Kosta Runjaić - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Runjaić: Wiemy, jak chcemy grać

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Jesteśmy po pierwszym treningu po wakacjach, który miał charakter wprowadzający i rozgrzewający dla organizmów zawodników. Mamy plan na najbliższe dni, wy jako dziennikarze możecie przyjść na nasze zajęcia i zobaczyć, co robimy - powiedział po pierwszym dniu treningów nowy trener Legii Kosta Runjaić.

- Mamy sprecyzowany pomysł na to, jak chcemy grać, a przede wszystkim, jak chcemy się zaprezentować jako drużyna i Legia na boisku. Oczywiście, powinno to być związane z poziomem zawodników i ich sposobem gry, cechami indywidualnymi. Zaczynamy od podstaw, czyli ofensywa-obrona, potem przejdziemy do szczegółów: gra strefowa, przejścia, akcje, kontrataki itp. Jest wiele do zrobienia. Szkoda, że nasi krajowi zawodnicy rozpoczną przygotowania dużo później, ale nie będę narzekał i przejdziemy od razu do konkretnych tematów - dodaje szkoleniowiec.



Niemiec zapytany o wrażenia po pierwszym treningu odpowiedział:
- Dobrze, dziękuję, że pytacie. Ale najważniejsze jest to, że nasi chłopcy wyglądają na wypoczętych, skoncentrowanych i zmotywowanych. Po przerwie przyjechali w dobrym nastroju i z odpowiednim nastawieniem. W niedzielę przed testami odbyliśmy pierwsze spotkanie z kadrą i zawodnikami, mogliśmy uścisnąć wszystkim dłonie i wyjaśnić nasz sposób pracy. Zaczniemy tak, jak zwykle zaczynam przed sezonem - od jasnych instrukcji, krótkich kluczowych komunikatów i precyzyjnych wymagań dotyczących tego, czego oczekujemy na boisku i poza nim.

- Maik Nawrocki podczas urlopu miał koronawirusa, więc potrzebuje jeszcze kilku dni by wrócić do treningu z drużyną. Po powrocie do zdrowia najpierw czekały go obowiązkowe badania lekarskie pod kontrolną naszego sztabu. Może rozpocząć treningi, ale najpierw czeka go kilka dni indywidualnej pracy z naszymi trenerami przygotowania fizycznego, aby dojść do formy i być w 100% gotowym do treningu na boisku. Maik był z drużyną w pierwszej części treningu w budynku - poinformował Runjaić.

W tej chwili z drużyną trenuje dwóch nominalnych skrzydłowych - Lirim Kastrati i Kacper Skibicki. Na tych pozycjach potrzebne są więc jak najszybsze wzmocnienia.
- Pracujemy nad kilkoma kwestiami. W naszej obecnej sytuacji potrzebna jest cierpliwość i „dobre oko”. Wiecie, że jesteśmy dopiero na początku okienka transferowego, prawda? Nie będziemy podejmować żadnych decyzji pod presją czasu i nie będziemy podejmować ich bez sensu, a decyzje te muszą mieścić się w ramach naszych możliwości. Przede wszystkim ważne jest, aby każdy transfer odpowiednio wzmacniał nasz obecny skład. Niektórzy zawodnicy wciąż grają w Lidze Narodów, więc ten proces może trochę potrwać.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (23)

+dodaj komentarz
artic - 18.06.2022 / 17:44, *.t-mobile.pl

Wez gosciu jez.Polskiego sie naucz wreszcie i wywiady poprosimy w naszym jezyku dzis twoj rodak bramkarz Vive,- Łomza Kielce Wolff wlasnie udzielił po meczu wywiadu w jez.Polskim na antenie eurosport Kostja leniu do nauki!!

odpowiedz
Kradziej Pudel vel gołodupiec - 17.06.2022 / 18:52, *.net.pl

Dajmy im wszystkim szanse a rozliczymy ich po pierwszych 10 spotkaniach i okaże się czy jest jakiś progres czy regres czy mamy drużynę czy zbieraninę ogórków ... Myślę że jeśli Kosta nie poukłada tego pierdzielnika to tylko trener z Argentyny gdzie jak ktoś napisał piłkę i Boga kochają!!!

odpowiedz
Anty Kosta - 16.06.2022 / 12:48, *.plus.pl

Jak na razie wiemy że będzie bronił młodzieżowiec - tak dyrektor uznał :D pytanie co na to Runjaic i nowy trener GK Malarz? Konsultowane to było z nimi ?

odpowiedz
Tutti Frutti - 15.06.2022 / 17:49, *.plus.pl

Za Leśnego były sukcesy i bogactwo. Za Kudłatego jest żenada i nędza. Quo vadis Legio?

