Zagłębie Lubin - Legia Warszawa, luty 2022 - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Zapowiedź meczu

Początek pracy nad odzyskaniem zaufania

Mishka, źródło: Legionisci.com

O godzinie 20 Legia Warszawa rozegra pierwsze spotkanie sezonu 2022/23 na własnym stadionie. Jej przeciwnikiem będzie Zagłębie Lubin, które "rzutem na taśmę" utrzymało się w Ekstraklasie. Wojskowi od początku muszą mocno pracować na odzyskanie nadszarpniętego w ubiegłych rozgrywkach zaufania kibiców.

KURSY NA LEGIA - ZAGŁĘBIE
FORTUNA:

Chyba wszyscy kibice wierzą, że nowy sezon w wykonaniu stołecznego zespołu będzie zdecydowanie lepszy od poprzedniego, jednak legioniści nie rozpoczęli rozgrywek szczególnie dobrze. Piłkarze Kosty Runjaicia tylko zremisowali na wyjeździe z beniaminkiem, Koroną Kielce, od 62. minuty grając w osłabieniu, po tym jak Mateusz Wieteska zobaczył drugą żółtą kartkę. Patrząc na przebieg tego spotkania, a także towarzyskiego meczu z Celtikiem FC, można powiedzieć jedno - Legia ma spory problem z kreowaniem akcji ofensywnych. Zdecydowanie nie pomaga w tym brak zmiennika na pozycji napastnika. Blaz Kramer z powodu urazu nie mógł pojechać do Kielc. Zabraknie go również w spotkaniu z Zagłębiem. Pozostaje jedynie Maciej Rosołek, który dopiero musi udowodnić, że zasługuje na miejsce w składzie. Na ławce rezerwowych w zasadzie nie ma nikogo, kto mógłby go zastąpić, wnosząc dużą jakość do gry.

To nie jedyne zmartwienie szkoleniowca stołecznego zespołu. Do gry nadal nie jest gotowy Mattias Johansson, w meczu z Koroną poważnego urazu doznał Maik Nawrocki, który musiał przejść operację, a Bartosz Kapustka i Makana Baku nie mogą jeszcze wystąpić w pełnym wymiarze czasowym. Kilka dni nie trenował także Ernest Muci, jednak on powinien w sobotę być do dyspozycji sztabu szkoleniowego.



- Przed klubem stoi olbrzymie wyzwanie, również przede mną. Chodzi o to, by Legia grała tam, gdzie jest jej miejsce. Musimy całą drużyną skupić się na tym, nie oglądać się na prawo i lewo. Przeciwnicy, z którymi będziemy grali, będą grali powyżej swoich umiejętności. W każdej kolejce sezonu możemy spodziewać się podobnej postawy jak Korony w Kielcach. Rywale będą bronili się całą drużyną, będą grali brzydko, ustawiali autobus, spowalniali tempo gry, byli agresywni, a z drugiej strony kontratakami będą starali się strzelić nam gola - mówi przed meczem z Zagłębiem Kosta Runjaić. Trudno się z tym nie zgodzić. Wprawdzie w minionym, bardzo słabym w wykonaniu Legii sezonie, "Wojskowi" dwukrotnie pokonali zespół z Lubina (4-0 i 3-1), jednak nie można oczekiwać, że teraz będzie łatwo wywalczyć komplet punktów. Warto też dodać, że obydwa spotkania z Zagłębiem odbyły się w dość krótkim odstępie czasowym i już po przyjściu Aleksandara Vukovicia. Jesienny mecz 3. kolejki został bowiem przełożony na grudzień, a rewanż w Lubinie został rozegrany już na początku lutego.

- Podchodzimy do meczu z optymizmem, ale też z szacunkiem dla rywala, bo nie ma co ukrywać, Legia to jest marka. Mecz z Celtikiem pokazał, że tam są dalej mocne nazwiska, mocny skład. Nie możemy mówić o słabości Legii Warszawa. Jest należyty szacunek, ale bez przesady. Jedziemy pokazać Zagłębie, swój własny pomysł, trochę głodu, odwagi i polotu. Z takim nastawieniem wybieramy się do Warszawy - mówi trener Zagłębia, Piotr Stokowiec, który rozpoczął pracę z drużyną zimą. W drużynie z Dolnego Śląska nastąpiło latem sporo zmian. Zdecydowanie największym osłabieniem jest odejście Patryka Szysza do Turcji. W sezonie 2021/22 rozegrał on 31 meczów, w których strzelił jedenaście goli i zanotował pięć asyst. Z zespołem pożegnał się również Łukasz Poręba, a także Erik Daniel, Sasa Balić czy Dominik Hładun, który trafił do Legii. Więcej o rywalu przeczytacie tutaj.

