Kosta Runjaić - fot. Woytek / Legionisci.com

Konferencja pomeczowa

Runjaić: Wynik nie odzwierciedla przebiegu meczu

Mishka, źródło: Legionisci.com

Kosta Runjaić (trener Legii): Gratuluję Cracovii, zdobyli 9 punktów w 3 meczach, bez straty gola. Zaliczyli idealny początek. Dobrze weszliśmy w mecz, realizowaliśmy nasz plan, utrzymaliśmy się przy piłce. Niestety, straciliśmy łatwo bramkę po dobrej akcji, jaką mieliśmy wcześniej i po zbyt mocnym podaniu piłki w złym kierunku.



Zmarnowaliśmy sytuację na 1-1, potem był rzut karny. Nie widziałem tej sytuacji zbyt dobrze. Wszyscy byliśmy świadomi, że nie będzie łatwo odrobić strat w meczu przeciwko tak dobrze broniącemu się zespołowi, jakim jest Cracovia. Doceniam, że mój zespół starał się do końca grać w piłkę. Powinniśmy kreować więcej sytuacji, ale to długi proces, musimy być cierpliwi i mieć odpowiednią jakość w tej strefie. Jestem przekonany i spokojny o to, że poczynimy postępy w tym kierunku.

Wynik nie odzwierciedla przebiegu meczu, ale muszę go zaakceptować. Musimy skupić się na kolejnym spotkaniu. Przed nami dużo pracy w tygodniu i kolejny ciężki mecz.


Dziękuję naszym kibicom za wspaniałe wsparcie. Każdy z nich zobaczył dziś Legię w nie najlepszej formie, ale nie jest aż tak dramatycznie źle. Moją pracą jest odświeżyć drużynę, dodać jej pewności siebie i przygotować do następnego meczu. Postaramy się zagrać dobrze i wygrać.

SONDAJak oceniasz pracę Kosty Runjaicia na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (66)

+dodaj komentarz
Gość niedzielny - 02.08.2022 / 10:37, *.centertel.pl

A co on miał innego powiedzieć?skrytykować szefa swojego?od razu dywanik skrytykować piłkarzy od razu koniec szatni!!!to są ludzie tacy sami jak rok temu i nic innego z nich się nie wyciągnie. Potrzeba realnych wzmocnień czyli 5-6 Piłkarzy!!!

odpowiedz
onomatopeja22 - 01.08.2022 / 18:45, *.interkam.pl

graliscie piach bez pomyslu bez ladu i skladu-teraz przyjedzie Piast i sie odkuje w Warszawie

odpowiedz
Dixi - 01.08.2022 / 11:42, *.plus.pl

Punktów za styl nie ma tylko za bramki. Tradycyjna gra z ostatniego sezonu piękna i stylowa, 600 podań, 60% posiadania, 1 celny strzał, po stronie Legii 0 goli. Obrona to tragedia, trzecia bramka to ośmieszenie dla trenera i drużyny, a potem opowiadanie że nie jest źle. Trzeba zmienić taktykę i styl gry bo nie ma wykonawców do gry przy tak wysokim posiadaniu piłki. Jałowa dominacja kończy się na 25 metrze gdzie czeka 8 obrońców. Dlaczego nie możemy grać defensywnie i z kontry w sytuacji kiedy brakuje zawodników ofensywnych na odpowiednim poziomie? Kolejny trener potrzebuje całego sezonu by to odkryć?

odpowiedz
Bem - 01.08.2022 / 11:09, *.tbagroup.pl

– Kompletnie nie wiem, za co można pochwalić Legię jako zespół. Nie rozumiem, po co Runjaic zaklina rzeczywistość i twierdzi, że jest postęp? To nie fair wobec piłkarzy, wobec kibiców. Czyżby niemiecki trener doszedł do wniosku, że mówienie prawdy i nazywanie rzeczy po imieniu nie daje efektów, więc trzeba mówić, że jest OK? – zastanawia się w felietonie dla „PS” Dariusz Dziekanowski.

