Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy - fot. Bodziach
REKLAMA

Wiceprezydent Warszawy: Koszykarska Legia dała impuls do budowy hali

Bodziach, źródło: Legionisci.com / Przegląd Sportowy

Koszykarze Legii Warszawa wywalczyli w zakończonym w ostatni piątek sezonie wicemistrzostwo Polski, a mecze fazy play-off oglądać mogło zaledwie 1500 kibiców, pomimo olbrzymiego zainteresowania publiczności. Wszystko wskazuje na to, że sukces koszykarzy Legii sprawi, że w końcu w stolicy doczekamy się porządnej hali dla naszego klubu.

- Budowa hali dla Legii, jest już w tym momencie naszym zadaniem priorytetowym i pierwszorzędnym. Warto jednak wyjaśnić, w jakich okolicznościach podejmujemy decyzję, w jakich uwarunkowaniach działamy i przedstawić, co się do tej pory wydarzyło we wszystkich kwestiach dotyczących hali sportowej w stolicy. Bo znajdujemy się w momencie kiedy teraz, już wcześniej niż później Torwar będzie musiał przejść kompleksową modernizację. A to oznaczać będzie jego zamknięcie na czas remontu. Nie jest to obiekt miejski, tylko znajdujący się we władaniu Centralnego Ośrodka Sportu, jednak zlokalizowany w Warszawie, służy jej mieszkańcom i na ten trudny moment musimy być gotowi. Powiem więcej: będziemy gotowi - mówi w rozmowie z Przeglądem Sportowym wiceprezydent Warszawy, Renata Kaznowska.

Wicepezydent nie wyklucza późniejszej budowy hali na 22-25 tysięcy widzów hali na błoniach stadionu Narodowego, ale obiekt ten miałby charakter głównie "widowiskowy", nie sportowy. - Za około dwa tygodnie odbędzie się oficjalna konferencja prasowa, podczas której prezydent Rafał Trzaskowski ogłosi plany związane z halą wraz z konkretnym harmonogramem. Przygotowania trwają od kilku miesięcy. Wykonaliśmy wstępne szacunki z których wynika, że zważywszy na miejsce usytuowania hali ten koszt powinien wynieść około 100 mln zł. W tej chwili przygotowujemy montaż finansowy dla tej inwestycji. (...) Chcemy, aby o jakości hali decydowały rozwiązania techniczne i funkcjonalne a nie marmury - mówi wiceprezydent.

Nie jest jeszcze znana dokładna lokalizacja hali. Tę mamy poznać na początku czerwca, podczas zapowiadanej konferencji prezydenta stolicy, Rafała Trzaskowskiego. Wiadomo natomiast, że planowany obiekt ma być stricte sportowy, i miasto nie będzie wymagało, aby zarabiał poprzez imprezy komercyjne. - Hala ma być sportowa. Warszawa na sporcie nie zarabia. Warszawa do sportu dopłaca. Liczymy się również z ponoszeniem kosztów jej utrzymania. Dlatego uważam, że taki wydatek trzeba rozpatrywać już w nieco innych kategoriach niż dotyczący wyłącznie sportu - mówi Renata Kaznowska.

W rozmowie z Przeglądem Sportowym, wiceprezydent wspomina również o dalszej przebudowie obecnej hali OSiR Bemowo poprzez postawienie od nowa dwóch kolejnych trybun, dzięki czemu pojemność tego obiektu wzrosłaby do ok. 3000 miejsc. Prace w hali na Bemowie, miałyby się rozpocząć dopiero po wybudowaniu nowej hali, do której przeniosłaby się koszykarska Legia.

Cała rozmowa z wiceprezydent Warszawy jest dostępna w dzisiejszym wydaniu Przeglądu Sportowego.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (28)

+dodaj komentarz
spokojnie - 31.05.2022 / 15:22, *.vectranet.pl

Po wyborach temat upadnie

odpowiedz
Mamut - 31.05.2022 / 06:17, *.t-mobile.pl

Po co nam nowa hala,jak już jest w Berlinie

odpowiedz
ws - 31.05.2022 / 18:45, *.play-internet.pl

@Mamut: jedź do Berlina i nie wracaj więcej.

