Koszykówka 3x3

Legia z kwalifikacją do finałów MP 3x3

Drużyna koszykarskiej Legii 3x3 zapewniła sobie udział w turnieju finałowym mistrzostw Polski, które na początku sierpnia rozgrywane będą w Katowicach. Jeden z naszych zespołów (w składzie: Daniel Dawdo, Konrad Dawdo, Przemysław Słoniewski i Patryk Wieczorek) kwalifikację uzyskał podczas niedzielnego turnieju kwalifikacyjnego rozegranego w Łodzi. Legia II zajęła tam drugie miejsce, ale była jednocześnie pierwszym zespołem w klasyfikacji generalnej, złożonym z samych Polaków.

Pierwszy zespół Legii (w składzie Arkadiusz Kobus, Piotr Robak, Maciej Adamkiewicz i Marcin Zarzeczny) zakończył rywalizację na miejscu trzecim, przegrywając w półfinale 17-21 z Ambasadorami 3x3.

Dzień wcześniej legioniści w składzie Arkadiusz Kobus, Piotr Robak, Maciej Adamkiewicz i Marcin Zarzeczny wygrali 18. Ogólnopolski Festiwal Koszykówki Ulicznej w Szczecinku. Na miejscu legioniści mogli liczyć na wsparcie kibiców naszego klubu z miejscowego fanklubu.