odpowiedz
exsa - 31.07.2022 / 22:15, *.tpnet.pl

Niewazne czy odzwierciedla czy nie ale wazne co bylo grane a co bylo grane to widzielismy !!!!

odpowiedz
Rikki - 31.07.2022 / 13:35, *.net.pl

Czy można lepiej zakpić z kibiców wmawiając im takie brednie to facetowi z jajami nie przystoi widocznie ten naplet z choinki się urwał tak samo jak gadka obrońcy że kontrolowaliśmy mecz tylko co kontroler się z(j)psuł. Śmierdzi to cienizną tych pseudogajków na dodatek już w większości wiekowych którym nie chce się a raczej sił nie starcza na solidne bieganie przez 90 minut. Dziwne to że młodych pozbywa się za darmo lub nie daje im się szansy ( Włodarczyk nam zapewne też dokopie) a może to wewnętrzny mobbing i młodzi dopiero po odejściu z tego cyrku się odblokowują.Jak ta błazenada wewnątrz klubowa się nie skończy to zapomnijmy ...Legia mistrz !

odpowiedz
koko123 - 31.07.2022 / 12:35, *.net.pl

popatrzcie na skład i powiedzcie mi czemu ktoś ma nadzieję na grę o top3,,.. .mamy drużynę być może na pierwszą dziesiątkę i to wszystko.

odpowiedz
piotrek9mln - 30.07.2022 / 21:27, *.tpnet.pl

Włodarczyk pyknął dla Górnika 2 brameczki! Dla Legii był za słaby ???????????? przypomina mi się pewna historia "sprzedawaj Lewandowskiego mamy Arruabarenę"

odpowiedz
Legionista1968 - 01.08.2022 / 07:54, *.virtuaoperator.pl

@piotrek9mln : to nie pierwszy raz niestety... wypychani z Legii odżywają poza stolicą.. pozbywamy się łatwo naszego DNA..

odpowiedz
mietowy - 30.07.2022 / 15:08, *.autocom.pl

dzis juz tak na chlodno sie zastanawiam dlaczego Pogoń oddała tak wybitnego trenera do Legii ???? i wcale nie protestowali że taki szkoleniowiec odchodzi

odpowiedz
WETERAN - 30.07.2022 / 13:31, *.chello.pl

Mam wrażenie, że w październiku będzie już w Legii nowy trener...

odpowiedz
Baflo Bil - 30.07.2022 / 13:08, *.151.204

Dawać Vuka za tego amatora parodystę. Runiacz wypad!

odpowiedz
K9L)ops - 30.07.2022 / 12:42, *.plus.pl

Jedna drużyna grała piłką, a druga grała w piłkę . Stąd 0:3

odpowiedz
pol - 30.07.2022 / 11:36, *.chello.pl

Następny ćwierćwałek na trenerskiej ławce.Powinno być 1-6

odpowiedz
z historii - 30.07.2022 / 11:32, *.vectranet.pl

Pamiętam jak za Okuki Legia grała. Drago nie miał jakiejś wielkiej drużyny ale znalazł sposób na grę i Legia zdobyła mistrza wygrywać mecze zazwyczaj 1 bramką ale kompletowała te punkty. Legia cofała się całą ale to calutką drużyną do obrony i grała szybki atak. W czasie ataku przeciwnika Legia miała 10 obrońców. Okuka był świadomy tego, że nie ma wirtuozów w drużynie dlatego grał prostą defensywną piłkę i kontrę i to dało mistrza. Jak się nie ma grajków to się udaje wielkiej drużyny co będzie grała tiki-takę

odpowiedz
R. - 30.07.2022 / 12:43, *.chello.pl

@z historii: Za Okuki o ile pamiętam to w 3 meczu wygraliśmy w Chorzowie 4:0.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 30.07.2022 / 15:13, *.orange.pl

@z historii:

