Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Vuković: Nie czuję się gorszy od Kosty, ale doceniam jego warsztat

Bodziach, źródło: Przegląd Sportowy

- Przez ostatni rok wydarzyło się wiele złego, ale pamiętajmy, że było też kilka rzeczy nieosiągalnych ostatnio dla innych drużyn w naszej lidze, czyli kilka meczów na wysokim poziomie w fazie grupowej Ligi Europy. Dlatego odważną tezą jest dziś dla mnie twierdzenie, że Legia nie ma szans na odzyskanie tytułu. I nie mówię, że zespół z Łazienkowskiej na pewno tego dokona, ale że z obecnym potencjałem ludzkim, z 15-18 mocnymi zawodnikami jak na polską ligę, z bardzo dobrym trenerem na ławce, może się liczyć w tej walce. Rywalizuje z przeciwnikami w jego zasięgu, tak samo jak we wcześniejszych latach - mówi Aleksandar Vuković, były trener naszego klubu, w obszernej rozmowie udzielonej Przeglądowi Sportowemu.

- Patrzę na tę kadrę i sądzę, że jeden napastnik, którego Legia najprawdopodobniej jeszcze sprowadzi, to jest to, co ją dzieli, by za chwilę być faworytem do wygrania ligi. Ważny jest brak ubytku jakiegokolwiek ważnego zawodnika z ostatniego okresu - mówi "Vuko", który uważa, że największą niewiadomą w Legii jest pozycja bramkarza. - Miszta, Tobiasz i Hładun dopiero muszą udowodnić, że są gotowi, aby stać się ważnym punktem tego zespołu. Przed nimi sezon pracy. Na wszystkich innych pozycjach są piłkarze, wobec których nie mam takich wątpliwości. (...) W Legii istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie bronił młodzieżowiec, zawodnik, który musi udowodnić, że na to zasługuje - mówi.



Były trener Legii, który pomógł w ostatnim sezonie w utrzymaniu naszego klubu w ekstraklasie, pozytywnie ocenia ostatnie transfery klubu z Łazienkowskiej. - Myślę, że obecna polityka transferowa jest bardzo rozważna. Dyrektor Zieliński zapowiadał, że chcą dostosować potrzeby do możliwości. Oczywiście, że można mieć ogromne ambicje, życzenia, ale trzeba się obracać w ramach pewnych możliwości finansowych, które wiem, że nie są nieograniczone. Uważam, że to okno jest rozgrywane w Legii naprawdę rozsądnie. Niektóre ruchy nie są oczywiste, ale powinny być korzystne. Jak choćby sprowadzenie Roberta Picha. Wiosną sam chciałbym mieć takiego zawodnika w swoim zespole - mówi Vuković.

"Vuko" zapytany o nowego szkoleniowca Legii, mówi: - Powinienem teraz mówić, że Runjaić nie jest dobrym trenerem, że nie nadaje się do pracy w Legii, mimo że uważam, że w Pogoni udowodnił, że jest naprawdę dobrym szkoleniowcem? Wiem, że mało popularnym jest chwalenie, ale mnie nie interesuje, co się klika a co nie. Gdybym uważał, że przy Łazienkowskiej zatrudniono kompletnego niedojdę, po prostu bym od tego pytania uciekł. A ja z czystym sumieniem mówię, że to dobry specjalista. Nie muszę się dowartościowywać lekceważąc ludzi, którzy mają jakość. Nie czuję się gorszym trenerem od Kosty, ale doceniam jego warsztat, umiejętności.

Od kilku tygodni Vuković pozostaje bez pracy, ale mimo to przekonuje, że nie będzie chwytał pierwszej lepszej oferty, którą otrzyma. - Nie chcę zgadzać się na ofertę tylko po to, by mieć pracę. Nie będę spełniał swoich marzeń, jeśli nie będę czuł, że wizja ich realizacji jest mi bliska. Miałem ofertę objęcia zespołu, któremu kibicowałem od dziecka - Partizana. Nie czułem jednak, że w tym momencie to dobry pomysł. (...) Jedno to przyjąć ofertę, drugie - być przekonanym, że spełni się oczekiwania, jakie ma się wobec siebie i jakie są w samym klubie - mówi.

