fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Trening: Zacięta rywalizacja

Woytek, źródło: Legionisci.com

Piątek, podobnie jak poprzednie dni, stał pod znakiem dwóch jednostek treningowych. Poranne zajęcia odbyły się w siłowni, a popołudniowe na boisku. Nie uczestniczył w nich Bartosz Kapustka, który zgodnie z założeniami ma nieco mniejsze obciążenia. Ponadto zabrakło Mattiasa Johanssona, Joela Abu Hanny i Gabriela Kobylaka. Ten ostatni został wypożyczony do Radomiaka Radom.

Fotoreportaż z treningu - 37 zdjęć Woytka



Trening trwał niecałe 90 minut, ale był bardzo urozmaicony. W zasadzie za każdym razem podczas rozgrzewki sztab szkoleniowy wymyśla ćwiczenia, które wprowadzają elementy rywalizacji i uśmiechu - nie inaczej było w piątek. Najciekawsza była jednak rywalizacja polegająca na przeprowadzaniu ataków dwóch na jednego + bramkarz. Atakujący po oddaniu strzału musieli natychmiast przemieścić się w stronę drugiej bramki i wcielić w rolę obrońców, bo momentalnie atak rozpoczynała trójka przeciwników. Nie zabrakło emocji. Z dobrej strony pokazał się Josue, który brylował nie tylko w ataku, ale także w defensywie. Nieźle w pierwszych dniach prezentuje się także Jasur Yaxshiboyev. Żadna z ekip nie chciała dać za wygraną, więc losy rywalizacji rozstrzygnęła dogrywka, a w niej lepsi okazali się "Żółci", którzy radośnie celebrowali zwycięstwo, co możecie obejrzeć na poniższych zdjęciach.

W trakcie treningu był także czas na zagadnienia taktyczne. Aleksandar Rogić pracował z obrońcami na jednej połowie, a gracze ofensywni mieli zajęcia strzeleckie.

W sobotę kolejny dzień pracy, a w niedzielę o godz. 17 odbędzie się pierwszy sparing - rywalem Legii będzie Chojniczanka Chojnice.

Fotoreportaż z treningu - 37 zdjęć Woytka

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (20)

+dodaj komentarz
(L) uz - 19.06.2022 / 13:59, *.inetia.pl

Ja tam sobie myślę że sztab trenerski już może sobie przygotowywać gotowce o " wyciąganiu wniosków" . Kopacze niech zajmują się swoimi pierdołami typu nowy tatuaż, fryz, któryś pewnie kupi nową bryczkę - to obejrzą, któryś przyprowadzi nową laskę - to obejrzą, a piłka to chyba zbyt wysoko ustawiona poprzeczka. W tym czasie jak ekipa dobrze się bawi, trenerzy mogą sobie przygotować lekko różniące się teksty ( żeby nie było zarzutu że ciągle takie same) na pomeczowe konferencje. Będzie jak znalazł i nie trzeba będzie kombinować pod presją dziennikarzy. Tematy bazowe proponuję takie- będziemy analizować sytuację, wyciągniemy wnioski z tej porażki, przeciwnik okazał wyjątkową determinację, nastawili się wyjątkowo na Legię, mamy szpital w drużynie, sprawdzaliśmy nowe ustawienie, bo wprowadzamy młodych ( sztuk jeden) do drużyny, warunki pogodowe były fatalne ( tylko dla nas rzecz jasna) , sędzia był stronniczy ( wyjątkowo nas ciemny typ nie lubi ) i tak można by długo wymieniać. Ciekawe czy chociaż na konferencjach pomeczowych nas zaskoczą jakimś nowym powodem przegranej? Widzę że wyszedł wpis trochę pesymistyczny, ale prawdę mówiąc na tą chwilę nie widzę światełka w tunelu.

odpowiedz
SEBO(L) - 19.06.2022 / 12:07, *.centertel.pl

Zapamiętajmy te uśmiechnięte twarze w trakcie treningu, zapamiętajmy (już niedługo w wywiadach) te opowieści/zapewnienia o dobrej/wspaniałej atmosferze,rosnącej formie,czekaniu na nowy sezon... A potem inauguracja z Koroną,i "czucie w nogach przygotowań,rywal zaskakujący determinacją,i wyciąganie wniosków na przyszłe mecze po przegranej inauguracji."
CAŁOROCZNY WAKACYJNY KLUB SENIORA LEGIA MA SIĘ DOBRZE!
Sezon ch.ja grali,wstydu,ku.wa,narobili,i jeszcze uśmieszki sobie robią. W tym sezonie mniej grania - raz na tydzień,120 - 150 tysiączków na miesiąc wpada,i Kanada! Tu trzeba, ku.wa wymagać roboty na treningach,a nie liczyć na odzyskanie mistrzostwa.

