Josue, król asyst - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Klasyfikacja kanadyjska: Josue najlepszy!

Woytek, źródło: Legionisci.com

Klasyfikację kanadyjską sezonu 2021/22 w Legii Warszawa wygrał Josue. Portugalczyk zdobył 3 bramki i zanotował aż 19 asyst. Drugi w klasyfikacji jest Mahir Emreli, który opuścił klub zimą, a mimo to został najlepszym strzelcem drużyny. Trzecie miejsce zajął Tomas Pekhart z 10 golami i 1 asystą.

Bilans sezonu 2021/22
54 mecze: 24 zwycięstwa - 7 remisów - 23 porażek, bramki: 72-71
średnia punktów: 1,46
gole na mecz: 1,33
gole stracone na mecz: 1,31



Ciekawostki:

61 bramek legioniści zdobyli z obrębu pola karnego, 17 padło po strzałach z główki. 57 to gole z akcji, 14 po rozegraniu stałego fragmentu gry i 1 bezpośrednio z rzutu karnego.

Najczęściej Legia strzelała w ostatnim kwadransie pierwszej połowy - 20 trafień. Rywale najmniej trafień zanotowali między 61-75 minutą - sześć bramek.

Najmniej bramek Legia zdobywała między 1-15 minutą - 7 trafień, a najwięcej traciła w ostatnich kwadransach obu połów - po 18 bramek przeciwników.

Średnia wieku wyjściowej jedenastki to 26,46 l. W poprzednim sezonie średnia wynosiła 27,59 l.

Żaden zawodnik nie wystąpił we wystąpił we wszystkich meczach. Po 50 spotkań na koncie zgromadził Bartosz Slisz, a 49 Mateusz Wieteska. Najwięcej minut na boisku spędził Mateusz Wieteska (4402).

W obecnym sezonie 19 zawodników zadebiutowało w koszulce z "eLką" na piersi.

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2021/22 (Ekstraklasa, Liga Mistrzów, Liga Europy, Puchar Polski, Superpuchar Polski)

Piłkarzgoleasystysumameczeminuty
Josue31922443527
Emreli11213332066
Pekhart10111452558
Lopes7310441922
Wszołek639151178
Muci617361496
Wieteska426494402
Rosołek336191326
Mladenović156362928
Johansson145312351
Luquinhas314312301
Skibicki134241277
Nawrocki134292386
Slisz134503936
Kastrati21323844
Juranović1239699
Sokołowski2215926
Hołownia112201471
Rose112241861
Ribeiro22181302
Kostorz114111
Włodarczyk1112248
Kapustka118302
Charatin1116782

Stan na 22.05.2022.
* Do asyst nie są wliczane akcje, w których zawodnik wywalczył rzut karny/rzut wolny.


WYNIKI SONDYOcena Legii za sezon 2021/22 to:
SUMA GŁOSÓW: 7466
START: 21.05.2022 / KONIEC: 09.06.2022

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

+dodaj komentarz
Kacper - 03.06.2022 / 09:28, *.vectranet.pl

Jak Wam wyszło 19 asyst Josue?
W Ekstraklasie ma oficjalnie 14. Nie doliczyli mu asysty przy samobójczym golu Dąbrowskiego, ale jeśli go liczyć to 15.
Pucha Polski 2 (Motor i Łęczna), Liga Europy 1 (Leicester).
To razem 18.
A gdzie jeszcze 1?

odpowiedz
Discogun - 25.05.2022 / 16:52, *.play-internet.pl

Ale Wszolek ma liczby ciekawe jakby to wyglądało jakby grał cały sezon

odpowiedz
majk - 25.05.2022 / 16:08, *.autocom.pl

szkoda, że trenerzy dawali tak mało szans Muciemu

odpowiedz
grzesiek - 25.05.2022 / 15:27, *.centertel.pl

Nie pamiwtam zeby ktos tutaj mial 19 asyst w ostatnim czasie. Gratulacje

odpowiedz
adi - 25.05.2022 / 15:01, *.chello.pl

Emreli strzelał bramki praktycznie tylko przez 2 miesiące a to i tak nasz najlepszy strzelec i drugi w klasyfikacji :|

odpowiedz
Rytm - 25.05.2022 / 14:47, *.centertel.pl

Josue trzeba koniecznie zostawić. Dać mu podwyżkę i przedłużyć kontrakt o 2 lata.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.