Kosta Runjaić - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Runjaić: Widziałem pragnienie zwycięstwa

Fumen, źródło: Legionisci.com

Kosta Runjaić (trener Legii): Jesteśmy zadowoleni, bo zagraliśmy dobry mecz przy świetnej atmosferze. Odnieśliśmy ważne zwycięstwo i zaliczyliśmy ważne trzy punkty. Lubię takie piątki jak ten. Chcę powiedzieć, że w tym tygodniu, przygotowując się do meczu widziałem w chłopakach pragnienie zwycięstwa. Miałem dobre przeczucie.

To nie było łatwe spotkanie. Poziom meczu był średni, szczególnie w pierwszej połowie. Piast był wymagającym rywalem, który był dość defensywnie ustawiony. W drugiej części szybko zdobyliśmy dwie bramki i to było pomocne dla drużyny. Zresztą jak zawsze w takich sytuacjach. Mieliśmy kontrolę i walkę naszych chłopaków do samego końca.



Graliśmy u siebie i chcieliśmy zrehabilitować się za porażkę w Krakowie. Tamto spotkanie miało różne oblicza. Jednak dzisiaj obrona była naprawdę solidna. A zmiany? Będziemy robić jeszcze wiele razy. Dziś, jestem szczęśliwy, bo "Mladen" zaliczył dobry występ. Johansson wrócił do gry i to też cieszy. Jędrzejczyk zagrał na nominalnej pozycji, ale można na nim polegać bez względu na powierzone zadania. Zwycięstwa budują zaufanie na przyszłość. To ważne.

Lindsey Rose zszedł w drugiej połowie, bo nie chciałem ryzykować jego zdrowia. Co prawda nie sądzę, żeby było to coś poważnego, ale to był dobry moment, żeby wszedł Rafał Augustyniak. Dzięki temu poczuł atmosferę, zespół na boisku. I cóż, zaprezentował się dobrze.

7 punktów w czterech meczach... Cóż, nigdy nie jestem zadowolony. Mam wizję całej gry i jeszcze przed nami sporo pracy. Na razie jesteśmy na drodze do sukcesu, która jest wyboista.

SONDAJak oceniasz pracę Kosty Runjaicia na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (11)

+dodaj komentarz
Dexter - 08.08.2022 / 06:33, *.centertel.pl

Była taka połówka jednego sezonu gdzie w pierwszym składzie u Jacka Magiery też nie było napastnika klasycznej 9

odpowiedz
(L) eon - 06.08.2022 / 23:48, *.inetia.pl

Cieszy mnie to , że jednak przełamali ostatnio nieciekawą passę z Piastem na Ł3.
Runjaicia jako trenera będzie można obiektywnie oceniać po 10 - 12 meczach, teraz tego się nie podejmuję. Co do nieznajomości języka , miałem kiedyś w firmie w Polsce szefa Austriaka, też przez kilka lat pobytu nie mówił po polsku. Później , jak już nie był moim szefem, to się okazało że mówić nie mówił , ale rozumiał prawie wszystko. Jak go spytałem czemu nigdy się z tą wiedzą nie ujawnił , powiedział że dzięki temu miał świetny przegląd sytuacji w pracy i wiedzę co ludzie sobie myślą. Więc Runjaić też pewnie już kuma w naszym ojczystym, a zyskuje pewien dystans i czas do namysłu. A może rzeczywiście nauka mu nie wchodzi. Dla mnie najważniejsza będzie jego skuteczność w prowadzeniu drużyny. Zobaczymy....

odpowiedz
Arek - 07.08.2022 / 00:48, *.tpnet.pl

@(L) eon: podobno on wstydzi się mówić po naszemu, ale rzeczywiście dużo rozumie.

odpowiedz
Trampek - 06.08.2022 / 12:09, *.net.pl

Najpierw ... gratulacje za .. zwycięstwo. A teraz podpowiedź. Widać różnice w skuteczności zdobywania bramek czy stwarzania okazji do ich zdobycia / rzut karny / między Rosołkiem a Mucim . Bez dwóch zdań . A teraz z przymrużeniem oka z lekką ironią . Ja rozumie ,że Niemcom smakuje rosołek, ale najwyższy czas aby spróbować np. pomidorówkę czy ogórkową .

odpowiedz
Kris - 06.08.2022 / 07:46, *.3.dk

????Ja nie mogę wymagający przeciwnik który w meczu nie oddał strzału na bramkę wes Ty kosta nie pier... głupot

odpowiedz
Sig - 06.08.2022 / 00:48, *.aster.pl

Nie chcę się czepiać. Ale gdybym przez 5 lat pracował w Budapeszcie i nie komunikował się po węgiersku to byłbym tumanem?

odpowiedz
oLaf - 06.08.2022 / 16:07, *.vectranet.pl

@Sig: Ty tak ; P ale są ludzie , którzy ni w ząb nie potrafią się nauczyć nowego języka, szczególnie w wieku 40+....

Trochę to dziwne, musimy być tolerancyjni - trener ma naprawdę masę pracy /głównie przeglądanie poprzednich meczów przeciwnika i szukanie tej jednej słąbości co w meczu da nam bramkę/ że nie ma czasu na naukę... możliwe.

odpowiedz
Wolfik - 06.08.2022 / 18:29, *.mm.pl

@oLaf: Róznie z tym bywa. Jak byłem młodzszy próbowałem nauczyć się francuskiego, tak dl siebie i szło mi jak po grudzie. Teraz gdy średnio raz na miesiąc bywam we Francji z racji pracy coś tam jednak w głowie zostaje. I jakoś się w sklepie czy na lotnisku dogadam :). Chociaż zdecydowanie wolę niemiecki ;)

odpowiedz
DanieLo - 06.08.2022 / 00:08, *.comcast.net

Orła cień…

Nie było źle ale dużo do poprawy. W szczególności celność podań, strzałów i gry bez piłki. Dzisiaj przeciwnik zagrał bardzo przeciętnie, wręcz słabo. Nie popadajmy w hurraoptymizm

odpowiedz
MJ - 06.08.2022 / 04:28, *.19.213

@DanieLo: przeciwnik gra na tyle ile mu się pozwala..

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 07.08.2022 / 09:38, *.play-internet.pl

@MJ: Bardziej bym powiedział,że przeciwnik gra na tyle,na ile.....potrafi.Przynajmniej w naszej lidze

odpowiedz