Kosta Runjaić - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Ruszyły przygotowania

Pierwszy trening legionistów

Woytek, źródło: Legionisci.com

W poniedziałek o godzinie 10:30 w Legia Training Center rozpoczął się pierwszy trening drużyny Legii po urlopach. W niedzielę cały zespół stawił się w LTC i zawodnicy przechodzili szczegółowe badania medyczne. Na start przygotowań nowy sztab szkoleniowy pod wodzą Kosty Ruinjaicia miał do dyspozyji na boisku 24 zawodników. Siedmiu graczy dołączy po zgrupowaniach kadr narodowych.

Fotoreportaż z treningu - 50 zdjęć Woytka

Po sezonie znacząco zmienił się sztab szkoleniowy. Z klubu odeszli nie tylko Aleksandar Vuković wraz z asystentami Aleksandarem Radunoviciem, Janem Muchą i Piotrem Zarębą, ale także trzech fizjoterapeutów - Michał Trzaskoma, Przemysław Wielebski i Sebastian Karst.

Trenerem bramkarzy pozostaje oczywiście Krzysztof Dowhań, a będzie go wspierał Arkadiusz Malarz. Nowe osoby w sztabie szkoleniowym to: Aleksandar Rogić (szef działu rozwoju drużyny i asystent trenera), Przemysław Małecki (asystent, pracował z drużyną za kadencji Czesława Michniewicza), Stergios Fotopoulos (trener przygotowania fizycznego), Dawid Goliński (trener przygotowania fizycznego), Szymon Kałuża (fizjoterapeuta), Kacper Balcerzak (fizjoterapeuta).

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

Na pierwszych zajęciach na murawie obecni byli:

Bramkarze: Mateusz Kochalski, Maciej Kikolski, Gabriel Kobylak, Kacper Tobiasz
Obrońcy: Mateusz Grudziński, Nikodem Niski, Artur Jędrzejczyk, Joel Abu Hanna, Yuri Ribeiro, Ramil Mustafajew
Pomocnicy: Kacper Skibicki, Ihor Charatin, Bartłomiej Ciepiela, Patryk Sokołowski, Bartosz Slisz, Bartosz Kapustka, Josue, Patryk Pierzak, Jakub Kisiel, Igor Strzałek, Jasur Yaxshiboyev, Lirim Kastrati
Napastnicy: Rafael Lopes, Maciej Rosołek

Na boisko nie wyszli Mattias Johansson i Maik Nawrocki - obaj przechodzili infekcje. Nie mają problemów z wcześniejszymi urazami, brali udział w pierwszej części zajęć na siłowni.

Na zgrupowaniach reprezentacji przebywają:
Lindsay Rose (dołączy 17/18 czerwca)
Cezary Miszta (dołączy 22 czerwca)
Ernest Muci (dołączy 22 czerwca)
Jurgen Celhaka (dołączy 22 czerwca)
Blaž Kramer (dołączy 22 czerwca)
Filip Mladenović (dołączy 27 czerwca)
Mateusz Wieteska (dołączy 1 lipca)


Z Legii odeszli: Artur Boruc (zakończenie kariery), Richard Strebinger (rozwiązanie umowy), Tomas Pekahrt (koniec kontraktu), Szymon Włodarczyk (koniec kontraktu), Mateusz Hołownia (koniec kontraktu), Paweł Wszołek (koniec wypożyczenia), Benjamin Verbić (koniec wypożyczenia).
Wolną rękę w poszukiwaniu klubu, ale ważne kontrakty, mają Lirim Kastrati i Ihor Charatin.

SZCZEGÓŁOWY PLAN PRZYGOTOWAŃ LEGII
poniedziałek, 13 czerwca (poniedziałek)
10:30 - trening otwarty
17:00 - trening otwarty

wtorek, 14 czerwca
10:30 - trening w siłowni
17:00 - trening otwarty

środa, 15 czerwca
10:30 - trening w siłowni
17:00 - trening otwarty

czwartek, 16 czerwca
10:30 - trening otwarty
17:00 - trening otwarty

piątek, 17 czerwca
10:30 - trening w siłowni
17:00 - trening otwarty

sobota, 18 czerwca
10:30 - trening otwarty
17:00 - trening w siłowni

niedziela, 19 czerwca
17:00 - sparing: Legia Warszawa - Chojniczanka Chojnice

poniedziałek, 20 czerwca
10:30 - trening otwarty
17:00 - trening w siłowni

wtorek, 21 czerwca - dzień wolny

środa, 22 czerwca
wylot na zgrupowanie w Fieberbrunn (Austria)

piątek, 24 czerwca
17:00 - sparing: Legia Warszawa - Sepsi Sfântu Gheorghe (St. Ulrich am Pillersee)

wtorek, 28 czerwca
18:00 - sparing: Red Bull Salzburg - Legia Warszawa (Bramberg Am Wildkogel)

czwartek, 30 czerwca
powrót do Warszawy

piątek, 1 lipca
sparing

Dalsze przygotowania odbędą się w LTC.

