Kosta Runjaić - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja

Runjaić: Jeden punkt to nie tak źle

Mishka, źródło: Legionisci.com

Kosa Runjaić (trener Legii): Na początku chciałbym bardzo podziękować naszym fanom, którzy wspierali nas od początku do końca. To było świetne uczucie. Mecze w Kielcach zawsze są ciężkie, ale byliśmy bliscy zwycięstwa. Niestety, nie udało się.



Spodziewaliśmy się wyrównanego meczu, było wiele pojedynków. Zdobyliśmy bramkę, która nie została uznana, potem strzeliliśmy gola, a następnie straciliśmy w złym momencie, kiedy graliśmy w osłabieniu. Chłopaki walczyli dzielnie do końca. Jestem dumny z tego, jak zachowywali się na boisku. Zachowywali się tak, jak tego oczekujemy jako zespół, to chcemy oglądać. Były pewne braki, musimy nad nimi pracować.

Nie mogę oczywiście być całkowicie zadowolony po tym meczu, bo naszą ambicją było wygrać. Jest wiele przestrzeni na poprawę tego jak gramy. Zaczęliśmy już nad tym pracować. 1 punkt w pierwszym, wyjazdowym meczu to nie tak źle. Grałem tu kilka razy, zawsze było dużo walki i pojedynków, nie było łatwo.

Maik Nawrocki nie czuje się dobrze. Ma uraz głowy, zawroty. Zobaczymy, jak sytuacja się rozwinie.

Nie będę komentował teraz żółtych kartek Mateusza Wieteski. Obejrzymy ten mecz, dokonamy analizy i porozmawiamy o tym wewnątrz drużyny, co należy poprawić i jak.

Niestety, Blaz Kramer ma problemy zdrowotne i nie jest gotowy w 100% do gry. Zdecydowaliśmy, że zostanie w domu. Szukamy jeszcze jednego napastnika.

SONDAJak oceniasz pracę Kosty Runjaicia na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (53)

+dodaj komentarz
Atmosferović - 18.07.2022 / 11:24, *.plus.pl

Widzę że zmiany trenerskie nie pomogły ani nam ani Pogoni. Tamci ledwie uciulali zwycięstwo z Widzewem i przegrali na Islandii a my remis z Koroną.

odpowiedz
Warszawiak 1234 - 18.07.2022 / 07:08, *.168.198

Sonda po jednym meczu. Dalem na zachete 'bardzo dobrze' :) myslicie ze pomoze??

odpowiedz
Wie(L) un - 17.07.2022 / 22:23, *.18.56

Sonda z oceną trenera beznadziejna po 1 meczu? Nie za wcześnie na takie cos

odpowiedz
edd85 - 17.07.2022 / 22:31, *.mm.pl

@Wie(L) un: pod warunkiem że ocenę będzie można wystawiać co kolejkę to można ciekawą analizę zrobić, było coś takiego przed Bodo rok temu o awans i widać jak się nastroje zmieniały.

odpowiedz
robert60 - 17.07.2022 / 20:12, *.t-mobile.pl

Nie rozumiem części komentarzy.
Mamy zespół złożony ze średniaków, a oczekujemy że będzie grał jak za najlepszych czasów, gdy Legia była poza zasięgiem rywali. Nie mamy dzisiaj Nikolica ani Vadisa Odjidji i im podobnych...
Oczywiście można marzyć. Ale jeden punkt, grając w dziesiątkę pół godziny, takim składem, z takim trenerem, to fura szczęścia.
Może nie będzie tak źle jak w zeszłym sezonie, ale miejsce w trójce to już i tak byłby sukces.
Kilka (oby tylko) chudych lat przed nami. I tak jest prawda. Zmienić to może albo zmiana właściciela albo sensowna praca z młodzieżą (to oczywiście długa perspektywa, bo dotychczasowe efekty są żałosne).

