Artur Boruc - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Legia 2-2 Celtic

Pokazali charakter na pożegnanie Boruca

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

Legia pożegnała Artura Boruca! Legioniści po pierwszej połowie przegrywali z Celtikiem 0-2, jednak po zmianie stron odrobili straty. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2. Gole strzelili Maciej Rosołek i Josue.

Pierwsze kilka minut należało do Celtiku, który grał bardzo wysokim pressingiem. Legia szybko się jednak otrząsnęła i przejęła inicjatywę. W 4. minucie warszawiacy dynamicznie przenieśli futbolówkę spod własnej bramki. W pole karne wpadł Maciej Rosołek, który chciał oddać piłkę lepiej ustawionemu koledze. Ostatecznie Szkotów uratował jeden ze stoperów. Kilka minut później oglądaliśmy akcję lewą flanką. Filip Mladenović chciał dośrodkować piłkę na głowę "Rossiego", niestety wrzutka była za wysoka. W 10. minucie legioniści świetnie wyszli z własnej połowy. Z futbolówką ruszył Josue, minął rywala, a następnie szukał dośrodkowaniem Makany Baku. 24-latek zdołał zaledwie musnąć piłkę. Szkoci także szukali swoich okazji. Do ataku ruszyli w 14. minucie. Najpierw świetną interwencją popisała się główna gwiazda dzisiejszego wieczoru - Artur Boruc słynnym pajacykiem przeszkodził Jamesowi Forrestowi. Po chwili 31-latek jeszcze raz spróbował pokonać polskiego golkipera, ale tym razem nieznacznie się pomylił. Niestety, w 20. minucie "Borubar" został pokonany. Matt O`Riley wrzucił piłkę w pole karne, a do strzału pięknie złożył się Reo Hatate. Japończyk zupełnie zaskoczył zarówno defensywę legionistów, jak i kapitana zespołu. Po chwili odpowiedzieć chciała Legia, ale mocne uderzenie Baku zostało zablokowane. Kilka minut później Niemiec ponownie miał okazję, ale znowu lepszy okazał się obrońca.



W 27. minucie strzał zza pola karnego oddał Hatate, ale na nasze szczęście futbolówkę ze spokojem złapał Boruc. Nie minęły dwie minuty, a przyjezdni dwukrotnie obili słupek. W 30. minucie stuprocentową okazję miał Daizen Maeda, który minimalnie przestrzelił. Japończyk otrzymał prezent od Bartosza Kapustki, który fatalnie zgubił futbolówkę. Legioniści w przeciągu kilku minut mieli bardzo dużo szczęścia. W 38. minucie Baku wystawił piłkę Mladenoviciowi, który zmarnował świetną okazję. Serb powinien w tej sytuacji celniej uderzyć lub szukać podaniem Rosołka. Celtic szybko odpowiedział. Wrzutka Stephena Welsha, główka jednego z jego kolegów... i trzeci słupek Szkotów w tym starciu. W 43. minucie widzieliśmy japońskie rozegranie. Hatate zagrał na wolne pole, a piłkę w bramce umieścił Maeda. Celitkowi ten gol po prostu się należał. Bramkę kontaktową chciał zdobyć Josue, ale strzał zza pola karnego zupełnie mu nie wyszedł. Legia zeszła więc do szatni z wynikiem 0-2.

Drugą połowę lepiej rozpoczęła Legia. Kacper Tobiasz złapał piłkę, po czym od razu dalekim podaniem znalazł Rosołka. 20-latek opanował futbolówkę, wygrał pojedynek z Cameronem Carterem-Vickersem, a następnie strzałem po ziemi nie dał szans golkiperowi przyjezdnych. W 49. minucie mocny strzał po ziemi oddał Callum McGregor, a piłkę pewnie wyłapał Tobiasz. W 58. minucie "Rossi" powinien doprowadzić do remisu. Wszołek ruszył w głąb połowy rywali, po czym oddał piłkę młodszemu koledze. Snajper Legii chybił jednak w świetnej sytuacji. W 66. minucie mogliśmy obejrzeć kapitalne uderzenie Josue. Portugalczyk opanował piłkę przed polem karnym, a następnie strzałem z woleja pokonał Scotta Baina. Legia szybko starała się wyjść na prowadzenie, lecz strzał "Mladena" był niedokładny. W 79. minucie fatalnie piłkę stracił Jakub Kisiel. Na szczęście na posterunku był Joel Abu Hanna, który ryzykownie, ale bardzo skutecznie przerwał akcję wślizgiem. W 89. minucie indywidualną akcją popisał się Mikey Johnston. Szkot oddał piekielnie mocny strzał, ale fenomenalną interwencję zanotował Cezary Miszta. Po robinsonadzie młody bramkarz opuścił plac gry, a tuż przed końcowym gwizdkiem symbolicznie zmienił go Artur Boruc.

