Kosta Runjaić i Jacek Zieliński - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Zieliński o transferach, kadrze zespołu i modelu gry

Woytek, źródło: Prawda Futbolu

We wtorek Jacek Zieliński był gościem programu Prawda Futbolu, w którym odpowiadał na pytania dotyczące budowy drużyny na zbliżający się sezon. Kibiców oczywiście najbardziej interesują transfery. Obecny dyrektor sportowy Legii nie jest zwolennikiem wielu zmian, ale tego lata będzie musiał je przeprowadzić. - Za dużo piłkarzy ma gwiazdorskie kontrakty. Mamy tyle gwiazd, a walczyliśmy o utrzymanie w Ekstraklasie - mówi Jacek Zieliński.



- Według mnie każdy zawodnik ma swoją wartość. Często mamy do czynienia z presją kibiców, którzy uwielbiają dyskusje o transferach i dla nich czasami ilość jest wyznacznikiem tego, czy klub będzie się liczył w walce o puchary. Ubiegłego lata zrobiliśmy 10 transferów i jakie były efekty? Nie ilość, a dobre transfery. Często w pogoni za zawodnikiem przepłacamy, a payroll nie jest z gumy. Jak przepłaci się za kilku graczy, to nie zbuduje się dobrego zespołu, bo brakuje na innych. Nie można przewartościowywać zawodników. Jak dobierze się zawodników wartych swoich kontraktów, to jestem przekonany, że będziemy mieć dobrą drużynę, z której trener wraz ze sztabem wyciśnie sto procent - dodaje dyrektor sportowy.

Tomas Pekhart

- Tomas dostał od nas propozycję, kilka razy z nim rozmawiałem. Tomas jest wartościowym i dobrym zawodnikiem, ale czy jest takim samym, jak był 2 lata temu? Nie. Jest dwa lata starszy. Żeby oferować mu kolejny kontrakt, trzeba było dać lepsze warunki niż byśmy chcieli, a on miał u nas kontrakt gwiazdorski. W związku z tym, że pierwszy sezon miał bardzo dobry, a drugi słabszy, nie wiadomo było, jaki będzie kolejny. Liczyłem, że będzie duża szansa, iż znowu zabłyśnie przy trenerze Runjaiciu, ale nie mogłem mu zaoferować lepszych warunków czy nawet tych samych. Zaproponowałem kontrakt niższy. Tomas odpowiedział, że na ten moment ma lepszą propozycję od tej, którą miał do tej pory w Legii, a czeka na jeszcze lepszą. Musimy być szczerzy - nie damy rady dogadać się w tej kwestii. Powiedziałem Tomasowi, by pamiętał, że gdyby nie chciał wyjeżdżać na wschód, a u nas grać, to furtka jest nadal uchylona, ale nie sądzę, by przystał na to, znając jakie ma propozycje. Czy zdziwię się, jak pojawi się w Ekstraklasie? Nie.

Josue

- Josue ma za sobą bardzo dobrą rundę, jest na kontrakcie gwiazdorskim i ma jeszcze rok kontraktu. I teraz sytuacja jest taka, że jak zawodnik ma ponad 30 lat, to mamy wyjść z propozycją kontraktu dla niego i zaproponować mu warunki takie jak Pekahrtowi lub niższe? Wiadomo, że takich nie przyjmie. Należałoby zaproponować wyższe warunki i dłuższy kontrakt, ale uwzględniając wiek, nie wiemy czy po prostu nie zablokujemy sobie dużej ilości środków w jednym zawodniku, który zaraz może nie być w takiej formie, jak był. Josue przychodził do nas w momencie jak Legia zdobyła mistrzostwo Polski. Oceniamy go przez pryzmat wiosny, ale oceńmy cały sezon, który skończyliśmy na 10. miejscu... A kto wie, jak to będzie w kolejnym sezonie? Zobaczcie, ile Josue zmienił klubów w swojej karierze. On dłużej w jednym miejscu zaczyna się męczyć i z czasem może nie dawać tego co wcześniej.

- Poza tym dlaczego miałby nie przetrwać tego roku? Jest zawodowcem, bierze pieniądze za granie. Czasami klub zaproponuje nowy kontrakt, bo ma plan na zawodnika, a czasami chce go wykorzystać za ustalone pieniądze, które płaci w kontrakcie. Możesz wypełnić ten kontrakt. Jak jakiś zawodnik będzie miał 34-35 lat, to też mu mamy proponować kolejny kontrakt? Moją rolą jest wykorzystanie payrollu w stu procentach, nie mogę przepłacać. Często wartość jest subiektywna, ale staramy się maksymalnie zobiektywizować.

