Maja Biernacka (z prawej) podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Barcelonie

Pięciobój

Srebrny medal Biernackiej na MME

Pięcioboistka Legii Warszawa, Maja Biernacka zdobyła srebrny medal w drużynie (wraz z Ewą Pydyszewską i Adrianną Kapałą) na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, które odbywają się w Barcelonie. Indywidualnie Maja zajęła 14. miejsce w finale, do którego nie awansowała druga z legionistek - Michalina Wierzba, która zajęła miejsce 15. w grupie A w półfinale.

Michalina w kwalifikacjach uzyskała 197 punktów w szermierce (13. wynik), 2:28.40 min. w pływaniu i do biegu ze strzelaniem przystępowała z pozycji 14., ale nie zdołała odrobić strat i awansować do czołowej osiemnastki.

Maja w serii finałowej uzyskała drugi najlepszy wynik w pływaniu - 2:17.56 min. (w kwalifikacjach uzyskała 2:17.65 min.) W szermierce zdobyła 220 punktów (12. wynik), a w jeździe konnej zaliczyła bezbłędny przejazd. Spadek w klasyfikacji końcowej na miejsce 14. spowodowany był błędami na strzelnicy.