fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legia otrzymała 15 mln od Ekstraklasy za sezon 2021/22

Redakcja, źródło: Ekstraklasa - Wiadomość archiwalna

Ekstraklasa, spółka zarządzająca rozgrywkami, wypłaciła klubom w sezonie 2021/22 łącznie 240 mln zł. Legia Warszawa zarobiła nieco ponad 15 mln zł. Na tę kwotę składają się: kwota stała dla wszystkich klubów, kwota za ranking historyczny, a także wynagrodzenie za wynik sportowy oraz z tytułu programu Pro Junior System. Na pierwszym miejscu w rankingu zarobków uplasował się Lech Poznań, który zainkasował najwyższą kwotę za wynik sportowy. Legia przewodzi natomiast w kategoriach ranking historyczny oraz Pro Junior (stołeczny klub wygrał tegoroczną edycję programu). Mimo bardzo niskiego miejsca w tabeli, Legia jest więc na 5. miejscu pod względem zarobków za miniony sezon.

W rankingu historycznym brane są pod uwagę wyniki sportowe klubów za ostatnie pięć sezonów poprzedzających sezon wypłat. Ostatni sezon ma wagę 5x, a najstarszy uwzględniany w rankingu ma wagę 1x. Suma wyliczonych w ten sposób ważonych punktów klasyfikuje klub w rankingu historycznym i jest podstawą do wypłaty określonych kwot wynagrodzenia. W przypadku uzyskania przez więcej niż jeden zespół takiej samej liczby punktów, wyższe miejsce w rankingu zajmuje drużyna, która w ostatnim sezonie osiągnęła lepszy wynik sportowy.

fot. Ekstraklasafot. Ekstraklasa
fot. Ekstraklasafot. Ekstraklasa

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.