Nawrocki

- Wykupienie Maika Nawrockiego pod kątem inwestycji było oczywistym ruchem, ale pod kątem doraźnego działania już trochę mniej, ze względu na finanse. Nawrocki ma duże szanse, by być kluczowym zawodnikiem w przyszłym sezonie. Musi grać i trenować regularnie, bo miał z tym problemy w ostatnim sezonie. Obciążeń miał tak dużo, że naderwał mięsień dwugłowy. Potem miał uraz mechaniczny stawu skokowego. Normalnie takie urazy leczy się 4 tygodnie, a tu trwało to 10 tygodni. Jestem przekonany, że jak będzie zdrowy, to - biorąc pod uwagę jego cechy, umiejętności piłkarskie, podejmowanie trafnych decyzji - ma ogromny potencjał na reprezentanta Polski, jeśli jego rozwój będzie przebiegał prawidłowo. Widziałem wielu młodych stoperów i Maik mi imponuje. Profesjonalista, ale nie chcę go zbytnio chwalić, bo ma jeszcze trochę do poprawienia, miewa momenty dekoncentracji, które później nas sporo kosztują.

Bramkarz młodzieżowiec

- W mojej ocenie Artur Boruc wprowadził nas do Ligi Europy. Miał dobry okres przygotowawczy, a później była niefortunna sytuacja w meczu z Wartą. To nadwyrężyło relacje między trenerem i Arturem. Rozmawiałem z nim kilka razy, wahał się, czy nie spróbować jeszcze, ale ostatecznie nie będzie z nami. Mamy w klubie utalentowanych bramkarzy. Gdyby nie sytuacja, że groził nam spadek, to nie zabezpieczalibyśmy się doświadczonym bramkarzem.

- Zimą przejrzeliśmy wielu bramkarzy i uznaliśmy, że mamy świetnych w klubie. Chcemy ten sezon wystartować z młodzieżowcem w bramce. Czy na ławce będzie siedział drugi młodzieżowiec, czy bardziej doświadczony, to się przekonamy.

Transfery

- Mamy krótkie listy piłkarzy, których chcemy sprowadzić. Złożyliśmy już kilka ofert. Niektóre rozmowy są na dalszym etapie, z mniejszymi konkretami. W niektórych sytuacjach są tylko zapytania czy zawodnik jest w naszym zasięgu.

- Potrzebujemy "dziesiątki", dwóch skrzydłowych, kreatywnej ósemki typu "box to box”. Warunkiem jest to, by nasze oferty zaakceptowali zawodnicy, którzy nam odpowiadają. Nie będziemy robić transferów na siłę. Zawsze mówiłem, że nie jestem zwolennikiem wielu ruchów transferowych, ale teraz jestem zmuszony, by zrobić kilka zmian. Ile się uda? To zależy od wielu czynników.

- Następca Luquinhasa? Jest taki zawodnik, ale nie wiadomo czy u nas będzie. To trudny temat.

- Jesteśmy w stałym kontakcie z Pawłem Wszołkiem. W tym temacie jest jednak trzecia strona - Union Berlin, który ma najwięcej do powiedzenia. Zmienia się tam trener, kupili zawodnika na prawą stronę... Wiem, że Paweł marzy o Bundeslidze i uważam, że mógłby sobie tam poradzić gdyby dostał szansę, ale chyba osoby z pionu sportowego nie są do tego przekonane, skoro zatrudniają kolejnego zawodnika. Jestem na bieżąco zainteresowany losami Pawła, bo chcemy go mieć w składzie, ale to nie będzie łatwe. Same moje chęci nie wystarczą.

- Za Mateusza Wieteskę nie ma w tym momencie konkretnych propozycji. Wiem, że jego menedżer działa w tym temacie.

- Lirim Kastrati i Ihor Charatin - mają pozwolenie, że jak pojawią się propozycje, to mogą opuścić nasz klub. Jak tego nie zrobią, to są pod kontraktami i będziemy musieli ich w jakiś sposób zagospodarować.

