Tomas Pekhart żegna się z kolegami z drużyny - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Pekhart odchodzi z Legii

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Jak poinformował dyrektor sportowy Legii Warszawa, wraz z końcem sezonu z Legii Warszawa odejdzie Tomas Pekhart. Napastnik trafił do stołecznego zespołu w lutym 2020 r. z hiszpańskiego UD Las Palmas. Już niespełna 2 tygodnie po podpisaniu kontraktu zadebiutował w wygranym 4-0 meczu z Jagiellonią Białystok. W sumie w Legii rozegrał 90 spotkań, w których zdobył 39 bramek. Warszawski klub nie zarobi na transferze zawodnika, bowiem 30 czerwca wygasa jego kontrakt.



- Tomas Pekhart dostał od nas propozycję, kilka razy z nim rozmawiałem. Tomas jest wartościowym i dobrym zawodnikiem, ale czy jest takim samym jak był 2 lata temu? Nie. Jest dwa lata starszy. Żeby oferować mu kolejny kontrakt, trzeba było dać lepsze warunki niż byśmy chcieli, a on miał u nas kontrakt gwiazdorski. W związku z tym, że pierwszy sezon miał bardzo dobry, a drugi słabszy, nie wiadomo było jaki będzie kolejny. Liczyłem, że będzie duża szansa iż znowu zabłyśnie przy trenerze Runjaiciu, ale nie mogłem mu zaoferować lepszych warunków czy nawet tych samych. Zaproponowałem kontrakt niższy. Tomas odpowiedział, że na ten moment ma lepszą propozycję od tej, którą miał do tej pory w Legii, a czeka na jeszcze lepszą. Musimy być szczerzy - nie damy rady dogadać się w tej kwestii. Powiedziałem Tomasowi, by pamiętał, że gdyby nie chciał wyjeżdżać na wschód a u nas grać, to furtka jest nadal uchylona, ale nie sądzę, by przystał na to, znając jakie ma propozycje - wyjaśnił Jacek Zieliński w Prawdzie Futbolu.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (61)

+dodaj komentarz
Marcel - 09.06.2022 / 00:02, *.t-mobile.pl

Kontrakt gwiazdorski, ale obniżenie go to za mało i chłop nie wyżyje do dziesiątego. Czyli Legia jest fajna, fajnie było w Legii, ale w dupie z Legią, bo najważniejszy hajs.

odpowiedz
eri - 09.06.2022 / 09:15, *.vectranet.pl

@Marcel: Tez tak to zrozumialem

odpowiedz
Krisu - 09.06.2022 / 15:53, *.orange.pl

@Marcel: Jak miał byś pracować w Biedronce za 4000 lub w Lidlu za 5000 plnów, to gdzie byś wolał ?

odpowiedz
Matt - 09.06.2022 / 18:02, *.tpnet.pl

@Marcel: Tak działa nie tylko Legia, ale cała polska piłka. Podejrzewam, że i wszystkie kraje na podobnym poziomie. Kluby są świetne, dopóki ktoś nie zadzwoni. Ostatni raz, kiedy było mi tego żal, to rozstanie z Vadisem. Legia chciała podpisać z nim rekordowy kontrakt, a on i tak się nie zgodził, mimo że "zakochał się w Warszawie". Zasada ta nie dotyczy może 10 piłkarzy w całej Ekstraklasie w XXI w., choć nie podejmę się podania ich nazwisk. Zostawiam sobie po prostu margines błędu, może i nawet za szeroki.

odpowiedz
Matt - 09.06.2022 / 18:04, *.tpnet.pl

@Krisu: Tylko, że nigdy nie widziałem kasjerek całujących logo Biedronki lub Lidla. Sytuacja podobna, ale nie identyczna.

odpowiedz
jezus - 09.06.2022 / 18:20, *.vectranet.pl

@Krisu: w Żabce za 2400

odpowiedz
Ania - 20.06.2022 / 13:29, *.com.pl

@Marcel: A czego się spodziewałeś? Przecież wszyscy grają dla pieniędzy, to ich praca. Muszą zarobić na resztę życia. Ty w swojej pracy pracujesz dla idei? Nie sądzę

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 08.06.2022 / 19:53, *.play-internet.pl

A tak wogóle,to sytuacja z Pekhartem jak na dłoni pokazuje,jak fatalnie prowadzona jest polityka transferowa klubu.Mając w swoich szeregach drewniaka,który jednak strzela te bramki seryjnie dzięki wrzutkom na 5 metr,mioduski kontraktuje piłkarzy,którzy.....nie potrafią dokopać piłki do pola karnego z 20 metrów.W.T.F.???

odpowiedz
Adam - 08.06.2022 / 18:56, *.chello.pl

Szkoda. Zwierzakiem, które tutaj szczekają chyba zdążyły zapomnieć ile nam dał i ile serducho zostawiał na boisku.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 08.06.2022 / 19:43, *.play-internet.pl

