Joel Abu Hanna - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Zapowiedź meczu

Odwrócić gliwicką kartę

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W piątek na własnym stadionie Legia podejmie Piasta Gliwice, który notuje bardzo słaby start w tym sezonie. Gracze Waldemara Fornalika przegrali pierwsze dwa mecze, nie zdobywając w nich nawet bramki. Z drugiej jednak strony gliwiczanie, to drużyna, która w ostatnich latach wyjątkowo często potrafi utrzeć nosa stołecznym piłkarzom.

Sromotna porażka

Legii ostatni ligowy mecz kompletnie nie wyszedł. "Wojskowi" przegrali na wyjeździe z Cracovią, która co prawda bardzo dobrze zaczęła nowy sezon, jednak nigdy nie miała szczególnego patentu na spotkania ze stołecznym klubem. Przed tygodniem legioniści mieli zaledwie kilka przebłysków w swojej grze, lecz przede wszystkim zapamiętać mogliśmy ich błędy indywidualne, które zaważyły o przegranej. Zawiodła przede wszystkim formacja ataku. Maciej Rosołek był kompletnie niewidoczny, a skrzydła zostały odcięte od jakiejkolwiek gry. Można śmiało powiedzieć, że gdyby nie bardzo dobra postawa w bramce Kacpra Tobiasza, to krakowianie zwyciężyli by jeszcze wyżej. Młody bramkarz udowodnił, że nawet pomimo trzech wpuszczonych strzałów, to nadal w pełni zasługuje na miejsce między słupkami.



Nikła siła ognia

W ostatnim spotkaniu przez większość czasu bardzo dużym problemem Legii była gra w ofensywie. Z jednej strony Cracovia bardzo dobrze ustawiała się w obronie, formując trudny do przejścia mur, a z drugiej siła ognia w stołecznym klubie jest obecnie bardzo nikła. Legia cały czas rozgląda się za wzmocnieniem linii ataku. Wobec niekończącej się kontuzji Blaza Kramera, Kosta Runjaić stara się dawać szanse młodemu Rosołkowi, jednak jak na razie ten nie zdaje egzaminu na poziomie Ekstraklasy. Być może niebawem okazję do gry dostanie Ernest Muci, który ostatnimi czasy wchodził na murawę z ławki rezerwowych. W Warszawie wciąż czekają na nowego snajpera, a w tym tygodniu najgłośniej mówiło się o powrocie Aleksandara Prijovicia lub Tomasa Pekharta. Na ten moment bliżej zakontraktowania wydaje się być ten drugi.

fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com

Falstart Piasta

Piast bardzo słabo rozpoczął obecny ligowy sezon, jednak do gorszych startów drużyna Waldemara Fornalika zdążyła już przyzwyczaić. W poprzednich latach bywały już bowiem sytuacje, kiedy dopiero o rozegraniu kilku kolejek gliwiczanie nabierali wiatru w żagle. Niemniej jednak dwie porażki w dwóch kolejkach oraz zerowa liczba strzelonych goli na pewno mogą budzić niepokój w obozie piątkowego rywala Legii. Piast przegrał dotychczas z Jagiellonią Białystok oraz Zagłębiem Lubin, a więc klubami, dla których były to dotychczas jedyne zdobyte zwycięstwa w obecnych rozgrywkach.

Nic dziwnego, że wobec słabych wyników, Piast cały czas szuka wzmocnień. Tym bardziej, że niepewna jest sytuacja Damiana Kądziora, który ma sporo ofert. Pomocnikowi ostatnio najbliżej było do Lecha Poznań, jednak w tym momencie w grę wchodzą przede wszystkim opcje zagraniczne. Największym atutem może się okazać powtórne pozyskanie Jorge Felixa, który wrócił do Gliwic po niezbyt udanej przygodzie w Turcji. W barwach Sivassporu 30-latek rozegrał w sumie 29 meczów, w których zdobył zaledwie pięć bramek. Wobec jego szesnastu trafień w 33 spotkaniach w ostatnim sezonie w Piaście może to uchodzić za wynik bardzo słaby.