Filozofia gry, 4-3-3

- Filozofia i idea gry była gotowa, zanim Kosta Runjacić do nas trafił. Pod tym kątem wybierałem trenera. W obrębie tej filozofii trener będzie budował swój model gry. Jesteśmy zgodni co do tego, jak chcemy grać. Uzgodniliśmy, że dyrektor sportowy nie może na siłę wciskać zawodników do drużyny. Moją rolą jest przekonać trenera, ale jak trener powie, że nie, to ja tego nie zrobię, bo dany piłkarz może na tym stracić, straci też zespół. To samo działa w drugą stronę - ja muszę zaakceptować jak trener chce jakiegoś zawodnika.

- Trener na bieżąco wie wszystko o budowie kadry, rozmawia z wytypowanymi przez nas zawodnikami, by mieć pierwsze wrażenie co to za chłopak, o czym marzy, do czego dąży. Kosta ma umiejętność szybkiego rozpoznawania i oceny mentalnej osób. Wie jak rozmawiać, szybko łapie flow. Tego nie da się nauczyć, a jest w tym dobry.

- System, który preferuje Runjaić, to 4-3-3 lub jak ktoś woli 4-1-4-1. Rozważaliśmy inne systemy, ale jest tyle rzeczy do ogarnięcia, że wprowadziłoby to za dużo zamieszania. Próba funkcjonowania w dwóch systemach doprowadziłaby do zbyt dużego chaosu. To pewnie temat na przyszłość.

- Część sztabu szkoleniowego zostanie: Inaki Astiz, Bartosz Bibrowicz, Piotrek Parchan. Będzie Przemysław Małecki i jeszcze kilku nowych, ale nie wiem czy chcę o tym mówić - to powinien przedstawić trener.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (77)

+dodaj komentarz
xd - 11.06.2022 / 17:22, *.t-mobile.pl

xd

odpowiedz
Kalarepa - 10.06.2022 / 10:03, *.nile-online.net

Nie bedzie transfrrow bo ten mioduski nie ma kasy. Tyle. Pozdrawiam braci po szalu z Sharm. Idę chlać do baru. Albo na plaze.

odpowiedz
!(L)! MONSTER - 10.06.2022 / 00:52, *.tpnet.pl

ZAWODNICY BEZ UMOWY I WYGASAJĄCE UMOWY
BRAMKARZE
1.Berke Özer
2.Mile Svilar
3. Luca Zidane
4.Stefan Bajic
5. Patrick Pentz
6. Noam Baumann
7. Mihai Popa
8.Octavian Valceanu
9.Mateusz Lis
10.Filip Kurto
OBROŃCY
1. Darko Velkovski
2. Jake Clarke-Salter
3.Kristian Pedersen
4. Milan Gajic
5.Timothée Kolodziejczak
6.Maciej Rybus
7. Przemyslaw Szyminski
8. Jaroslaw Jach
9.Jimmy Tabidze
10.Ante Majstorovic
POMOCNICY
1. Robert Navarro
2.Milos Pantovic
3. Lukasz Poreba
4. Tomasz Makowski
5.Grzegorz Tomasiewicz
6.Kays Ruiz-Atil
7.José Mauri
NAPASTNICY I SKRZYDŁOWI
1. Lazar Markovic
2. Isaac Mbenza
3.Mounir Chouiar
4.Lukasz Teodorczyk
5. Jakub Myszor
6.Dariusz Formella
7.Szymon Fyda
8.Anthony Limbombe
9.Diego Torres
10.Kwang-song Han

odpowiedz
LEGION - 09.06.2022 / 09:23, *.chello.pl

ALE SZAMBO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
onomatopeja22 - 08.06.2022 / 20:31, *.interkam.pl

Moze ktos mi jedna rzecz wytlumaczy...w Poznaniu nie bylo pucharow chyba kilka lat i tam co sezon jakies pieniadze na wzmocnienia sie znajduja(fakt czasem nie trafiali w dobrych graczy)-jednak rok temu znowu dolozyli kasy znalezli kilku dobrych grajkow 1-2 mlodych wprowadzili i zrobili MP.W Legii od czasu prezesa Mioduskiego z roku na rok jest coraz gorzej-niby kasa za LE plus sprzedaz Luqinisa a my ciagle slyszymy o braku kasy na transfery i dziurze budzetowej.Z takim wlascicielem to czeka nas kolejny sezon upokorzen i walka o miejsca ponizej srodka tabeli

odpowiedz
Miki - 09.06.2022 / 17:48, *..