odpowiedz
WWL - 17.07.2022 / 10:46, *.chello.pl

Miałem nadzieję że za flaczki,tzn za rosołka wejdzie Cabana.
Niestety nasz niemiec który rozgrzewał się w przerwie nie wszedł na boisko

odpowiedz
arek - 17.07.2022 / 10:42, *.chello.pl

zobaczyliśmy starą Legii I starą grę. Z nowych zagrał tylko Pich i nic nie wniósł

odpowiedz
Bartek - 17.07.2022 / 10:39, *.skylogicnet.com

Rosołek to powinien być podawany na niedzielne obiady a nie sobotnie mecze. To jest jakaś chamska próba wypromowania piłkarza i wpłynięcia na jego wartość $.

odpowiedz
WWL - 17.07.2022 / 10:43, *.chello.pl

@Bartek:

Zgadzam się.
Powinien odejść razem ze Skibickim i talentem Sliszem w siną dal

odpowiedz
Sss - 17.07.2022 / 13:26, *.172.43

@WWL:ale kto ich kupi, jak widać że nie potrafią piłki prosto kopnąć?

odpowiedz
Darek - 17.07.2022 / 10:31, *.chello.pl

Dziwię się,że trener nie zareagował na beznadziejną grę Rosołka.Trzymanie go cały mecz na boisku to było świadome osłabienie drużyny.Ściągnęli tego Kramera i już kolo połamany.Bez napastnika przystąpić do rozgrywek to mistrzostwo świata.
Niech trener powie co robili przed sezonem (poza karaoke o którym wszyscy wiemy) bo drużyna przebiegła tylko 100 kilometrów.To wychodzi po 7 kilometrów na każdego grajka.Jaja sobie robicie?

odpowiedz
gazza - 17.07.2022 / 09:35, *.inetia.pl

Jeśli patrząc na to że graliśmy w dziesięciu a właściwie to w dziewięciu to jest to sukces bo jak nazwać grę Rosołka czy Slisza jak nie osłabianie zespołu ???
Dwie zmiany w składzie i będzie widać różnicę na boisku !

odpowiedz
grzesiek - 17.07.2022 / 07:24, *.centertel.pl

Zazwyczaj poczatki sezonu nie rozpoczynaly sie od zwyciestwa. Kolejne mecze zweryfikują tego runjaca. Jeślj bedzie przegrywac to Vuko tylko czeka na to

odpowiedz
Lemon - 17.07.2022 / 06:48, *.centertel.pl

Tak naprawdę to w Kielcach nie zdobyliśmy puntu. My tam straciliśmy DWA. Zaczyna się degrengolada znana z poprzedniego sezonu.

odpowiedz
W(L) - 17.07.2022 / 06:43, *.chello.pl

Jeden punkt nie jest źle,co on bredzi to jest,grali w dziewiątkę tracąc bramkę czemu żaden wirtuoz nie wybił piłki w trybuny by dokonać zmiany jak długo Rosołek i Slisz w pierwszym składzie gdzie były zmiany zmiany a Wieteska prawdziwy "capitani"........

odpowiedz
arek - 17.07.2022 / 12:17, *.centertel.pl

@W(L):
bo piłka była przez ten cały czas przy nogach piłkarzy Korony "wirtuozie"

odpowiedz
Po(L)ubiony - 17.07.2022 / 06:36, *.aster.pl

Mam wrażenie, że zleciało się tu sporo pyr i odreagowują łomot od Stali. No i tych z k6, też nie braknie.

odpowiedz
Sarcastico. - 17.07.2022 / 05:24, *.orange.pl

Kochani. Ten tytuł. Oto obraz upadku naszego klubu. I na dodatek ukraińskie kluby grają i będą grać przy łazienkowskiej, przed ukraińską publicznością. Jakieś pytania? A wy dalej się tym gównem ekscytujcie....

odpowiedz
Sarcastico. - 17.07.2022 / 02:42, *.orange.pl

Ohoooo... już widać, że zarząd znalazł odpowiedniego człeka, na odpowiednie miejsce. Jak obstawiacie Rodacy? Kosta dotrwa do grudnia?