Podobnie grał Wdowczyk: żelazna defensywa, pozytywna agresja i zwycięstwa po 1-0, czy 2-0, często kończąc w dziesiątkę. Na najtrudniejsze mecze, jak np. z Wisłą, nie było wstydu wyjść autobusem w bramce z piątką obrońców i kończyło się 0-0. A słabszych ogrywali minimalnie, po walce.

odpowiedz
misio - 31.07.2022 / 07:27, *.orange.pl

@Mateusz z Gór:

Svitlica wracał do linii obrony ??? niekoniecznie, Legia zawsze miała w składzie artystę, który był motorem napędowym, jak nie było w polu, to Mucha bronił wszystko, zresztą kadrowo bywało lepiej, wypożyczany Mięciel do ŁKS strzelał bramki w każdym meczu, a jak Romanowski strzelił focha i zabrał prawie cały pierwszy skład,weszli rezerwowi kacprzak, Solnica i pijak Czykier i wywalili Panathinaikos z europejskich pucharów

odpowiedz
Robson - 31.07.2022 / 11:43, *.autocom.pl

@z historii: za Okuki, na boisku zapier...ali. Kondycja była podstawą. Kiedy przeciwnik nie miał już sily Legionisci zapier...ali jakby dopiero co wyszli na boisko. Stanko, czekał, grał do połowy, wracał na swoją polowe tylko do linii, czym non stop absorbował obrońców, kontrataki odbywały się większą ilością zawodników niż 2-3. Tak wyglądała gra za Dragomira Okuki

odpowiedz
Warszawiak1234 - 30.07.2022 / 11:32, *.play-internet.pl

Tydzien temu byl sondaz trenerski. Dalem na zachete 'bardzo dobrze'. Dzisiaj stawiam minus ale uwazam, ze niech ten trener przepracuje z Legia caly sezon. Dopiero wtedy ocenimy. Ferguson wzial MU, i pierwszy sukces mial dopiero po dwoch sezonach

odpowiedz
Mateusz z Gór - 30.07.2022 / 11:27, *.orange.pl

To co teraz mówi to jedno, ale to jak reagował na stracone gole i frustrację piłkarzy to drugie. Runjaić to inteligentny gość, cześć piłkarzy jak Jędza czy Josue była dosłownie wkur...iona takim wynikam, a trener ich pocieszał i uspokajał, że nic się nie dzieje, widząc, że Legia jest w tym meczu po prostu bez szans, bo rywal jest znacznie lepszy. Zdanie z konferencji prasowej tego nie zmieni, trener w drugiej połowie już liczył się z tą porażką i przyjął ją bez żalu.

odpowiedz
M3 - 30.07.2022 / 11:21, *.jmdi.pl

Do 36 minuty prowadziliśmy grę, ale nic z tego nie wynikało. Mistrza nie wygramy takimi miernotami jak Ribeiro, Slisz, Rosołek. Forma Josue może i jest, ale na treningach. Kapustka i Wszołek nie grają nic. Jak można mieć zero celnych strzałów przez tyle czasu? Ostatni raz dałem się oszukać przez miodulskiego. Nie kupię karnetu jak on tu bedzie. Musi sprzedać Legię i wypier... !!!

odpowiedz
obiektyw - 31.07.2022 / 13:56, *.vectranet.pl

@M3: nara kibicu sukcesu, nie wracaj

odpowiedz
M3 - 01.08.2022 / 12:02, *.zus.pl

@obiektyw : Kibicu sukcesu ?? Gościu chodzę non stop na Legię od wielu, wielu lat. Morda, bo pewnie nawet nie rozumiesz o co chodzi.

odpowiedz
Hiszpan - 30.07.2022 / 10:39, *.play-internet.pl

Weźcie się do roboty nieroby. Kostą panienki do galopu. Jay-Z zrób chłopie wreszcie jakiś konkretny transfer bo narazie same odpady.

