Daniel Ławrynowicz - fot. Krzysztof Kuruc

Pięciobój

Ławrynowicz skończył zawody PŚ w Ankarze na półfinale

W Ankarze odbywają się zawody Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym, w których startował jeden legionista - Daniel Ławrynowicz. Zawodnik naszej sekcji zakończył zawody rozgrywane według nowej formuły, na półfinale. By awansować do finału Danielowi zabrakło 13 punktów. Na tym etapie najsłabiej zaprezentował się w szermierce, gdzie zajął 25. miejsce (200 pkt.) i nawet bardzo dobre wyniki w pływaniu (2:06.03 min., 7. wynik) i laser runie (siódmy czas), nie pozwoliły na awans do finałowej 18-tki.

W eliminacjach (do półfinału), Ławrynowicz w szermierce zajął 13 miejsce (19 wygranych), miał 12 wynik w pływaniu (2:07.78 min.) i 14 rezultat w laser run. Pula zdobytych przez niego punktów, pozwoliła mu znaleźć się w gronie półfinalistów.