W pierwszym meczu rundy jesiennej Zagłębie zremisowało bezbramkowo na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław. Spotkanie nie należało do najciekawszych, a obydwa zespoły nie stworzyły zbyt wielu sytuacji podbramkowych. Zagłębie zajmuje obecnie 12. miejsce w tabeli.

Gdzie oglądać?

Spotkanie Legii z Zagłębiem z rozpocznie się w sobotę o godzinie 20:00. Transmisję tego meczu będzie można zobaczyć w Canal+ Sport. Zapraszamy do śledzenia naszej tekstowej RELACJI LIVE!, a także do czytania wszystkich materiałów pomeczowych.

Przewidywany skład Legii: Tobiasz - Jędrzejczyk, Rose, Wieteska, Ribeiro - Slisz - Wszołek, Josue, Kapustka, Pich - Rosołek

WYNIKI SONDYKtóre miejsce zajmie Legia w Ekstraklasie w seoznie 2022/23?
SUMA GŁOSÓW: 7160
START: 14.07.2022 / KONIEC: 25.07.2022


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (22)

+dodaj komentarz
Hiszpan - 23.07.2022 / 17:41, *.play-internet.pl

Niech ta burza idzie w izdu

odpowiedz
Wolska dla Wolaków - 23.07.2022 / 18:22, *.com.pl

@Hiszpan: spoko jak jest burza,piłeczka się ślizga i nawet Rosołek może cos ustrzeli:)

odpowiedz
Michał - 23.07.2022 / 17:39, *.plus.pl

Dzisiaj żeby nie być na starcie w czarnej d...e to po prostu trzeba wygrać i tyle w temacie. Do zwycięstwa ukochaną ma .. do zwycięstwa Legio Warszawa!!! Jazda z Zagłębiem na pełnej!!! Pozdrawiam wszystkich Legionistów i Legionistki!

odpowiedz
Wolska dla Wolaków - 23.07.2022 / 17:00, *.com.pl

Ja coś czuje że Legia odpali w tym meczu, oczywiście nie mamy napadziora i to jest niestety wina Zielińskiego że nie załatwił napastnika na rozgrywki ligowe no ale myślę że Rosołek na zagłębię da radę, obstawiam 4-2 dla Legii

odpowiedz
Tomasz Zubilewicz - 23.07.2022 / 17:04, *.chello.pl

@Wolska dla Wolaków : ciekawe czy mecz zostanie w ogóle rozegrany przy tej pogodzie :)

odpowiedz
Wolska dla Wolaków - 23.07.2022 / 16:56, *.com.pl

@Darek : Jest Josue i Wszołek ,tylko oni są w stanie z akcji strzelić, niestety Rosołek to nie ten poziom a szkoda bo bardzo stawiałem na tego chłopaka

odpowiedz
TARKA - 23.07.2022 / 16:08, *.vectranet.pl

Legia MUSI od początku narzucić swój styl gry aby jak najszybciej strzelić bramkę.Trzeba od początku ustawiać mecz pod siebie.Mam nadzieję,że nie będzie gry na alibi i leczenie na fart

odpowiedz
(L)eve(L)64 - 23.07.2022 / 16:01, *.plus.pl

1:0 po golu Wszołka

odpowiedz
wojti - 23.07.2022 / 14:53, *.chello.pl

Wiara i tyle w temacie....

odpowiedz
Darek - 23.07.2022 / 14:50, *.chello.pl

Ciężko o optymizm gdy w składzie ani jednego napastnika.

odpowiedz
Arek - 23.07.2022 / 14:45, *.t-mobile.pl

Gorzej niż za buco nie będzie.