odpowiedz
Darek - 19.06.2022 / 11:49, *.t-mobile.pl

Fajny tytuł. Zacięta rywalizacja. Między tymi co nic nie znaczyli w poprzednim sezonie.W tym też nie będą nic znaczyć bo przecież w miesiąc nie nauczą się grać w piłkę. Ale atmosfera jest, humor dopisuje. Jest czas na wygłupy. To najważniejsze.

odpowiedz
Dezerter - 18.06.2022 / 17:46, *.t-mobile.pl

Claudio Alfonso Gonzales De Palma ma zostać nowym graczem Legii.

odpowiedz
gazza - 19.06.2022 / 10:08, *.inetia.pl

@Dezerter: alfonso hahahaha De palma ?
To ten znany piłkarz z klubu Fiutti Di Marakesz Campanionni ???

odpowiedz
ZenekL3 - 19.06.2022 / 11:41, *.chello.pl

@gazza: Palma nie dla Legii. Za mało pieniędzy na Palmę nie będzie nawet Pelargonii.

odpowiedz
Legion - 18.06.2022 / 16:31, *.chello.pl

Skibicki jak zawsze gwiazdorek na zdjęciach i filmikach, tylko na meczu jest największą parówą, która nie nadaje się do niczego. Co ten chłopiec jeszcze robi w Legii...

odpowiedz
Krzychu (L) - 18.06.2022 / 15:34, *.239.159

Abu Hanna znowu ściemnia. Co za leser. Wywalić go na zbity pysk.

odpowiedz
Sebo(L) - 18.06.2022 / 10:18, *.vectranet.pl

Śmiało można rzec,że Yaxshiboyev jest nowym nabytkiem Legii.Pierwszy jego pobyt w Warszawie to w zasadzie nieistotny epizod.Nic nie można przecież powiedzieć o jego umiejętnościach piłkarskich po kilku minutach gry.Może drugie podejście będzie bardziej udane...Jeśli zaś do składu wróci w pełnej dyspozycji Kapustka to zaczyna to wszystko wyglądać znacznie ciekawiej niż poprzedni sezon.Oby Runjaić to wszystko umiejętnie poukładał tak jak potrafił to zrobić w Pogoni.

odpowiedz
Kibic - 18.06.2022 / 15:03, *.164.5

@Sebo(L): jak by wszyscy których mamy osiągneli szczyt formy i Kramer będzie strzelał a Josue nie odejdzie to będzie niezła drużyna i odzyskamy Mistrza

odpowiedz
Sebo(L) - 18.06.2022 / 20:42, *.vectranet.pl

@Kibic: dokładnie tak!

odpowiedz
gazza - 18.06.2022 / 07:41, *.inetia.pl

Czy tylko ja nie znam większości piłkarzy ze zdjęć...no może połowę...

odpowiedz
Ju(L)ius - 18.06.2022 / 08:36, *.vectranet.pl

@gazza: Nieeee... Jeszcze paru innych ignorantów, pozorantów i kibiców sukcesu też...

odpowiedz
tommy - 18.06.2022 / 14:49, *.toneticgroup.pl

@gazza: ja to samo. A co się dziwić jak rotacja większą niż w call center

odpowiedz
Jasur do turbokozaka - 18.06.2022 / 06:41, *.plus.pl

Może ten jasur w końcu pokaże na co go stać bo gość co strzela Realowi nie może być aż takim ogórem chyba...

odpowiedz
Byniu - 18.06.2022 / 07:54, *.vectranet.pl

@Jasur do turbokozaka: Jak grał, a nie grał zbyt wiele to pokazywał ,że ma technikę i pojęcie. Trzeba zasymilować chłopka z zespołem i wtedy jest szansa ,że coś z tego będzie. Miał bardzo dobre okresy w azjatyckiej LM i w białorusi

odpowiedz
Brzeg opolski - 18.06.2022 / 01:27, *.33.182

Jasur jak nie chcial juz grac w Legii nagle juz chce i sie pokazuje.. Oby to wszystko wypalilo i oby Josue chcial u nas zostac.. Pzdr bracia i siostry z Brzegu opolskiego 19(L)16

odpowiedz
Kibic - 17.06.2022 / 22:53, *.164.5

Fajnie że jest dobra atmosfera, oby treningi przyniosły efekt, i żebyśmy byli zespołem a nie, jak to było za czasów Emreliego że grali pod siebie, w tym sezonie Legia musi wrócić tam gdzie jej miejsce, Legia Mistrz!

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 17.06.2022 / 22:06, *.play-internet.pl

Takie ćwiczenia, ze zmianą ataku na obronę to miałem grając w kosza już dawno temu, bardzo fajnie, że coś takiego wprowadzili też u piłkarzy. Jeszcze jedna zasada by się naszym przydała, aby nie podawać do kolegi gdy istnieje możliwość przejęcia piłki przez przeciwnika.

odpowiedz
Kostek - 18.06.2022 / 11:58, *.t-mobile.pl

@PiotrŻo(L)iborz: Nie wszystko na raz, bo nie zapamiętają...

odpowiedz