Mateusz Wieteska - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Ostatni mecz Wieteski. Legia szuka następcy

Woytek

Mecz z Zagłębiem Lubin będzie ostatnim w barwach Legii dla Mateusza Wieteski. W niedzielę kapitan drużyny poleci do Francji, a w poniedziałek po podaniach medycznych podpisze 4-letni kontrakt z Clermont Foot. Legia zarobi na transferze ok. 1,3 mln euro - informuje Sebastian Staszewski z interia.pl.

Na Łazienkowskiej trwają pilne poszukiwania następcy. Klub kontaktował się z Sebastianem Walukiewiczem. TVP Sport informuje, że w grę wchodzi wypożyczenie go z Cagliari Calcio.
Stołeczny klub prowadzi także rozmowy z Wartą Poznań w sprawie pozyskania Roberta Ivanova, ale na razie nie ma porozumienia.




REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (43)

+dodaj komentarz
Januszek - 24.07.2022 / 21:08, *.centertel.pl

Tylko DickSon Choto !

odpowiedz
CZY TO BABOL CZY AMATOR, ALE SERCE MA DLA LEGII I MORDY W KUBEŁ... - 24.07.2022 / 19:34, *.50.114

WITEŚ JAK CHCE TO GRA NAPRAWDE DOBRZE, DOBRZE MU ZROBI FRANCJA NOWE DOŚWIADCZENIE ITD, PRZYGODY I JAK TO MAWIAŁ CHCESZ W PARYŻU?!BĘDZIESZ W PARYŻU...

odpowiedz
Historyk - 24.07.2022 / 12:17, *.mm.pl

Kutwa
Umiesz grac lepiej to przyjdz na trening Legi Twej druzy chociaż jeden
darujcie sobie komentarze z k6 i lacha

odpowiedz
WoLa - 24.07.2022 / 10:17, *.tpnet.pl

Haha bardziej do Żyrardowianki Żyrardów się nadaje tą oferma niż do Francji, wróci jak Wszołek po roku siedzenia na ławce lub na trybunach.

odpowiedz
Yaya Banana w Legii - 24.07.2022 / 08:44, *.105.248

Proponuję Yaya Banana

odpowiedz
Mr T - 24.07.2022 / 07:28, *.mm.pl

Za niego poszukajmy prawego obronce. Jędza przeciez z konieczności gra na prawej obronie, to jest przede wszystkim srodkowy obronca. Ciekawy jestem, czy była przed sezonem brana opcja Konczkowskiego, który Piasta zamienił na Śląsk.

odpowiedz
Pierwszy - 24.07.2022 / 00:14, *.vectranet.pl

Ale ten Ivanow to dziś tragedia. Zawalił 3 z 4 goli.

odpowiedz
Zdziś - 23.07.2022 / 22:56, *.play-internet.pl

Łubu dubu łubu dubu...

odpowiedz
Jumbo - 23.07.2022 / 21:32, *.play-internet.pl


No cóż Legia obecnie jest drużyna niszową i teraz albo przeznaczy dwa sezony na budowanie drużyny albo co miesiąc nowi piłkarze. Niestety widać, że trener nadal ma ch... j do powiedzenia.

odpowiedz
Kibic - 23.07.2022 / 22:53, *.net.pl

@Jumbo: bzdura, dogadane było z trenerem ze jak wpłynie oferta za Wieteske to sprzedajemy, a za niego Kosta dostanie następne plus Prijo, wiec wszystkie ruchy są przemyślane i obgadane z trenerem.

odpowiedz
grzesiek - 23.07.2022 / 21:18, *.centertel.pl

Super transfer. Dziekujemy. Dla takich chwil warto byc kibicem.

odpowiedz
Robson - 23.07.2022 / 21:03, *.237.25

Może tam się rozwinie... Moim zdaniem miał swoje momenty ale błędów popełniał sporo. W debiucie reprezentacyjnym tragedia, tyle błędów środkowy obrońca nie może popełniać. Ale mam nadzieję że to poprawi. Życzę mu powiedzenia we Francji i czekam na kogoś solidnego do obrony na Łazienkowskiej.

odpowiedz
El kapitano - 23.07.2022 / 20:58, *.plus.pl

Przeciez są następcy : Josue a dalej Jędrzejczyk

odpowiedz
SzB - 23.07.2022 / 20:18, *.netfala.pl

Dzięki Mateusz! Powodzenia!

