Korona Kielce na meczu z Chrobrym - fot. mks-korona-kielce.pl
REKLAMA

Na stadionach: Nastąpi ogień, a z nim nowy początek

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W ostatnich dniach rozgrywane były mecze barażowe o awans do ekstraklasy i pierwszej ligi. Sporej, ponad 14-tysięcznej frekwencji w Kielcach nie widziano już dawno. Korona na finałowym meczu z Chrobrym zaprezentowała bardzo dobry młyn i konkretne racowisko do oprawy "Nastąpi ogień, a z nim nowy początek".

Chrobry w odstępie paru dni zaliczył dwa wyjazdy - do Gdyni, a później do Kielc. Podobnie zresztą jak Motor Lublin, który najpierw podróżował do Suwałk, a kilka dni później do Chorzowa, gdzie wykorzystał wszystkie przyznane bilety. Ostatecznie z awansu do pierwszej ligi cieszył się Ruch.

W niższych ligach najciekawiej było na meczu "Stalówki" z KSZO, Chełmianki z Siarką, a dobre liczby i oprawy przygotowali kibice także przy okazji spotkania Mazovii z Płomieniem Dębe Wielkie.

Baraże:

Ruch Chorzów - Motor Lublin (620)
Liczny wyjazd Motorowców na mecz barażowy o awans do I ligi. W sektorze gości na stadionie chorzowskiego Ruchu stawiło się 620 osób, w tym Śląsk (166), Górnik Łęczna (17) i Ferencvaros (11). Przyjezdni dobrze oflagowali swój sektor.
Chorzowianie wspierani przez swoje zgody, m.in. Wisłę (250). Ruch wywiesił transparent "Na trybunach zrobiliśmy wszystko, kolej na Was - awans jest blisko!" i odpalił niewielkie ilości piro. Po wywalczonym awansie w młynie chorzowian zapłonęły jeszcze race.

Korona Kielce - Odra Opole (170)
Na trybunach 7 tysięcy kibiców, gospodarze z młynem na górnej kondygnacji i flagami na kijach. Fani Odry z kilkoma flagami i malowanym transparentem "Opolska kULRTuRA Stadionowa".

Korona Kielce - Chrobry Głogów (161)
Chrobrego po wyjeździe do Gdyni czekała wyprawa do Kielc na decydujące spotkanie o awansie do ekstraklasy. W sektorze gości na stadionie Korony pojawiło się 161 fanów, w tym Stilon Gorzów (18). Przyjezdni z czterema flagami. Koroniarze zaprezentowali transparent "Nastąpi ogień, a z nim nowy początek", nad którym odpalili kilkadziesiąt rac.

Wigry Suwałki - Motor Lublin (135)
Na wyjazd do Suwałk fani z Lublina pojechali w 135 osób, w tym Śląsk (7). W sektorze gości wywiesili flagę "Nieproszeni goście".

Arka Gdynia - Chrobry Głogów (106)
Niespełna 6,5 tys. kibiców na trybunach. Arkowcy z przyzwoitym młynem, ale bez szału. Bez oprawy. Chrobry przyjechał w 106 osób, w tym Stilon (40). Z powodu korków, na stadion dotarli spóźnieni.

Ruch Chorzów - Radunia Stężyca (-)
6,8 tys. kibiców na trybunach. Gospodarze z transparentem "By Ruch ligę wyżej był, dopingujmy z całych sił".

Niższe ligi:

Stal Stalowa Wola - KSZO Ostrowiec (260)
KSZO wspierane na tym wyjeździe przez Powiślankę (15) i Wisłę Sandomierz (6). Wywiesili cztery flagi, w drugiej połowie odpalili race.

Ślęza Wrocław - Polonia Bytom (200)
Polonia wspierana przez Zagłębie Lubin i Górala Żywiec dotarła do Wrocławia (pod stadion) w ok. 200 osób.

Chełmianka Chełm - Siarka Tarnobrzeg (143)
W sektorze gości stawiły się 143 osoby, w tym Wisłoka (19), JKS Jarosław (18) i Wisła Sandomierz (8). Gospodarze ze słabo wykonanym transparentem "Jedno miasto Chełm, jeden chełmski klub".

Andoria Mircze - Łada Biłgoraj (108)
Łada wspierana na tym wyjeździe przez Stalówkę (28), Stal Rzeszów (20) i Polonię Przemyśl (15).

Orlęta Łuków - Hetman Zamość (50)

Mazovia Mińsk Mazowiecki - Płomień Dębe Wielkie (50)
Gospodarze z licznym, ok. 150-osobowym młynem, w którym stawiły się delegacje Pogoni Grodzisk (16), Pogoni Siedlce (16), Hutnika Huta Czechy (13) i MKS-u Podlasie (11). Zaprezentowali oprawę składającą się z transparentu "Żyjemy życiem pełnym pasji", transparentów tworzących hasło "Ultras", czarnych folii i pirotechniki - ogni wrocławskich, rac i czarnych świec dymnych. Druga prezentacja miała miejsce później - chaos z flag, serpentyny, konfetti i piro. Fani Płomienia, wspierani przez Victorię Sulejówek i Jutrzenkę Cegłów (1) stawili się w 50 osób, ze świecami dymnymi i transparentem "Ultras".

Stal Sanok - JKS Jarosław (31)
Na meczu zaprzyjaźnionych ekip 31 fanów JKS-u, w tym GKS Katowice (1).

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Ruch Chorzów na meczu z Motorem Lublin:


Motor Lublin na meczu z Ruchem Chorzów:


Korona Kielce na meczu z Chrobrym Głogów:

Chrobry Głogów na wyjazdowym meczu z Koroną Kielce:


Korona Kielce na meczu z Odrą Opole:


Odra Opole na wyjazdowym meczu z Koroną Kielce:Arka Gdynia na meczu z Chrobrym Głogów:


Chrobry Głogów na wyjazdowym meczu z Arką Gdynia:


Ruch Chorzów na meczu z Radunią Stężyca:Motor Lublin na wyjazdowym meczu z Wigrami Suwałki:


Mazovia Mińsk Maz. na meczu z Płomieniem Dębe Wielkie:


Płomień Dębe Wielkie na wyjazdowym meczu z Mazovią Mińsk Maz.:


Chełmianka Chełm na meczu z Siarką Tarnobrzeg:


Siarka Tarnobrzeg na wyjazdowym meczu z Chełmianką Chełm:


KSZO Ostrowiec na wyjazdowym meczu ze Stalą Stalowa Wola:
Pogoń Zduńska Wola na meczu z Widzewem II Łódź:


Dolcan Ząbki na meczu z Huraganem Wołomin:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.