Josue, król asyst - fot. Mishka / Legionisci.com

Klasyfikacja kanadyjska: Josue najlepszy!

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Klasyfikację kanadyjską sezonu 2021/22 w Legii Warszawa wygrał Josue. Portugalczyk zdobył 3 bramki i zanotował aż 19 asyst. Drugi w klasyfikacji jest Mahir Emreli, który opuścił klub zimą, a mimo to został najlepszym strzelcem drużyny. Trzecie miejsce zajął Tomas Pekhart z 10 golami i 1 asystą.

Bilans sezonu 2021/22
54 mecze: 24 zwycięstwa - 7 remisów - 23 porażek, bramki: 72-71
średnia punktów: 1,46
gole na mecz: 1,33
gole stracone na mecz: 1,31

Ciekawostki:

61 bramek legioniści zdobyli z obrębu pola karnego, 17 padło po strzałach z główki. 57 to gole z akcji, 14 po rozegraniu stałego fragmentu gry i 1 bezpośrednio z rzutu karnego.

Najczęściej Legia strzelała w ostatnim kwadransie pierwszej połowy - 20 trafień. Rywale najmniej trafień zanotowali między 61-75 minutą - sześć bramek.

Najmniej bramek Legia zdobywała między 1-15 minutą - 7 trafień, a najwięcej traciła w ostatnich kwadransach obu połów - po 18 bramek przeciwników.

Średnia wieku wyjściowej jedenastki to 26,46 l. W poprzednim sezonie średnia wynosiła 27,59 l.

Żaden zawodnik nie wystąpił we wystąpił we wszystkich meczach. Po 50 spotkań na koncie zgromadził Bartosz Slisz, a 49 Mateusz Wieteska. Najwięcej minut na boisku spędził Mateusz Wieteska (4402).

W obecnym sezonie 19 zawodników zadebiutowało w koszulce z "eLką" na piersi.

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2021/22 (Ekstraklasa, Liga Mistrzów, Liga Europy, Puchar Polski, Superpuchar Polski)