Sparing
mecz towarzyski
#LEGFCF
10000
Warszawa
20.07.2022
18:00
Legia Warszawa
Celtic FC
Legia Warszawa
2-2
Celtic FC
46' Rosołek
66' Josue
(0-2)
Hatate 20'
Maeda 43'
1 Artur Boruc 46' 90'
55 Artur Jędrzejczyk 70'
29 Lindsay Rose 70'
4 Mateusz Wieteska 46'
25 Filip Mladenović 70'
99 Bartosz Slisz 46'
13 Paweł Wszołek 63'
27 Josue 70'
67 Bartosz Kapustka 46'
28 Makana Baku 63'
39 Maciej Rosołek 70'
1 Kacper Tobiasz 70' 46'
31 Cezary Miszta 90' 70'
22 Kacper Skibicki 70'
63 Jakub Kisiel 70'
23 Joel Abu Hanna 46'
5 Yuri Ribeiro 70'
14 Ihor Charatin 46'
18 Patryk Sokołowski 46'
16 Jurgen Celhaka 70'
7 Lirim Kastrati 63'
11 Robert Pich 63'
86 Igor Strzałek 83'
97 Wiktor Kamiński 83' 70'
46' Joe Hart 1
46' Anthony Ralston 56
58' Cameron Carter-Vickers 20
83' Stephen Welsh 57
46' Alexandro Bernabei 25
58' Callum McGregor 42
46' Reo Hatate 41
46' Matt O`Riley 33
46' James Forrest 49
46' Liel Abada 11
58' Daizen Maeda 38
46' Scott Bain 29
Benjamin Siegrist 31
58' Christopher Jullien 2
46' Greg Taylor 3
46' Kyogo 8
46' David Turnbull 14
58' James McCarthy 16
46' Jota 17
58' Mikey Johnston 19
46' Yosuke Ideguchi 21
83' Bosun Lawal 50
46' Josip Juranović 88
Trener: Kosta Runjaić
Trener: Ange Postecoglou
Sędziowie
Główny: Paweł Raczkowski
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (49)

+dodaj komentarz
FOREVER LEGIA - 22.07.2022 / 07:52, *.play-internet.pl

Ech,jak patrzę na ten mecz z Celtikiem i mogę go porównać z występami naszych drużyn w pucharach,to my z tym "charakterem",co go pokazaliśmy,możemy w lidze pograć o "jak najwyższą pozycję w tabeli"......

odpowiedz
Lw - 22.07.2022 / 08:00, *.48.9

@FOREVER LEGIA : Co prawda każdy mecz to osobna historia ale aktualni piłkarze Legii mogli by najwyżej powalczyć o miejsce na ławce rezerwowych pucharowiczow.

odpowiedz
Ja - 22.07.2022 / 01:01, *.play-internet.pl

Dzięki Artur za wszystko. I respekt dla każdego, kto udał się tego dnia na Ł3.

odpowiedz
e(L)o - 21.07.2022 / 11:09, *.11.93

uff wreszcie go nie ma w Legii

odpowiedz
Zimmi85 - 21.07.2022 / 13:16, *.plus.pl

@e(L)o:
Na taki sam wpis możesz liczyć gdy przestaniesz wypisywać tu swoje mądrości

odpowiedz
Ja - 22.07.2022 / 00:31, *.play-internet.pl

@e(L)o: zamknij już buzię trollu i do spania :)

odpowiedz
Eduardo - 22.07.2022 / 08:15, *.toneticgroup.pl

@e(L)o: wypad 1 strzalowcu

odpowiedz
Pan - 21.07.2022 / 09:53, *.centertel.pl

Przestańcie z tym nazywaniem Rosolka Rossi co wy tam macie po 14 lat

odpowiedz
Ja - 22.07.2022 / 00:55, *.play-internet.pl

@Pan: a co Ci to przeszkadza? Od lat, żeby relacje były bardziej urozmaicone, redakcja czasem używa pseudonimów piłkarzy. Prijo, Niko, Jędza, Rocky, Nędza - pierwsze przykłady z brzegu.