odpowiedz
(L) - 30.07.2022 / 09:29, *.plus.pl

Brak szacunku do gościa,który jest tyle czasu w Polsce i zarabia polskie pieniądze i nie potrafi mówić po polsku.A jego warsztat trenerski jest na poziomie piątej ligi.Jednym słowem-przegryw

odpowiedz
kczeczu - 30.07.2022 / 09:11, *.205.233

Rosołek to taka uboga wersja Piątka a Piatek to drewno jakich mało więc nie oczekujmy cudów

odpowiedz
Yabol - 30.07.2022 / 08:48, *.centertel.pl

Panie Kosta, Pan chyba inny mecz ogladałam, prawie żadnego podania do przodu, tylko w bok i w tył do najbliższego, stąd 60 ℅ posiadania... Nie mamy napastnika i to widać, Rosołek na razie to poziom max 2 liga, ja bym zagrał różnicy by na pewno nie było widać, a przynajmniej strzał z dystansu mam niezły, bo biegać to już nie mam sił... Panie Jacku kiedy stoper i napastnik przede wszystkim???

odpowiedz
Bogdan55 - 30.07.2022 / 12:52, *.centertel.pl

@Yabol: Zgadzam się w 100% z tą opinią

odpowiedz
gutek - 30.07.2022 / 07:48, *.com.pl

wynik się liczy a nie dobra gra

odpowiedz
Loco - 30.07.2022 / 07:37, *.chello.pl

Dalej po szwabsku?

odpowiedz
gazza - 30.07.2022 / 07:37, *.centertel.pl

Zaczyna sie znowu pitolenie...
On nie winny...Grali dobrze.no ale przeciwnik...ble bleee bleeeeee
Dobry trener to by walna w stol i powiedzial ze przeciwnik byl lepszy pid kazdym wzgledem a my mamy braki kadrowe...

odpowiedz
???? - 30.07.2022 / 07:27, *.net.pl

Kiedy się zmienia właściciel klubu przy Ł3?

odpowiedz
Franio - 30.07.2022 / 07:08, *.tpnet.pl

Kosta, jestes kolejna miekka faja
Gdzie Czerczesow

odpowiedz
Sr - 30.07.2022 / 07:06, *.vectranet.pl

Rose kazde wyprowadzenie pilki i podanie do przeciwnika na kontrw co chwile ktos go objezdza, Rosolek bez jednej akcji kolejny mecz, zero pomyslu na akcje kolejny mecz jedynie wrzutka i moze cos sie bedzie dzialo. Tak sie nie da wygrywac meczy. Tak jak juz ktos napisal 2 napastnikow i dwoch srodkowych obroncow chyba ze Johanson przestanie byc szklany i Jedza wroci na srodek innaczej maks 10 miejsce w lidze

odpowiedz
Zdzicho - 30.07.2022 / 07:05, *.tpnet.pl

A ile odzwierciedla 5-0?
Miałem trochę optymizmu ale Kosta też jesteś gamoniem.
Jednak prawda, że masz gen przegrywu

odpowiedz
Sss - 30.07.2022 / 05:50, *.t-mobile.pl

Faktycznie nie odzwierciedla... Bo mogło być nawet 6:0.......nie jest aż tak dramatycznie źle?.... To może być jeszcze gorzej?......dramat

odpowiedz
Pio - 30.07.2022 / 05:36, *.mm.pl

Masakra po jakiego grzyba zwolinili Vuko znowu srodek tabeli albo gorzej przyjdzie jesien i znow vuko pomoz!!!!!

odpowiedz
W(L) - 30.07.2022 / 05:24, *.chello.pl

Co,on qrwa bredzi..........

odpowiedz
Zlb - 30.07.2022 / 03:33, *.t-mobile.pl

Oczy bolą od tych komentarzy pseudoznafffcow!Przegraliśmy i co?Koniec Świata?Widzieliście Nasz doping, fajerwerki itd...kozak!A tutaj płacze lamenty już ten nie powinien grać, tamten też, śmieszne!Całe szczęście że Wy swoje a Kibole swoje. BOŻE CHRON FANATYKOW. Legia Mistrz.

