REKLAMA

Żeglarstwo

Wyniki Dembowskiej na MŚ w kl. Micro

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Na jeziorze Trasimeno we włoskim miasteczku Castiglione del Lago koło Perugii odbyły się żeglarskie Mistrzostwa Świata w klasie Micro. Załoga dowodzona przez Maję Dembowską zajęła 20. miejsce. Legionistka w ośmiu wyścigach raz uplasowała się w czołowej dziesiątce. Startowały 32 załogi. W poszczególnych wyścigach Dembowska zajmowała następujące lokaty: 18, 14, 12, (DNF), 24, UFD, 9 i 11.

W dywizji Cruiser, czyli najcięższych jachtów klasy Micro, załoga dowodzona przez legionistkę uzyskała piąty wynik.

"Do momentu zejścia z wody byłyśmy pewne miejsca na podium Mistrzostw Świata. Niestety na brzegu okazało się, że w jednym z wyścigów sędziowie dopatrzyli się falstartu... czego nie dopatrzyli się inni ale cóż. Było minęło. Nazwijmy to falstartem radości! W ostatni dzień regat popłynęłyśmy 3 rewelacyjne wyścigi w czołówce stawki, co pokazało nasz progres. Zdobyte doświadczenie wykorzystamy w kolejnych regatach" - relacjonują dziewczyny.

Przypomnijmy, że nasze towary eksportowe startują ze sobą pierwszy sezon, zdobywając kolejne doświadczenia z regat we Włocławku, zmagań na Bałtyku i zaliczając teraz solidny tydzień ścigania we Włoszech!


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.