odpowiedz
Mamut - 01.06.2022 / 07:11, *.t-mobile.pl

@ws: ależ ty bystry,cytuje Czajkowskiego

odpowiedz
A. Mokotów - 01.06.2022 / 16:35, *.vectranet.pl

@Mamut: docieniam żart kolego, rozbawił ;)

odpowiedz
ws - 30.05.2022 / 21:52, *.chello.pl

Jeśli ma być przebudowa hali na Bemowie to znaczy że nowa hala będzie dla kilku klubów nie tylko dla Legii. Czyżby wysypał się projekt hali na k6 i miasto szuka rozwiązania. Jesli ma być tanio to nie może być w centrum. Ja kilka lat temu słyszałem o projekcie hali na Targówku na Radzyminskej niedaleko M1.

odpowiedz
Jasio - 30.05.2022 / 21:45, *.2.68

Nowoczesna hala na 4tyś, była by w sam raz dla Legii.

odpowiedz
koneser polskiej piłki klubowej - 30.05.2022 / 20:15, *.52.135

Po co komu nowa hala? W przyszłym roku pewnie nie wejdą do Play off lub odpadną w 1 rundzie, a przez większość sezonu będą pustki na hali, obudzili się Janusze jak nie było biletów w playoff, bo ku zaskoczeniu wszystkich koszykarze wygrywali mecz za meczem, hala nie jest potrzebna i ekonomicznie jest to strzał w kolano

odpowiedz
Miki55 - 30.05.2022 / 22:39, *.chello.pl

@koneser polskiej piłki klubowej: Idiota, skończony idiota albo prowokator.

odpowiedz
NAJPIĘKNIESZA HALA I NAJNOWOCZEŚNIEJSZA NA ŚWIECIE!MOŻNA!? - 30.05.2022 / 23:37, *.252.43

@koneser polskiej piłki klubowej: WARSZAWA NIE MA PROFESJONALNEJ HALI OD POCZĄTKU WARSZAWY, TU NIE CHODZI TYLKO O KOSZA TU BIEGA O HALE STOLICY POLSKI DLA WSZYSTKICH WARSZAWIAKÓW I DLA WSZYSTKICH GOŚCI, HALA SPORTU-KULTURY-MUZYKI-TARGI HALA MULTIMEDIALNA!POWINNA SIE NAZYWAĆ SŁAWA UKRAINIE!TO MIEJSCA PRACY, TO WZROST GOSPODARCZY TO INWESTYCJA TO PRZYSZŁOŚ`Ć WARSZAWY SPORTU I ZABAWY!

odpowiedz
japrdl - 31.05.2022 / 15:36, *.187.2

@NAJPIĘKNIESZA HALA I NAJNOWOCZEŚNIEJSZA NA ŚWIECIE!MOŻNA!?:
weź koło...

odpowiedz
Po prostu - 30.05.2022 / 19:20, *.play-internet.pl

Jak powstanie pogadamy po wyborach ich poznamy

odpowiedz
chrisSiekierki - 30.05.2022 / 18:18, *.vectranet.pl

Stadion Skry już dwa razy obiecywali odbudować. Podobno coś tam ruszyło, ale ...

odpowiedz
NIE UWIERZE JAK KOPARKI NIE WJADĄ NA TEREN BUDOWY! - 30.05.2022 / 18:11, *.252.43

BUDOWAĆ!JAK BUDOWAĆ TO BUDOWAĆ HALE LEGII, STOLICY POLSKI, JAK NARODOWY HALA POWINNA BYĆ OGROMNA I ZARABIAĆ NA SIEBIE A NIE ŻE MIASTO MA DOKLADAĆ PO CO ODRAZU TAKIE ŚCIEMY?!JEŚLI WARSZAWA I POLSKA CZEKAŁA TAAAK DŁUGO NA NOWĄ HALE I NAJPIĘKNIEJSZĄ NA ŚWIECIE TO BUDOWA POWINNA BYĆ MEGA PIORYTETEM DLA STOLICY DLA MIASTA, 22TYŚ?A DLACZEGO NIE 30TYŚ MINUMU, JAK BUDOWAĆ TO KONKRETNIE NA PRZYSZŁOŚĆ MA BYĆ DOMEM WARSZAWIAKÓW OD SPORTU I ROZRYWKI A SZCZEGÓLNIE MROŻNE WIECZORY KIEDY WARSZAWA NIE MA żadnego dużego pomieszczenia dla kultury i sportu!więc władzo WARSZAWY!BUDUJCIE NAM NOWY DOM SPORTU I ROZRYWKI DLA DUMY WARSZAWY!STOLICY!POLSKI!