Fotoreportaż z treningu - 50 zdjęć Woytka

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (32)

+dodaj komentarz
vadisodjidjiaofoe - 14.06.2022 / 15:17, *.petrotel.pl

https://sport.interia.pl/pilka-nozna/liga-mistrzow/news-karabach-agdam-z-azerbejdzanu-przeciwnikiem-lecha-poznan-w-p,nId,6092352

no to pograli :-)

odpowiedz
grzesiek - 14.06.2022 / 19:07, *.centertel.pl

@vadisodjidjiaofoe: przejda karabacha. Ogolnie mysle ze daleko zajdą. Lech ma dobrych agentow odppwiedziapnych za transferyno i rozwoj mlodych tez na wysokim poziomie

odpowiedz
Sarcastico. - 14.06.2022 / 14:46, *.orange.pl

Ale analfabeci na tej stronie... masakra.

odpowiedz
Biała siła - 14.06.2022 / 14:27, *.vectranet.pl

To się trener napatrzy na amatorkę ,że jemu się odechce ?

odpowiedz
Single malt - 14.06.2022 / 09:03, *.t-mobile.pl

Podobno Hładun przychodzi. Z pewnością lepszy od naszych ręczników.

odpowiedz
sochaczew444 - 14.06.2022 / 10:00, *.interkam.pl

@Single malt: Hładun chyba poziom wyzej niz Miszta,,,.alee po co go biora skoro pogonili Strebingera?!Mysle,ze to taki sam poziom bramkarzy

odpowiedz
Single malt - 14.06.2022 / 11:37, *.t-mobile.pl

@sochaczew444: No dokładnie tak.

odpowiedz
Ania z Targówka - 13.06.2022 / 23:20, *.plus.pl

Max 5 miejsce

odpowiedz
Kibic - 14.06.2022 / 01:03, *.net.pl

@Ania z Targówka: fajnie ze wierzysz w Legie. Tylko mistrzostwo !!!

odpowiedz
- 14.06.2022 / 01:28, *.plus.pl

@Kibic: ale kto to MP ma zdobyć? Obecni piłkarze? Ja wiem, nadzieja kibica umiera ostatnia.

odpowiedz
Atmosferić - 13.06.2022 / 22:39, *.orange.pl

Nawet ten jaszczur jest - kompletnie o nim zapomniałem - ciekawe kiedy ramadan i sie wykręci od treningów. Dla mnie ten gościu jest kompletnie nie poważny.

odpowiedz
!(L)! MONSTER - 13.06.2022 / 21:47, *.tpnet.pl

ZAWODNICY POLACY KOŃCZĄ SIĘ UMOWY
Bramkarze
1.Mateusz Lis
2. Filip Kurto
3. Dominik Hladun
4.Tomasz Loska
5. Mateusz Kuchta
Obrońcy
1. Jaroslaw Jach
2. Kamil Kruk
3.Marcin Flis
4.Jakub Kuzdra
5.Kacper Gach
6. Jakub Bednarczyk
Pomocnicy
1. Lukasz Poreba
2. Rafal Augustyniak
3.Tomasz Makowski
4.Grzegorz Tomasiewicz
5.Adam Radwanski
6.Michal Rakoczy
Napastnicy
1.Lukasz Teodorczyk
2. Jakub Myszor
3.Dariusz Formella
4. Szymon Fyda
MÓJ SKŁAD
............ Mateusz Lis .........
Jakub Bednarczyk .... Kamil Kruk .... Jarosław Jach ... Kacper Gach
..... Lukasz Poreba ... Rafal Augustyniak
Dariusz Formella . .... Grzegorz Tomasiewicz .... Jakub Myszor
.. ...... Szymon Fyda ........

odpowiedz
STOP ogórkizacji Legii - 13.06.2022 / 22:18, *.33.37

@!(L)! MONSTER : co to za ogóry same?

odpowiedz
:) - 14.06.2022 / 17:18, *.plus.pl

@STOP ogórkizacji Legii: Myszor akurat coś w Cracovii pograł.

odpowiedz
ZenekL3 - 13.06.2022 / 19:29, *.chello.pl

Mam nadzieję, że Arek malarz nie każe młodym być tak przywiązanymi do linii jak on sam był.

odpowiedz
SNS - 13.06.2022 / 17:55, *.onet.pl

Skład mocno nieekskluzywny...