@Adam: Ja wiem,ile mu zawdzięczamy-co nie oznacza,że był dobrym piłkarzem,bo nie był.A "za zasługi",to może mieć np wstęp za free na Silvera,a nie trzymać Go w zespole,gdy swoje najlepsze lata ma już za sobą.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 08.06.2022 / 17:08, *.play-internet.pl

I bardzo dobrze-drewniany był mega.Fakt,tych bramek trochę nastrzelał,ale to tylko dzięki swojemu wzrostowi.A sam wzrost,to żaden atut,co widać po Pekharcie,jaki był bezproduktywny,gdy nikt nie potrafił wkopać piłki w pole karne tak,by ta Tomaša trafiła w sagan.

odpowiedz
Kobisborsz - 08.06.2022 / 16:39, *.t-mobile.pl

Jak na nasze warunki piłkarz bardzo dobry
Pod koniec sezonu przypomniał że króla strzelców nie zdobył z przypadku..
2 sezony na spokojnie by jeszcze pograł na wysokim poziomie
Obok Nikolicia jeden z najlepszych napastników jakich mieliśmy w ostatnich latach i mentalnie też prezentował harakter jaki w tym klubie jest potrzebny bez chimerów i gwiazdorstwa jak np Emreli czy Orlando sa
Ale znaczna część kibiców widzi w nim jedynie drewniaka
Znacie się na piłce tak jak ci co niegdyś odpulili Lewandowskiego z Legii !!!
Szkoda że odchodzi

odpowiedz
mrsn - 08.06.2022 / 10:23, *.centertel.pl

dobra decyzja p. Zieliński

odpowiedz
SzB - 08.06.2022 / 09:28, *.play-internet.pl

Osobiście wielbicielem jego talentu nie byłem, tak samo jak piłki w stylu "do boku i na łeb" ale jesteśmy w takim kryzysie, że może trzeba było się przyłożyć do tych negocjacji i go zostawić, bo kto niby go zastąpi zapewniając przynajmniej podobną jakość? Nie ma kasy na kontrkaty, to tym bardziej nie będzie na transfer kogoś sensownego.

odpowiedz
Wolfik - 07.06.2022 / 23:11, *.mm.pl

Ten zawodnik w poprzednim sezonie męczył sie niemiłosiernie. Trochę odżył po przyjściu Wszołka, ale gdy jego braknie pozostanie w klubie wysokiego Czecha jest pozbawione sensu. Nie miałby i tak kto do niego dogrywać.

Pozostaje kwestia czy wyjedzie, czy zobaczymy go w barwach Rakowa.

odpowiedz
SEBO(L) - 07.06.2022 / 21:53, *.centertel.pl

Po co komu,mimo że z pewnymi ograniczeniami,Pekhart? Oto wraca przecież z wypożyczenia klejnot w koronie działu skautingu,przyszłe rozwiązanie problemów finansowych w postaci minimum 30-40 mln. €, mongoidalnej urody superstrzelec Jasur Jakcihujtam! To będzie nasz główny napadzior,rosyjsko języczny muzułmanin! To musi się udać,zwłaszcza u Niemca.
CAŁOROCZNY WAKACYJNY KLUB SENIORA LEGIA MA SIĘ DOBRZE!

odpowiedz
Arek - 07.06.2022 / 23:59, *.tpnet.pl

@SEBO(L): nie wydaje mi się, żeby on nawet na przygotowaniach się pojawił, a co dopiero tu grał. Jednak jeśli by się tu pojawił, też nic dziwnego, w końcu typ jest tu na kontrakcie, jakby nie patrzeć. Ale jakoś w to nie wierzę.

odpowiedz
Witamina1916 - 07.06.2022 / 21:35, *.plus.pl

Pekhart żył z podań a dokładnie z wrzutki ze skrzydeł tego zabrakło a po mimo to zasuwal i się starał pomimo wieku nie stał w miejscu

odpowiedz
PLK - 07.06.2022 / 23:00, *.156.70

@Witamina1916: co ty kolego wypisujesz?! Miał dużo sytuacji takich które w zeszłym sezonie wykorzystywał z zamkniętymi oczami! Po prostu, forma i czas.... Lepiej że odchodzi... I dla niego.. i dla nas...