odpowiedz
FC_ŻYRARDÓW - 23.07.2022 / 19:46, *.orange.pl

Miał ciśnienie na odejście i był to ostatni moment żeby zarobić jakieś pieniądze. W ubiegłym roku już był bliski odejścia a przynajmniej poważnych rozmów z Herthą. Ja życzę powodzenia, myślę że jego transfer wyjdzie wszystkim na dobre. Na pewno trzeba sprowadzić stopera i cały czas aktualna jest kwestia napastnika z prawdziwego zdarzenia.

odpowiedz
axlrose - 23.07.2022 / 19:40, *.tpnet.pl

Ja jednak cały czas myślałem, że to są dziennikarskie jaja. No kurde znowu nowy kapitan, reprezentant Polski, w miarę ograny obrońca. Nie, myślałem to nie możliwe. A jednak. Teraz kurffa dobiło mnie to na muto. Co wy gnojki robicie z moim kochanym Klubem, sprzedajecie filar obrony po całym okresie przygotowawczym??? Po co ćwiczył schematy, sraty, po co trener budował jakąś koncepcje obrony, jak rozpirzacie to w parę dni??? W kudlaja już od dawna nie wierzyłem, ale Zielu, mój idolu, jak możesz firmować to goowno???

odpowiedz
grzesiek - 23.07.2022 / 22:08, *.centertel.pl

@axlrose: filar obrony? Chyba filet

odpowiedz
Kolo - 23.07.2022 / 22:55, *.net.pl

@axlrose: ty tak serio czy tylko tu próbujesz zamącić, ? Wieteś odejdzie, podpiszemy z dobrym stoperem który go zastąpi, dobre ruchy Legii brawo!

odpowiedz
axlrose - 24.07.2022 / 10:28, *.tpnet.pl

@Kolo: @grzesiek: Dla mnie zawodnik który cały sezon gra w podstawowym składzie jest filarem. Obrona to najważniejsza formacja drużyny, pewna obrona to spokój w rozegraniu i większe szanse na sukces. Cóż, Wietesce zdarzały się błędy (czy tam jak chcecie babole), ale to od niego trenerzy rozpoczynali ustalanie składu. Za darmo nie został kapitanem i nie grał w reprezentacjach. A czy jego następca będzie lepszy i czy szybko wkomponuje się w skład, to się jeszcze okaże. Sezon już trwa, a my dezorganizujemy defensywę, super, i jeszcze kibice się z tego cieszą. Coś nie tak z wami???

odpowiedz
Filipek - 23.07.2022 / 19:31, *.orange.pl

Powodzenia sąsiedzie z Mokotowa

odpowiedz
Szkoda - 23.07.2022 / 18:24, *.aster.pl

Jeszcze będziecie za nim tęsknić parówy

odpowiedz
W punkt - 23.07.2022 / 20:03, *.chello.pl

@Szkoda :

Tak. Tylko parówy będą za nim tęsknić.

odpowiedz
Miasto dupiarza Rafałka - 23.07.2022 / 18:20, *.play-internet.pl

Autor najładniejszego samobója w historii Legii w meczu z babąjagą

odpowiedz
Kermit - 23.07.2022 / 17:58, *.chello.pl

Ja tam lubiłem te jego brameczki główką z rzutów rożnych.

odpowiedz
(L) - 23.07.2022 / 17:40, *.t-mobile.pl

Ci co szydzą z Wieteski jeszcze to odszczekają, tak jak piszą nieliczni jakby był nieomylny odchodził by gdzie indziej, bardzo solidny i jego brak będzie bardzo widoczny

odpowiedz
Wolska dla Wolaków - 23.07.2022 / 18:00, *.com.pl

@(L): specjalnie przeczytałem wszystkie komentarze, nikt tu z Wieteski nie szydzi, jeden koleś tylko napisał "co za ulga",ogarnij się

odpowiedz
SŁAWEK(L) - 23.07.2022 / 19:24, *.play-internet.pl

@Wolska dla Wolaków : Chodziło mu ogólnie o komentarze, jest i była przesada. Nie mogło się tyle trenerów różnić. Mateusz jeszcze ma szanse się rozwinąć, dobrze, że idzie do klubu słabszego we francji, będzie się mógł wykazać szczególnie że lepiej wygląda w tak zwanej niskiej defensywie. Tylko ta cena nie do przyjęcia, znowu sprzedaż za pół ceny.

