Kosta Runjaić - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Runjaić: Nie będzie transferów bez mojej zgody

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Dzień dobry. Na konferencji pożegnalnej z Pogonią było więcej osób, niż dziś na powitaniu w Warszawie. Czy to dobry sygnał czy zły? Czas pokaże. Odbyłem już pierwsze rozmowy i bardzo się cieszę, że jestem tutaj z wami. Wolę mniej mówić, a pokazać czyny - rozpoczął pierwszą konferencję prasową w roli trenera Legii Kosta Runjaić.

- Nie wszyscy mi gratulowali tej decyzji. Część zastanawiała się dlaczego idę do Legii. Legia to duży klub z tradycjami. Nie chcę głęboko wchodzić w analizę minionego sezonu. Wystarczy spojrzeć na tabelę. Coś jest nie tak, jeżeli taki klub przegrywa 50 procent meczów. Może już w przeszłości działo się coś takiego, co doprowadziło do takiego stanu rzeczy. Co było, to było. Decyzję o przejściu do Legii podjąłem z pełną świadomością. Wspólnie musimy przemyśleć i spokojnie zdecydować, kogo dodamy do sztabu szkoleniowego. Dla mnie jest to bardzo ważne, z kim będę współpracować. Na pewno moim asystentem będzie Aleksandar Rogić, który będzie miał specjalną rolę. Krok po kroku będziemy ogłaszać kolejne zmiany. Najważniejsza jest rozmowa z dyrektorem sportowym. Po pierwszych rozmowach mam bardzo dobre odczucia. Dużo osób próbuje mi doradzać, ale niewielu może mi ją dać. Wierzę w swój instynkt i swoją wiedzę o piłce nożnej.



- Skąd optymizm? Legia jest bardzo dobrym klubem, ten sezon nie był taki jak sobie wszyscy wyobrażali. Dlatego klub chciał znaleźć trenera, który podejmie się odbudowy drużyny. Tutaj nie powiem, jaka jest moja analiza tego sezonu, ale w ścisłym sztabie na pewno się tym podzielę. Jestem nastawiony pozytywnie i wierzę w to, że będziemy czynili postępy. Bądźmy szczerzy – za dwa, trzy miesiące nie będzie cudów. Jestem bezpośredni, otwarty i mówię prawdę i liczę, że to pomoże budować przyszłość. Mamy wiele spraw, które nas łączą. Wszystkie osoby, które wierzą w ten klub mają nadzieje, że ten klub wróci na właściwą ścieżkę. Teraz trzeba budować stabilizację klubu. Nie mam konkretnej daty kiedy, ale wiem, że damy radę.

- Ile się zastanawiałem? Już w pierwszej rozmowie z Jackiem Zielińskim czułem dobrą chemię i energię. Czułem, że będziemy mogli ze sobą współpracować. To był najważniejszy moment zadziałało w dwie strony. Całość jednak to był proces i wiele rozmów, nic nie było chaotyczne. W pewnym sensie brak pucharów jest dla nas dobrą sytuacją, ale wiadomo, że to nie jest pozytywne dla klubu. Wszyscy mieli innne oczekiwania. Musimy skupić się na Ekstraklasie i Pucharze Polski. Nie chcę być też zbyt negatywny. Łatwo byłoby wyrzucić całą drużynę i zacząć wszystko od nowa, ale to nie o to chodzi. Chcemy działać powoli i zbudować silny zespół na przyszłość. Inne kluby z naszej ligi poczyniły postępy, konkurencja nie śpi, trzeba o tym pamiętać. Poziom polskiej piłki idzie do góry. Przeszłość to jedno. Ze mną jako trenerem zaczynamy od zera.