odpowiedz
grzesiek - 17.07.2022 / 06:40, *.centertel.pl

@Sarcastico. : Nie. Do pazdziernika gdzies

odpowiedz
(L) eon - 17.07.2022 / 00:58, *.inetia.pl

Po pierwszym meczu trenera nie mam zamiaru oceniać, szczególnie gdy na forum robi to tak wielu ekspertów, na pewno wybitnych, Z tej wypowiedzi to mnie zastanawia inny fakt , co powiedział o Nawrockim i Kramerze. Że niby mają jakieś bardziej długotrwałe defekty? To ja muszę jeździć ze swoją bryką na przeglądy techniczne , a ich przed podpisaniem kontraktów nie badają ? Czy jakiś inny przypadek, bo to ostatnie zdanie to brzmi jakoś dziwnie. W Legii się grało nawet z ostrymi zawrotami głowy, nawet u pół drużyny , więc nie rozumiem o co chodzi....

odpowiedz
jo - 17.07.2022 / 00:03, *.tpnet.pl

Remis z Koroną, punkty po walce z Zagłębiem. Minimalna porażka ze Stalą... To jest wielka Legia według autorskiego pomysłu pudla...

odpowiedz
ML - 16.07.2022 / 23:51, *.t-mobile.pl

Punkt nie jest zły? z beznajdziejnie słabą Koroną? Runjaic pasujesz do DM i tego korporacyjnego towarzycha z taką "filozofią"...

odpowiedz
Wieczny fan Zielińskiego - 17.07.2022 / 15:10, *.plus.pl

@ML: dlatego go wzięli bo pasuje im do wizji wiadomo że Papszun by sobie nie dał tak rządzić a Zieliński opowieściami o jakichś innych aspektach,badaniach firm w sprawie Nowego trenera i przygotowaniu kinetycznym tylko się ośmiesza - wiadomo że chodziło o trenera co będzie przytakiwał ich pomysłom nawet sam powiedział że ma doskonałe relacje z Kosta i ustalił mu że ma bronić młodzieżowiec w wywiadzie dla Polsatu Sport.

odpowiedz
Ehmehme - 16.07.2022 / 23:42, *.net.py

No pewnie, że nie jest źle, mamy tylko 2 punkty straty do lidera i punkt przewagi nad obrońcą tytułu.

odpowiedz
Tylko Legia - 16.07.2022 / 23:38, *.orange.pl

Bez wymuszonych zmian mimo gry w10.
Po czerwonej kartce zero pomysłu.
Zagrałyśmy dokładnie tak jak chciał Ojrzynski, wysoko, dając przestrzeń na dobiegniecie do lagi. Wieteska i Rous wolni.
Dziś dla mnie ustawienie, pomysł na grę i brak reakcji na rozwój sytuacji na boisku na duży minus dla niemca

odpowiedz
KibicL - 16.07.2022 / 23:36, *.net.pl

Ciężki mecz, twarda walka, beznadziejny musiał ! Brawa dla piłkarzy za walkę, za tydzień po zwycięstwo ! Legia Mistrz

odpowiedz
Kibic - 16.07.2022 / 23:34, *.vectranet.pl

Jeszcze wspomnicie ten mój wpis dzisiejszy. Niemiec przez 6 lat budował potęgę w Szczecnie i nie zbudował. Więc nie liczmy, że tu coś zdziała. Jak skończymy na 5 miejscu to będzie sukces Jeżeli miałby to być trener na tu i teraz to powinna kipić z niego złość po takim remisie. A on zadowolony. Ten chłop nie ma ambicji na miarę Legii Warszawa to zwykły średniak .

odpowiedz
Kibic 2 - 16.07.2022 / 23:37, *.net.pl

@Kibic:jak na pogoń to zbudował potęgę bo są o wiele wyżej niż ich przejmował, z Legią na większy potencjał, ale lepiej oceniać po pierwszym oficjalnym meczu…..

odpowiedz
Kibic - 16.07.2022 / 23:44, *.vectranet.pl

@Kibic 2: a obecnie czym sie różni Pogoń od Legii???? Niczym budżet podobny, zawodnicy według mnie lepsi. Jedynie prezes w Pogoni ma łeb bo Nasz nie ma nic oprócz baranich loków

odpowiedz
PLK - 16.07.2022 / 23:50, *.cyfrowypolsat.pl

@Kibic 2: Dokładnie... Wygramy następny mecz i "kibic" będzie piał z zachwytu... Lepiej żeby co niektórzy ugryźli się w... klawiaturę!!!

