Lirim Kastrati - fot. Woytek / Legionisci.com

Trening

Siłownia, taktyka, gierki

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

We wtorek drużyna Legii odbyła dwie sesje treningowe. Poranna miała miejsce w siłowni, gdzie pracowano nad wytrzymałością i motoryką. Po południu zawodnicy stawili się na boisku i ćwiczyli ponad 1,5 godziny.

Fotoreportaż z treningu - 15 zdjęć Woytka

Początek to rozciąganie, ćwiczenia z piłkami i rywalizacja w zbijaka, która wywołała sporo uśmiechów na twarzach. Zadaniem dwóch drużyn było rzucanie piłkami w ustawioną na środku dużą piłkę gimnastyczną tak, by wyszła ona za linię po stronie rywali. W ten sposób zdobywane były punkty. Po 30 minutach legioniści rywalizowali na małym polu gry, wokół którego na liniach ustawionych było osiem małych małych bramek. Liczone były podania, a udane prowadzenie piłki należało zakończyć celnym strzałem do jednej z bramek.

Kolejnym etapem była praca nad taktyką. Podobnie jak w poniedziałek, Aleksandar Rogić przedstawiał model gry, który ma być stosowany przez drużynę w najbliższych miesiącach.

Na koniec odbyła się gra na duże bramki na jednej połowie boiska, poza zwężonym polem gry wzdłuż linii bocznych neutralnymi zawodnikami byli Lirim Kastrati i Nikodem Niski - ich głównym zadaniem było dośrodkowywanie piłki na głowy kolegów. Legioniści byli podzieleni na dwa składy:

Szarzy: Kikolski - Skibicki, Charatin, Kisiel, Ribeiro, Pierzak, Josue, Musafajew, Kapustka, Lopes
Zieoni: Tobiasz - Jędrzejczyk, Abu Hanna, Grudziński, Slisz, Ciepiela, Sokołowski, Strzałek, Rosołek, Yaxshiboyev

W rywalizacji 2 razy 6 minut lepsi okazali się "Zieloni", którzy wygrali 2-1. Pięknym trafieniem popisał się Bartosz Slisz (bramkę możecie obejrzeć w poniższym materiale filmowym). Drugiego gola dla zwycięzców zdobył Igor Strzałek, a dla "Szarych" trafił Rafael Lopes.

Zieloni: Tobiasz - Jędrzejczyk, Charatin, Abu Hanna, Ribeiro - Kastrati, Josue, Slisz, Sokołowski, Rosołek, Yaxshiboyev
Fioletowi: Kikolski - Niski, Kisiel, Grudziński, Skibicki - Strzałek, Pierzak, Ciepiela, Kapustka Mustafajew - Lopes