- Każdy kto gra z Legią zawsze daje z siebie więcej niż sto procent. Dla wielu drużyn to mecz, na który się czeka, rywale wiedzą, że nie wystarczy zagrać na 95 procent aby z nami rywalizować. 17 porażek to konkretny sygnał i alarm, że tak dalej być nie może. Wakacje będą krótkie. Dodatkowo dochodzą powołania na mecze reprezentacji, więc zawodnicy stopniowo będą wracali do treningu. Do 15 lipca nie mamy dużo czasu. To będzie specjalny sezon musimy wszystko rozpisać krok po kroku i dobrze się przygotować.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

- Kogo chciałbym z Pogoni? Porównując poziom mógłbym sobie wyobrazić jednego czy drugiego zawodnika. Pytanie czy oni chcieli by grać dla Legii i czy Legia finansowo by temu sprostała.

- Na ostatnim meczu było 20 tys osób. To pokazuje jaka to siła i jak kibice wierzą w ten klub.

- Będę się komunikował w takim języku, by zawodnicy mnie zrozumieli. Trochę rozumiem język polski, ale najważniejszy jest język piłkarski. W Niemczech w szatni rozmawia się po angielsku. Na końcu ja będę rozliczany z wyników. Kibice zauważą czy daję z siebie wszystko. Pewnie gdybym perfekcyjnie mówił po polsku, to już by mnie w Polsce nie było.

- Jedno jest pewne – nie będzie transferów bez mojej zgody. W przeszłości mogły pojawić się błędy właśnie w tej kwestii. Będziemy chcieli wycisnąć jak najwięcej potencjału z naszych zawodników. Gdy Jacek Zieliński został odpowiedzialny za prowadzenie klubu, to na pewno nie był w łatwej sytuacji. Podjął jednak dobre decyzje i poradził sobie z tym zadaniem znakomicie. Dzięki niemu trenerzy czują, że będą mieli wsparcie. Wielki szacunek za to. Odbudowywaliście się i to właśnie zasługa Jacka. Wybór mnie jako trenera, to dobra decyzja klubu.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (30)

+dodaj komentarz
Bart - 25.05.2022 / 21:05, *.telenormobil.no

Panowie, widzielismy co zrobil w Pogoni. To jest trener, ktory cudow nie czyni. Bedzie mial pierwszy sklad w lidze, to raczej zgarnie MP. Bedzie mial drugi sklad, to pewnie zajmie drugie miejsce, a trzeci, to trzecie. I tyle w temacie. W Pogoni mial totalny konfort pracy, ale zaczelo juz walic stara skarpeta i koles mogac zgarnac mistrza z uwagi na wtopy Lecha i Rakowa, polozyl temat oglaszajac, ze odchodzi. Para zeszla z zawodnikow. To niepojete. Jak dla mnie to jest pajac.

odpowiedz
Marcel - 25.05.2022 / 11:51, *.t-mobile.pl

Z Pogoni do Legii oczywiście Kucharczyk :)

odpowiedz
Atmosferić - 25.05.2022 / 10:03, *.orange.pl

Jak papszun chcial to samo to go nie zatrudnili.

odpowiedz
mojo jojo - 25.05.2022 / 05:08, *.t-mobile.pl

darek m .karaluch!

odpowiedz
Kristof - 25.05.2022 / 02:00, *.ziggo.nl

Podobno go chcial Real Madryt ale wybral Legie.

odpowiedz
kosachicago - 24.05.2022 / 23:15, *.192.146

Good luck coach!!! welcome to Legia!!!

odpowiedz
Urs72 - 24.05.2022 / 22:34, *.t-mobile.pl

To znaczy że jednocześnie Trener będzie ,bramkarzem, obrońca razem z Wieteska
wspaniałym babolarzem sezonu 21/22 pomocnikiem , napastnikiem , rozgrywającym , i .........kolejny stracony sezon a od Września baj baj baj , bo taki czas tu spędzi

odpowiedz
bep - 24.05.2022 / 14:57, *.230.191

Zaraz nasz "jedyny nieomylny" sprowadzi go w kwestii transferów brutalnie na ziemię :)