Z patentem na Legię

Piast jest tym zespołem, z którym Legii gra się zdecydowanie najgorzej w ostatnich latach. Nie bez kozery utarło się stwierdzenie, że Waldemar Fornalik ma patent na wygranie z Legią. Biorąc pod uwagę ostatnie dziesięć meczów, czyli stan od 15 grudnia 2018 roku, legioniści tylko dwukrotnie wrócili z meczu z Piastem z tarczą. Dwukrotnie padł remis i aż sześciokrotnie górą okazała się drużyna ze Śląska. Obecnie klub z Gliwic może pochwalić się serią dwóch wygranych nad Legią z rzędu. W kwietniu tego roku pokonali swoich przeciwników na Łazienkowskiej po golu Kądziora, a wcześniej aż 4-1 wygrali u siebie. Wówczas trzy gole strzelił Hiszpan Alberto Toril, który podobnie udanego meczu w swoich wykonaniu już potem nie powtórzył. Snajper miał być lekiem na nieskuteczność, a na ten moment notuje słabe statystyki - 34 mecze i sześć goli.

Wszyscy na stadion!

Już od kilku dni kibice Legii prowadzą szeroką akcję zachęcająca do przyjścia w piątek na stadion. Fani z poszczególnych dzielnic przygotowali transparenty, które zawisły w różnych częściach Warszawy. Natomiast w internecie pojawił się m.in. klip Nieznanych Sprawców zachęcający do przyjścia na Łazienkowską.



Sam klub przygotował z kolei promocję, która będzie miał znaczenie przy kolejnym domowym spotkaniu. Jeżeli frekwencja na Piaście dopisze, to kibice mogą spodziewać się tańszych biletów na mecz z Górnikiem Zabrze.

Gdzie oglądać?

Spotkanie Legii z Piastem z rozpocznie się w piątek o godzinie 20:30. Transmisję tego meczu będzie można zobaczyć w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Zapraszamy do śledzenia naszej tekstowej RELACJI LIVE!, a także do czytania wszystkich materiałów pomeczowych.

Przewidywany skład: Tobiasz - Johansson, Rose, Jędrzejczyk, Mladenović - Slisz - Wszołek, Josue, Kapustka, Baku - Muci

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (38)

+dodaj komentarz
WdW - 05.08.2022 / 18:19, *.com.pl

Mam nadzieje że albańczyk zagra dzisiaj zamiast Rosołka na ataku,Muci tak naprawdę jeszcze od żadnego trenera nie dostał prawdziwej szansy żeby pokazać jaki on w końcu jest,niech zagra z 3 mecze po 90 minut a nóż widelec wypali ,ja wiem ze to ofensywny pomocnik ale na ataku z tego co pamiętam tez był wystawiany a po drugie gorzej na ataku grać od Rosołka to jest raczej niemożliwe .

odpowiedz
Dimas - 05.08.2022 / 18:18, *.info.pl

Wyjść, wygrać, zapomnieć !

odpowiedz
roadrunner - 05.08.2022 / 17:43, *.centertel.pl

Skończta farmazonić i basta !
opier...limy dziś Piasta
to nasz honor by wierzyć do końca
wznosimy prawe dłonie do Słońca
dzięki

odpowiedz
1234 - 05.08.2022 / 16:23, *.tpnet.pl

Ogień na trybunach dzisiaj robimy!!!!

odpowiedz
SKOŃCZ PAN WAŚĆ WSTYDU OSZCZĘDŻ MR MIODUSKI CZAS ODEJŚĆ.... - 05.08.2022 / 15:37, *.37.16

STRZALEK NIEGRA, TALĘNTY SPRZEDANE ZA WOREK GRUSZEK,WIZJA MIODUSKIEGO DALEJ TWA I TRENER PRZECIĘTNY GO MA...NIC FAKTYCZNIE CALKOWITY PUSTY STADION WYMUSI MEGA TRANSFERY A TAKIE OWOCE KUCHARSKIEGO DALEJ GRAJĄ W LEGII I NIC NAM NIE DAJA ALBO SZYBKO ŁAPIĄ KONTUZJE...