odpowiedz
Adam - 08.06.2022 / 18:57, *.chello.pl

@PLK: przecież nie napisał nic co byłoby nieprawda

odpowiedz
Korda - 07.06.2022 / 20:38, *.centertel.pl

Po pierwszych pięciu kolejach już widzę ten wysyp komentarzy PEKHART WRACAJ

odpowiedz
Maverick - 07.06.2022 / 20:08, *.vectranet.pl

Uważam ze szkoda ze odchodzi,bo to zawodnik idealny na wykańczanie a nie kreowanie sytuacji.Dowodem tego jest to ze został królem strzelców dlatego ze cala drużyna na niego grała.Skrzydłowi boczni obrońcy środkówi pomocnicy.Mladenovic w zeszłym sezonie to miał jako boczny obronca najwięcej asyst,prawie jak skrzydłowy.W tym sezonie wszystko się posypały, widocznie tak być musiało,choć szkoda.Do tego odejście Verbicia nadal niestabilna forma Kapustki.Gdyby został Verbic a Kapustka doszedł by do formy to wraz z Wszolkiem oraz Josue to legia miałaby najmocniejsza druga linie w lidze.A tak odszedł Verbic odszedł Pekhart odejdzie pewnie Wszołek i znów przez wiele lat trzeba będzie budować potęgę warszawska

odpowiedz
Cyniek - 07.06.2022 / 20:58, *..

@Maverick: zgadzam się skupiał uwagę obronicow

odpowiedz
gazza - 07.06.2022 / 19:53, *.inetia.pl

Cienki był i tyle - Troche nastrzelał ale nie jest to oszałamiająca liczba.
Ligowy średniak. Płakać nie będę.

odpowiedz
Adam - 08.06.2022 / 18:59, *.chello.pl

@gazza: tak jak nikt tutaj za tobą

odpowiedz
Daniel - 07.06.2022 / 19:50, *.253.33

Ostatnim bardzo dobrym napastnikiem był Ljuboja. Po nim do dziś nawet podobnego, może Orlando SA ale jemu nie służył klimat.

odpowiedz
ferds - 07.06.2022 / 20:43, *.centertel.pl

@Daniel:
ty jesteś kibicem Legii? Prijović, Nikolić z nimi coś było nie tak?

odpowiedz
exsa - 07.06.2022 / 17:24, *.tpnet.pl

Byl napastnikiem wiec to rola zeby strzelac gole a ostatnio bylo coraz slabiej ale drewniakiem to nie powinno sie okreslac to fakt !!!!

odpowiedz
Januszek - 07.06.2022 / 17:15, *.chello.pl

Hej myliciele od siedmu bolesci pokazcie mi innego drewniaka z tak srednia bramke na mecz .. no czekam :D Czy tu pisza komenatarze tylko uposledzeni intelektualnie?

odpowiedz
Biała sila - 07.06.2022 / 19:40, *.vectranet.pl

@Januszek: Pan Lewandowski ,to taki żarcik,

odpowiedz
matus007 - 07.06.2022 / 17:05, *.orange.pl

LAS PALMAS CZEKA

odpowiedz
Mig - 07.06.2022 / 16:58, *.tpnet.pl

Kozacka wiadomosc :D

odpowiedz
LEGION - 07.06.2022 / 16:44, *.chello.pl

Uffffffffffffffff..............................nareszcie.
Najlepsza wiadomość od miesiąca.
Jednego drewniaka mniej !!!!!!

odpowiedz
K(L)AKIER - 07.06.2022 / 15:26, *.inetia.pl

troche to smieszne, gosciowi proponuja kontrakt na gorszych warunkach, to tak jak by po kilku latach pracy zamiast dać podwyżkę to proponują niższe zarobki bo jesteś starszy a nie młodszy ....

odpowiedz
:o) - 07.06.2022 / 17:01, *.chello.pl

@K(L)AKIER: To nie szewstwo, tutaj z każdym rokiem po 30. traci się na wartości, a nie zyskuje. Jeśli ma lepsze propozycje - odchodzi. Ale widzieliśmy, że ten sezon był już sezonem przedemeryckim.

odpowiedz
BIE(L)ANY - 08.06.2022 / 13:54, *..

@K(L)AKIER: Nie śmieszne tylko takie życie piłkarza. To nie etat tylko kontrakt, nie odpowiadają zaproponowane warunki to do widzenia, nie podpisujesz idziesz gdzie indziej. Gdyby utrzymał formę z poprzedniego sezonu na pewno mniej by nie dostał.

odpowiedz
Grzesiek - 07.06.2022 / 15:08, *.t-mobile.pl

Super.. takich cieniasów nie może być w Legii !!

odpowiedz
WL - 07.06.2022 / 14:08, *.tpnet.pl

Powodzenia P.Pekhart w innym klubie a czy lepszym od "LEGII" to sie okaze!!

odpowiedz
WSL - 07.06.2022 / 14:05, *.tpnet.pl

Widac ze to byl pilkarz jednego sezonu a potem bylo coraz slabiej a jak bylo by nadchodzacym sezonie tego nie wiadomo czy lepiej czy gorzej takze dobra decyzja !!!