@onomatopeja22: Bilans przychodów z sprzedaży „młodych zdolnych”

Kamiński 10 mln, Puchacz 2.5 mln, Moder 11 mln, Jóźwiak 4.3 mln, Gumny 2 mln.
(a jeśli kopać trochę głębiej Kownacki 4mln, Bednarek 6mln, Kędziora 1.5mln)

Mosór 0.25 mln, Żyro 0.05 mln, Karbownik 5mln
(gębiej jest Majecki 7mln i Szymański 5.5mln ale to był „jedyny taki sezon)

Nawet jeśli dodamy jeszcze transfery starszych (Luquinhas 3mln, Juranovic 3mln)
– nie do końca należy, to się bilansuje z dużymi wydatkami na zakupy
i kontrakty zagranicznych „gwiazd” z których tylko oni się dobrze sprzedali –
bilans jest jaki widać. Do tego Legia więcej wydaje na płace i podpisy.

odpowiedz
Warszawiak - 08.06.2022 / 17:35, *.tpnet.pl

Legia ma ponad 100lat zastanówmy się co osiągnęła do dzisiaj
trochę mistrzostw kilka pucharów na naszym podwórku czy coś jeszcze o czym zapomniałem ? W pucharach nie istniejemy z kim byśmy nie grali to trzęsiemy dupą a jak przejdziemy jakąś rundę to jest sukces trafia się nawet nie średniak i możemy nawet nie jechać bo wiadomo z góry jak to się skończy mamy słabiutki klub w Europie się nie liczymy większość się cieszy jak nas wylosuje i tak co roku brak zawodników brak sztabu szkoleniowego klubem żądzą kolesie którzy tylko udają że coś robią najlepiej wychodzi im mydlenie oczu i opowiadanie bajek. Przez 100 lat nikt nie potrafił zarządzać klubem i to się jeszcze długo nie zmieni nie liczę na jakiekolwiek sukcesy w najbliższym czasie oprócz jednego.
KIBICÓW KTÓRZY LEGIĘ MAJĄ W SERCU

odpowiedz
wojrun - 08.06.2022 / 18:49, *.t-mobile.pl

Półfinał PKME oraz cwierćfinał PZP

odpowiedz
Daszka - 08.06.2022 / 22:04, *.chello.pl

@wojrun: dobrze żeś przypomniał @Warszawiakowi te dwa dość subtelne osiągnięcia. Wpis ewidentnie zredagowany pod aktualny nastrój autora. Jak dla mnie, to klasyczna manipulacja (ew. grzech zaniechania) faktami historycznymi i statystycznymi oraz brak całościowej wiedzy o 100. letnim funkcjonowaniu Klubu. Chłopina prawdopodobnie chciał sobie ulżyć, ale wypadło to bardzo słabo. I po co...?

odpowiedz
olew - 09.06.2022 / 01:25, *.vectranet.pl

@Warszawiak: Brednie. Legia to Potęga !

odpowiedz
MarioL - 09.06.2022 / 19:54, *.wanadoo.fr

@wojrun: półfinał PZP,ale to nie są duże sukcesy.

odpowiedz
Ginka - 09.06.2022 / 22:18, *.chello.pl

@MarioL : jak dokonasz większych, to będziesz miał prawo krytykować dotychczasowe. Powodzenia "młoda strzelbo" ...

odpowiedz
Le Ja - 10.06.2022 / 01:31, *.orange.pl

@Ginka: Jak sam upieczesz lepszy chleb, to dopiero wtedy będziesz mógł krytykować piekarza. Taki poziom argumentu...

odpowiedz
Stefan1916 - 10.06.2022 / 07:34, *.chello.pl

@Ginka: ja bym to odebrał za formę ironii…

odpowiedz
MarioL - 10.06.2022 / 14:14, *.wanadoo.fr

@Ginka: nie taka ,,młoda,,jako wieloletni kibic tego klubu mam prawo co nie co krytykować.

odpowiedz
Adam - 11.06.2022 / 04:07, *.chello.pl

@Ginka: Nie masz prawa krytykować piłkarzy o ile sam nie pokażesz, żę na boisku potrafisz grać lepiej. Nie masz prawa krytykować służby zdrowia dopóki nie pokażesz, że sam ogarnąłbyś ten system lepiej.

Widzisz jakie to idiotyczne? To teraz zastanów się co napisałeś.

odpowiedz
Loslobos - 11.06.2022 / 10:08, *.supermedia.pl

@Warszawiak:
A Iga to co chyba największy sukces

odpowiedz
Miki - 08.06.2022 / 17:14, *..

