Legionistki w Amsterdamie - fot. Bartosz Piątkowski
REKLAMA

Rugby kobiet

Legia 5. w turnieju Amsterdam Sevens

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Rugbistki Legii Warszawa, tydzień po zakończeniu sezonu 2021/22 w polskiej ekstraklasie, wzięły udział w międzynarodowej rywalizacji - Amsterdam Sevens, która miała miejsce w Holandii w ostatni weekend. Legionistki ukończyły zawody na miejscu 5., ustępując jedynie trzem reprezentacjom narodowym oraz drużynie gwiazd ligi francuskiej.

Fotoreportaż z turnieju - 113 zdjęć Bartosza Piątkowskiego

Nasz zespół w fazie grupowej pokonał AAC Ladies 30-0 i LSRG Dames 51-0. Kolejne dwa mecze nie doszły do skutku, bowiem rywalki nie dotarły na miejsce. W fazie finałowej, w której rywalizowało sześć zespołów, nasze rugbistki przegrały z reprezentacją Kazachstanu 5-22 oraz reprezentacją Niemiec 7-27. Oba mecze były bardzo wyrównane i trzeba podkreślić, że legionistki zaprezentowały się doskonale na tle mocnych rywalek. W klasyfikacji generalnej Legię wyprzedziły jedynie trzy reprezentacje narodowe oraz drużyna gwiazd ligi francuskiej.

Fotoreportaż z turnieju - 113 zdjęć Bartosza Piątkowskiego

fot. Bartosz Piątkowski

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.