odpowiedz
Kibic - 17.07.2022 / 00:11, *.vectranet.pl

@PLK: Żeby wygrać trzeba mieć warsztat i umieć to zrobić. Ty bedziesz piał z zachwytu nawet jak wygramy ale ludzie z taką mentalnością jak ty mają to w genach. Żal mi Ciebie i tego ze za duzo w Legii takich ludzi z podejściem takich jak Ty. Jezeli chcesz przeciętności to mam dla ciebie świetny klub amica wronki przyjmie cie z otwartymi ramionami

odpowiedz
Arek - 17.07.2022 / 00:32, *.tpnet.pl

@Kibic: o tak, ja go już wspominam.

odpowiedz
Sobo(L)ew - 17.07.2022 / 06:14, *.plus.pl

@PLK: żeby wygrać to trzeba strzelać gole a żeby strzelać gole to trzeba mieć Napastnika rozumiesz?? N A P A S T N I K A a nie jakaś popierdułke nie wspominając o Obronie. Co to qurwa mać być??? Jedza i Wieteska to jakaś pomyłka. U nich mecz bez kartki albo karnego to nie mecz.

odpowiedz
Jurek - 17.07.2022 / 07:46, *.tropolys.de

@Kibic: a na co Ty liczysz?
Że przez kilka tygodni Legia z zespołu walczącego o utrzymanie stała się wielkim faworytem do wygrania ligi?
Jeśli uda nam się zająć 5 miejsce to będzie można mówić o sukcesie.

odpowiedz
Przemek - 16.07.2022 / 23:31, *.t-mobile.pl

Dla mnie ten punkt jest cholernie ciężki do przełknięcia, no ale ja się głupi dałem nabrać / miałem nadzieję , że ten sezon będzie o niebo lepszy od poprzedniego. Po tym co zobaczyłem ( Wieteska , Rosołek , Slisz , brak natychmiastowej zmiany Nawrockiego i bramka stracona w 9 na 11 plus ten miernota sędzia gamoń) to był natychmiastowy zimny prysznic , całkiem mnie "wyleczyli" z płonnych nadziei. Na swoje utrapienie regularnie śledziłem na trybunach mecze bardzo dobrych drużyn Legii ( w tym Pisza i spółki) i naprawdę ciężko mi patrzeć i zaakceptować to obecne dziadostwo.

odpowiedz
refleksja - 17.07.2022 / 09:05, *.vodafone-ip.de

@Przemek: Tylko wtedy zawodnicy(polscy) nie wyjeżdżali na zachód jak udało im się kopnąć 3 razy prosto piłkę a klubiki nie żądały po 3-5 mln Euro. Też pamiętam tamtą drużynę. Też mnie boli styl tej Legii, ale mam nadzieję na lepsze czasy. No i życie nauczyło mnie cierpliwości.

odpowiedz
(L)eo - 16.07.2022 / 23:30, *.t-mobile.pl

Jak jemu się podobała dzisiejsza gra, brak zmian to wracamy do punktu wyjścia xd Znowu Vuko wróci nas ratować xd

odpowiedz
Autor - 16.07.2022 / 23:48, *.t-mobile.pl

@(L)eo: oby NIE.. bo znowu będzie walka o utrzymanie !!

odpowiedz
Perkoz - 16.07.2022 / 23:29, *.vectranet.pl

To był zwycięski punkt!

odpowiedz
Biała siła - 16.07.2022 / 23:24, *.vectranet.pl

Co za czasy ,remis jest dobry ?? Z drugiej strony może to remis na wagę mistrzostwa ,!!!

odpowiedz
D.R.Wilanów - 16.07.2022 / 23:02, *.chello.pl

Gównoliga przypadku wróciła, cieszymy się z punktu z beniaminkiem bo przecież sędziował Musiał i graliśmy w 10 a w ogóle to jest super bo Lech przegrał u siebie / wiadomo gra co 3 dni więc po naszych doświadczeniach normalne ze daleko nie zjaedzie/ Kto zatem wygra ten turbo pościg o mistrza? Hmm.. co wylosuje maszyna losującą? Już nie Raķów, Pogoń, Piast czy Śląsk? Celujmy w Cracovię im mimo kasy jeszcze nie pykło..