Ani słowa o największej stracie, ogromnym osłabieniu sztabu szkoleniowego.

Trener Gołębiewski odszedł do Chrobrego.

Kto zastąpi Runjaica jakby-co? No kto?

odpowiedz
ZenekL3 - 08.06.2022 / 18:09, *.chello.pl

@Miki: Pewnie Wuko

odpowiedz
miemat - 08.06.2022 / 13:59, *.net.pl

pozwolenie na odejście Tomasa Pekharta okaże się największym błędem tego okienka transferowego.

odpowiedz
grzesiek - 08.06.2022 / 17:11, *.centertel.pl

@miemat: najwiekszy blad to robią kibice przychodząc dalej na mecze. W efekcie czego Legia w przyszlym sezonie ma szanse na spadek.

odpowiedz
Wolfik - 08.06.2022 / 20:08, *.mm.pl

@miemat: Pekhart nie potrzebował żadnego pozwolenia. Wypełnił kontrakt, mógł zrobić co chciał. A zostać nie chciał, bo nie chciał zarabiać mniej. Proste.

odpowiedz
Kibic - 08.06.2022 / 12:52, *.torun.pl

Panie Jacku już pan przesiąkł korporacją? Payroll? :D Nie mówił bym też na głoś, że uważam Wszołka na piłkarza bundesligi skoro Union to nie ogórek i znają się pewnie lepiej od naszych skautów. Może dlatego my się wciąż kopiemy po czołach z Luksemburgiem, bo u nas uważa się słabych piłkarzy za dobrych. Oni są dobrzy na naszą ligę, która jest bardzo słaba o czym świadczyć może brak wypożyczeń z topowych lig. Wolą ogrywać w 2 lidze francuskiej czy 1 belgijskiej ale nie u nas. W CV też nie jest najlepszy zapis jak się gra u nas. Skąd Wszołek przyszedł i dlaczego? Budesliga chyba jednak lepsza niż Championship ;) a lata też swoje robią. Poza tym bundesliga to nie ekstraklasa, że daja szanse na gre nawet jak ktoś jest słaby ale może uda się go sprzedać, więc niech gra. Wszołek musi się pogodzić, że tylko w Polsce coś będzie gral i niech z tego mądrze skorzysta, bo skończy w Piaście ;)

odpowiedz
Pawełek - 08.06.2022 / 12:15, *.netfala.pl

Zielek gdzie są wzmocnienia??? Kim sensownym wy chcecie grać jeśli na razie piłkarze głównie odchodzą z Legii? Zaraz się zaczną przygotowania do sezonu a tu nie ma żadnych sensownych wzmocnień.

odpowiedz
ZenekL3 - 08.06.2022 / 12:51, *.chello.pl

@Pawełek: Niestety Pan Miodulski wypie...ił pieniądze w kosmos więc sensownych wzmocnień nie ma i być nie może. Czekamy aż bieda zmusi jakiegoś będącego w kryzysie grajka, żeby z nami podpisał.

odpowiedz
:) - 08.06.2022 / 11:48, *.plus.pl

Tiby nie będzie? A co w ogóle będzie?

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 08.06.2022 / 11:45, *.plus.pl

Transfery odbędą się na zasadzie rozmowy jak w ,,Piłkarskim pokerze" - weźmiesz go do składu?- wezmę wezme- No słowo trenera jest dla mnie święte.

odpowiedz
Miś na miarę naszych czasów - 08.06.2022 / 11:43, *.plus.pl

Niestety ale to wygląda że Mioduski jest prezesem Ochodzkim a Dyrektor Jarzabkiem

odpowiedz
Bareja wiecznie zywy - 08.06.2022 / 11:48, *.plus.pl

@Miś na miarę naszych czasów: Zieliński będzie liczył z Londynu;)

odpowiedz
L - 08.06.2022 / 11:22, *.centertel.pl

Czy dla nas dalej liczy się tylko mistrzostwo?

odpowiedz
Wolfik - 08.06.2022 / 20:09, *.mm.pl

@L: Dla nas tak. Gorzej z włascicielem...