Całą rozmowę przeczytać można tutaj oraz w piątkowym wydaniu Przeglądu Sportowego.

WYNIKI SONDYKtóre miejsce zajmie Legia w Ekstraklasie w seoznie 2022/23?
SUMA GŁOSÓW: 7160
START: 14.07.2022 / KONIEC: 25.07.2022


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (21)

+dodaj komentarz
Karol: - 16.07.2022 / 15:39, *.chello.pl

Do tych, co obrażają Vuko. Odwalcie się od Niego. Wątpię czy jesteście kibicami Legii? Vuko był znakomitym zawodnikiem, bardzo dobrym trenerem. Wyratował Legię przed spadkiem. Jestem przekonany, iż pokaże Swoją trenerską klasę. Nie chcę Was obrażać, ale namawiam Was do oglądania cymbergaja. To prosta gra, która nie wymaga pomyślunku.

odpowiedz
Bródno - 16.07.2022 / 12:23, *.play-internet.pl

Taki Vuko więcej zrobił w Legii niż Boruc którego na siłę robimy legendą. Trochę słabe no ale kumaci wiedzą pewnie lepiej.

odpowiedz
grzesiek - 16.07.2022 / 12:20, *.centertel.pl

Ja jeszcze dodam że wtedy co go zwolnili po pucharach odpadł grajac bez napastnika bo kulenovicia raczej za takiego uznać nie można, z glasgow rangers ktore w minionym sezonie doszlo do finalu pucharu konferencji albo do ligi europy juz mniejsza z tym wiec byl to klub dobrze zarzadzany juz wtedy za pewne i na prawde nie wiele brakowalo zbeysmy wtedy sprawili niespodzianke.
Kulenovicia pozniej sprzedano za ponad 2 mln euro czyli niewiele mniej niz VOO... Hehe

odpowiedz
Tylko Legia - 16.07.2022 / 14:25, *.datapacket.com

@grzesiek:Tylko, że on sam tą Kuleunogi promował, notorycznie na niego stawiał, a na ławce siedział Niezgoda, w Glasgow jak wszedł JN za Kule zrobił więcej w te kilkanaście minut, niż Kula w kilkadziesiąt. I ta sytuacja pokazała, że Vuković nie będzie nigdy dobrym trenerem bo jest upartym bucem

odpowiedz
grzesiek - 16.07.2022 / 19:31, *.centertel.pl

@Tylko Legia : wydaje mi sie ze niezgoda byl po kontuzji wtedy. Wiec nie narazal jwgo zdrowia i kariery...

odpowiedz
Ww - 16.07.2022 / 11:35, *.play-internet.pl

Skromny gość, trenerski autorytet. Taktyk jakich mało. Po co tu publikować wypociny tego bufona?

odpowiedz
Gosc - 16.07.2022 / 08:50, *.123.146

Vuko wrócił do Legii bo nie miał wyjścia. Miał płacone przecież bo ważny kontrakt, mimo iż Aktualnym trenerem był ktoś inny. Żadnej łaski nie zrobił. A jaki ma warsztat trenerski to się okaże jak przejmie jakikolwiek zespół piłkarski

odpowiedz
Wronkie - 16.07.2022 / 09:27, *..