odpowiedz
warszawiak1234 - 13.06.2022 / 17:21, *.aster.pl

Malarz niech stanie na bramce. I dopiero zaczynamy budowę zespołu. No jeszcze widzę Jozue, który potrafi grać w piłkę nożną. Reszta to dla mnie wielka niewiadoma. Chyba pierwszy raz odkąd kibicuję Legii (1973 rok), mogę śmiało powiedzieć. NIE GRAMY W SEZONIE 2022/23 o MISTRZA.

odpowiedz
grzesiek - 13.06.2022 / 16:42, *.centertel.pl

Malarz dostal propozycje trenowania bramkarzy duzo wczesniej i z niej nie skorzystal bo chcial jeszcze nakosić kase z gry. Czyz nie tak. Gdyby bylo inaczej to od razy by wzial ta posade

odpowiedz
1234 - 13.06.2022 / 18:59, *.t-mobile.pl

@grzesiek: Chciał jeszcze sezon pograć przed przejściem na sportową emeryturę. Po co szukasz dziury w całym? Skąd wiesz kto mu oferował więcej pieniędzy?

odpowiedz
Kolo - 14.06.2022 / 01:06, *.net.pl

@grzesiek: tak bo na pewno wiesz kiedy kto chciał i za ile.

odpowiedz
grzesiek - 14.06.2022 / 06:43, *.centertel.pl

@1234: on nie mowil o roku gry tylko ze bedzie gral dopoki zdrowie mu na to pozwoli i sie bedzie czuc na silach. Jakby serio kochał gre w pilke to by i w nadnarwiance gral ale to tylko biznes dla niego.

odpowiedz
Olek - 13.06.2022 / 14:38, *.chello.pl

Gdzie transfery?

odpowiedz
Szmu(L)ki - 13.06.2022 / 12:27, *.chello.pl

Fajnie mają. Dostają kilkadziesiąt tysięcy złotych, za to, że sobie przyjdą pokopać o 17 w piłeczkę. Takie nie za ciężkie te treningi... dzieci na osiedlu dłużej w wakacje grają każdego dnia...

odpowiedz
Darek - 13.06.2022 / 12:44, *.chello.pl

@Szmu(L)ki: Godzinka rano na siłowni. Godzinka po poludniu gra w dziadka i 100 tysiecy złotych miesięcznie.A po kolejnym przegranym meczu,będziemy analizować to spotkanie.
Mieć taką robotę to szóstka w lotto to przy tym pikuś.

odpowiedz
grzesiek - 13.06.2022 / 13:44, *.centertel.pl

@Darek : niestety ale wiekszosc pilkarzy zna sie z trenerami lub z kierownikami klubu i grają. Ilość mlodych zdolnych chlopakow ktora przepadla bo nie mieli znajomosci jest zatrwazajaca. Dlatego obecnie tez byle luksemburg potrafi ograc Legie

odpowiedz
Pan - 14.06.2022 / 09:47, *.centertel.pl

@Darek : To trzeba nylon trenować od dziecka i zostać połkarz a moe wylewać tu swoje frustracje o kompleksy że ja mam gorzej

odpowiedz
Darek - 14.06.2022 / 11:37, *.chello.pl

@Pan : Porównaj sobie obecne warunki do treningu i te jakie były w latach 80 gdy ja byłem dzieckiem.Dodaj do tego obecne układy menadżerskie i będziesz miał odpowiedź co w Legii robi na przykład taki Skibicki.Jakie my mieliśmy szansę na zostanie piłkarzem a jakie są obecnie przy dobrym menadżerze i układach.Dzisiaj nie musisz umieć grać w piłkę by zarabiać miliony rocznie.
Zresztą nie każdy musi zostać piłkarzem.Chodzi mi o to,że wiele osób podszywa się pod zawodowych piłkarzy i nic nie prezentując swoją osobą żyją sobie ponad stan.Gdyby mieli płacone od wyników i swoich umiejętności piłkarskich to po trenigu czy meczu zasuwali by szybciutko do pracy bo nie było by z czego rachunków zapłacić.

odpowiedz
Alan - 13.06.2022 / 12:15, *.t-mobile.pl

Legia zawsze stała dobrymi bramkarzami dlatego dla Mnie to pozycja nr.1 do wzmocnienia.

odpowiedz
Kibic - 13.06.2022 / 12:38, *.torun.pl

@Alan: Malarz będze uczył jak puszczać co mecz, więc łatwo nie będzie :D

odpowiedz
Sobo(L)ew - 13.06.2022 / 12:52, *.plus.pl

@Kibic: wypad z tąd dziadu skończy ????????????

odpowiedz
voley - 14.06.2022 / 00:17, *.chello.pl

@Sobo(L)ew: Co to jest tąd ?

odpowiedz
Odp - 14.06.2022 / 05:10, *.lunet.eu

@voley: wystarczy jak zrozumiesz resztę

odpowiedz