odpowiedz
Zdzicho - 21.07.2022 / 05:01, *.tpnet.pl

Swój chakakter to pokazał Wieteska przy pierwszej bramce. Jakby mógł to by go Artur chyba....

odpowiedz
Filipek - 21.07.2022 / 00:30, *.orange.pl

Jedzie ktoś w weekend do Gdyni na Zagłębie szukam miejsca ??

odpowiedz
e(L)o - 21.07.2022 / 15:21, *.vectranet.pl

@Filipek: nie

odpowiedz
Real Dedi - 21.07.2022 / 00:15, *.plus.pl

Artur Dzięki! Kapitalny charakter jeden z moich ulubionych keeperów ever, temperament, siła i jaja ! To byli keeperzy Boruc, Buffon czy Khan. Dzięki ARTUR L

odpowiedz
Joker - 21.07.2022 / 14:19, *.chello.pl

@Real Dedi: Bramkarze, nie keeperzy. Dbajmy o nasz polski język.

odpowiedz
Mądrala 0,7 - 20.07.2022 / 23:37, *..

Gdyby te setki co mieli w pierwszej połowie wykorzystał Cweltik to dawno by było po meczu. Nie chcieli Artura upokorzyć i tyle w temacie

odpowiedz
:) - 21.07.2022 / 00:00, *.t-mobile.pl

@Mądrala 0,7: przecież to nie był mecz ( 14 zmian ). Pewnie większość obstawiała wygraną Celticu.. a tu niespodzianka, nie mogło być wygranego i przegranego :D

odpowiedz
Mądrala 0,7 - 21.07.2022 / 00:23, *..

@:): takie mecze z reguły kończą się remisem i tak było tym razem ale wynik nie był tu istotny. Gra L w obronie była tragiczna nie chce turaj wymieniać każdego kopacza jak zagrał ale Celtik zagrał na pół gwizdka i to było widać. Zabawy pod bramka zamiast uderzać , żonglerka napastnika w drugiej połowie, sporo by wymieniać. Pressing Celtiku i nasi defensorzy nie potrafią wyminięcie trzech podań i wyjść do przodu tylko leci laga , patrząc na skład w LM z Celtikiem to jesteśmy conajmniej 3x słabsi niż wtedy co mieliśmy fajna pakę na miarę przynajmniej wyjścia z LE.

odpowiedz
AAA - 20.07.2022 / 23:28, *.chello.pl

Jaki charakter?
Przecież Celtic jakby chciał to do przerwy byłoby 0-5!
Niestety ale to była totalna padaka.

odpowiedz
e(L)o - 21.07.2022 / 15:27, *.vectranet.pl

@AAA:
racja

odpowiedz
Prawdziwi kibice a nie jakieś mydłki - 20.07.2022 / 22:55, *.fiberlink.pl

Wypowiedz emerytowanego kibica Celtiku z dedykacją dla tych dupków którym było żal pieniędzy by pożegnać piłkarza który zawsze sławił jeden tylko klub LEGIĘ!
"Legia wykonała świetną pracę z Arturem i kiedy do nas przyszedł, był już kompletnym bramkarzem, zdolnym do występu na mundialu. Szybko trafił do serc fanów Celticu — nie tylko dlatego, że był lepszym bramkarzem niż poprzedni, ale także ze względu na charakter. Zdominował swoich obrońców, którzy zachowywali się tak, jak im kazał. Rywalizował z Rangersami, pokazał im, że nie boi się stawić czoła 40 tysiącom krzyczących i wulgarnych fanów z Ibroxu, stawał w obronie siebie i naszego klubu. Zawsze był fanem Legii i używał znaku "L" dla Legii, który był mylony z amerykańskim znaczeniem "przegrany" i był powodem do drwin dla fanów rywali."

"Na twoim meczu pożegnalnym pojawią się Celtowie, którzy dadzą ci znać, że nadal jesteś kochany przez fanów. Boże błogosław świętego bramkarza i Boże błogosław Artura Boruca, człowieka."

odpowiedz
e(L)o - 21.07.2022 / 15:26, *.vectranet.pl

@Prawdziwi kibice a nie jakieś mydłki:
co ty bierzesz...
Przecież gruby wydoił Legię nawet na swoim pożegnalnym meczu. królik z niego a nie król.

odpowiedz
Tomek prg - 22.07.2022 / 00:45, *.aster.pl

@e(L)o: ty pewnie trollu z rts? Boli brameczka jak strzelił Artur na ile.to było 5 czy 6 przypomnij mi pejsi

odpowiedz
Ja - 22.07.2022 / 00:52, *.play-internet.pl

@e(L)o: a z Ciebie jest 3,14zda, a nie komentator. Gdzie jest administracja, żeby takich naćpanych Weszłem trolli wywalić z tej strony?