odpowiedz
ding - 08.06.2022 / 10:45, *.chello.pl

Całkiem dużo słów jak na komunikat "TRANSFRÓW DO KLUBU NIE BĘDZIE"

odpowiedz
PawLo - 08.06.2022 / 10:36, *.mm.pl

Panie Jacku bramkarzy nie mamy !!! Miszta to ręcznik co mecz to babol !!! Promowany na siłę!!! Postawić na Tobiasza i na doświadczonego bramkarza

odpowiedz
tekken (L) - 08.06.2022 / 09:04, *.230.92

Dobre transfery jak dla mnie: Furman, KuchyKing, Grosicki, Zwoliński, Angielski, Wlazło, Modelski, Rymaniak, Imaz.
Można też wziąć z Chrobrego: Rzuchowskiego i Lebedyńskiego.
Jak z Lecha wyciągać kogoś to Ramireza.

odpowiedz
Kolega po szalu - 08.06.2022 / 11:38, *.plus.pl

@tekken (L) : Abramowicz, Rossi, Sezonienko, Ivanov, Castaneda, Lokilo, Łęgowski, Citaiszwili, Furman, Wolski, Savić, Frydrych lepiej brać zagranicznych ale już co grali w naszej lidze niż kolejny niesprawdzony szrot

odpowiedz
tekken (L) - 08.06.2022 / 16:01, *.230.92

@Kolega po szalu: Twoje propozycję też są spoko.

odpowiedz
eduardo - 08.06.2022 / 19:50, *.toneticgroup.pl

@tekken (L): w Football Manager moze i dobre. Niestety Legia szuka tylko graczy z kartą na reku

odpowiedz
Wolfik - 08.06.2022 / 20:11, *.mm.pl

@tekken (L): Transfery dobre. Potrzebne tylko z 12 mln euro na zakup i pensje. Nie doczekamy.

odpowiedz
Kolega po szalu - 08.06.2022 / 23:06, *.plus.pl

@eduardo: Castaneda nie wiem Ivanov i Lokilo za darmo bo im się umowy kończą Citaiszwili do wyjęcia na wypożyczenie bo na Ukrainie liga nie gra, Sezonienko z Gdańska za jakiś ekwiwalent szkoleniowy, Savić też za darmo a Rossi i Abramowicz kwestia ceny ale dać im w zamian kochalskiego i paru młodych na wypożyczenie a najgorzej z Łęgowskim ale może go Runjaic przekona

odpowiedz
tekken (L) - 09.06.2022 / 09:26, *.230.92

@Wolfik: Wiem jak jest, ale my musimy głośno mówić kogo chcemy w Legii, aby nie ściągali nam lipnych piłkarzy.

odpowiedz
L - 08.06.2022 / 07:51, *.tpnet.pl

No powiedział (nie ilość a dobre transfery) a o czym piszę za każdym razem
wszyscy o tym dobrze wiedzą od dawna a ten się obudził teraz szkoda że co roku to samo najlepiej za darmo, a następnie gadka w jakim był klubie a co tam robił to już mniej ważne, przestań chłopie nam mydlić oczy i niech to będą transfery a nie zbiór padaki i szrotu

odpowiedz
Znowu nic sie nie dzieje!!!!!!!!!!! - 08.06.2022 / 07:26, *.t-mobile.pl

Kolejny sezon, kolejna beznadzieja, szkoda slow, dlaczego Legia nie moze funkcjonować normalnie……..?

odpowiedz
znajca - 08.06.2022 / 07:04, *.com.pl

Wywiad dla wywiadu. Oprócz potwierdzenia odejścia Boruca i Pekharta, nie doczytałem żadnych innych konkretów.
No i to wszechobecne, korpo słownictwo. W robocie mam benchmarki, comparisony, workloady, capacity, kejpiaje i inne cudaki. Teraz w Legi mają payrolle. Gratulacje!

odpowiedz
Wolfik - 08.06.2022 / 20:06, *.mm.pl

@znajca: O ja pierdziele. Kompletnie nie wiem o czym napisałeś :).
Dobrze, że robie w rodzimej firmie. Tutaj ciagle napopularniejsze jest słowo na "k"... :)

odpowiedz
Warszawiak1234 - 08.06.2022 / 06:52, *.aster.pl

Zielu, przez szacunek do twojej osoby powiem krotko......cienko to widze.......obym sie mylil ale wracamy do lat 70tych, 80tych...gdy niby bylismy silni ale poza paroma Pucharami Polski i wiecemistrzami to bylo slabo.

