Ilona Zaishliuk i Hubert Kisiel
REKLAMA

Rugby

Zaishliuk i Kisiel zagrali w reprezentacji w Bukareszcie

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Reprezentacje Polski - kobiet i mężczyzn, wzięły udział w turnieju eliminacyjnym do Pucharu Świata Rugby 7 w stolicy Rumunii, Bukareszcie. Do imprezy w Kapsztadzie, któa odbędzie się we wrześniu, awansowały po cztery najlepsze zespoły - awans wywalczyła kobieca reprezentacja Polski, w barwach której grała zawodniczka Legii, Ilona Zaishliuk.

Polki w ćwierćfinale pokonały Niemki 43-0 i ta wygrana zapewniła im awans do najlepszej czwórki. W fazie grupowej Polki wygrały wszystkie trzy mecze - z Portugalią (40-5), Szwecją (52-0) i Hiszpanią (31-15).

W męskiej reprezentacji Polski zagrał 20-letni zawodnik Legii, Hubert Kisiel, dla którego był to debiut w pierwszej reprezentacji. Polacy przegrali wszystkie trzy mecze fazy grupowej - z Irlandią (0-73), Włochami (10-21) oraz Portugalią (0-51) i nie awansowali do 1/4 finału. Awans wywalczył reprezentacje Irlandii, Niemiec, Portugalii i Walii.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

+dodaj komentarz
Arek - 18.07.2022 / 08:31, *.mm.pl

To że nasi rugbiści zdobyli 10 pkt z Włochami uważam za duży sukces.
Piszę to bez żadnej złośliwości, bo to jest duża rzecz.
Szkoda, że przynajmniej nie udało się tego powtórzyć z Portugalią.
Bo z Irlandią to na choćby trzy punkty nie liczyłem.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.