odpowiedz
(L) - 05.08.2022 / 14:45, *.jmdi.pl

Przestańcie chodzić na Łazienkowską. Pusty stadion to jedyne lekarstwo na to co się dzieje. Wsadźcie sobie puerdulenie że to nie wypada kibicom. Trzeba to uciąć albo będziemy oglądać Legie średniaka w 2 lidze.

odpowiedz
powiś(L)e - 05.08.2022 / 18:38, *.autocom.pl

@(L):
100 % racji Bracie.

odpowiedz
(L) - 05.08.2022 / 14:44, *.jmdi.pl

Przestańcie chodzić na Łazienkowską. Pusty stadion to jedyne lekarstwo na to co się dzieje. Wsadźcie sobie puerdulenie że to nie wypada kibicom. Trzeba to uciąć albo będziemy oglądać Legie średniaka w 2 lidze.

odpowiedz
Cegiełka - 05.08.2022 / 13:39, *.t-mobile.pl

Remis dzisiaj będzie dobrym wynikiem. Smutne fakty są takie, że jesteśmy siermiężnym średniakiem tej jednej z najsłabszych lig w Europie.

odpowiedz
Wolfik - 05.08.2022 / 13:12, *.mm.pl

Jak mamy ograć Piasta, to teraz bo grają beznadziejnie. Z drugiej strony, wszystko zalezy od dnia meczowego pawła Wszołka....

A Gliwice nie raz się "przełamały" na Legii.... Kurcze, ale czasy...

odpowiedz
Biała siła - 05.08.2022 / 15:55, *.t-mobile.pl

@Wolfik: Też bym chciał ,jednak jak to bywa z takimi cudakami to wszystko może się zdarzyć nawet zwycięstwo

odpowiedz
Michał - 05.08.2022 / 13:04, *.plus.pl

Dzisiaj po prostu musi być zwycięstwo!!! Do boju Legio ma...do boju Legio Warszawa!!! Ja kocham Legię.....Herr Kosta heute 3 Punkten und Sieg muss sein!!!! Pozdrawiam wszystkich Legionistów i Legionistki.

odpowiedz
ZenekL3 - 05.08.2022 / 12:52, *.chello.pl

jeśli nie poprawimy gry nie mam złudzeń, że zaczniemy wygrywać. Czekam na dobrą grę ofensywną lepszego Kapustkę, Baku, brak Slisza.

odpowiedz
sochaczew444 - 05.08.2022 / 12:08, *.interkam.pl

Cabrera i Pele van Amesfort wolni!

odpowiedz
bum - 05.08.2022 / 12:02, *.145.111

!!! UWAGA !!!
Prijovic ma trafić do rakowa!!!!!! Ładnie??
Mioduski przegrańcu hahaha wyp!!!!!!
Spalić ten stadion , zaorać !! Zasadzić truskawki!
Ja prdl jaka bieda i wstyd !!!!

odpowiedz
Dimas - 05.08.2022 / 12:45, *.info.pl

@bum: Pekhart w Turcji jak Prijovic przejdzie do Rakowa to będzie pstryczek w nos dla nas. Nikolić za stary lub drogi nie wiem, Świerczok to dwa lata może od piłki odpocząć, Lopesa i Jasura oddali bez kasy i żalu, młody Włodarczyk strzela w Górniku, czwarty mecz bez napastnika... To jest sabotaż i prosta droga to podzielenia losu skisłej... Nie wiem Miodek od Rutkowskich z amiki się uczy ;) najsłabszy skład odkąd pamiętam nabieram więcej szacunku dla Vuko a i nowy trener ma prze...e nie ma kim grać...

