygotowanie fizyczne. Włodarczyk ma już 19 lat potrzebuje kogoś takiego jak Fornalik, który da mu piłkę lekarską i sprawdzi czy w ogóle się nadaje do poważnego sportu.

odpowiedz
tekken (L) - 22.05.2022 / 18:10, *.chello.pl

Pól ligi gra na naszych wychowankach. Taka prawda. Szkoda ma chłopak talent.

odpowiedz
ZenekL3 - 22.05.2022 / 19:53, *.chello.pl

@tekken (L): Najsłabsze pół ligi

odpowiedz
Hiszpan - 22.05.2022 / 18:09, *.telnaptelecom.pl

Z jednej strony nie dostał nigdy szansy. Z drugiej strony nic nie pokazał w tych chwilach na boisku. Ale myślę że 7-8 bramek w sezonie wrzuci.

odpowiedz
q@q.pl - 22.05.2022 / 18:02, *..

Jak dla mnie trzeba trochę mieć nie po kolei w głowie, żeby na dzień przed przybyciem nowego trenera, ogłaszać odejście. Nawet nie podejmuje rękawicy, żeby się pokazać nowemu trenerowi. Jak ktoś wcześniej napisał. Chyba słaba psychika.

odpowiedz
Arek - 22.05.2022 / 17:43, *.tpnet.pl

Stary Włodar też kiedyś odchodził. A potem bramy na wagę mistrzostwa ładował dla L.

odpowiedz
@bronek49 - 22.05.2022 / 17:16, *.mm.pl

Jeżeli mamy coś osiągnąć to mimo szacunku nie piłkarzami o takim poziomie, niestety nasza młodzież m.in. Włodarczyk, Skibicki, Rosołek, miszta to nie są osoby na jakikolwiek sukces, także nie ma co płakać że oddajemy młodych, zdolnych

odpowiedz
Abudabi - 22.05.2022 / 17:08, *..

Krzyż na drogę. Już ze 2-3 lata temu jak wchodził na kilka minut to widać było przerażenie w oczach. Nie ten poziom, psychicznie nie dźwiga.

odpowiedz
K(L)AKIER - 22.05.2022 / 19:16, *.cyfrowypolsat.pl

@Abudabi: W prowincjonalnym klubie sobie da radę, tu póki ci za duże ciśnienie.

odpowiedz
olew - 22.05.2022 / 16:57, *.vectranet.pl

straszne drewno, i w przeciwieństwie do równie drewnianego ojca, kompletnie nie rozumiał gry w piłkę

odpowiedz
pnk - 22.05.2022 / 16:40, *.chello.pl

Żadna strata, ale szkoda że wcześniej sprzedali/oddali Mosóra młodego. Tamten akurat zapowiadał się dobrze a młody nędza? Niewidoczny w meczu, miał 2 kontakty z piłką i potem w wywiadzie mówi że jest zadowolony ze swojego występu... Żegnam bez żalu.

odpowiedz
bronek49 - 22.05.2022 / 16:29, *.chello.pl

iw Górnika będzie grał dziwię się że Mioduski nie zrobił wszystkiego żeby można było Włodarczyka zatrzymać ale jak zatrudnia się takich trenerów jak Michniewicz czy Vukovic którzy wolą grać emerytami i to koślawymi to nie dziwię się że młodzi uciekają , trzeba zaorać tą akademie Legii bo nie ma z niej żadnych korzyści tylko olbrzymie wydatki

odpowiedz
Obcy - 22.05.2022 / 16:15, *.t-mobile.pl

Za wysokie progi. Chociaż poziom obecnej drużyny słabiutki.

odpowiedz
1234 - 22.05.2022 / 16:05, *.t-mobile.pl

Nikt mi nie wmówi, że to nasze oddawanie wychowanków za darmo jest normalne. Mioduski wyp....erdalaj z naszego klubu.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 22.05.2022 / 15:36, *.play-internet.pl

No cóż,Włodarczyk jest niestety jednym z wielu,nie tylko pilkarzy zresztą,którzy muszą grać w piłkę,mimo,że nie potrafią.Już "ojciec" gdzieś Go tam upchnie.Jednocześnie taka sytuacja doskonale obrazuje,jak (nie) działa słynna L.T.C......

odpowiedz
ksieciunio - 22.05.2022 / 15:32, *.chello.pl

no k......... co ten zeilu wyczynia !!!!:(:(:(

odpowiedz
Emiliano - 22.05.2022 / 14:58, *.tpnet.pl

Szkoda chłopaka oddawać. Lepiej wypożyczyć niech się ogrywa, a nie później odkupywać. Teraz oo sezonie wszyscy odejdą i znów będzie budowanie zespołu od nowa, szrotów nakupują. W Legii powinni grać prawdziwi legioniści a nie najemnicy nie zaangażowani do końca w ten klub.

odpowiedz
yyy - 22.05.2022 / 14:41, *.centertel.pl

No, to do żyrów, tomasiewiczów i całych tłumów grajków, którzy zostali u nas odpaleni a teraz ładują nam bramki, dołączy młody włodar.
Zero nauki na błędach, choćby na najświeższym przykładzie mosóra. Debile.

odpowiedz
:o) - 22.05.2022 / 14:54, *.chello.pl

@yyy: A cóż to zawojowali ci Żyrowie, Tomasiewicze i całe tłumy grajków. Tradycyjne gorzkie żale kumpli z podwórka? Policz, ilu było takich "młodych zdolnych", którzy mieli zadęcie, a na boisku w pierwszym zespole - lipa.

odpowiedz
Legion63 - 22.05.2022 / 17:40, *.orange.pl

@:o): był jeden bardzo zdolny ale się na nim nie poznali....

odpowiedz
M. - 22.05.2022 / 14:37, *.tpnet.pl

Rok temu mozna bylo sprzedac za 100,200, xxx.
Ale kto bogatemu zabroni.

odpowiedz
wojti - 22.05.2022 / 14:20, *.chello.pl

To przykre ale.....brawo....pierwsza męska decyzja w Twoim życiu.....gratulacje.....3mam kciuki byś osiągnął sukces i zagrał na nosie Miodkowi i reszcie nieudaczników.....powodzenia

odpowiedz