odpowiedz
Paco - 24.05.2022 / 11:45, *.190.43

Będziesz miał taki wpływ na transfery jak na pogodę . Tu nie ma pieniędzy pudel przez czas nieomylnego panowania doprowadził do zadłużenia 200 mln

odpowiedz
Bandi - 24.05.2022 / 20:41, *.play-internet.pl

@Paco: A ty z kąd masz takie info o braku kasy i długach (L)

odpowiedz
Mr T - 24.05.2022 / 10:56, *.mm.pl

Kramer i Tiba nie przekonują mnie. W przyszłym sezonie trzeba walczyć o europuchary (o mistrzostwie z braku pieniędzy raczej można zapomnieć), a z takimi zawodnikami tego nie widzę. I nie jest to zgodne z tym, co mówił Jacek Zieliński, że będziemy sprowadzać zawodników do pierwszej 11. To nie są zawodnicy jakościowo do pierwszej 11 (L).

odpowiedz
koras - 24.05.2022 / 09:58, *.t-mobile.pl

Ktoś mi rozjaśni ocb z "Pewnie gdybym perfekcyjnie mówił po polsku, to już by mnie w Polsce nie było." ?

odpowiedz
eN - 24.05.2022 / 10:22, *.as13285.net

@koras: podejme sie tej próby ;)
Może.... Jezyk polski jest tak trudny ze musiałby calkowicie oddac sie temu zadaniu przez to zaniedbując sprawy trenerskke skutkiem czego zostalby juz zwolniony i skreslony w naszym pięknym kraju?
W sumie sie klei teoria :D

odpowiedz
Korda - 24.05.2022 / 12:05, *.centertel.pl

@koras: wiesz po Polsku powiedzieć "weź się do roboty" brzmi słabiej niż po Niemiecku mówi "sznela raus"

odpowiedz
Po(L)ubiony - 24.05.2022 / 16:39, *.aster.pl

@koras: A znasz dowcip o przygłuchym dziadku, który bez wiedzy rodziny, zaopatrzył się w aparat słuchowy? I później trzy razy dziennie, zmieniał zapisy w testamencie? Teraz już wiesz, o chodziło Runjaicowi?

odpowiedz
Bart - 25.05.2022 / 20:59, *.telenormobil.no

@koras: Tego on sam nawet nie wie. To element balkanskiej ekspresji, poddanej germanizacji.

odpowiedz
Szymon - 24.05.2022 / 09:11, *.t-mobile.pl

A ja jestem ciekaw jak będą wyglądały tarcia na linii Kosta - pudel. Zaraz nowy zaciąg odrzutów, młodzieży bałkańskiej i z lig które są na niższe poziomem niż eklapa, darmowy szrot no i oczywiście zgrane karty na leczenie. Pierwsze pytanie to obsada bramki..... no i tu już kończę bo o resztę strach jest pytać się

odpowiedz
Maciex - 24.05.2022 / 08:56, *.chello.pl

Kolejny trener który mówi wprost i otwarcie że na sukcesy trzeba poczekać i zbudować ta drużynę od podstaw ale szanowny albo i nie Pan Prezes nie lubi czekać i sprowadzi 7-10 piłkarzy którzy pół roku - dwa lata nie grają ale CV mają i to się liczy a no i oczywiście sprzeda tych co faktycznie grają bo jak to się mówi Kasa misiu kasa..

odpowiedz
Tomek - 24.05.2022 / 07:33, *.113.189

Oj trenerze trenerze...nie poznałeś Pan jeszcze Mioduskiego, ten to jest żartowniś i nie lubi sprzeciwu więc będą grać młode talenty jak łamagi Slisz i Rosołek, bo tak kudłaty będzie Ci kazał. Na Pana szczęście nie zwolnią Pana w sierpniu czy wrześniu bo nie ma pucharów, a więc uważam że do listopada Pan pobędzie...

