Jacek Zieliński i Marek Śledź - fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com
REKLAMA

Oficjalnie

Marek Śledź dyrektorem Akademii Piłkarskiej Legii

źródło: Legia Warszawa

Marek Śledź został dyrektorem Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa. Podpisał trzyletni kontrakt z możliwością przedłużenia. Przez ostatnie pięć lat pełnił funkcję dyrektora Akademii Rakowa Częstochowa. Wcześniej był odpowiedzialny za proces szkolenia w Miedzi Legnica (2016-2017), Radomiaku Radom (2015-2016) i Lechu Poznań (2012-2015). Jest współzałożycielem partnerskiego klubu Akademii Legii SEMP Ursynów. Jako dyrektor Akademii Legii będzie odpowiadał wraz z zespołem za metodologię treningów dla różnych grup wiekowych, dobór kadry trenerskiej, kwestie transferowe i rozwój instytucjonalny Akademii Legii.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (18)

+dodaj komentarz
znajca - 04.07.2022 / 06:49, *.com.pl

Dawano, dawno temu w odległej galaktyce... graliśmy w jednej drużynie. Wielkim talentem piłkarskim nie był (choć przy mnie mógł śmiało uchodzić za wirtuoza). Jednakże cały jego świat od zawsze kręcił się wokół futbolu. Do dziś pamiętam jak w czasach, kiedy zakup podstawowych produktów spożywczych graniczył z cudem, on wyczarował mi parę lanek Patricka, bo moje stare polsporty rozleciały się. Parę lat temu widzieliśmy się przelotem, Marek pracował już wtedy w Poznaniu. Powiem tak: ten człowiek żyje piłką i jeżeli jest w połowie tak dobrym trenerem jakim jest fanatykiem futbolu, to zapewne poradzi sobie w Akademii. Powodzenia Marku! Zdrowia życzę!

odpowiedz
nadzieja - 03.07.2022 / 23:32, *.plus.pl

Śledź to fachowiec pełną gębą i mam nadzieję, że szybko zobaczy jakie zależności panują w akademii i kogo na siłę chce zrobić się piłkarzami !
Ciekawe czy Urbana szkodnika będą długo trzymać ?

odpowiedz
Fan - 03.07.2022 / 14:16, *.plus.pl

1. Trochę klubów już zwiedził, w niejednej akademii był ale tylko w Amice dłuższy czas akurat gdy mieli wysyp talentów więc ciężko powiedzieć czy to dobrze. 2. Oprócz Amiki to nie kojarzę jakichś talentów co ich wypromował w poprzednich klubach. 3. może to taki chwyt PR że nie udało się z Papszunem to chociaż im dyrektora akademii poprowadziliśmy hehe

odpowiedz
krislegia - 03.07.2022 / 06:55, *.centertel.pl

57 z kolej dyr Akademii a wychodzą z niej takie Kacperki i Rosołki ze o reszcie mizerii nie wspomnę

moze lepiej w trenerów zainwestować ?

odpowiedz
(L)eve(L)64 - 03.07.2022 / 01:47, *.cyfrowypolsat.pl

Zmiana goni zmianę.
Już nie ogarniam tej kuwety.

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 02.07.2022 / 22:49, *.play-internet.pl

Tak z ciekawości zupełnie, sprawdziłem ilu wychowanków ma w kadrze pierwszego zespołu Raków . JEDNEGO i to dodatkowo jest 3 bramkarz. Potem sprawdziłem jak radziły sobie flagowe drużyny akademii Rakowa i tak U-19 skończyło rozgrywki na 11 MIEJSCU CLJ, natomiast U- 17 zajęła drugie miejsce co nie pozwoliło im włączyć się w walkę o mistrzostwo Polski. Także tego jedzie mi tu trochę Śledziem...

odpowiedz
Rakki - 02.07.2022 / 21:00, *.orange.pl

Nieźle przepita morda.
Oby tylko nie był to kolejny darmozjad który przychodzi do Legii byleby dobrze zarobić ale się nienarobic.

odpowiedz
STARA (L) - 02.07.2022 / 21:13, *.play-internet.pl

@Rakki: Nie oceniej, jeżeli kogoś nie znasz

odpowiedz
Jurek - 02.07.2022 / 18:46, *.tropolys.de

Raków jest przeciwny przepisowi o młodzieżowcu więc chyba szkolenie nie przynosi u nich zadowalających rezultatów?
Skąd ten entuzjazm po zatrudnieniu pana Śledzia, który dotychczas za szkolenie młodzieży w Rakowie był odpowiedzialny?

odpowiedz
Semp Ursynów - 02.07.2022 / 23:04, *.plus.pl

@Jurek: A może stąd, że ludzie związani z Sempem poznali tego człowieka jako świetnego fachowca od szkolenia młodzieży.

odpowiedz
Pab(L)o Loża - 03.07.2022 / 11:15, *.centertel.pl

@Semp Ursynów: a ilu wychowanków Sempa gra w extraklasie? Ilu poszło za granicę? Jakieś nazwiska? Serio pytam.
Bo np. Warszawianka miała Lewego co nie świadczy o doskonałym szkoleniu tylko o diamencxie.jakim jest Lewy

odpowiedz
(L) - 03.07.2022 / 13:11, *.chello.pl

@Pab(L)o Loża: nie Warszawianka, tylko Varsovia

odpowiedz
dejne3 - 02.07.2022 / 13:39, *.199.66

Pani Marku , trzeba co niektórym przemówić do rozumu ,Akademia Legii jakoś w dziwny sposób tyle ma grup młodzieżowych , a do pierwszego zespołu nikt od dłuższego czasu nie może się przebić

odpowiedz
Kibic - 02.07.2022 / 13:18, *.plus.pl

Witamy w Legii powodzenia !!

odpowiedz
Gabriel - 02.07.2022 / 12:41, *.plus.pl

A o Macanie Bacu cały czas ani słowa.
Ch***j z waszymi info.

odpowiedz
Kamień - 02.07.2022 / 14:13, *.chello.pl

@Gabriel : A po co mają pisać o jakimś macaniu? Naucz się pisać prawidłowo to może ktoś ci kiedyś odpowie

odpowiedz
Janinho - 02.07.2022 / 15:26, *.t-mobile.pl

@Gabriel : na Legia.net piszą, że w sobotę (dzisiaj) mają go podpisać. Podobno Turasy wstrzymywały transakcję

odpowiedz
Jurek - 02.07.2022 / 18:49, *.tropolys.de

@Kamień: wielu osobników uwielbia macanie.
Czynność ta może dostarczać niezapomnianych wrażeń.
Oczywiście przy odpowiednim wyborze macanego obiektu.

odpowiedz