odpowiedz
TOXI - 15.06.2022 / 18:38, *.net.pl

@Tutti Frutti: Za Leśnego to było bogactwo, bo nie chciał odejść z pustymi rękami. Wydoił Legię jak tylko mógł. Nie to żebym bronił Mioduskiego, ale Leśny wcale takim ideałem nie był jak to go większość wychwala.

odpowiedz
Lord Arklon - 16.06.2022 / 10:21, *.mm.pl

@TOXI: Dokładnie tak. Legii kibicuję od 86roku i wiele sezonów za mną. Faktycznie ten sezon był kiepski ale nie może być wiecznie różowo. Jeśli chodzi o Mioduskiego to szlag mnie trafia ,że tak często w ostatnim czasie dochodziło do zmian szkoleniowca. Brak stabilizacji,nowy trener,nowi zawodnicy. Trener potrzebuje czasu i zaufania ze strony zarządu.

odpowiedz
Warszawiak1234 - 16.06.2022 / 13:34, *.aster.pl

@Tutti Frutti: no prosze Cie.......dwoch sliskich kolezkow wydoilo Legie na kilkadziesiat baniek, a Ty piszesz takie bzdury.

odpowiedz
Yaro - 17.06.2022 / 12:07, *.centertel.pl

@Tutti Frutti: Było bogactwo ...na kredyt. Została wydrenowana kasa.

odpowiedz
R1958 - 15.06.2022 / 14:45, *.t-mobile.pl

Chcieć a much to dwa odległe bieguny

odpowiedz
Wiedza - 15.06.2022 / 13:04, *.netdrive.pl

Jak grać to wie połowa trenerów ale jak się ma prezia pochodzenia raczej poznańskiego to na grillu nie smażymy karkówki i kurczaka tylko kartofle.

odpowiedz
Dzidek - 15.06.2022 / 07:33, *.play-internet.pl

Ciekawe czy Kosta się rozpakował? Nie wyjdą mu pierwsze mecze, to on wyjdzie. To odkrywcze, że już wiedzą jak chcą grać. Futbol polega na tym, że gra się do przodu. Wygrywa bowiem ten kto więcej strzeli. Nie wiem, może coś się zmieniło, skoro Kosta tak nowatorsko się wypowiedział.

odpowiedz
TOXI - 15.06.2022 / 18:43, *.net.pl

@Dzidek: Jego mina na tym treningu chciałaby powiedzieć "Gdzie ja k***a trafiłem i co to za kopacze są?"

odpowiedz
Anty Kosta - 14.06.2022 / 17:21, *.plus.pl

A wiecie już KIM chcecie grać????

odpowiedz
Wolfik - 14.06.2022 / 23:11, *.mm.pl

@Anty Kosta: Sądząc po plotkach transferowych, chyba nie bardzo.

odpowiedz
exsa - 14.06.2022 / 13:59, *.tpnet.pl

Co sie dzieje z M.Baku ?

odpowiedz
Kolega po szalu - 14.06.2022 / 17:23, *.plus.pl

@exsa: K.ur.wa !!! właśnie to że czekamy na jakiegoś baku jak na zbawienie pokazuje jak nisko upadł już ten klub.

odpowiedz
Bareja wiecznie zywy - 14.06.2022 / 17:29, *.plus.pl

@exsa: w jakich my czasach żyjemy że o byle jakiegos gościa co parę meczów niezłych zagrał w Warcie Poznań musimy się starać jak o jakiegoś gwiazdora a on z braku innych opcji z łaski do nas może przyjdzie?

odpowiedz
Darek - 14.06.2022 / 12:03, *.chello.pl

Trener powiedział,mamy dwóch skrzydłowych Kastrati i Skibicki.
Czyli tak naprawdę nie mamy nikogo.

odpowiedz
:) - 14.06.2022 / 17:26, *.plus.pl

@Darek : nie powiedział że mamy tylko że TRENUJĄ z zespolem czyli de facto jakby nie było skrzydłowych w ogóle :)

odpowiedz
Po(L)ubiony - 14.06.2022 / 09:49, *.aster.pl

"Wiemy jak chcemy grać" - dobra, ale nie mamy kim grać.

odpowiedz
Lupus - 14.06.2022 / 11:41, *.centertel.pl

@Po(L)ubiony: Ale wiemy , że nie możemy nikogo kupić ani tym bardziej namówić do gry w Legii

odpowiedz
Dżonny - 14.06.2022 / 09:18, *.t-mobile.pl

krótko mówiąc "pieniędzy nie ma i nie będzie"

odpowiedz
FC_ŻYRARDÓW - 14.06.2022 / 12:38, *.4.114

@Dżonny: Piniędzy :)

odpowiedz