odpowiedz
Taka mała różnica - 20.07.2022 / 22:51, *.plus.pl

Charakter to Pokazał Kuba Błaszczykowski który mówi o Wiśle podobnie jak Artur o Legii . Różnica jest taka że Kuba grał praktycznie za symboliczną złotówkę i więcej pompował w klub niż od niego dostawał to mi się wydaje mieć klub w sercu po czynach a nie głoszonych farmezonach .

odpowiedz
FBK - 20.07.2022 / 23:07, *.centertel.pl

@Taka mała różnica : Kuba spadł z Wisłą.

odpowiedz
ZenekL3 - 21.07.2022 / 03:08, *.chello.pl

@FBK: Mało, że Błaszczykowski spadł, to nazatrudniał rodzinę i daje kontrakty kolegom np na katering na stadionie. Jeszcze gorsza wersja Mioduskiego.

odpowiedz
e(L)o - 21.07.2022 / 15:29, *.vectranet.pl

@ZenekL3:
a gruby Legię wydoił

odpowiedz
Ja - 22.07.2022 / 00:49, *.play-internet.pl

@Taka mała różnica : raczej trollerski dzbanie nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, ale powtórzę Ci to samo, co ostatnio, kiedy napisałeś ten kretyński komentarz. Błaszczykowski wpompował kasę w Wisłę nie dlatego, że mu się Wisły zrobiło szkoda i nie chciał nic w zamian. Wpompował ją w zamian za WPŁYWY w Wiśle, w której dzierży teraz (oficjalnie) 1/3 władzy, jaką Mioduski ma w Legii. Zatrudnił swoją rodzinę na wysokie stanowiska, między innymi wujka na trenera i brata w zarządzie. Następnie rozprzedał, wraz ze swoją wesołą ekipą, wszystkich, którzy potrafili grać w piłkę i spuścił klub ligę niżej. Czym się podwójnie skompromitował, bo okazało się że pędzle z Wisły Sharks za zasłoną z dziewczyny Koronnego Miśka potrafiły zbudować lepszy zespół, niż wielokrotny reprezentant Polski. A więc, jeśli chcesz namawiać mnie do chwalenia postawy Kubusia Błaszczykowskiego, to niestety, ale Ci się to nie uda. Rób już wypad do tego swojego Krakowa, za niedługo gracie z Arką, to poczujecie się prawie jak w ekstraklasie. A od Króla Artura wara.

odpowiedz
olew - 20.07.2022 / 22:46, *.vectranet.pl

Fajny meczyk, Celtowie bardzo japońscy, dużo ryzyka z obu stron (tak się nie gra w lidze i pucharach, ale tu to miłe było). Boruc nagrodzony i wniebowzięty. Nasi młodzi bramkarze dobrzy, kupę szmalu na nich zarobimy. Tylko te niewypełnione trybuny; straszne, straszne, straszne. Teraz liga ! LEGIA to POTĘGA !

odpowiedz
Adaś - 20.07.2022 / 22:45, *.tpnet.pl

Ile przytulił za mecz?

odpowiedz
Ja - 22.07.2022 / 00:36, *.play-internet.pl

@Adaś: miliard Polskich złotych, udziały w Legii, prawa do kart zawodniczych całego składu i psa rasy pudel o imieniu Darek :) a tak serio, posłuchałbyś wywiadów i podcastu Kilka Słów o Legii, a nie dzbannikarza Stanowskiego, to byś nie zadawał debilnych pytań.

odpowiedz
Kolega po szalu - 20.07.2022 / 22:42, *.plus.pl

A co z Kramerem czyżby kolejny obradovic?

odpowiedz
danije(L) - 20.07.2022 / 22:35, *.vectranet.pl

Pożegnanie Króla Artura zdecydowanie bez rycerzy... kto zawinił? Trudno powiedzieć! Na pewno nie tak powinno wyglądać pożegnanie boiskowe... zasłużonego człowieka (L)

odpowiedz
matus007 - 20.07.2022 / 22:27, *.orange.pl

DZIĘKUJEMY !!!

odpowiedz
Kibic - 20.07.2022 / 22:09, *.plus.pl

Dzięki Artur Boruc za wszystko

odpowiedz
filand - 20.07.2022 / 21:27, *.t-mobile.pl

Borubar. Dziękuję.