odpowiedz
NAJPIĘKNIEJSZA I NAJNOWOCZEŚNIEJSZA ECO FUTURE WARSAW LEGII HALA! - 30.05.2022 / 18:00, *.252.43

SZANOWNA PANI, WARSZAWA TAK DŁUGO NIE MA NIE POSIADA HALI SPORTOWO-ROZRYWKOWEJ I POMYŚLEĆ PRZEZ TEN CZAS ILE STRACIŁA NA SPORCIE I ROZRYWCE WARSZAWIAKÓW I OKOLIC, TO TERAZ POWINNA BYĆ BUDOWANA NAJNOWOCZEŚNIEJSZA ECO FUTURE HALA NA MINUMUM 25TYŚ WYGODNYCH KRZESEŁEK A JAK ZNAM ŻYCIE TO BĘDZIE WIĘCEJ CHĘTNYCH W ZIMOWY LODOWATY WIECZÓR OGLĄDAĆ WARSZAWSKIE GWIAZDY SPORTU LUB GWIAZDY ŚWIATOWE NA KONCERTACH, I KIEDY KOPARKI WJADĄ?BO NIE WIERZE....

odpowiedz
Arek - 30.05.2022 / 17:05, *.tpnet.pl

Mam pewne obawy, skoro bierze się za to Rafał Czajkowski.

odpowiedz
Kermit - 30.05.2022 / 18:32, *.chello.pl

@Arek: napisz do Sasina. Tu masz pewniaka.

odpowiedz
Arek - 30.05.2022 / 22:30, *.tpnet.pl

@Kermit: Czajkowski jest najlepszy z najlepszych i najuczciwszy z najuczciwszych, niczym Kucharski. Powinien dać radę. Ale, obawy mam.

odpowiedz
Adam - 01.06.2022 / 00:41, *.chello.pl

@Arek: Przecież ty się po prostu ośmieszasz.

odpowiedz
teddy - 30.05.2022 / 14:02, *.orange.pl

@geds: wspomniana hala koszykarska ma mieć pojemność 7000 widzów, więc nie będzie to kurnik, tylko porządny obiekt. A jeśli chodzi o budowę hali przy Narodowym na 22-25 tysięcy, to ma ona stanąć na gruntach Skarbu Państwa i ma ją budować Ministerstwo Sportu, a nie miasto.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 30.05.2022 / 15:45, *.aster.pl

@teddy: Teddy, misiu malinowy. W podwarszawskim Grodzisku, w 2019 roku (!!!!!), rozstrzygnięto przetarg na budowę hali sportowo-widowiskowej, na 3000 (!!!!) widzów. Koszt ok. 80 mln PLN. Dziś, za 100 mln, NIE wybudujesz w W-wie hali, na 7000 widzów!

odpowiedz
pedro - 30.05.2022 / 17:06, *.nitronet.pl

@Po(L)ubiony: Ta hala ma mnóstwo niepotrzebnych elementów takich jak wieża widokowa, łacznik itp. za 150 mln może halę na 7 tysięcy wybudują

odpowiedz
Zealley - 30.05.2022 / 13:18, *.chello.pl

co tak kukła może powiedzieć

odpowiedz
Juri - 30.05.2022 / 12:46, *.centertel.pl

Zrobić potężną hale widowiskowo sportowa na 25 tys ludzi.
Mikro hale to nie ma sensu robić.

odpowiedz
chrisSiekierki - 30.05.2022 / 18:21, *.vectranet.pl

@Juri: z jednej strony się zgadzam ale czy tak dużą halę wypełnią kibice choć w połowie ??

odpowiedz
Juri - 30.05.2022 / 21:27, *.inetia.pl

@chrisSiekierki: nie tylko sport. Widowiska,eventy. Wypełnia w 100%

odpowiedz
geds - 30.05.2022 / 11:25, *.chello.pl

idiotka, od lat wszystkie duże imprezy w kosza czy siatkę omijają Warszawę bo nie ma hali o której gada się już ze 25 lat. Gdańsk, Kraków a nawet taka nędza jak Łódź wystawiły piękne hale. Wrocław i Katowice unowocześnily swoje stare i duże, a u nas idiotka plecie o jakimś kurniku dla koszykarzy, bo jak powstanie - niewiadomo kiedy - hala na 22-25 tys. to nie będzie to hala sportowa tylko jakaś tam widowiskowa. Nie ma nasze miasto szczęścia do rządzących nim oj nie ma.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 30.05.2022 / 15:38, *.aster.pl

@geds: Pełna zgoda. Warszawie doskwiera brak porządnej hali sportowo-widowiskowej, najlepiej z funkcją kongresową. A za 100 mln, to g....o się zbuduje. Baba mydli oczy, a publika łyka.....

odpowiedz