odpowiedz
niemiec out - 16.07.2022 / 23:00, *.as13285.net

Niemiec wprowadza do Legii gen przegrywu, pewnie dlatego kibice Pogoni obdarzyli go mianem pampersa

odpowiedz
Borsuk - 16.07.2022 / 23:32, *.net.pl

@niemiec out: Ty tak serio?, czy tylko tu mącisz?

odpowiedz
Sobo(L)ew - 16.07.2022 / 22:56, *.plus.pl

Chyba zapomniał pan że w meczu od jakiegoś czasu można przeprowadzic 5 zmian a tymczasem gdyby nie wymuszenia ( czerwona kartka i uraz) tych zmian by nie było. Dostał pan zawodników jakich pan chciał i jeszcze nie było kogo dać na zmianę?? Nie kompromisuj się człowieku. Od dawna wiedziałeś jak gra Wieteska więc już w przerwie nie powinno go być na boisku

odpowiedz
Ja - 16.07.2022 / 23:03, *.160.154

@Sobo(L)ew: kiedy byłeś ostatnio na stadionie Legii?

odpowiedz
(L)eo - 16.07.2022 / 23:19, *.t-mobile.pl

@Ja: Co ma piernik do wiatraka? Typ ma rację. Nikt mu nie przetłumaczył z polskiego na niemiecki że za dokonywanie zmian w Legii nie ma żadnej kary.

odpowiedz
Sobo(L)ew - 16.07.2022 / 23:33, *.plus.pl

@Ja: Ale po co mam być na stadionie??? Czy coś źle powiedziałem?? Przecież gdyby nie czerwona kartka to nie było by zmiany, gdyby nie uraz Nawrockiego też by nie było zmiany. Przecież teraz można dokonywać 5 zmian a nie trzy. Każdy piał z zachwytu jak został wzięty Baku dziś co nagle nie nadaje się by choćby 5 minut zagrać,kilka osób ucieszyło się że Nawrocki na ławce tylko chciałem przypomnieć że Nawrocki przy kilku słabszych meczach jest i tak lepszy od Wieteski i Jędrzejczyka razem wziętych. Wieteska i Jedza na boisku to gwarancja katastrofy: albo żółta kartka, czerwona jak dziś ( co prawda po dwóch żółtych) albo rzut karny. Jakim prawem Rosołek został?? Pekart w tamtym sezonie miał dużo lepsze liczby niż Rosołek przez dwa sezony.

odpowiedz
Kibic Legia - 16.07.2022 / 23:33, *.net.pl

@(L)eo: trochę szacunku do obecnego trenera Legii, jak byś uważnie oglądał mecz, to byś widział że dobrze że za szybko, zmian nie przeprowadzi, bo później były potrzebne

odpowiedz
Sobo(L)ew - 16.07.2022 / 23:58, *.plus.pl

@Kibic Legia : a Ty widzę też zapomniałeś tak jak i trener że od jakiegoś czasu jest 5 zmian a nie trzy. I o jakim Ty czasie mówisz?? Raz wysypała się obrona była zmiana, później wymuszona po urazie Nawrockiego i trzecia zmiana jak Ty to ująłeś, że później była potrzebna trzecia. Tylko ja się pytam po co ta zmiana?? Po to tylko by ten nieudacznik boiskowy mógł odnotować trzecia zmiane?? Bał się o zdrowie Kapustki bo jest po kontuzji?? Był Baku był Mladen mógł ich wpuścić ale tego nie zrobił.

odpowiedz
Franio - 17.07.2022 / 07:40, *.inetia.pl

@Sobo(L)ew: nie kompromisuj? Haha, dobre ????

odpowiedz
Pazdzioch - 17.07.2022 / 08:18, *.cdn77.com

@Sobo(L)ew: "nie kmpromisuj" hahaha. Ferdziu? To Ty? A w posredniaku byles?

odpowiedz
Sympatyczny - 16.07.2022 / 22:53, *.46.206

Lepszy rydz niż nic

odpowiedz