odpowiedz
Dexter - 08.06.2022 / 05:33, *.centertel.pl

Najlepszy materiał ludzki pod ustawienie 3 5 2 miał Dragomir Okuka a po nim chyba Dariusz Kubicki

odpowiedz
Darek - 08.06.2022 / 02:05, *.chello.pl

Wiemy już, że payroll nie jest z gumy a ósemka będzie typu "box to box” Do tego trener łapiący flow.Jak dodamy do tego jeszcze team spirit to musi się udać.
A tak poważnie to drużyna będzie lepsza jak dyrektor sportowy powie kilka słówek w obcym języku?

odpowiedz
antek - 07.06.2022 / 23:26, *.play-internet.pl

Najlepszy tranfer to będzie jak PUDEL ZA DARMO ODEJDZIE

odpowiedz
45540 - 07.06.2022 / 23:22, *.ynet.pl

A ja się nieśmiało zapytam - gdzie w klubie są ex zawodnicy ofensywni ? typu Czereszewski, Saganowski, Pisz itd. ? Tu chodzi o konstrukcję psychiki - Legia chyba powinna grać ofensywnie ? Legia jak zazwyczaj zburzona, nie da się budować nieustannie niszcząc. Nie da się budować także za darmo. Legia kilka razy była Legią - ostatnio za Leśnego. Każdy wie jak jak jest, wszyscy widzą - tragedia, nie ma co gadać bo wszystko zostało powiedziane. Następny sezon ? Padaka - obym się mylił

odpowiedz
Wolfik - 07.06.2022 / 23:18, *.mm.pl

Taki wywiad z którego niewiele wynika. "Jak nie umrze, to żyć bedzie...."

odpowiedz
jo - 07.06.2022 / 22:27, *.tpnet.pl

Dyrektorzy, menedżerowie, doradcy, wszelkiej maści fachowcy zatrudniani przez korposzczura zmieniają się jak obrazki w kalejdoskopie. Jacek zastąpił Radka, Marcin zastąpił Dariusza, jest nowy dyrektor akademii. Normalnie teraz to wszystkich rozje8!emy aż będzie huczało... Na końcu tego wszystkiego zmieniają się też zawodnicy na co raz tańszych, miernych, traktujących to miejsce jak zakład, w którym odbija się kartę i bierze cyklicznie pensję.
Rzygać się chce jak się na to patrzy.
Gówno z tego będzie.
Jest zjazd w dół bez kontroli...

odpowiedz
Korek - 07.06.2022 / 23:04, *.chello.pl

@jo: o, przepraszam Kolegę i doprecyzuję; jest zjazd w dół tradycyjnym miodowym szlakiem.
Czegóż chcieć więcej...?

odpowiedz
Skład MEGA KOTY - 07.06.2022 / 20:53, *.96.236

Taki skład mega kotów widzę i wtedy jedziemy po potrójno koronę! Tylko trzeba trochę hajsu wyłożyć, czy golodupca Miodulskiego stać?

Majecki
Nawrocki - Wieteska - Banana
Kucharczyk - Śliż - Josue - Grosicki
Angielski - Ivi Lopez - Ciach

Panie Jacku proszę działać!

odpowiedz
onomatopeja22 - 07.06.2022 / 21:32, *.interkam.pl

@Skład MEGA KOTY: Angielski hahahahhahah drewniak jednego sezonu

odpowiedz
Skład MEGA KOTY - 07.06.2022 / 22:13, *.96.236

@onomatopeja22: sam jesteś drewniak. Podaj lepszy skład cwaniaczku.

odpowiedz
ZenekL3 - 08.06.2022 / 02:14, *.chello.pl

@Skład MEGA KOTY: Najlepszy skład? To by było ciach, ciach, ciach...

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 07.06.2022 / 20:38, *.play-internet.pl

Mamy świetnych bramkarzy w klubie , słucham..................... kogo????

odpowiedz
Dezerter - 07.06.2022 / 18:40, *.t-mobile.pl

Współczuję ludziom, którzy mają cokolwiek wspólnego z Dariuszem. Przesrane na maxa...

odpowiedz
onomatopeja22 - 07.06.2022 / 16:15, *.interkam.pl

slyszalo sie o bidzie w Legii ale teraz chyba nastapi kulminacja

odpowiedz
Bydek - 07.06.2022 / 15:58, *.69.197

Małecki w Legii? Przecież to stary Wiślak!

odpowiedz
jo - 07.06.2022 / 16:44, *.tpnet.pl

@Bydek: Przemysław ci się z Patrykiem pomylił ...