@Gosc: Chyba jesteś niepoważny. To Miodek do spółki z Kucharskim zrezygnowali z Vuko i wracać nie musiał. Kontrakt został zerwany przez klub przed jego końcem, więc musieli mu wypłacać kasę do końca obowiązywania umowy. To nie praca na etacie.

odpowiedz
Tylko Legia - 16.07.2022 / 14:38, *.datapacket.com

@Wronkie: Gość ma rację. On nie był zwolniony tylko odsunięty od prowadzenia pierwszej drużyny, był na zawołanie bo brał hajs, jak by odmówił to by oznaczało koniec dalszych pensji. Jak było z CzM, żeby objąć repre musiał zerwać kontrakt z Legią który mimo iż jej nie trenował nadal obowiązywał. Wielki Legionista a kasę od klubu ciągnął tyle miesięcy, z niego taki trener jak z koziej dupy trąba, nieudacznika nikt zatrudnić nie chciał przez tyle miesięcy i teraz też nikt nie chce, i ten blef z Partizanem hahahaha, gdyby miał ofertę to napewno by z niej nie zrezygnował, bo to jego ukochany klub

odpowiedz
Po(L)ubiony - 16.07.2022 / 08:03, *.aster.pl

Najbardziej cenię Vukovica za jego skromność. No i ten trenerski warsztat... Klopp byłby w czarnej d....e, gdyby nie ściągał jego pomysłów. Aż duma bije, że taki GOŚĆ był w naszej Legii!

odpowiedz
Beck - 16.07.2022 / 00:23, *.t-mobile.pl

Możecie pisać o Vuko różne dyrdymały.Ja Go zapamiętam na zawsze,faceta,który uratował Legie przed spadkiem.Chwała Mu za to.

odpowiedz
Mlody - 15.07.2022 / 21:38, *.strzyzowski.net

Vuko odpieprz się już od tej Legii. I spieprzaj dziadu.

odpowiedz
Hautausmaa - 16.07.2022 / 01:36, *.chello.pl

@Mlody: Mam ochotę splunąć ci w twarz. Pewnie i tak nie zrozumiesz dlaczego.

odpowiedz
gazza - 15.07.2022 / 20:00, *.inetia.pl

Vuko to klasa - To on powinien mieć mecz pożegnalny a nie buraczysko Borubar...

odpowiedz
Kolega po szalu - 16.07.2022 / 04:47, *.plus.pl

@gazza: ta zwłaszcza za próbę ucieczki do Wisły Kraków i podkreślanie miłości do Partizana który jest jego jedynym ukochanym klubem.

odpowiedz
Przemek - 15.07.2022 / 17:35, *.vectranet.pl

A ja już mam dosyć tego ciągłego gadania, wywiadów Vuko. Ile można? Przyszedł, zrobił co miał zrobić i ok, wystarczy, koniec.
Ciagle publikowanie tych wywiadów zaczyna przypominać kopanie dołków pod trenerem, który jest w Legii.
Jakoś nie pamietam, aby za czasów Vuko zespół grał idealnie, fantastycznie, a już decydowanie o tym kto jest legionista, a kto nie było bardzo słabe…

odpowiedz
grzesiek - 15.07.2022 / 17:45, *.centertel.pl

@Przemek: ja tam z chęcią czytam wywiady z Vuko. A przeciez az tak duzo w swiecie sportu sie nie dzieje zeby uznawac taki wywiad za zbyteczny. Dobrze ze legionisci go publikują jest co poczytać. A jak tobie nir pssuje to nie czytaj. Proste i logiczne pozdro

odpowiedz
geds - 15.07.2022 / 20:44, *.chello.pl

@Przemek:
jeśli wywiady z Vuko podważają pozycję Runjacia wg ciebie... to nie umiesz czytać a już napewno nic nie rozumiesz z tego co czytasz

odpowiedz
Arek - 16.07.2022 / 00:04, *.tpnet.pl

@Przemek: jak amsz dosyć, to nie czytaj. Każe Ci ktoś? Wołami cię ciągną, żebyś to czytał? A tak poza tym, to pewnie najwięksi Legioniści to ci, co jadą wszystkich jak leci.

odpowiedz
Vuko Vukovic legenda Łazienkowskiej 3! - 15.07.2022 / 16:50, *.167.154

Vuko, wracaj, pogon tego leszcza Runiacza i weź tych ogórów za mordę!

odpowiedz
grzesiek - 15.07.2022 / 16:41, *.centertel.pl

Mądrze Vuko. Byle gó**a się nie bierze.

odpowiedz