Od lewej: Małgorzata Karbownik, Maja Marcinkowska, Pola Wolska i Maja Biernacka

Pięciobój

Wolska złotą medalistką ME U-19 w sztafecie

W Krakowie rozgrywane są Mistrzostwa Europy do lat 19 w pięcioboju nowoczesnym. W rywalizacji sztafet, trzy zawodniczki Legii zajęły miejsca medalowe, ale ze względów regulaminowych, medal zawisł na szyi tylko jednej z nich... Złoto wywalczyła Pola Wolska, która startowała w parze z Mają Marcinkowską. Trzecie miejsce, niestety bez brązowych medali, zajęły dwie legionistki - Maja Biernacka oraz Małgorzata Karbownik.

Pola Wolska świetnie spisała się w biegu ze strzelaniem, który rozgrywany był w strugach deszczu. Jeszcze lepiej na strzelnicy poradziła sobie Marcinkowska i Polki o cztery sekundy wyprzedziły drugie na mecie Szwajcarki.

Jako trzecie, po równie udanym występie finiszowały Małgorzata Karbownik i Maja Biernacka. Niestety zgodnie regulaminem, tylko jedna ze sztafet z danego kraju mogła stanąć na podium. Brązowy medal zdobył więc czwarty team na mecie wyścigu - Francja.