odpowiedz
wojti - 23.07.2022 / 14:33, *.chello.pl

Obawiam się że Legii nie stać....jest pełno fajnych grajków w ekstraklasie i 1 lidze....niestety nie dla nas.....to przykre po 30 latach ...kibicowania

odpowiedz
gruby - 23.07.2022 / 14:24, *.orange.pl

Wczoraj oglądałem mecz Warty..., a wieczorem Wisły Kraków... Przyglądałem się dwójce zawodników - Ivanov - Colley... Jeżeli ktoś miałby zastąpić Wieteskę, to tylko Colley, szybki, zwrotny i waleczny... Ivanov nie nadaje się na Legię!!! Co do napastników, to wstyd żebyśmy tyle czasu czekali i nic!!! Rosołek fajny chłopak, jednak on sam nie gwarantuje nam kilkunastu bramek w sezonie...nawet nie ma zmiennika!!!

odpowiedz
wojti - 23.07.2022 / 13:51, *.chello.pl

Pamiętajmy o jednym.....pomoijając różne sytuacje....kibicujemy najlepszemu klubowi w Polsce.....klubowi który ma najlepszych kibiców....nie próbujmy tego zmieniać.....

odpowiedz
wojti - 23.07.2022 / 13:48, *.chello.pl

Po co różne rozkminianie.....Panowie i Panie.....Legia jest w naszych sercach i tak pozostanie na wieki.....więc dość hejtu.....wiara jest po naszej stronie....TYLKO LEGIA !!! Walczmy razem a....nagroda nadejdzie....

odpowiedz
Arek - 23.07.2022 / 13:42, *.tpnet.pl

Nie płakać, tylko kibicować.

odpowiedz
abc - 23.07.2022 / 11:56, *.plus.pl

Początek pracy to był ku....a w Kielcach co też spieprzyli

odpowiedz
Cegiełka - 23.07.2022 / 11:20, *.t-mobile.pl

Może i jakoś wymęczą dzisiaj nasi zwycięstwo, ale zbyt wiele w tym sezonie nie ma sobie co obiecywać. Nasza Legia nawet w tej jednej z najsłabszych lig w Europie jest piłkarską mizerią - średniakiem.

odpowiedz
Babol & Kupon - 23.07.2022 / 10:25, *.151.179

Babola jeszcze nie opchneli do Francuzów?

odpowiedz
Legion - 23.07.2022 / 10:17, *.chello.pl

Jak my mamy wygrać, skoro znowu wyjdziemy w ataku z Rosołkiem i Muci też chyba nie będzie grał? Kto niby ma strzelać!?

odpowiedz
kleo - 23.07.2022 / 10:01, *.vectranet.pl

Chce ktoś bilet na Żyletę za darmoszkę?

odpowiedz
Przemek - 23.07.2022 / 09:43, *.waw.pl

Najbliższe mecze pokażą czy z tej mąki będzie chleb , niestety frajersko stracone punkty w Kielcach nie napawają optymizmem, ale żeby to racjonalnie ocenić potrzeba minimum 5 ligowych kolejek. Potrzebujemy zwycięstwa jak tlenu, żeby znowu nie wkradł się marazm i brak wiary we własne umiejętności. Pytanie tylko czy najbardziej utytułowany polski klub może sobie pozwolić grać Rosołkiem w ataku i to na ten moment bez żadnej alternatywy... ( Kramer to może w listopadzie będzie zdrowy, akurat na mistrzostwa) Lubię Rosołka i chwalę jego zaangażowanie, ale ciężko mi sobie wyobrazić, że da on gwarancję minimum kilkunastu bramek w sezonie. A jak grać o cokolwiek jak się nie ma dobrego, pewnego napastnika - to nawet Widzew ma w miarę pewną "strzelbę" z przodu ...Podobnie jest ze Sliszem , którego gra od dłuższego czasu delikatnie mówiąc kompletnie mnie nie przekonuje. Dodatkowo wystawianie Wieteski po jego kompromitacji w Kielcach jest dużym ryzykiem biorąc także pod uwagę to , że myślami jest on już w Francji. Niewiadomo czy i przed meczem z Koroną nie miał on już na głowie tego tematu co "zaowocowało" osłabieniem zespołu. Trener Kosta sympatyczny , myślę , że zna swój fach plus gadka mu się klei najlepiej z tej całej obecnej korporacji. Z tym,że za piękne opowieści i wizje punktów nawet w naszej siermiężnej lidze nikt nie daje. Także całym sercem jak zawsze za Legią , ale rozum podpowiada , że może nie być kolorowo i niejedna kompromitacja nas w tym sezonie jeszcze czeka.

odpowiedz