odpowiedz
Wolska dla Wolaków - 23.07.2022 / 17:29, *.com.pl

Wieteś to fenomen ,niby dobry obrońca ale w każdym meczu zrobi takiego babola że nie raz Legia przez to przegrała, to ja juz wole gorszego obrońcę ale który nie robi baboli które ważą na wyniku meczu

odpowiedz
gruby - 23.07.2022 / 17:21, *.orange.pl

Wczoraj oglądałem mecz Warty..., a wieczorem Wisły Kraków... Przyglądałem się dwójce zawodników - Ivanov - Colley... Jeżeli ktoś miałby zastąpić Wieteskę, to tylko Colley, szybki, zwrotny i waleczny... Ivanov nie nadaje się na Legię!!! Co do napastników, to wstyd żebyśmy tyle czasu czekali i nic!!! Rosołek fajny chłopak, jednak on sam nie gwarantuje nam kilkunastu bramek w sezonie...nawet nie ma zmiennika!!!

odpowiedz
koneser polskiej piłki klubowej - 23.07.2022 / 17:12, *.plus.pl

nie wystawiać go, bo jeszcze się rozmyślą!

odpowiedz
Piotr - 23.07.2022 / 17:10, *.centertel.pl

Podrzucić na Okęcie?

odpowiedz
Wycior - 23.07.2022 / 17:05, *.vectranet.pl

Tak obiektywnie to dla Mateusza ogromna szansa. U nas już od dawna się nie rozwijał. Jeżeli we Francji ogarnie się z tymi spadkami koncentracji to da radę. Jeśli się nie ogarnie to za dwa lata będzie pewnie w Wiśle Płock.

odpowiedz
SKL - 23.07.2022 / 17:02, *.play-internet.pl

Dla mnie Wieteska jest szalenie niedocenianym przez kibiców piłkarzem obecnej Legii. Wietes "wybrania" w każdym meczu kilka bardzo ciężkich sytuacji, choć czasem sprokuruje jedno zagrożenie w meczu. Zawsze wychodzi to na plus. Dodatkowo jest przydatny w rozegraniu piłki od tyłu, niewielu jest takich zawodników w ekstraklasie, bierze udział w stałych fragmentach. Nie przypadkiem jest pierwszym wyborem środkowego obrońcy u każdego trenera Legii. Ale w komentarzach kibiców zawsze hejt w jego stronę.

odpowiedz
Dezerter - 23.07.2022 / 17:15, *.orange.pl

@SKL: Gdyby tak było, jak piszesz, Wieteska szykowałby walizki i bilet na lot do Monachium lub Barcelony. Jest pierwszym wyborem? Tak i nie kolego. Pierwszym na pewno, ale i ostatnim, bo ŻADNEGO wyboru nie było. Słowo "wybór" oznacza konkurencję na tej pozycji. Z kim konkurował Wieteska?

odpowiedz
Kolega po szalu - 23.07.2022 / 19:53, *.plus.pl

@Dezerter: jego jedyny wybór to Clermont bo nigdzie indziej nie wezmą bo innych ofert nie ma.

odpowiedz
Dezerter - 23.07.2022 / 16:58, *.orange.pl

Pierwszy, ogromny sukces nowego Dyrektora Legii. Jeżeli jeszcze przyjdzie Walukiewicz, to będzie kolejny dobry ruch.

odpowiedz
Antyczesio - 23.07.2022 / 16:56, *.plus.pl

A kiedy mecz towarzyski z Clermont ? Wieteska party hehe

odpowiedz
Fan Mioduskiego - 23.07.2022 / 16:54, *.plus.pl

Uwierzę jak zobaczę

odpowiedz
:) - 23.07.2022 / 16:54, *.plus.pl

Czyli teraz Josue kapitanem?

odpowiedz
Pab(L)o Loża - 23.07.2022 / 18:00, *.centertel.pl

@:): znaczy następny do odstrzału? Pójdzie za 750 k jurków

odpowiedz
Kwas70 - 23.07.2022 / 16:50, *.oktv.se

Co za ulga .

odpowiedz
Kolega po szału - 23.07.2022 / 16:52, *.plus.pl

@Kwas70: żeby tylko nic nie odpi.erdo.lił na pozegnanie

odpowiedz
Wieczny fan Zielińskiego - 23.07.2022 / 16:50, *.plus.pl

Heh oby się tylko nie połamał.

odpowiedz