odpowiedz
PawLo - 20.07.2022 / 20:54, *.mm.pl

Nom faktycznie Cweltik wielki klubik Arturka co nawet nie pozwolił mu zagrać u nich w bramce nom szanują go tam super buhahaa

odpowiedz
Maverick - 20.07.2022 / 20:12, *.vectranet.pl

Legia sciągnęła Picha Baku i chce jeszcze do tego ściągnąć Prijovicia.A tymczasem Miedź Legnica sciągnęła LUCIANO NARSINGHA! !!!
Typ grał w holenderskich klubach takich jak Feyenoord Ajax oraz PSV.Z czego z dwoma zdobył mistrzostwo Holandii.Ostatnio grał w FC Sydney.
I teraz powstaje pytanie:Jakim cudem trafił do tak zadupiarskiego klubiku oraz dlaczego mimo że nie stary gość to to...trafił do tak zadupiarskiego klubiku???Typ ma 31 lat a mimo to tak szybko zatracił formę?...

odpowiedz
kibic L z Wrocławia - 20.07.2022 / 20:23, *.plus.pl

@Maverick:

bardziej spodobały mu się legnickie kamienice niż praskie ;)

odpowiedz
Maverick - 20.07.2022 / 20:46, *.vectranet.pl

@kibic L z Wrocławia:
Tyle to i ja wiem.A tak poważnie...

odpowiedz
77/82 - 21.07.2022 / 13:57, *.warszawa.pl

@Maverick: w swoim ostatnim sezonie w Eredivisie zdobył 2 gole. Wcześniej gdy był piłkarzem Swansea w pierwszym sezonie zdobył gola a drugi praktycznie cały przesiedział na trybunach. Ostatnio widziany w Australii - wg transfermarkt 14 spotkań, jedna bramka. Przypominam, że to napastnik. W reprezentacji ostatni raz grał jakieś ogony w 2016, kiedy my cieszyliśmy się z awansu do Ligi Mistrzów czyt. wieki temu. Dla mnie żadna rewelacja ten transfer.

odpowiedz
Bombenhagen - 20.07.2022 / 20:11, *.nuro.jp

Wynik i gra w tym meczu może miały znaczenie drugorzędne i zeszły na plan dalszy, ale odniosłem wrażenie, że Legia na treningach największą uwagę i energię skupia na podaniach do bramkarza.

odpowiedz
koneser polskiej piłki klubowej - 20.07.2022 / 20:07, *.plus.pl

Jaki charakter? Ustawka na remis jak to w takich meczach, w sobotę znów będą grać na chodzonego i zrzucą winę za potknięcie na brak dwóch środkowych obrońców i zmęczenie, ogarnijcie się

odpowiedz
axlrose - 20.07.2022 / 20:52, *.tpnet.pl

@koneser polskiej piłki klubowej:
Zwykle w takich meczach jest remis, ale mam nadzieję że po meczu ligowym nie usłyszę tego bzdurnego tłumaczenia, bo wygramy!!!

odpowiedz
Xyz - 20.07.2022 / 20:02, *.t-mobile.pl

12 tys w 2 mln mieście na pożegnaniu piłkarza który od zawsze miał L w sercu i który zrobił karierę bardzo duża .....ten tytuł to chyba nie kibiców się liczy..

odpowiedz
Plaskacz - 20.07.2022 / 23:47, *.net.pl

@Xyz: Ej weź. 2mln z czego 1,7mln to przyjezdni spoza Warszawy, którzy mają wywalone na L bo kibicują swoim lokalnym drużynom plus cała masa cudzoziemców. Naprawdę czas najwyższy przestać patrzeć na ludzi zamieszkujących w Warszawie że to kibice Legii. Warszawiaków to może jest w porywach z 300tyś.

odpowiedz
Arek - 21.07.2022 / 18:07, *.t-mobile.pl

@Xyz: ile milionów ukrow jest w Warszawie? Z pewnością kibicują Legii :D

odpowiedz
asad - 20.07.2022 / 20:02, *.com.pl

BAKU NAJLEPSZY NA BOISKU! MAN OF THE MATCH.

odpowiedz
5 LECIE DARIUSZA M, I ŚPIMY DALEJ.... - 20.07.2022 / 19:57, *.248.92

A GDYBY STRZAŁEK WSZEDŁ NA 15 MINUT, BRAMKA NA 100 PROCENT!A WOGLE TO WSZYSTKO ŻAŁOSNE OD 5LAT...

odpowiedz