REKLAMA

Koszykówka

Jonathan Stark nowym koszykarzem Legii

Bodziach, źródło: Legionisci.com / Legiakosz.com

Koszykarska Legia zakontraktowała kolejnego zawodnika na sezon 2022/23 - w naszym klubie występować będzie 27-letni amerykański rozgrywający, Jonathan Stark. W ostatnim sezonie Stark występował w węgierskiej Albie Fehervar, w barwach której notował 12.8 pkt. i 4.8 asysty na mecz. Rok wcześniej udanie pokazał się w niemieckiej Bundeslidze w drużynie Giessen 46ers.

Sezon 2019/20 zawodnik spędził na leczeniu kontuzji - po zerwaniu więzadła krzyżowego. Zanim trafił do Europy występował w NCAA w Tulane Green Walve oraz Murray State Racers, a w rozgrywkach 2018/19 występował na zapleczu NBA, w rozgrywkach G League, w barwach Iowa Wolves (średnio 12.5 pkt. i 5.7 as.).

- Gra w barwach Legii Warszawa będzie dla mnie bardzo ekscytująca. Wiem, że rywalizacja w polskiej lidze jest bardzo wyrównana, już nie mogę się doczekać, by w niej wystąpić. Legia jest Klubem, który chce wygrywać w każdym meczu, mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będziemy się cieszyć z triumfów bardzo często i sięgniemy po złoty medal. Na pewno będę dawał z siebie wszystko, by móc z powodzeniem rywalizować na wysokim poziomie, tak w Energa Basket Lidze jak i w Lidze Mistrzów - powiedział Jonathan Stark.



- Jonathan jest zawodnikiem, który ma duży potencjał, obserwowałem go już od pewnego czasu. Trzy sezony temu kontuzja przeszkodziła mu w rozwoju, myślę, że jego potencjał nie został jeszcze uwolniony. Dwa sezony które spędził w Bundeslidze i lidze węgierskiej pozwoliły mu na pewno poznać specyfikę gry w Europie. To zawodnik, który głownie występuje pozycji rozgrywającego, ale może także grać jako rzucający obrońca i w takich rolach będziemy korzystać z jego umiejętności - powiedział trener Wojciech Kamiński.

Imię i nazwisko: Jonathan Stark
Data urodzenia: 23.05.1997
Wzrost: 183 cm
Pozycja: rozgrywający

Dotychczasowe kluby:
2021/22: Alba Vehervar (Węgry, liga węgierska): 33 mecze, śr., 12.7 pkt., 4.7 as., 3.0 zb.
2020/21: Giessen 46ers (Niemcy, liga niemiecka): 33 mecze, śr. 11.7 pkt., 4.0 as., 1.7 zb.
2018/19: Iowa Wolves (G League, USA): 39 meczów, śr. 12.5 pkt., 5.7 as., 3.0 zb.
2017/18: Murray State Racers (NCAA, USA): 32 mecze, śr. 21.4 pkt., 3.9 as., 2.6 zb.
2016/17: Murray State Racers (NCAA, USA): 33 mecze, śr. 21.9 pkt., 5.2 as., 3.8 zb.
2014/15: Tulane Green Waive (NCAA, USA): 31 meczów, śr. 10.6 pkt., 4.4 as., 1.9 zb.
2013/14: Tulane Green Waive (NCAA, USA): 34 mecze, śr. 14.5 pkt., 4.2 as., 2.6 zb.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (14)

+dodaj komentarz
ws - 17.07.2022 / 18:58, *.vectranet.pl

To 1 czy 2. Jeśli 1 to liczę na Rakhmana w duecie z nim. Jeśli 2 to kto na rozegranie? Z Polaków to został już tylko Kowalczyk ale on chyba za słaby na bcl.

odpowiedz
grzesiek - 17.07.2022 / 22:57, *.centertel.pl

@ws : stark na rozegranie. Rakhman raczej by przedluzyl juz kontrakt jakby mu bardzo zalezalo wiec pewnie odejdzie gdzie indziej. Ja juz wielu transferow sie nie spodziewam. Z jeden pewnie max

odpowiedz
ws - 18.07.2022 / 08:45, *.vectranet.pl

@grzesiek: Mamy tylko 3 zagranicznych także jest jeszcze miejsce na dwóch lub trzech . A polska ławka też jest za krótka. Brakuje jednego skrzydłowego i dwóch lub trzech na obwodzie.

odpowiedz
Duże wzmocnienia na już są potrzebne - 17.07.2022 / 10:51, *.plus.pl

Legia ma grać w LM i jeśli myśli o MP to musi już robić wielkie wzmocnienia drużyny bo inaczej nie mamy o czym rozmawiać

odpowiedz
p10 - 17.07.2022 / 12:01, *.centertel.pl

@Duże wzmocnienia na już są potrzebne: Do tej port transfery na duzy plus. Stark jak dostanie zaufanie trenera to pewnie tez sie odbuduje. Nasz trener ma cierpliwosc do graczy I potrafi z nich wyciagac to co najlepsze

odpowiedz
grzesiek - 17.07.2022 / 14:34, *.centertel.pl

@p10: rozgrywajacy to bardzo wazna postać. Stark jest dobrze zbudowany wyglada na atletycznego koszykarza. Mam nadzieje ze to bedzie strzal w 10.

odpowiedz
p10 - 17.07.2022 / 04:40, *.centertel.pl

Jesli to gracz na pierwsza jedynke to mnie nie zachwyca. Chyba, ze trener odbuduje go i zagra najlepszy sezon w Europie. Gracz zespolowy. Nie jest zawodnik, ktory pociagnie jak nie bedzie szlo druzynie. Punkty jego to wjazd pod kosz + trojkj z otwartych pozycji. Wjazdy pod kosz moze mu blokowac obrona rywala w PLK jesli zdazy sie ustawic( chyba ze Grosell pod koszem da duzo wiecej miejsca na wjazdy lub wrzucenie mu na akcje 1 na 1). W obronie tez nie zachwyca chociaz przechwhty

odpowiedz
You know nothing - 16.07.2022 / 16:41, *.aster.pl

Fajnie że Jon Snow wreszcie oficjalnie został uznany jako Stark.

odpowiedz
Hej Legia kosz - 16.07.2022 / 16:05, *.57.20

Może ma swoje lata, ale były gracz Utah Jazz to robi wrażenie! Grande Legia!!

odpowiedz
grzesiek - 16.07.2022 / 16:27, *.centertel.pl

@Hej Legia kosz: utah jazz??

odpowiedz
WinterisComing - 16.07.2022 / 15:53, *.centertel.pl

Powiedzcie mu, że Winter is coming

odpowiedz
Byniu - 16.07.2022 / 16:19, *.vectranet.pl

@WinterisComing: A kiedy Ty widziałeś zimę w Polsce dzieciaku?

odpowiedz
jezus - 17.07.2022 / 16:19, *.vectranet.pl

@Byniu : A czy Ty uzywasz mózgu dzieciaku?

odpowiedz
grzesiek - 16.07.2022 / 15:00, *.centertel.pl

Mam nadzieje, że to będzie kozak !

odpowiedz