odpowiedz
sochaczew444 - 05.08.2022 / 13:02, *.interkam.pl

@Dimas : Lopesa zaluje,ze zaden nie wypuszczal na szpice tylko meczył goscia za napastnikiem.Trzeba bylo go zostawic i pewnie posadzilby na lawie Rosołka pierdołe

odpowiedz
Dimas - 05.08.2022 / 13:25, *.info.pl

@sochaczew444: Zawsze opcja by była, co drugi mecz brameczke by walnął wirtuozem nie był ale trochę pkt w tamtym sezonie załatwił, Rosołek to nie napastnik dojadą go na tej szpicy ;)

odpowiedz
bum - 05.08.2022 / 18:10, *.virginm.net

@Dimas : Szkoda gadać... Jest dużo gorzej cokolwiek byśmy tu nie opisali...
Nie mam złudzeń od paru lat że to już nie ma prawa przetrwać długo.
Chciwy, zakłamany i łapczywy prezes przybył do Warszawy tylko po to żeby wydoić nasz klub ot co tu się odprdla

odpowiedz
Kibic LEGII od 53 lat - 05.08.2022 / 12:00, *.tpnet.pl

Na tą chwilę to optymalny skład - poza Sliszem oczywiście , dziwne dlaczego Runjaic odstrzelił Celhakę ??? a wystawia wirtuoza Slisza

odpowiedz
Dimas - 05.08.2022 / 14:26, *.info.pl

@Kibic LEGII od 53 lat: Mam nadzieję że Slisz dzisiaj ławka przyda mu się i Pichowi - za niego Rosołek na skrzydle plus Muci na szpicy i dla mnie to optymalne zmiany

odpowiedz
pw1916@o2.pl - 05.08.2022 / 11:45, *.gov.pl

Nie mogę być dziś na meczu. Mam do przekazania 1 miejsce na Żyletę.
Jeśli ktoś jest zainteresowany, zapraszam na @.

odpowiedz
Syn trenera - 05.08.2022 / 11:43, *.plus.pl

Jak znów w składzie będą wirtuozi Slisz, Pich i Rosołek to zaczynamy mecz w 9 ok znów łomot będzie.Charatin za Slisza,Muci za Rosolka i Baku za Picha emeryta... I jedziemy ..

odpowiedz
beton - 05.08.2022 / 11:28, *.tktelekom.pl

Przecież to zaklinanie rzeczywistości. kolejny mecz w dziesiątkę i na co ktokolwiek liczy ? Z czym do ludzi ? Z Rosołkiem na szpicy, na której podobno najlepiej się czuje a tyle z niego pożytku co kot napłakał. Taki Rakoczy czy Myszor, to walczyli ze starymi wygami i dużo większymi chłopami bez żadnych kompleksów a ta nasza cipeczka to......nawet szkoda gadać. Josue, też jakoś tak podejrzanie mało efektywny jest jak nie dostał podwyżki o którą się upominał. Chciałbym się mylić, ale jak będzie 8-10 miejsce to będzie wszystko. Cudów nie ma. Ale powtarzam, chciałbym się mylić choć na razie żadnej różnicy w grze do poprzedniego sezonu nie widzę.

odpowiedz
Januszek - 05.08.2022 / 11:24, *.chello.pl

Czemu w skladzie nie widac egzekutora Rosolka...nadzieji Legii i przyszlej Legendy :D

odpowiedz
Dezerter - 05.08.2022 / 11:05, *.t-mobile.pl

Wiecie dlaczego tak to wszystko wygląda? Bo właściciel klubu, traktuje wszystkich, jak psie gówno. Zaczęło się od Leśnego i Wendzla. Zamiast próbować się dogadać, widział wyłącznie czubek swojego nosa.
WSZYSCY w klubie to czują, słyszą i widzą.
Jego piękne wypowiedzi nie mają NIC wspólnego z rzeczywistością.
Rysuje przed zawodnikami, kolejnymi trenerami wizje klubu na europejskim poziomie.
Nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością. Stak bzdur i nieprawdziwych informacji.
Jedno trzeba przyznać w gębie jest mocny,,,Ale co z tego?
Nikt za takiego czarusia "umierał" nie będzie.
I dlatego NIC z tego NIGDY nie będzie. Koniec kropka.
Ps. Jak chcecie się łudzić, proszę bardzo. Można nawet z radości walnąć barana w ścianę...