odpowiedz
Vuko - 30.07.2022 / 07:06, *.tpnet.pl

@Zlb : jestes miekka faja

odpowiedz
Luk - 30.07.2022 / 08:36, *.o2.cz

@Zlb : Dokładnie, jeśli ktoś wyobrażał sobie ze Legia będzie od początku grać pięknie i wygrywać to nie zna się na piłce. Wogole myślę że połowa tego sezonu to będzie ciągłe zgrywanie się więc nie oczekiwał bym fajerwerków. Trzeba czasu na zbudowanie drużyny. Fakt że potrzebujemy stopera i napastnika na teraz i to jeszcze takiego co odrazu się wkomponuje do drużyny.

odpowiedz
wtf - 30.07.2022 / 03:08, *.chello.pl

Prezes mitoman gołodupiec,dyrektor sportowy miękka faja i trener przegryw!Do tego zestaw piłkarskich miernot jakich nawet na boiskach ekstraklasy ze świecą szukać!Oto Legia Anno Domini 2022,z każdym rokiem coraz słabsza .Ta droga prowadzi tylko w jednym kierunku.Pytanie brzmi,czy to już ten sezon czy jeszcze uda się tego trupa przypudrować!

odpowiedz
mietowy - 30.07.2022 / 01:17, *.autocom.pl

juz takiego podobnego trenera Legia miala hehehehehe ja pie....... jakbym slyszal juz takie tlumaczenie

odpowiedz
Witamina1916 - 30.07.2022 / 01:06, *.plus.pl

Rosolek to powinien odpocząć naprawdę sam nie umie strzelić gola A co gorsza nie wypracuje dla kogoś innego , a co jeszcze gorsze jest że nikt go od nas nie kupi ...chodź wsumie najgorzej że on nie ma zamiennika i musi grać :)

odpowiedz
Przemek - 30.07.2022 / 00:24, *.aster.pl

Ja pier... kolejny komediant , naprawdę niedobrze się robi jak się czyta te brednie. Bierz się pozorancie do roboty i przestań pieprzyć głodne kawałki !

odpowiedz
Hiszpan - 30.07.2022 / 00:01, *.play-internet.pl

Miałem chłopie do Ciebie sympatię. Ale tego pier... nie da się słuchać. Udawałeś kozaka który walnie ręką w stół a jesteś mięciutki i bez kręgosłupa. Nie ma napastnika alles gut. Nie ma 8 box to box wundaba. Brak obrońców Ich liebe dich. Po co te uśmieszki i luz jak ten U-boot tonie...

odpowiedz
grzesiek - 29.07.2022 / 23:59, *.centertel.pl

Przebieg meczu taktycznie był wyrównany to prawda, piłkarze zarówno craxy jak i Legii realizowali zadania wyznaczone przez trenerow. Niestety nasi pilkarze realizowali je gorzej. I przede wszystkim zabraklo umiejetnosci indywidualnych. Jedza jakby strzelil celniej to byloby 1:1...

odpowiedz
Atmosferić - 29.07.2022 / 23:44, *.orange.pl

No nie bo powinno być 5-0.

odpowiedz
Legion - 29.07.2022 / 23:36, *.chello.pl

Przestań człowieku z uporem maniaka wystawiać Rosołka, Slisza i Picha!!! Zamiast nich Muci (Kramer), Celhaka i Baku.

odpowiedz
majusL@legionista.com - 30.07.2022 / 10:18, *.174.42

@Legion: piłeś?? Nie pisz ....

odpowiedz
Kiwi - 30.07.2022 / 11:10, *.play-internet.pl

@Legion: dokładnie 100%racji

odpowiedz
Mietek - 29.07.2022 / 23:34, *.play-internet.pl

Tak, nie odzwierciedla wyniku meczu. 5:0 byłoby bardziej adekwatne. Runiajć puknij się w łeb!