odpowiedz
olew - 07.06.2022 / 15:52, *.vectranet.pl

Wreszcie rozsądek, choć nie raz już miałem takie wrażenie, a potem było 10 zakupów...

odpowiedz
Czy Miodulski działa w temacie? - 07.06.2022 / 15:49, *.datapacket.com

Do łykniecia w niewielkim pieniądzu megatalenty: Nattapon Worasut, Herve Bazile, Yaya Banana oraz megakot napadzior Alban Dupa i mamy megapakę. Tylko trzeba działać a nie gadać, czy Miodulski z Zielińskim działają w temacie?

odpowiedz
Kamuflaż - 07.06.2022 / 15:48, *.tpnet.pl

Schodzimy z kontraktów, kogo się uda sprzedać - sprzedajemy,a za zarobione srebrniki, być może uda się kogoś sprowadzić. W kasie pusto, więc transferów na razie nie będzie. Oto cały skrót tego wywiadu.

odpowiedz
Blisko Ł3 - 07.06.2022 / 15:40, *.151.156

Bambo Diaby na celowniku Legii, w najbliższych dniach testy i jeśli OK podpisanie kontraktu

odpowiedz
Franklin Eresaba Mojdoh - 07.06.2022 / 15:51, *.33.176

@Blisko Ł3: Czy to brat tego Yayo Banana co to jest transferowany do Legii w komentarzach tak gdzieś od 3 lat?

odpowiedz
Zielu TOP Choto TOP Legia 100% - 07.06.2022 / 15:54, *.140.211

@Blisko Ł3: No dobry kocur wygląda, przypomina Dixona Choto, mógłby go Zielu ściągnąć.

odpowiedz
Ja - 07.06.2022 / 18:49, *.vectranet.pl

@Franklin Eresaba Mojdoh: Yaya Banana od 3 lat? Widać, że za młody, by pamiętać erę LegiaLive :)

odpowiedz
Zygfryd de L - 07.06.2022 / 20:36, *.com.pl

@Blisko Ł3: dopiero co przedłużył kontrakt

odpowiedz
Arek - 07.06.2022 / 23:42, *.tpnet.pl

@Ja: jaja z bananem, to już tak z 5,6, a jakby było 7, 8 też by mnie nie zdziwiło. Miał być w komplecie, z jakimś bazylemm.

odpowiedz
onomatopeja22 - 07.06.2022 / 15:36, *.interkam.pl

czyli po słowach Zielinskiego mozna wywnioskowac to,ze jak zejda z kontraktow Kastratiego Charatina Wieteski sprzedadza Maika to jakas kasa na nowych sie znajdzie-inaczej gramy tymi co mamy no i kibicu ciesz sie jak zajmiemy w sezonie miejsca 5-8

odpowiedz
JACK (L) - 07.06.2022 / 15:13, *.t-mobile.pl

Szanuje Jacka za to że całą swoją karierę poświęcił Legii, ale tak jak i on tak samo nowy trener nie wyrzeźbi z gówna mistrzostwa,Kto ma tu przyjść by podnieść konkurencję w składzie??? Ktoś za kogo trzeba zapłacić i zaoferować dobry kontakt a do tego jest potrzebna kasa której jak mówią Klub nie ma ,to oczywiście my tu rozmawiamy.

odpowiedz
Jack (L) - 07.06.2022 / 15:21, *.t-mobile.pl

@JACK (L): Na koniec miało być >o czym my tu rozmawiamy<

odpowiedz
Piter - 07.06.2022 / 18:37, *.plus.pl

@JACK (L): Wy nie macie zdobywać mistrzostwa. Od tego teraz przez wiele lat będą inni, Wy się macie utrzymać.

odpowiedz
Jack(L) - 08.06.2022 / 14:36, *.t-mobile.pl

@Piter: pyro na 10 sezonów 9 będzie nasze a to jedno może raz trafi się wam albo komuś innemu. Cieszcie się puki możecie, zobaczymy co ugracie w Europie.

odpowiedz
Hahhahah - 07.06.2022 / 15:08, *.t-mobile.pl

Małecki hahahaha

odpowiedz
ZenekL3 - 07.06.2022 / 14:33, *.chello.pl

Zieliński jest przeciętny ale w przeciwieństwie do Kucharskiego bardzo rozsądny, dlatego czekam na wyniki jego długoletniej pracy.

odpowiedz