odpowiedz
Kwas70 - 24.05.2022 / 06:47, *.oktv.se

Slisz ma grac i basta , tak zadecyduje prezes i ma tak byc.

odpowiedz
praga - 24.05.2022 / 03:31, *.centertel.pl

Runjaić: Nie będzie transferów bez mojej zgody
hhahhahah trenerze nie poznałeś jeszcze prezesa Miodkowi sie nie odmawia sciagnie ci najszybszego pilkarza w europie sory takiego juz mamy sciagnie ci takie talety ze nie bedziesz mogł mu odmowic :D

odpowiedz
Wniosek - 24.05.2022 / 03:02, *.tpnet.pl

Chcemy Kuchego , Trenerze chcemy Kuchego !

odpowiedz
1234 - 24.05.2022 / 01:59, *.t-mobile.pl

Moim zdaniem, żeby walczyć o podium w tej lidze wcale nie trzeba mieć nie wiadomo jakiej kadry. Wystarczy wypracować kilka schematów z zawodnikami tak, żeby wiedzieli co mają robić na boisku. My nie mówimy tutaj o wygrywaniu meczów w Lidze Mistrzów tylko o wygrywaniu z zespołami z Ekstraklasy. Przecież inne kluby wcale nie mają lepszej kadry od nas. Spójrzcie na Lechię, Piasta czy Radomiaka. Są wyżej w tabeli a piłkarzy mają przeciętnych. Na pewno nie lepszych od nas. Dlatego uważam, że ważniejsze od szaleńczego sprzedawania piłkarzy i sprowadzania byle jakich nowych, jest opracowanie dobrego pomysłu na grę przez trenera. Mam nadzieje, że Runjaić opracuje taką strategię dzięki, której będziemy wygrywać. W końcu by wygrać z Cracovią czy Górnikiem Zabrze wcale nie trzeba grać jak Real Madryt. Wystarczy kilka dobrych akcji pod bramką rywala i dobra gra w obronie. Niesamowicie ważne jest też zaangażowanie. Tylko tyle i aż tyle. Czasami mam wrażenie, że niektórzy zapominają w jak słabej lidze gramy. Następny sezon musi być lepszy ;) Pozdro (L)

odpowiedz
Szy - 24.05.2022 / 09:14, *.t-mobile.pl

@1234: zacna wypowied, tylko naszego szrotu nie porównaj do piasta kopaczy, są daleko za nimi, a i napisz do pudla aby zostawił stary szrot, bo nowy nie będzie lepszy

odpowiedz
1234 - 24.05.2022 / 14:46, *.t-mobile.pl

@Szy: Serio dla Ciebie Wilczek, Kądziąr, Chrapek czy Czerwiński to są tacy kozacy?

odpowiedz
Micha(L) - 24.05.2022 / 00:28, *.chello.pl

ble, ble, ble.....dobra, po czynach Ich poznacie.
p.s. korpo = "jestemzaiprerciw", ale mamy prezesa...;(

odpowiedz
Olomanolo - 23.05.2022 / 23:40, *.play-internet.pl

Ha ha ha żartowniś czyli trener do jesieni

odpowiedz
Witamina1916 - 23.05.2022 / 23:05, *.plus.pl

Ten sam belkot

odpowiedz
GOOD!LUCK! - 23.05.2022 / 23:03, *.57.67

MY KIBICE MAMY MAŁO DO POWIEDENIA, JEDYNIE PROTESTY I WIECE NA MECZACH,ALE I TAK TO NIC NIE ZMIENIA...JEŚLI JEST PAN JUŻ U NAS TO WITAMY I ŻTCZYMY BUDOWY SILNEJ DRUŻYNY A NIE KOLESIOWO JAK TO PANA POPRZEDNIK PROWADZIŁ, POWODZENIA!

odpowiedz
Judasz Ruskin-Żydke - 23.05.2022 / 22:44, *..

Panie Runjaić,nie bądź pan taki naiwny.W tym wieku to nie przystoi.

odpowiedz