Igor Radomyski ze srebrnym medalem ME U-17 w drużynie - fot. pentathlon.org.pl
REKLAMA

Pięciobój

Cztery medale legionistów na ME U-17 i U-19

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Trzy medale zdobyli pięcioboiści Legii podczas kolejnego dnia mistrzostw Europy, które odbywają się w Krakowie. W rywalizacji mężczyzn do lat 17, Igor Radomyski w konkursie indywidualnym zajął miejsce ósme. Nasz zawodnik, wraz z Bartoszem Szmytkem, Krystianem Trepczykiem i Adamem Machajem zdobył srebrny medal w drużynie (U-17). Mistrzostwo Europy U-17 zdobyli Francuzi, brązowy medal - Węgrzy. Igor w pływaniu uzyskał trzeci najlepszy wynik w pływaniu - 2:00.48 min.

Również srebrny medal na ME U-19 w rywalizacji sztafet mieszanych wywalczyła Małgorzata Karbownik z Legii, która startowała w parze z Michałem Jabłońskim. Po bardzo dobrym występie w pływaniu - 1:54.83 min. na dystansie 2x100 metrów stylem dowolnym, a także najlepszym wyniku w szermierce (32 wygrane, 244 pkt.), Polacy mieli aż 15-sekundową przewagę nad Czechami przed finałowym laser run. Skuteczna na strzelnicy Małgorzata Karbownik, zdołała utrzymać wysoką lokatę Polaków na swojej zmianie, ale Stepan Surma wyprzedził Jabłońskiego podczas dwóch kolejnych rund na strzelnicy i to Czesi zdobyli złoto.

W konkursie indywidualnym kobiet do lat 17, świetnie spisała się Hanna Jakubowska. Legionistka zakończyła rywalizację na miejscu czwartym, a do brązowego medalu Mistrzostw Europy zabrakło jej... sekundy. Jakubowska uzyskała najlepszy wynik w pływaniu (2:13.89 min.) i miała sekundę przewagi przed laser runem nad Węgierką, Csenge Kiss. Początek łączonej konkurencji był bardzo dobry w wykonaniu legionistki, ale nieco wolniejsze trzecie strzelanie umożliwiło jej wyralkom na odrobienie strat. Problemy z zaliczeniem ostatniego strzału, kosztowały naszą reprezentantkę sporo czasu i utratę pozycji medalowej.

Druga z legionistek, Katarzyna Dębska zakończyła zawody na miejscu siódmym. Dębska i Jakubowska, wraz z Zuzanną Gradoń, wywalczyły srebrny medal w klasyfikacji drużynowej U-17. Polki uzyskały dokładnie taki sam wynik jak reprezentantki Wielkiej Brytanii (2440 punktów), ale ich czasy osiągnięte podczas laser run, okazały się lepsze niż wyniki Brytyjek.

Do finału turnieju indywidualnego U-17 nie awansowała Hanna Matusik, która w kwalifikacjach zajęła 19. miejsce w grupie A.

Wyniki legionistów na ME:
ME U-17: 8. Igor Radomyski
ME U-17: 4. Hanna Jakubowska, 7. Katarzyna Dębska
ME U-17 (drużynowo): 2. Igor Radomyski, Bartosz Szmytke, Krystian Trepczyk, Adam Machaj
ME U-17 (drużynowo): 2. Hanna Jakubowska, Katarzyna Dębska, Zuzanna Gradoń
ME U-19 (sztafety mieszane): 2. Małgorzata Karbownik, Michał Jabłoński
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.