Zespół Legii w koszykówce 3x3 podczas turnieju kwalifikacyjnego do MP w Zamościu - Arkadiusz Kobus,Maciej Adamkiewicz,Wojciech Pisarczyk,Przemysław Słoniewski

Koszykówka 3x3

Legia 3. w kwalifikacjach do MP w Zamościu

W Zamościu odbył się pierwszy turniej kwalifikacyjny do finałów mistrzostw Polski w koszykówce 3x3, w którym wystartował zespół Legii. Awans do finałów wywalczył tylko zwycięzca zawodów, Legia ostatecznie zajęła miejsce trzecie, przegrywając półfinałowe spotkanie po dogrywce.

Legia LOTTO 3x3 zagrała w składzie Arkadiusz Kobus, Maciej Adamkiewicz, Wojciech Pisarczyk i Przemysław Słoniewski. Nasz zespół pokonał w fazie grupowej Csquad 21-3, Rób dobro 22-6 oraz Drink Team 22-8. W ćwierćfinale legioniści pokonali Thunderbolts 3x3 21-15, ale w półfinale przegrali po dogrywce 19-20 drużynie 3x3 Biłgoraj.

W meczu o trzecie miejsce Legia zwyciężyła 21-16 drużynę 3x3 KRK.

Turniej finałowy mistrzostw Polski rozegrany zostanie w dniach 6-7 sierpnia na rynku w Katowicach, a awans do niego uzyskają zwycięzcy turniejów kwalifikacyjnych, które rozegrane zostaną w Łodzi (5 czerwca), Toruniu (11 czerwca), Poznaniu (12 czerwca), Warszawie (19 czerwca), Małogoszczy (26 czerwca), Grójcu (3 lipca), Rzeszowie (9 lipca), Ełku (10 lipca), Chorzowie (23-24 lipca), Gliwicach (30 lipca), Ostrowi Mazowieckiej (31 lipca) i Katowicach (5 sierpnia). Zwycięzca kategorii OPEN mężczyzn oprócz tytułu mistrza Polski otrzyma prawo udziału w turnieju kwalifikacyjnym FIBA 3x3 World Tour Masters w węgierskim Debreczynie w dniach 27-28 sierpnia 2022 roku.