odpowiedz
Jak masz ciężki mecz z Piastem przed sobą ... - 29.07.2022 / 23:31, *.plus.pl

Ciekawe z kim on będzie mógł powiedzieć że mecz należał do lżejszych? Walka o utrzymanie zawsze jest ciężka.

odpowiedz
Arczi grochow - 29.07.2022 / 23:17, *.163.32

Nie chce mi się słuchać już tych bredni tego gadania jak to dobrze nie wyszliśmy w mecz po raz kolejny znowu nie gramy nic gramy sito totalne sito to jest jedna wielka kompromitacja nie wiem co dalej będzie z tą drużyną jak tak to ma wyglądać to po prostu głowa boli te wszystkie te wakacje to do nas nie dołączy to nie ma żadnych wartościowych transferow to co się działo w zeszłym sezonie to nie była wina vukovicia tylko tych patałachów którzy nie wiedzą na boisku co mają robić czy to będzie runiac czy to będzie vukovicto się nic nie zmieni jeżeli nie przyjdą piłkarze na poziomie którzy będą szanowali ta w jakim klubie grają szkoda mi tylko Aleksandra bo on się utożsamiasz z naszą drużyną a ten niemiec nawet nie ma pojęcia co to wszystko znaczy ...

odpowiedz
Darek - 29.07.2022 / 23:14, *.chello.pl

Zgadzam się z trenerem.Wynik nie odzwierciedla meczu.Powinnyśmy przegrać wyżej.
Musimy być cierpliwi.Za trzy miesiące usłyszymi to samo.I za pół roku znów te same brednie.
Dobrze, że Vuko nigdzie nie pracuje.Może już się przygotowywać do powrotu.

odpowiedz
Sobo(L)ew - 29.07.2022 / 23:20, *.255.115

@Darek : Nie ma co mieć do niego pretensji,to nie jego wina że ma nie wydarzonego prezesa i dyrektora sportowego i robią mu chu...we transfery.

odpowiedz
Wolfik - 30.07.2022 / 12:25, *.mm.pl

@Sobo(L)ew: Dokładnie!

odpowiedz
Marcin - 30.07.2022 / 18:48, *.orange.pl

@Darek : Ja też jestem pewny, że Vuko wróci

odpowiedz
Cegiełka - 29.07.2022 / 23:14, *.t-mobile.pl

Panie Runjaic gdyby Cracovia miała troszkę więcej skuteczności, to skończyłoby się 5-0, więc nie opowiadaj Pan już tych swoich słodkopierdzących korpobajeczek, że wynik nie odzwierciedla przebiegu gry. Jesteś Pan dokładnie taki, jak o Panu mówią kibice Pogoni - niepoważny nawijacz makaronu na uszy.

odpowiedz
jurand - 29.07.2022 / 23:12, *.plus.pl

Panie trener!
popędz tych grajków, zacznij grać młodymi (to nic, że spadniemy) i dzięki temu może stworzymy drużynę. Chyba, że nie masz pan w legii nic do gadania

odpowiedz
Jasio - 29.07.2022 / 23:11, *.datapacket.com

Mądrze mówi!
5:0 by lepiej odzwierciedlało.

odpowiedz
1234567 nh - 29.07.2022 / 23:09, *.grefnet.pl

Potrzeba prawdziwego napastnika i to dwóch... I z każdej linii też przydałoby się wzmocnić... Ale po primo Napastnika prawdziwego

odpowiedz
Andrzej - 29.07.2022 / 23:09, *.plus.pl

chcesz dziękować to wyklucz rosolka i slusza

odpowiedz
lucho_83 - 29.07.2022 / 23:07, *.chello.pl

"...wynik nie odzwierciedla przebiegu meczu.." hmmm... faktycznie, powinniśmy dostać 5-ke...Legia grać qrwa mać!!!!

odpowiedz
aveCWKS - 29.07.2022 / 23:06, *.surfer.at

heheh on jest trzezwy?

odpowiedz