odpowiedz
Kaprykos - 07.06.2022 / 13:56, *.chello.pl

Może lepiej jakiegoś prawdziwego piłkarza przystosować do roli napastnika, problem z tym zawodnikiem był taki jak przed jego przyjściem, nigdzie nie zagrzał miejsca na długo, dlaczego?

odpowiedz
Obcy - 07.06.2022 / 13:41, *.t-mobile.pl

Fakt szrotu u nas mnogo. Ale na jego miejsce trzeba kogoś mieć. A tu bieda z nędza. Bez pieniędzy to my lepszych grajków nie sprowadzimy. Dalej będziemy podziwiać niedoszłych wirtuozów futbolu. Panie Jacku po co to Panu? Szkoda nazwiska.

odpowiedz
Blisko Ł3 - 07.06.2022 / 12:51, *.151.156

Bambo Diaby na celowniku Legii, w najbliższych dniach testy i jeśli OK podpisanie kontraktu

odpowiedz
Baja Bongo - 07.06.2022 / 12:58, *.orange.pl

@Blisko Ł3: Bongo Baja

odpowiedz
Legionistaaa - 07.06.2022 / 12:49, *.centertel.pl

Kolejny raz odejdzie z Legii kilkunastu zawodników w ich miejsce przyjdzie szrot w podobnej liczbie. Przecież tu nie ma żadnej stabilizacji tak się nie buduje zespołu na lata. Tak wygląda Legia za czasów Miodka. Jak powiedział klasyk ".uj, dupa i kamieni kupa"

odpowiedz
Anty Kosta - 07.06.2022 / 12:43, *.plus.pl

Ciekawe czy Runjaic też był za odejściem Pekharta?

odpowiedz
:) - 07.06.2022 / 12:48, *.plus.pl

@Anty Kosta: bardziej ciekawe czy w ogóle go pytali o zdanie?

odpowiedz
Perkoz - 07.06.2022 / 12:33, *.centertel.pl

Wietrzenie magazynu rozpoczęte…

odpowiedz
Kolega po szalu - 07.06.2022 / 12:36, *.plus.pl

@Perkoz: dokładnie jeszcze tylko Lopes Mladenovic Hołownia Kastrati Charatin Abu Hanna Yakshiboyew Muci a później zapewne Josue i Wszolek

odpowiedz
Atmosferović - 07.06.2022 / 12:38, *.plus.pl

@Kolega po szalu: Ribeiro i Skibickiego też bym oddał bez żalu

odpowiedz
Antyczesio - 07.06.2022 / 12:40, *.plus.pl

@Kolega po szalu: kur.a ile tego szrotu jednak jeszcze zostało do oddania:)

odpowiedz
Kibic z what's up'a - 07.06.2022 / 12:42, *.plus.pl

@Perkoz: cóż jeżeli przed rokiem nasprowadzano drewna i szrotu to teraz trzeba się pozbyc

odpowiedz
:) - 07.06.2022 / 12:48, *.plus.pl

@Antyczesio: AEK Ateny powinien teraz ten szrot przejac

odpowiedz
olew - 07.06.2022 / 12:32, *.vectranet.pl

Dzięki Tomas ! Byłeś fajnym grajkiem Legii !
Zdrowia i powodzenia !

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 07.06.2022 / 12:31, *.plus.pl

Zapewne pójdzie do rakowa

odpowiedz
Anty Kosta - 07.06.2022 / 12:37, *.plus.pl

@Wieczny fan Mioduskiego : niech idzie gdzie chce swoje zrobił

odpowiedz
ZenekL3 - 07.06.2022 / 12:24, *.chello.pl

Tradycja klubu zachowana odchodzi piłkarz a przychodzi jakiś Muci. Jak nie ma miedzi to się remisuje z Miedzią, bo nie ma kto bramki strzelić.

odpowiedz
Tomek - 07.06.2022 / 12:21, *.113.189

Ok Pan Jacek Zieliński jest szczery i za to plus, mówi jak jest. Więc może mógłby powiedzieć co z Kramerem, bo na chwile obecną został nam tylko Lopes, Tomas odchodzi a Kramer ma chyba złamaną nogę...

odpowiedz
Ding - 07.06.2022 / 12:20, *.chello.pl

Z innych odkrywczych informacji: woda jest mokra.

odpowiedz
grzesiek - 07.06.2022 / 13:50, *.centertel.pl

@Ding: jest mokra bo to woda !

odpowiedz
Kacperek - 07.06.2022 / 12:16, *.chello.pl

Brawo Panie Jacku ! i o to chodzi , dzieki takim wypowiedziom oczyszcza sie atomosfere !

odpowiedz
Fecior88 - 07.06.2022 / 12:11, *.play-internet.pl

Szanuje za szczerość wypowiedzi obu panów

odpowiedz