odpowiedz
WdW - 05.08.2022 / 10:34, *.com.pl

mecz który pokaże czy naprawdę robimy jakiś progres,tak jak trener mówi czy cały czas jesteśmy w czarnej d.pie ale optymista nie jestem z tymi grajkami bo piłkarzami ich nazwać to przesada

odpowiedz
xax454545 - 05.08.2022 / 10:15, *.tpnet.pl

Piast gra slabo, to jedyna szansa dla LEgii, ale stawiam, że jak zawsze przegracie bo Fornalik umie grać z Legią. Sorry macie pilkarzy średnich to i taki poziom. Dyrektor sportowy i finanse również na pozycji średniaka.

odpowiedz
Wronkie - 05.08.2022 / 10:00, *.play-internet.pl

Gdzie my jesteśmy ja się pytam. Doczekaliśmy czasów gdzie taki Raków chce i podbiera nam piłkarzy sprzed nosa, a przed potyczka z Piastem którego trenerem jest smutny Waldek(którego szanuję za to jak prowadzi Piasta) nie jesteśmy pewni 3 punktów. Mecz z Frazą to było takie dni, że poważnie się zastanawiam czy po stresującym tygodniu w pracy potrzebuję dodatkowej dawki nerwów przy meczu naszej Legii.

odpowiedz
Raf. - 05.08.2022 / 09:45, *.intraworq.com

Dni w których Legia nie gra są przynajmniej dniami beż porażki. Po 6 takich dniach dziś znowu wpierdziel :)

odpowiedz
kempes - 05.08.2022 / 09:24, *.chello.pl

powiedzcie dlaczego tak sie dzieje ze od dwoch lat wiekszosc nowych pilkarzy legii po zakontraktowaniu rozpoczynaja leczyc kontuzje

odpowiedz
JACEK ZIELIŃSKI - 05.08.2022 / 09:38, *.interkam.pl

@kempes: bo uslyszeli ze w Legii mozna to robic bezkarnie

odpowiedz
Krystek Legia - 05.08.2022 / 09:17, *.chello.pl

Panowie tylko zwycięstwo.......

odpowiedz
Pusia - 05.08.2022 / 08:43, *.centertel.pl

Dlaczego znowu będzie gwizdał musiał?! Nie ma innych? Czy w Legii nie widza co ten łobuz wyprawia na boisku i jak gwiżdże?!

odpowiedz
ws - 05.08.2022 / 08:31, *.chello.pl

Grając przeciwko 12 będzie trudno odwrócić kartę ale Piast słabo zaczął i to jest szansa aby wymęczyć 1:0 przy uważnej grze w obronie. Ale to niebezpieczne bo zawsze może być podyktowany karny przeciw Legii.

odpowiedz
Greg - 05.08.2022 / 10:36, *.69.10

@ws: Przez lata wy jechaliście na takiej taktyce, wtedy ci to nie przeszkadzało

odpowiedz
Hiszpan - 05.08.2022 / 08:20, *.telepac.pt

Chciałbym się mylić ale będzie 0:1. Czerwiński w 1 połowie strzeli głową po różnym a potem autobus i Plach.

odpowiedz
onomatopeja22 - 05.08.2022 / 07:48, *.interkam.pl

Sadze,ze bedzie to wygladalo jak z Craxa...bedzie kopanina pchanie sie srodkiem brak pomyslu a Piast bach!0-1 w pierwszej polowie potem obrona ...pozniej Musial wyczaruje karnego dla Gliwic albo przynajmniej kartke czerwona dla kogos z Legii i tak dowioza te 0-1

odpowiedz