Krzysztof Dowhań, Josip Juranović, Filip Mladenović, Artur Boruc - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Dowhań: Cieszę się, że Artur wykorzystał swój potencjał

źródło: C+ Sport

– To dość ważny moment w moim życiu. Artur Boruc wyjechał z Legii 17 lat temu, potem wrócił. Zakładaliśmy, że będziemy grać o mistrzostwo, które zdobyliśmy rok temu. Dzisiaj Artur się pożegnał, bo każdy musi kiedyś skończyć. Z jednej strony, cieszę się z jego bogatej kariery i osiągnięć, a z drugiej jest troszkę smutku, że to już koniec - powiedział po meczu na antenie C+ trener bramkarzy Legii, Krzysztof Dowhań.

– Artur miał trudny charakter, ale super do pracy. Miał wielki potencjał i cieszę się, że potrafił go wykorzystać. Gdy zobaczyłem go pierwszy raz na treningu, to od razu wiedziałem, że był świetnie przygotowany. Wiadomo, jak to się o nim mówiło – troszkę krnąbrny, niecierpliwy, już by chciał. Trzeba było poświęcić mu nieco czasu, przekonywać, że jeszcze chwilka i nadejdzie jego moment. I nadszedł.

– Historia pajacyka - nie uczyłem go tego ani ja, ani chyba nikt przede mną. To jego znak firmowy, trudno mu w tym dorównać. Niektórzy bramkarze próbowali. W środę mieliśmy przykład jednej akcji, w której wybronił strzał w taki sposób.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

+dodaj komentarz
Peter - 21.07.2022 / 10:34, *.vectranet.pl

Moim zdaniem nie wykorzystał potencjału. Gdyby chciało mu się barfziej zapierdzielać na treningach byłby jednym z najlepszych bramkarzy świata. Niestety Artur nie był typem "pracusia" co potwierdzają praktycznie wszyscy jego klubowi trenerzy i nawet on sam. Nie traktował chyba swojej kariery zbyt poważnie a szkoda...

odpowiedz
t - 21.07.2022 / 10:37, *.edu.pl

@Peter:
100% racji. Sam przyznawał to w wywiadach, że balował, jak był w Celticu. A jakby wziął się do roboty to bronił by w topowym klubie.

odpowiedz
Trampek - 20.07.2022 / 22:14, *.net.pl

Coś ma swój początek, środek i ...koniec. Zostaje już tylko historia .

odpowiedz
Pacan - 20.07.2022 / 22:45, *.t-mobile.pl

@Trampek: a ja myślę że raczej wstęp, rozwinięcie i zakończenie. Zostaje ocena ekspertów.

odpowiedz
Trampek - 21.07.2022 / 08:39, *.net.pl

@Pacan: Gdyby nie było początku nie było by ...wstępu itd. ,itp.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.